doomi 15.01.06, 22:23 www.linia.com.pl/public/article.php?1-6682-0 Majka, nic dziwnego, że ja o tej straży nic nie wiedziałam, że jest... A gdzie w Józefowie my mamy jakieś żłobki?? Czy tylko ja pewnych rzeczy nie rozumiem?? Odpowiedz Link Obserwuj wątek Podgląd Opublikuj
111majka Re: Skromniejsza kasa?? 15.01.06, 22:44 Chyba cała straż miejska (w liczbie 2) chodzi po "mojej" stronie torów, bo ja ich widuję dosyć często. A ponieważ po jednej stronie już są, to po drugiej nie mogą być, bo by byli wtedy bardzo widoczni. Poza tym jeden dyżurny strażnik siedzi na miejscu i odbiera telefony na temat zgaszonych latarni. I spisują młodzież (niepalącą i niepijącą) za siedzenie przed MOKiem. A może to policjanci tak chodzą? Odpowiedz Link
wielebny123 Re: Skromniejsza kasa?? 15.01.06, 23:14 Jeśli chcecie znać szczegóły to zapraszam do www.jozefow.pl/WWW/UM/OU/IM/060106B/budzet.pdf dowiedziałem się na przykład jak wyglądają dotacje na rzecz przedszkoli: - przedszkole nr 1 - 745.150 zł - przedszkole nr 2 - 872.600 zł - przedszkole niepubliczne "Mały Świat" - 196.039 zł Szczerze mówiąc dziwi mnie ta dotacja (w wysokości 1/4 dotacji na przedszkole państwowe!) na przedszkole bądź co bądź prywatne - może orientujecie się czy wynika ona z jakiś przepisów i jest obowiązkowa, czy wynika wyłacznie z "dobrej woli" naszego samorządu? Z tego co wiem, to przyjemność uczęszczania do "Małego Świata" kosztuje jedyne 850 zł miesięcznie... dochodzi prawie 200.000 rocznie od gminy ... chyba sam również założę taki biznesik. Odpowiedz Link
wielebny123 Re: info dla Doomi 15.01.06, 23:17 Te żłobki to może są poza terenem naszego miasta ale pewnie uczęszczają tam mali józefowianie i dlatego Józefów dopłaca. Odpowiedz Link
wielebny123 Re: dalsze wnioski 15.01.06, 23:35 nasunęły mi się po przeczytaniu artykułu, do którego linka podała Doomi. Otóż pan redaktor chyba nie zadał sobie trudu aby przeanalizować załacznik nr 2 do uchawały budżetowej na rok 2005 i na rok 2006, ponieważ napisał że cięcia dotkną kulturę fizyczną i sport (rok 2006 - 3.855.599 zł, a 2005 - 8.785.929 zł). Tak, liczby się zgadzają ale może lepiej było by samemu porównać uchwały budżetowe. Otóż znacząco zmniejszają się wydatki inwestycyjne (co jest zrozumiałe) ale dotacje celowe na sport rosną z 320.000 do 340.000 złotych. Oczywiście nie jestem adwokatem burmistrza, nie uważam że ten budżet jest wspaniały (nawet nie zdążyłem go przeanalizować), natomiast strasznie drażni mnie podejście dziennikarzy, którzy z braku miejsca, lenistwa, niewiedzy bądź z chęci zrobienia taniej sensacji (niepotrzebne skreślić) zamiast rzetelnie informować manipulują danymi, co powoduje że obraz ich jest zafałszowany. Jakże inaczej wygląda informacja, że wydatki na sport i kulturę fizyczną spadają o ponad 50%, w porównaniu do stwierdzenia, że w tym roku praktycznie nie będzie inwestycji w nowe obiekty sportowe ale dotacje na sport wzrosną o 6.25%. Dziennikarze - poprawcie się! Odpowiedz Link
doomi Re: dalsze wnioski 16.01.06, 00:03 Czyli jednak myliłam się, porozmawiać można bardzo poważnie i we troje... Wielebny, analizuj, analizuj, chętnie poczytam coś wywnioskował. Odpowiedz Link
111majka do Doomi 16.01.06, 01:20 doomi napisała: > Czyli jednak myliłam się, porozmawiać można bardzo poważnie i we troje... Doomi, masz na myśli trzy ostatnie wypowiedzi, czyli rozmowę wielebnego123 z wielebnym123 i wielebnym123? Ja bym to chyba nazwała monologiem.... Odpowiedz Link
wielebny123 Re: do Doomi 16.01.06, 20:41 To ja może zamiast prowadzić monologi zaproszę Szanowne Panie (i nie tylko) do podjęcia dyskusji na temat budżetu. A może temat nikogo nie interesuje, w takim razie nie będę pisał więcej. Odpowiedz Link
111majka do wielebnego123 16.01.06, 21:28 Szanowny Wielebny123. Nawet jeżeli miałbyś przez jakiś czas prowadzić najdłuższy forumowy monolog - nie przestawaj pisać na Bardzo Poważne Tematy. Ja ze swojej strony mogę obiecać... no, może nie zawsze udział w dyskusji, ale rzetelne czytanie wszystkiego co masz do napisania. Wątek "humorowy" też czytam od deski do deski, czekam na nowe wpisy, chociaż sama nic tam nie dodaję od siebie Bardzo tu brakowało takich tematów. I możliwe, że to nie zachęcało niektórych do zagoszczenia tu na dłużej. Tak więc, Wielebny - czytaj, wyciągaj wnioski i nadal pisz Odpowiedz Link
111majka Re: Skromniejsza kasa?? 16.01.06, 21:36 Cofam wszystko co napisalam o chodzącej po Józefowie strazy. Dzisiaj sie im przyjrzalam (znowu widzialam ich za każdym razem jak wychodziłam z domu) i ... to byli policjanci. Ja po prostu jestem krótkowidzem i jak widzę z daleka coś bardzo odblaskowego poruszającego się w parze, to od razu myślę, że to SM. Odpowiedz Link
doomi Re: Skromniejsza kasa?? 16.01.06, 21:45 Ano widzisz, policjantów to pełno i po "naszej" stronie, strażników jak mieszkam teraz trzy lata, to nie widziałam nigdy. Chociaz mój małż twierdzi, że ich widział z raz czy dwa. A może ten pan strażnik miejski jest tylko od tych latarni, czy coś w tym stylu?? Ja tam latarni na ulicy z moich okien nie widzę, więc pewnie dlatego nie miałam jak dotąd styczności z panami ze SM... Odpowiedz Link
111majka Re: Skromniejsza kasa?? 16.01.06, 22:04 Tak, strażnik jest zdecydowanie od latarni Ale on nie stoi POD, więc i tak byś go nie zobaczyła nawet jakbyś miała latarnię pod oknem. Odpowiedz Link
doomi Re: Skromniejsza kasa?? 16.01.06, 22:09 No to on się powinien latarnik miejski nazywać, co? Odpowiedz Link
111majka Re: Skromniejsza kasa?? 16.01.06, 22:30 Że niby taki miastowy Sienkiewicz powinien go napisać? Odpowiedz Link
doomi Re: Skromniejsza kasa?? 16.01.06, 23:12 Ja myślę, że w naszym urzędzie, to by się i "Lalka" znalazła, szczególnie taka jedna jest w USC... Odpowiedz Link
111majka Re: Skromniejsza kasa?? 16.01.06, 23:26 Ale to już Prus. A do USC to pewnie same Lalki przychodzą Doomi, może rzeczywiście powinnyśmy przeznaczyć jakiś specjalny wątek na nasze niezwykle błyskotliwe dialogi? A przynajmniej mogłybyśmy się postarać nie schodzić na "nasze" tematy w wątkach o Bardzo Poważnych Sprawach. Chociaż nie, niby dlaczego? To forum jest przecież NASZE, czyli osób które tu piszą. Zresztą i tak nie mogłybyśmy się opanować, żeby czegoś nie napisać. A śmiech to zdrowie Tylko ten Wielebny, żeby sie nie obraził. Najpierw mu sklonowałam czołgi, teraz to.... Chyba trzeba będzie podyskutować o tym budżecie..... Odpowiedz Link
doomi Re: Skromniejsza kasa?? 16.01.06, 23:28 Ano sprawdzimy, czy ma chłopak poczucie humoru A nasze wątki wszystkie są takie śmieszne zaśmiecone - ja te lasy naokoło (no sama śmiechem parsknęłam w monitor - a tylko kakao piłam przed chwilą, słowo) Odpowiedz Link
111majka Re: Skromniejsza kasa?? 16.01.06, 23:30 To monitor też masz już taki ... zaśmiecony Odpowiedz Link
111majka Re: Skromniejsza kasa?? 16.01.06, 23:34 Męża wytarłaś piżamą? To on też był... zaśmiecony? Odpowiedz Link
nesca1 Re: Skromniejsza kasa?? 17.01.06, 18:06 Jeśli chodzi o żłobki to miasto Józefów w ramach porozumienia dotować będzie dzieci z Józefowa przebywające w żłobku w Otwocku. Na dzień dzisiejszy opłata stała wynosi 220 zł a po dopłacie wynosić będzie 160 zł (tyle płaca rodzice dzieci mieszkających w Otwocku). Wydaje mi się, że jeśli się czegoś nie rozumie to trzeba pytać u źródła - np. radnych bądź Burmistrza. Odpowiedz Link
doomi Re: Skromniejsza kasa?? 17.01.06, 19:01 Jak widać, dowiedzieć się można sporo nie pytając burmistrza ani radnych. Gdyby wszyscy walili prosto do burmistrza, to by się skończyło tak jak w wiązownie. Był link, jest dyskusja. Czy ja się mylę, czy to jest forum dyskusyjne???? Odpowiedz Link
doomi Re: Skromniejsza kasa?? 17.01.06, 19:09 Oczywiście dzięki nesco za wyczerpującą odpowiedź na pytanie. Co prawda nie mam dzieci w wieku żłobkowym, ale mam dodatkowe pytanie: Czyli jeśli rodzice chcą płacić tyle, ile płacą rodzice pozostałych niemowlaków w danej gminie, to tylko żłobek otwocki wchodzi w grę, tylko ten jest "dotowany" przez Józefów?? Odpowiedz Link
nesca1 Re: Skromniejsza kasa?? 17.01.06, 20:51 Moje dzieci wcześniej uczęszczały do żłobka w Warszawie tam stawka jest jednakowa dla wszystkich dzieci bez względu na to gdzie mieszkają. Najbliżej Józefowa jest żłobek w Otwocku a tam ceny są takie jak podałam wcześniej (oczywiście jest to opłata stała + dochodzi opłata za wyżywienie czyli razem około 300 zł). W Warszawie żłobek kosztował mnie około 200 zł. A tak między nami to ja jestem tym "dobrym" źródłem Odpowiedz Link
doomi Re: Skromniejsza kasa?? 17.01.06, 22:49 Zeznawaj Kobieto co jeszcze wiesz o tym budżecie Dobre źródło zawsze w cenie Odpowiedz Link
nesca1 Re: Skromniejsza kasa?? 18.01.06, 15:14 Myślę, że łatwiej mi będzie odpowiedzieć na konkretne pytanie niż opowiadać o budżecie. Odpowiedz Link
doomi Re: Skromniejsza kasa?? 18.01.06, 15:22 No to może wiesz coś o tych bezpańskich pieskach?? Czy one są wyłapywane tylko po telefonie mieszkańca jakiegoś, czy też po prostu raz na jakiś czas jest jakaś akcja przeprowadzana?? Odpowiedz Link
nesca1 Re: Skromniejsza kasa?? 18.01.06, 15:30 Z tego co wiem to nie ma przeprowadzanych konkretnych akcji. Pieski wyłapywane są po interwencji mieszkańca. Nie ma w mieście służb, które zajmowałyby się tylko odławiaiem psów. Odpowiedz Link