Dodaj do ulubionych

#backlistaprzebojów

15.05.20, 22:27
Bardzo podoba mi się akcja zapoczątkowana przez Wydawnictwo Dwie Siostry pod hasłem #backlistaprzebojów

W skrócie idea: "Może więc obecny kryzys to dobry czas na slow reading? Na powrót do książek wydanych dwa, trzy, pięć lat temu, „nowości z przeszłości”, na odkrywanie niedocenionych perełek, „backlistę przebojów”? Wydobywanie tych skarbów, by mogły zabłysnąć, wymaga od wydawcy znacznie większych starań niż promocja nowości, które są atrakcyjne już przez swoją świeżość. W obecnej sytuacji jest to jeszcze trudniejsze niż zwykle. Dlatego poświęcenie przez media, blogerów, promotorów literatury, księgarzy i czytelników większej uwagi tytułom z backlisty – czyli tym wydanym w ciągu ostatnich kilku lat i wciąż dostępnym w sprzedaży – byłoby dla nas realną pomocą, szansą na to, by przedłużyć życie wartościowym książkom i zapewnić przetrwanie wydawnictwom. "

Pełny opis tu: www.wydawnictwodwiesiostry.pl/news-zapraszamy_do_ksiazkowej_akcji_backlistaprzebojow.html?fbclid=IwAR0CssD9Ys1ttbpygJz9Bx4fHXS6zfrwGMJVVwsv8-nlSCNgmedP3WbLVsA

Może zrobimy forumową odsłonę tej akcji?
Obserwuj wątek
    • aggala Re: #backlistaprzebojów 15.05.20, 22:34
      Zaczynając właśnie od Dwóch Sióstr:
      "Rok szczura", Clare Furniss. Jedna z pierwszych powieści dla nastolatków wydana przez WDS. Trochę zapomniana. Ja nie ocenię, jeszcze nie czytałam, ale moja 13-letnia córka bardzo poleca.
    • pszczolamaja Re: #backlistaprzebojów 19.05.20, 01:07
      Ja polecam ulubioną serię mojej 9-latki, przyznam, że ja też czytam z lubością. Klimat obyczajowy, humorystyczny, z realistyczną, ale naprawdę wciągającą akcją - trochę może zbliżony do Mikołajka, tylko rodzina wielodzietna i wielopokoleniowa. Wydawnictwo Debit przedstawia - tu wklejam link do jednego tomu, ale wszystkie świetne i w śmiesznych cenach:

wydawnictwo-debit.pl/produkt/wisniewscy-moja-zabawna-rodzinka
      • aggala Re: #backlistaprzebojów 21.05.20, 10:56
        pszczolamaja napisała:

> Ja polecam ulubioną serię mojej 9-latki, przyznam, że ja też czytam z lubością.

Przyłączam się do polecenia. Trafiłam na tę serię przypadkiem, bo zupełnie nie była reklamowana i sama przeczytałam z dużą przyjemnością.

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka