ameyer
03.04.06, 09:41
Pierwsza, to ksiazki o intrygujacych tytulach: "W ustepach sa
duchy", "Brodacz i maszynka do bicia" oraz "Pani w kostiumie kapielowym".
Strona internetowa wydawnictwa twierdzi, ze opowiadaja o typowych problemach
dzieci, strach przed woda, roznice plci, szkola itp.
Druga to seria Czarny ksiezyc a wiec bardzo mrocznie i tajemniczo. Moze sie
myle ale nie wygladaja na arcydziela literatury, z drugiej strony chodzi o
wciaganie do czytania (jak sobie przypomne co ja czytalam za mlodu...)
I tu na koniec zarekomenduje tez jedna z serii o wdziecznym tytule Super
Seria (naklad wyczerpany!), bedaca skrzyzowaniem komiksu i smiesznych,
krotkich historyjek. Tlumaczenie z ang, co da sie zauwazyc bo zdania krotsze
niz w w wiekszosci polskich ksiazek dla dzieci. Polecam dlatego, ze mocno
pracuje nad synem (6 lat), ktory z racji dwujezycznosci raczej woli prostszy
tekst, okraszony tlumaczacym wiele rysunkiem. Musi byc smiesznie, jasno i
najchetniej cos dla chlopakow. Suepr Seria to min.:"Monti, pies w
okularach", "Super-Henryczek" czy "Szczeniaczki Alfy". Blagam o jakies
recenzje. Aga