Dodaj do ulubionych

Expo 2008 - Saragossa

IP: *.it-net.pl 26.03.08, 10:29
Na światowej wystawie Expo 2008 w Saragossie województwo małopolskie otrzymało
tylko 4 godziny do własnej dyspozycji w ramach Dnia Polski.

Maciej Kilijański z biura prasowego Urzędu Marszałkowskiego: - jeżeli
prezentacja naszego województwa miałaby się odbyć np. w godzinach 12-16 czy
14-18, to trudno spodziewać się, by w ogóle została zauważona.
Władze Małopolski starały się o miejsce na światowej wystawie w okresie od 4
do 17 sierpnia, ale biuro komisarza Expo 2008 wykluczyło taką możliwość. W
zamian zaproponowano jedynie oddanie Małopolsce i Krakowowi 4 godzin z Dnia
Polski, który planowany jest na 6 lipca.

Wątpliwości te są powodem wystąpienia marszałka województwa do Polskiej
Agencji Rozwoju Przedsiębiorczości (która organizuje Dzień Polski) o jak
najszybsze określenie warunków udziału Małopolski na Expo 2008 i podania
konkretnych godzin przeznaczonych na prezentację regionu.Nie wiadomo, czy nasz
region z tej propozycji skorzysta.
Obserwuj wątek
    • Gość: Anonim Re: Expo 2008 - Saragossa IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 27.03.08, 18:22
      Trzeba wziąć pod uwagę że jest to wystawa MIĘDZYNARODOWA, która trwa 3 miesiące
      a nie pół roku, jak jest w przypadku Wystaw Światowych. Z tego powodu nie ma
      możliwości na dłuższe prezentacje regionów. Wina leży po stronie Hiszpanów, a
      nie Polaków!!!
      • Gość: ciupazka Re: Expo 2008 - Saragossa IP: *.it-net.pl 28.03.08, 11:22
        4 godziny Dnia Polski planowane jest na 6 lipca. Nydyć moze go wcale nie być.
        Na 4 godziny ryktować to i owo, za drogo impreza, chyba ze wyślom ino dwie
        osoby, babe z kosołkom oscypków i chłopa ze śliwowicom łąckom, he, he. I
        wystarcy.
        • przeszlakowska Re: Expo 2008 - Saragossa 07.07.08, 14:28
          Małopolskie i krakowskie akcenty wczorajszego Dnia Polski na światowej wystawie
          Expo w Saragossie, w którym uczestniczył prezydent Lech Kaczyński. Wspólna
          prezentacja Krakowa i Małopolski pod nazwą "Zobacz krainę dwóch rzek", oparta na
          motywach Wisły i Dunajca, jest stałym elementem w polskim pawilonie i będzie ją
          można obejrzeć do końca wystawy - do 14 września. W sali projekcyjnej pawilonu
          na kilku ekranach wyświetlany jest film o hiszpańskim żeglarzu podążającym za
          polską syreną i odwiedzającym najpiękniejsze miejsca w Polsce, w tym także
          tatrzańską Orlą Perć, Dolinę Pięciu Stawów, Morskie Oko, przełom Dunajca w
          Pieninach, zalew czorsztyński i zamki w Niedzicy i Czorsztynie oraz historyczne
          miejsca w Krakowie. Odwiedzający polski pawilon mogą skosztować tradycyjnych
          przysmaków kuchni małopolskiej (także śliwowicy) oraz wygrać jedną z 15
          wycieczek do Małopolski. Za taką promocję województwo zapłaciło 230 tys. zł (nie
          ma w tym kosztów poniesionych przez miasto Kraków). (GEG)

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się


Nakarm Pajacyka