Dodaj do ulubionych

Kto zna te serie Siedmiorogu?

03.04.06, 09:41
Pierwsza, to ksiazki o intrygujacych tytulach: "W ustepach sa
duchy", "Brodacz i maszynka do bicia" oraz "Pani w kostiumie kapielowym".
Strona internetowa wydawnictwa twierdzi, ze opowiadaja o typowych problemach
dzieci, strach przed woda, roznice plci, szkola itp.
Druga to seria Czarny ksiezyc a wiec bardzo mrocznie i tajemniczo. Moze sie
myle ale nie wygladaja na arcydziela literatury, z drugiej strony chodzi o
wciaganie do czytania (jak sobie przypomne co ja czytalam za mlodu...)
I tu na koniec zarekomenduje tez jedna z serii o wdziecznym tytule Super
Seria (naklad wyczerpany!), bedaca skrzyzowaniem komiksu i smiesznych,
krotkich historyjek. Tlumaczenie z ang, co da sie zauwazyc bo zdania krotsze
niz w w wiekszosci polskich ksiazek dla dzieci. Polecam dlatego, ze mocno
pracuje nad synem (6 lat), ktory z racji dwujezycznosci raczej woli prostszy
tekst, okraszony tlumaczacym wiele rysunkiem. Musi byc smiesznie, jasno i
najchetniej cos dla chlopakow. Suepr Seria to min.:"Monti, pies w
okularach", "Super-Henryczek" czy "Szczeniaczki Alfy". Blagam o jakies
recenzje. Aga
Obserwuj wątek
    • ameyer Przepraszam, wycielo mi sie, ze.. 03.04.06, 09:58
      tenze "Monti pies w okularach" z Super Serii, jest jedyna ksiazka, ktora
      zdolalam zobaczyc i przetestowac. Tak wiec, prosze o zdanie na temat innych. Aga
    • bea-sjf Re: Kto zna te serie Siedmiorogu? 03.04.06, 14:29
      Mój prawie 6-latek odziedziczył niektóre z tych książeczek po siostrze i bardzo
      je lubi i czyta sam :"Monti .." ,"Iwona ,coś tam ,wynalazca " ,"Czy Kasia to
      chłopak "( o tej książeczce coś dawno temu pisane było na forum ,bo wzbudzała
      kontrowersje ;)),"Już nie jesteś moją kumpelką " Pani w kostiumie ..","Wilczy
      ząb"- moim zdaniem są świetne !
      • ameyer Bea dzieki! 03.04.06, 18:19
        To mysle, ze sprobuje je jakos dostac. Ta Super Serie przynjamniej i
        te "problematyczne". Kryminalne moga poczekac. Aga
        • bea-sjf Re: Bea dzieki! 03.04.06, 20:48
          A możesz wrzucić linki - mnie się ostatnio nie udaje szperać po necie ,bo
          strasznie wolno otwierają się strony .
          • ameyer Link 03.04.06, 21:19
            na razie mam tylko Super-Henryczka

            tinyurl.com/z8cmg
            dam znac jak znajde wiecej:)
    • i2h2 Re: Kto zna te serie Siedmiorogu? 04.04.06, 13:48
      Nie miałam jakoś okazji, ale ostatnio te książki pojawiają się na Allegro
      (nawet chyba teraz coś jest). Maja sympatyczna szatę graficzną
      (widziałam "Brodacza...")
      Iwona
    • bar-rakuda Re: Kto zna te serie Siedmiorogu? 05.04.06, 00:26
      Z tej pierwszej serii czytaliśmy kilka interesujących książeczek. Dzieciom
      pasowały, a że są objętościowo niewielkie, przerabialismy po kilka razy każdą.
      Niezbyt sympatyczna (eufemistycznie rzecz ujmując) jest książeczka "W ustępach
      są duchy", której fabuła sprowadza się do przepuszczenia przez kanalizację mamy
      małego bohatera. Dla mnie koszmar, ale to pewnie kwestia degustibusa :-)
      Czarnego księżyca nie znam.
Inne wątki na temat:

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się


Nakarm Pajacyka