Dodaj do ulubionych

bolące stawy kolanowe

03.11.07, 20:58
Czy ktoś ma przepis na maść, którą można sobie samemu zrobić? (I która by działała? ;)
Obserwuj wątek
    • drbloger Re: bolące stawy kolanowe 12.03.15, 12:50
      Jezeli przyczyną bólu jest brak kolagenu to pomoże MSM razem z witaminą C. MSM jest to siarka organiczna, która jest sprzedawana w Polsce jako lek dla konia.. Witaminę C polecam w postaci kwasu l-askorbinowego.
    • dickkor Re: bolące stawy kolanowe 16.03.15, 22:34
      Witam,
      Prawie 20 lat temu kolana mnie tak bolały, że w kościele, kiedy klękałem musiałem się podpierać ręką. Kiedyś wyczytałem, że trzeba systematycznie zażywać tran i że on przenika do torebek stawowych. Zacząłem systematycznie zażywać tran zgodnie zaleceniem na opakowaniu: kapsułki elastyczne rozgryzałem w ustach trzy razy dziennie. Po pewnym czasie mogłem już w kościele klękać bez podpierania się ręką. Ale uwaga! Kiedyś kiedyś kupiłem inne opakowanie kapsułek i po krótkim czasie ich zażywania zaczęła mnie boleć głowa. Okazało się, ze kapsułki w tym opakowaniu były większe. Kiedy zacząłem zażywać tran prawidłowo tak jak napisano na opakowaniu po kilku dniach ból głowy ustąpił.

W zeszłym roku dwukrotnie bolała mnie noga z tyłu za kolanem, a później zaczęły mnie boleć oba kolana, nogi poniżej kolan i mięśnie powyżej kolan. Zacząłem te bolące miejsca smarować maścią bursztynową. Po pewnym czasie (około tygodnia)ból się zmniejszył, a później po dłuższym okresie stosowania maści bursztynowej całkiem ustąpił. Smarowałem później te nogi jeszcze przez jakiś czas, co drugi lub trzeci dzień. W bursztynie są podobno jakieś bardzo korzystne dla naszego zdrowia jony ujemne.( A lekarz przepisał mi na to tylko środki przeciwbólowe)
      Ale uwaga! Kiedyś na nodze powyżej kolana stwierdziłem coś jakby wysypkę. Przez parę dni nie smarowałem tego miejsca maścią bursztynową i ta wysypka znikła.
      Pozdrawiam,
      dickkor

ryszrosz.blogspot.com
    • gabik323232 Re: bolące stawy kolanowe 28.06.22, 17:38
      Można zrobić sobie taką maść z korzenia żywokostu. Najlepiej w tym celu zebrać świeży korzeń. To jest wyprawa na cały dzień bez gwarancji znalezienia surowca. Gotowa maść żywokostowa kosztuje w zielarskim kilkanaście złotych. Warto samemu się męczyć? Druga sprawa... niekoniecznie żywokost będzie najlepszą propozycją na ból stawu kolanowego, bo to zależy jaka jest przyczyna. Przy dolegliwościach reumatycznych ok. Ale jeśli mamy do czynienia z niedoborem mazi stawowej lub uszkodzeniem, to już niekoniecznie. Jeśli to nie jest jakiś ból uniemożliwiający ruch stawu to można spróbować cokolwiek do diety wprowadzić. Może to być choćby jakiś <a href="podarujzdrowie.pl/kolagen" title="kolagen na stawy" rel="follow">kolagen na stawy</a> dostępny w zielarniach lub samodzielnie można wdrożyć galaretki do diety. Może taki zabieg przyniesie poprawę stanu. Jeśli nie to wizyta u ortopedy powinna wyjaśnić przyczynę dolegliwości.
    • gabik323232 Re: bolące stawy kolanowe 28.06.22, 17:40
      Można zrobić sobie taką maść z korzenia żywokostu. Najlepiej w tym celu zebrać świeży korzeń. To jest wyprawa na cały dzień bez gwarancji znalezienia surowca. Gotowa maść żywokostowa kosztuje w zielarskim kilkanaście złotych. Warto samemu się męczyć? Druga sprawa... niekoniecznie żywokost będzie najlepszą propozycją na ból stawu kolanowego, bo to zależy jaka jest przyczyna. Przy dolegliwościach reumatycznych ok. Ale jeśli mamy do czynienia z niedoborem mazi stawowej lub uszkodzeniem, to już niekoniecznie. Jeśli to nie jest jakiś ból uniemożliwiający ruch stawu to można spróbować cokolwiek do diety wprowadzić. Może to być choćby jakiś kolagen na stawy np. podarujzdrowie.pl/kolagen lub samodzielnie można wdrożyć galaretki do diety. Może taki zabieg przyniesie poprawę stanu. Jeśli nie to wizyta u ortopedy powinna wyjaśnić przyczynę dolegliwości.
    • monika5556 Re: bolące stawy kolanowe 30.06.22, 10:09
      ja duzo pracuje przed komputerem i na bolacce kolaga zacczelam brac ostrovit.com/pl/products/ostrovit-kolagen-morski-z-kwasem-hialuronowym-i-witamina-c-120-kapsulek-25495.html ... znaczna ulga od tamtej pory

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka