Dodaj do ulubionych

śluz owulacyjny

13.04.05, 11:18
dziewczyny proszę o pomoc,
dziś mam 9dc i już mi sie pojawia śluz plodny, który w 11-12 dc zanika a
według testów owu mam tak koło 13-15 dc.
Czy to znaczy, że ja mam owulację wtedy kiedy mam ten śluz czy wtedy kiedy
wychodzi według testów owu?
A może w ogóle nie mam owu?
Dajcie znać bo dziś mam 9 dc i nie wiem czy już rozpocząć starania czy
poczekać?
Obserwuj wątek
        • luna333 Re: śluz owulacyjny 13.04.05, 11:40
          a może jest tak że w tych 26 dniowych cyklach masz jednak owu około 11-12dc a
          przy tych dłuższych około 14/15 smile ale palnęłam mądrą filozofię - no to teraz
          dobra rada - jeśli w tym cyklu oprócz obserwacji śluzu posiłkujesz się testami
          owu a pojawił się śluz płodny w 9dc to mniemam że owu powinnaś mieć około 13
          dc - najlepiej zacznij starania około 11 dc ale patrz oprócz tego na testy -
          zobaczymy co pokażą w tym cyklu -jeśli pokażą się 2 krechy około 12 dc to
          znaczy że owu jeszcze raczej nie było więc staraj się dalej -a nóż coś z tego
          będzie
          • zosia2005 Re: śluz owulacyjny 13.04.05, 11:46
            dziękuję ci ja już się staram drugi cykl z tymi testami i nic z tego nie wyszło
            mam wrażenie że owu chyba mam trochę późńiej
            nie wiem jaką mam objąć taktykę żeby wyszło, a może zrezygnować z wyliczeń i
            przytulać się wtedy kiedy jest na to ochota (a w szczególności między 10 a 18
            dc), tylko czy to nie osłabi plemników na najwłaściwszy moment?
            • luna333 Re: śluz owulacyjny 13.04.05, 11:58
              wyliczenia są zawsze pi razy oko smile a co do mojego przypadku to cykle miałam w
              rozpiętości 26 - 31 też posiłkowałam się testami oraz obserwacją śluzu i szyjki
              macicy. sluz pojawił się jeśli pamiętam około 11dc a zniknął 16 dc z czego 2
              krechy na owulacyjnym pojawiły się w 14 dc - przytulanko było w 11, 14 i 15 dc
              a owu prawdopodobnie w 16 dc mimo że poprzedni cykl trwał 26 dni smile więc może
              twój też się wydłużyć i owu będzie około 14-15? jak będziecie się przytulać co
              2dni to żołnierzyki na pewno aż tak nie osłabną smile
                  • zosia2005 Re: śluz owulacyjny 13.04.05, 12:43
                    gratuluję
                    kurcze czyli Tobie udało się łatwo i utrafiłaś
                    ja myśle że coś chyba ze mna nie tak.
                    W zeszłym cyklu przytulanie było 10,12,13 i 14 ( a dwie kreski na teście 13
                    dnia po południu) i się nie udało.
                    Może te moje plamienia przed to oznaka że mam za mało progesteronu?
                    Jak się naczytam tu na forum różnych rzeczy to późńiej sobie wszystkie
                    przypisuje
                    W tym cyklu miałam zamiar nie używać testów i pójść na żywioł, ale może jakoś
                    dopomóc naturze
                    • luna333 Re: śluz owulacyjny 13.04.05, 12:56
                      na testach owu jest napisane do 4 razy sztuka smile jeśli przez 4 cykle z testami
                      nic nie wyjdzie to należy się konsultować z lekarzem. A co do plamień to być
                      może -nie mam pojęcia bo nigdy nie miałam plamień przed @. Może faktycznie
                      powinnaś się spytać gina czy to normalne smile a co do tego że się człowiek
                      naczyta -to się zgadzam - zgłupieć można -ale to mądre rady i należy niektóre
                      brać pod uwagę smile bardzo żadko się zachodzi za pierwszym podejściem, nawet z
                      testami -nam się chyba przyfarciło smile oprócz tego leżałam z poduchą pod pupą i
                      nogami opartymi o ścianę żeby nic ze mnie nie wyciekło - przez 15 min smile aż się
                      mężusio w czoło pukał smile ale poskutkowało mimo że głupio wyglądało smile
                      życzę Ci powodzonka w staraniach i radości z przytulania smile
                        • luna333 Re: śluz owulacyjny 13.04.05, 13:29
                          nie wydaje mi się żeby to było aż tak późno - choć poziom hormonków można
                          zbadać zawsze bo to różnie bywa bez względu na wiek, ja mam 29 więc chyba przez
                          3 lata jakie nas różnią to aż tak się nie zmienia organizm - zresztą i starsze
                          od Ciebie zaciążają z pierwszym dzidziulkiem smile nic się nie martw - w sprawie
                          plamień to jak powiedziałam - nie znam się na tym -a co do testów owy to 4x i
                          pytać lekarza - czasem niemożność poczęcia dziecka wynika z bardzo
                          prozaicznych - łatwych do wyeliminowania czynników, czasem nie, różnie to bywa
                          ale nie ma co za-wczasu panikować smile mam nadzieję że się uda bez problemów smile
                          pozdrv
Inne wątki na temat:

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka