Dodaj do ulubionych

Wróciłem z Chorwacji 13.08 - Sibenik - pytajcie

IP: 193.201.167.* 16.08.04, 11:49
Odpowiem na Wasze pytania w miarę możliwości
Obserwuj wątek
    • Gość: kama Re: Wróciłem z Chorwacji 13.08 - Sibenik - pytajc IP: *.bialystok.agora.pl 16.08.04, 14:30
      Tez jedziemy za dwa tygodnie w okolice Sibenika. Dokad jest juz wybudowana
      autostrada? Ile kosztujew kunach (euro)? Ile trzeba srednio zaplacic za obiad?
      Na razie tyle
      Kama
      • Gość: jacek autostrada IP: *.telsten.com / *.telsten.com 17.08.04, 00:12
        z Zagrebia odcinek do Vrh Kapele (nie ma jeszcze tunelu) - objazd górami, w
        tygodniu bez problemu , weekend korek (14.08)- cena około 39 kun, następny
        odcinek do Miranje (zjazd na Biograd, Sibenik)około 77 kun ( po drodze może być
        korek przed tunelem 5,6km sv Rok, później wjazd za sibenikiem Vrpolje do Splitu
        • Gość: roch Re: autostrada IP: *.spsk1.pl / *.amg.gda.pl 17.08.04, 03:02
          zgadza się w całości jeden odcinek płaciliśmy 37 kun a dłuższy 80 kun, korki
          przed tunelem tylko w kierunku Sibenik
          • Gość: Bart Re: autostrada IP: 193.201.167.* 18.08.04, 09:26
            To prawda - pierwszy odcinek do Zagrzebia około 40 kun (24 PLN), dłuższy do
            Sibenika - 232 km - 80 kun (48 PLN).
    • kanban Re: Wróciłem z Chorwacji 13.08 - Sibenik - pytajc 17.08.04, 10:24
      czesc, chcialabym spedzic ok. 7 dni w chorwacji glownie na plazy, ale w
      okolicach jakichs miasteczek, gdzie beda knajpki i cos do obejrzenia, nie mam
      auta, czy Sibenik to dobre miejsce?
      ile moze kosztowac nocleg na kwaterach (2 os. pokoj)?
      z gory dziekuje
      • Gość: Bart Re: Wróciłem z Chorwacji 13.08 - Sibenik - pytajc IP: 193.201.167.* 18.08.04, 09:24
        My nocowaliśmy około 6 km od Sibenika w Brodaricy. 4 sierpnia, jak pytaliśmy o
        nocleg, to ceny za pokój z łazienką dzieloną na 2 pokoje - 10 EUR/os. Nam się
        udało wynająć apartament z tarasem i widokiem na morze za 15 EUR/os. Spokojnie
        kwatery można znaleźć za około 10 EUR - 15 EUR / os.
        Sibenik chyba nie jest najlepszym miejscem, jeśli ktoś chce leżeć na plaży.
        • Gość: rwe płatności za autostrady IP: *.starnettelecom.pl 18.08.04, 09:59
          Witaj, mam krótkie pytanie. Ile orientacyjnie trzeba mieć kun na autostrady w
          Chorwacji. Brałeś też jakąś inną walutę np.: na autostrady w Czechach lub Austrii?
          Rozumiem, że generalnie mogę płacić kartą albo w EUR, natomiast pewnie za
          przejazd trzeba każdorazowo być przygotowanym na lokalną walutę?
          Pozdrawiam.
          • Gość: Bart Re: płatności za autostrady IP: 193.201.167.* 18.08.04, 10:22
            Jak dużo kun trzeba zabrać na przejazdy na autostrady w Chorwacji, zależy od
            tego jak często chcesz po nich jeździć oczywiście. Zakładając, że chcesz
            przejechać tylko dwa razy (z Polski i z powrotem) przez Zagrzeb na wybrzeże.
            Potrzebujesz co najmniej 240 kun. Można na autostradach płacić w EUR, a także
            kartą płatniczą. Za winietki w Czechach można spokojnie zapłacić kartą (na
            stacji benzynowej - tylko musisz zatankować paliwo - ja zatankowałem 5 litrów :-
            )) lub koronami (pewnie przy granicy zapłacisz dużo drożej, ale możesz zapłacić
            w EUR). Nie opłaca się kupować koron czeskich, po to, żeby kupić winietkę.
            • Gość: Krzysiek Re: płatności za autostrady IP: 195.205.164.* 18.08.04, 10:35
              za winietę w Austrii (7,60 euro - 10dniowa) musisz zapłacić na granicy gotówką
              jezeli nic więcej nie kupujesz
              • Gość: kama Re: płatności za autostrady IP: *.bialystok.agora.pl 18.08.04, 10:49
                a ile kosztuje winietka w Czechach, i oplata za autostrade w Słowenii?
                • Gość: Bart Re: płatności za autostrady IP: 193.201.167.* 18.08.04, 11:37
                  Winietka miesięczna w Czechach (jak jedziesz na dwa tygodnie, to się opłaca ją
                  kupić) kosztuje 250 CZK - czyli około 35 PLN. Nie kupuj na samej granicy z
                  Polską, bo zapłacisz drożej - lepiej kilka kilometrów dalej na stacji.
                  Opłaty za autostrady w Słowenii są zróżnicowane - średnio płaci się 400 - 600
                  SIT (7,5 PLN - 12 PLN) za odcinek ok. 50 - 80 km. Jak jechałem z Mariboru do
                  węzła Celje - ok. 100 KM, to zapłaciłem 180 SIT + 510 SIT - czyli jakieś 14 PLN.
              • Gość: rwe Re: płatności za autostrady IP: *.starnettelecom.pl 18.08.04, 11:11
                Wszystko jasne. Oczywiście miałem na myśli przejazd do i z Chorwacji. Czyli jak
                będę miał w gotówce 300 kun + 100 EUR to powinno mi to sprawę drobnych opłat
                załawić.

                Przyszła mi też do głowy sprawa międzynarodowego prawa jazdy. Rozumiem, że nie
                posiadaliście bo polskie w EU wystarcza, nawet to stare. W Chorwacji też? A co z
                "zielnoną kartą"?

                Pozdrawiam
                • Gość: Bart Re: płatności za autostrady IP: 193.201.167.* 18.08.04, 11:34
                  Polska i Chorwacja podpisały umowę, która powoduje, że nie musisz mieć zielonej
                  karty i, że prawo jazdy polskie jest tam honorowane. Zieloną Kartę można jednak
                  mieć, bo zazwyczaj daje Ci to jeszcze jakieś dodatkowe rzeczy (pakiet
                  assistance).
                  Ta kwota, którą podałeś spokojnie Ci wystarczy.
                  • Gość: rwe Re: płatności za autostrady IP: *.starnettelecom.pl 18.08.04, 11:37
                    Super. Bardzo dziękuję za info.
                    • Gość: kama Re: płatności za autostrady IP: *.bialystok.agora.pl 18.08.04, 12:25
                      ja tez dziekuje za info
                    • Gość: Krzysiek Re: płatności za autostrady IP: 195.205.164.* 18.08.04, 12:27
                      zieloną kartę musiałem pokazać na granicy Chorwacji z Bośnią
    • Gość: Aśka Re: Wróciłem z Chorwacji 13.08 - Sibenik - pytajc IP: 62.233.135.* 19.08.04, 08:08
      poszukuje banknotów kun chorwackich (5,10,20 najchetniej). jesli dysponujesz
      takimi banknotami, prosze skontaktuj się [jzukowsk@wp.pl], chciałabym je
      odkupic. pozdrawiam
      • Gość: Bart Re: Wróciłem z Chorwacji 13.08 - Sibenik - pytajc IP: 193.201.167.* 19.08.04, 13:29
        Witaj, niestety nie dysponuję takimi banknotami.
Inne wątki na temat:

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się


Nakarm Pajacyka