Dodaj do ulubionych

Ułaskawienie

11.10.13, 16:51
wiadomosci.gazeta.pl/wiadomosci/1,114871,14759528,Prezydent_ulaskawil_niepelnosprawnego_umyslowo__Byl.html?lokale=warszawa&v=1&obxx=14759528#opinions
Nie tyle ważny jest artykuł, co reakcje ludzi. Nie wszystkich oczywiście. Ale zdrowy czy chory - niech siedzi. Albo zdziwienie, że w ogóle prezydent ułaskawia "bandytów i złodziei" - cóż, trudno ułaskawiać nieskazanych, czyż nie?
Mam wrażenie, że widać tu dramatyczny brak nauk społecznych w szkole, między innymi oczywiście.
Obserwuj wątek
    • vilez Re: Ułaskawienie 11.10.13, 17:51
      Ludzie są żądni krwi. Wystarczy poczytać przy okazji jakichkolwiek spraw karnych komentarze gawiedzi. "Do lochu, wykastrować, powiesić (najlepiej na rynku), do kamieniołomów, odebrać wszelkie prawa na zawsze". Mam wrażenie, że czyjaś kara sprawa im osobistą satysfakcję. To i odwrotnie- ułaskawienie boli.
    • zla.m Re: Ułaskawienie 11.10.13, 23:50
      Nie działa link, ale rozumiem, ze chodzi o ten artykuł

Chyba nie jest tak źle, jest naprawdę wołający o pomstę do nieba komentarz, ale ma wielką przewagę minusów. Nie wiem, czy szkoła może tu coś zdziałać - nie nauczy empatii i życzliwości. Nie wiem też czy w szkole tak bardzo brakuje nauk społecznych - jest przecież WoS czy jak-tam-to-sie-zwie-teraz. To raczej dramatyczny brak pomysłu na to, jak ten przedmiot uczynić interesującym - i u tworzących program, i u nauczycieli. Oraz za duże chyba skupienie się na okołoparlamentarnych pierdołach w stylu: kto wybiera marszałka, a kogo wybiera marszałek.
      • verdana Re: Ułaskawienie 12.10.13, 09:52
        Na WOS-ie jest przede wszystkim struktura władz, struktura UE, dziesiątki niekoniecznych, encyklopedycznych informacji. Nic, czego warto by uczyć - owszem, były elementy socjologii, ale że na maturze jest z tego góra jedno pytanie, to nikt nie przywiązuje do tego wagi. Prawo? Są elementy prawa - struktura sądownictwa, sądów itd...
        • kkokos Re: Ułaskawienie 12.10.13, 13:53
          verdana napisała:

> Na WOS-ie jest przede wszystkim struktura władz, struktura UE, dziesiątki nieko
          > niecznych, encyklopedycznych informacji. Nic, czego warto by uczyć

nie do końca tak jest - jak najbardziej trzeba uczyć struktury i odpowiedzialności władzy, bo potem są te pretensje do tuska, że sąd wydał niekorzystny dla nas wyrok albo do bufetowej, że woda na budowie metra wybiła.

oczywiście elementów socjologii przydałoby się więcej - ale wciąż mamy nauczycieli przygotowanych do uczenia budowy pantofelka, a do uczenia socjologii nie bardzo.

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka