Gość: ciupazka
IP: *.it-net.pl
26.03.08, 10:29
Na światowej wystawie Expo 2008 w Saragossie województwo małopolskie otrzymało
tylko 4 godziny do własnej dyspozycji w ramach Dnia Polski.
Maciej Kilijański z biura prasowego Urzędu Marszałkowskiego: - jeżeli
prezentacja naszego województwa miałaby się odbyć np. w godzinach 12-16 czy
14-18, to trudno spodziewać się, by w ogóle została zauważona.
Władze Małopolski starały się o miejsce na światowej wystawie w okresie od 4
do 17 sierpnia, ale biuro komisarza Expo 2008 wykluczyło taką możliwość. W
zamian zaproponowano jedynie oddanie Małopolsce i Krakowowi 4 godzin z Dnia
Polski, który planowany jest na 6 lipca.
Wątpliwości te są powodem wystąpienia marszałka województwa do Polskiej
Agencji Rozwoju Przedsiębiorczości (która organizuje Dzień Polski) o jak
najszybsze określenie warunków udziału Małopolski na Expo 2008 i podania
konkretnych godzin przeznaczonych na prezentację regionu.Nie wiadomo, czy nasz
region z tej propozycji skorzysta.