Dodaj do ulubionych

Szymborska krzepi

    • lutski "niech nam zyje towarzysz stalin 29.01.09, 12:40
      co usta słodsze ma od malin"

      Wisława Rottermund-Szymborska
    • carduus mp:) 29.01.09, 12:43
      Dzięki Najwyższemu... a już myślałam, że ja jedna z Kosmosu...
    • carduus A może by wreszcie zdecydowaćsię na jedną wersję? 29.01.09, 12:47
      Bo już nie wiem...
      Szymbaum, czy Rootermund, czy może jeszcze jakoś inaczej?
    • mao111 Szymborska krzepi 29.01.09, 12:55
      Do kuchni, nie do poezji...
    • Gość: zdegustowany Al Szymborska krzepi do gerry IP: *.rybnik.vectranet.pl 29.01.09, 12:55
      przyjacielu nie marnuj tu swych talentów. Ludziom wychowanych, a
      raczej wytresowanych przez nadredaktora Michnika, żadne fakty poza
      tymi podanymi przez GW nie przemawiają do rozsądku/rozumu. On jest
      od tego żeby wytłumaczyć swoim uczniom wszystko co ich otacza, a że
      pewne fakty nie pasują do tłumaczeń to tylko gorzej dla nich i ich
      się nie przedstawia. Doceniam twój edukacyjny wymiar pracy, ale dla
      niektórych przesiąknietych GW-prawdą nic nie dotrze - "jest tak jak
      red. Michnik napisał" :)Pozdrawiam serdecznie Ciebie oraz innych
      myślących samodzielnie ludzi...
    • ravah Szymborska krzepi 29.01.09, 12:58
      Ahhhhh!. Cudowna poezja! ... dla rozegzaltowanych nauczycielek języka
      polskiego w koczkach i garsonkach... jeszcze do tego Sienkiewicz, Słowacki,
      Wyspiański i Mickiewicz z "Litwo-ojczyzno" i ahhhh... rozegzaltujemy się
      wszyscy na drugą stronę
    • Gość: . Szymborska to stara rura, a jej wierszyki IP: *.kolornet.pl 29.01.09, 13:01
      są infantylne. Kiedyś wyszydzała PiS, myśli że to doda jej
      poularności?
    • Gość: Polka Szymborska krzepi IP: *.chello.pl 29.01.09, 13:11
      Ale akcja , no no ,ojczulek dyrektor może być dumny
      szczególnie z owieczki o nicku "wysoki brunet"
      Dobra robota!
    • Gość: Myr Szymborska to dziwadło IP: *.171.125.18.static.crowley.pl 29.01.09, 13:22
      Pani Szymborska ma Ketze-Ciąpałło. Goliwąs Antofagasta.
    • Gość: Tomek Nie czuje jej poezji... IP: *.dhcp.oxfr.ma.charter.com 29.01.09, 13:23
      tak naprawde nie bardzo rozumie dlaczego dali jej Nobla. Zreszta te Noble w
      literaturze sa tak samo naciagane jak Noble Pokoju. Wezmy tak z brzegu, Salman
      Rashdi (probowalem czytac te jego Satanic Verses ale tego nie da sie czytac),
      Kofi Annan dostal chyba za nierobstwo w ONZ a Yasser Arafat ten terrorysta to
      juz naprawde obraza ludzkosci.
    • Gość: ro Szymborska krzepi-gorzołka lepiej IP: *.ghnet.pl 29.01.09, 13:26
      A O STALINIE I WIECZNEJ CHWALE CCCP, NIC NIE CHCE
      ZARECYTOWAĆ .PRZECIEŻ TO TAKIE PIEKNE.
      POLECAM MÓJ WIERSZYK PRZEZNACZONY DO NAGRODY JOBLA.
      Jedna baba drugiej babie wraziła do ( itu wolna interpretacja mozna
      wpisywać różne części ciała) grabie. Prawda że ładne , jaka treść,
      ile tam filozoficznych fraz,jakie poetyckie , poprostu ponad czasowe.
    • Gość: Skisława sprzedaż Szymborskiej musiała drastycznie spaść IP: *.eu.org 29.01.09, 13:31
      dlatego ją tak promują. Potrzebuje handlowców. Było o Leninie, to teraz trzeba
      wyczuć obecną koniunkturę, a z tym pani Sz. ma wyraźny problem.

      Wg terminologii sportowej, to poezja pani Sz. jest na poziomie okręgówki.
      Pamiętniki panny Weroniki. A przecież "nie potrzeba mieć talentu do noszenia
      transparentu".

      mgr Skisława Szczypiórska
      Dyplomowany Krytyk Literacki, Biegły w zakresie poezji.
      Nr legitymacji Mossolitu: 877/09
    • Gość: krotkapilka prezent IP: *.pools.arcor-ip.net 29.01.09, 13:34
      Nie kupie i nikt sie nie wazy, mnie zniewazyc, takim prezentem. Beda
      musieli rozdawac jako nagrody,z dumna dedykacja, towarzysze
      towarzyszom. Z czegus trza zyc, no nie?
    • Gość: dysydent Szymborska krzepi IP: *.ip.netia.com.pl 29.01.09, 13:41
      ...pisze Pani która kilkadziesiąt lat temu pisała wiersze na
      cześć socjalizmu i Stalina.

    • Gość: rozpacz Brak mi słów IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 29.01.09, 13:48
      Gdy widzę komentarz typu:

      >>>blah blah blah bez rymu bez rytmu bez przeslania pelen
      niedopowiedzen belkot :[rymu

      to mi się nóż w kieszeni otwiera! Kto powiedział, że poezja musi byc rymowana?
      Nadal taplamy się w renesansowych wierszach sylabicznych, równiutkich, pisanych
      pod kreskę? Nadal czytamy sylabotoniczne ludowe wierszyki Konopnickiej, takie do
      rytmu pam-pam-pam? Przecież już dziewiętnasty wiek przyniósł nam wiersz
      wyzwolony od ograniczeń rymu! Jeżeli dla kogoś rym jest wyznacznikiem piękna
      wiersza, to szczerze współczuję!
      "Pełen niedopowiedzeń bełkot" - ach ta współczesna epoka menadżerów! Realizm,
      realizm, realizm! Jeżeli widzę dwa słowa, które pozornie do siebie nie pasują,
      to już nie rozumiem? Nie zastanowię się? Nie spróbuję pogłówkować? tylko kawa na
      ławę? Jeżeli obraz to Kossaka: oficer na koniu, czy inne pożegnanie ułana?
      Witkacego już nie rozumiemy?! Wstyd! Ograniczenie wyobraźni dochodzi do 600%
      normy! Brawo!


      Ahhhhh!. Cudowna poezja! ... dla rozegzaltowanych nauczycielek języka
      polskiego w koczkach i garsonkach... jeszcze do tego Sienkiewicz, Słowacki,
      Wyspiański i Mickiewicz z "Litwo-ojczyzno" i ahhhh... rozegzaltujemy się wszyscy
      na drugą stronę


      Tak, bo współcześnie czytuje się trzy komiksy na miesiąc?!?! Ewentualnie jedna
      powieść gazetowa z "Naj", a może Grochola? Takie pitu-pitu o miłości i
      zazdrości?! Ludzie, czy to na moich oczach spełnia się witkiewiczowska wizja
      bezmózgich jeti, które całkowicie zatraciły się w telewizyjnej papce?
      Mickieiwcza się nie czyta, bo słaby, bo o zgrozo RYMOWANY! A jakże! RYMOWANY!
      Słowacki niezrozumiały! Ktoś z Was sięgnął po "Króla Ducha"? A może utknęliście
      na 10. wersie "Beniowskiego"? Wiecie, kto napisał "Kordiana"?
      O Norwidzie nie wspomnę. Pewnie "Vade-mecum" niedzisiejsze, nieaktualne, tylko
      dzieci biedne męczą się w szkole, czytając takie toporne wierszydła, a pod ławką
      chowają ukochanego Harrego, który to wielkim CZARODZIEJEM BYŁ!

      Historii się już nie zmieni, ja nawet nie chcę o historii rozmawiać.
      Najważniejsza jest sztuka! Ona ma wpływać na człwieka, budować go, zmieniać,
      UCZŁOWIECZAĆ! Najłatwiej odrzucić w kąt tomik poezji i wyciągać biograficzne
      ciekawostki. To Polacy potrafią najlepiej! A czy pomyślałeś np. o Andersenie,
      gdy czytasz dziecku "Brzydkie Kaczątko"? Może też Ci nie pasuje, że był gejem i
      człowiekiem chorym psychicznie? A może nie pasuje Ci Mickiewicz, bo należał do
      sekty, spowiadał i udzielał chrztu? A może nie pasuje Ci Alicja z Krainy Czarów,
      bo autor lubował się w BLISKIM towarzystwie dzieci? A może nie spojrzysz na
      Gwieździstą Noc Goga, bo malarz był schizofrenikiem i żółty kolor, tak
      intensywny, to efekt ciągłego picia laudanum? a może wyrzyciłeś już "Szewców",
      bo Witkacy nie stronił od ostrego seksu, narkotyków i alkoholu? A może, o
      zgrozo, Ferdydurke już nie otworzysz, bo Gombrowicz był homoseksualistą?

      Artysta może wyrażać wszystko!

    • Gość: fan Szymborska krzepi IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 29.01.09, 13:50
      Pani Wisławo.... proszę się już nie wygłupiać i nie wydalać z siebie takich
      gniotów, bo to poezją nie jest, i nigdy nie będzie, takie rzeczy wydalaja z
      siebie natchnione nastolatki w przypływie euforii po powrocie z lekcji języka
      polskiego patrząc przez okno na deszcz. Osobiście jestem załamany, ale
      spodziewałem się tego - mieści się to w nawiasie Pani beztalencia. No przykro
      mi, że to piszę ale taka jest prawda - to są jedne z najtańszych bubli jakie
      czytalem. A załamany jestem tym, że głupi świat się tym zachwyca.
    • Gość: Siostra Diesel Szymborska krzepi IP: 155.140.133.* 29.01.09, 13:52
      Cóż, kiepskie. I tyle.
    • lahdaan Szymborska krzepi 29.01.09, 14:10
      O czytaniu i pisaniu.

      Ze wszystkiego, co czytam, lubię to tylko, co krwią było pisane. Pisz
      krwią, a dowiesz się, że krew jest duchem.

      Nie łatwo cudzą krew zrozumieć: nienawidzę też czytających leniwców.

      Kto zna czytelnika, ten dla niego nic robić nie będzie. Jeszcze jedno
      stulecie czytelników - i duch nawet śmierdzieć zacznie.

      Że każdemu wolno nauczyć się czytać, to psuje z czasem nie tylko
      pisanie, lecz i myśli.

      Niegdyś duch był bogiem, potem przedzierzgnął się w człowieka, dziś
      staje się motłochem.

      Kto krwią i w przypowieściach pisze, nie chce, by go czytano, żąda, by się go na
      pamięć uczono.

      itd. rzecze Zaratustra.

      Pozdrawiam Panią Wisławę!
    • Gość: niewisławie Straszna Szymborska IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 29.01.09, 14:19
      To są bardzo słabiutkie wiersze, niestety. To jest zupełnie nieprawdziwe. Jest
      mi smutno, kiedy czytam taki wiersz jak ten na gazeta.pl
    • pinocchio Śliwinski osłabia 29.01.09, 14:24
      Moze i Szymborska krzepi, na pewno duzo lepiej się ją czyta niż te
      flaki z olejem rezenzji Sliwińskiego.
    • Gość: Pan Anatol Szymborska krzepi IP: *.internetdsl.tpnet.pl 29.01.09, 14:26
      Szczerze mówiąc wiersz "Zamachowcy" jest przebrzmiały i chyba troszkę
      tendencyjny... Wygląda na to, że Szymborska wielką poetką jest...
    • Gość: Jurek Bardzo ladne i super refleksyjne ale te o Stalinie IP: *.bstnma.fios.verizon.net 29.01.09, 14:27
      byly jednak jeszcze lepsze.
    • Gość: slowacki Szymborska krzepi IP: 87.204.245.* 29.01.09, 14:35
      Oczywiscie cenię nasżą noblistke, ale.. nie jestem fanem wiersza białego, bez
      rymu i rytmu.. nie mowie tu o jakichs rymach częstochowskich. ale mimo wszystko
      dzis wiersz to jakas taka pisaniana "na kolanie", albo przepisywanie wycinków z
      gazet i juz niby wielka ach..poezja..:(
    • Gość: tolerancyjny Szymborska krzepi IP: *.oce.pg.gda.pl 29.01.09, 14:44
      "wysoki-brunecie" ! Nie obchodzi mnie jakie było Jej nazwisko przedtem i skąd
      pochodzi, dla mnie jest ważne jakim jest człowiekiem, od Ciebie , od wielu z
      nas, na pewno większym!!
    • Gość: jmkl; Ale GNIOTY IP: *.zfa-unia.com.pl 29.01.09, 14:49
      Ale gniot. babcia ma chyba Alzhaimera,i widać,że koniecznie chce się
      przypodobać diasporze. A fe !!

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się


Nakarm Pajacyka