Gość: Bart IP: 193.201.167.* 16.08.04, 11:49 Odpowiem na Wasze pytania w miarę możliwości Odpowiedz Link Zgłoś Obserwuj wątek Podgląd Opublikuj
Gość: kama Re: Wróciłem z Chorwacji 13.08 - Sibenik - pytajc IP: *.bialystok.agora.pl 16.08.04, 14:30 Tez jedziemy za dwa tygodnie w okolice Sibenika. Dokad jest juz wybudowana autostrada? Ile kosztujew kunach (euro)? Ile trzeba srednio zaplacic za obiad? Na razie tyle Kama Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: jacek autostrada IP: *.telsten.com / *.telsten.com 17.08.04, 00:12 z Zagrebia odcinek do Vrh Kapele (nie ma jeszcze tunelu) - objazd górami, w tygodniu bez problemu , weekend korek (14.08)- cena około 39 kun, następny odcinek do Miranje (zjazd na Biograd, Sibenik)około 77 kun ( po drodze może być korek przed tunelem 5,6km sv Rok, później wjazd za sibenikiem Vrpolje do Splitu Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: roch Re: autostrada IP: *.spsk1.pl / *.amg.gda.pl 17.08.04, 03:02 zgadza się w całości jeden odcinek płaciliśmy 37 kun a dłuższy 80 kun, korki przed tunelem tylko w kierunku Sibenik Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: Bart Re: autostrada IP: 193.201.167.* 18.08.04, 09:26 To prawda - pierwszy odcinek do Zagrzebia około 40 kun (24 PLN), dłuższy do Sibenika - 232 km - 80 kun (48 PLN). Odpowiedz Link Zgłoś
kanban Re: Wróciłem z Chorwacji 13.08 - Sibenik - pytajc 17.08.04, 10:24 czesc, chcialabym spedzic ok. 7 dni w chorwacji glownie na plazy, ale w okolicach jakichs miasteczek, gdzie beda knajpki i cos do obejrzenia, nie mam auta, czy Sibenik to dobre miejsce? ile moze kosztowac nocleg na kwaterach (2 os. pokoj)? z gory dziekuje Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: Bart Re: Wróciłem z Chorwacji 13.08 - Sibenik - pytajc IP: 193.201.167.* 18.08.04, 09:24 My nocowaliśmy około 6 km od Sibenika w Brodaricy. 4 sierpnia, jak pytaliśmy o nocleg, to ceny za pokój z łazienką dzieloną na 2 pokoje - 10 EUR/os. Nam się udało wynająć apartament z tarasem i widokiem na morze za 15 EUR/os. Spokojnie kwatery można znaleźć za około 10 EUR - 15 EUR / os. Sibenik chyba nie jest najlepszym miejscem, jeśli ktoś chce leżeć na plaży. Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: rwe płatności za autostrady IP: *.starnettelecom.pl 18.08.04, 09:59 Witaj, mam krótkie pytanie. Ile orientacyjnie trzeba mieć kun na autostrady w Chorwacji. Brałeś też jakąś inną walutę np.: na autostrady w Czechach lub Austrii? Rozumiem, że generalnie mogę płacić kartą albo w EUR, natomiast pewnie za przejazd trzeba każdorazowo być przygotowanym na lokalną walutę? Pozdrawiam. Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: Bart Re: płatności za autostrady IP: 193.201.167.* 18.08.04, 10:22 Jak dużo kun trzeba zabrać na przejazdy na autostrady w Chorwacji, zależy od tego jak często chcesz po nich jeździć oczywiście. Zakładając, że chcesz przejechać tylko dwa razy (z Polski i z powrotem) przez Zagrzeb na wybrzeże. Potrzebujesz co najmniej 240 kun. Można na autostradach płacić w EUR, a także kartą płatniczą. Za winietki w Czechach można spokojnie zapłacić kartą (na stacji benzynowej - tylko musisz zatankować paliwo - ja zatankowałem 5 litrów :- )) lub koronami (pewnie przy granicy zapłacisz dużo drożej, ale możesz zapłacić w EUR). Nie opłaca się kupować koron czeskich, po to, żeby kupić winietkę. Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: Krzysiek Re: płatności za autostrady IP: 195.205.164.* 18.08.04, 10:35 za winietę w Austrii (7,60 euro - 10dniowa) musisz zapłacić na granicy gotówką jezeli nic więcej nie kupujesz Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: kama Re: płatności za autostrady IP: *.bialystok.agora.pl 18.08.04, 10:49 a ile kosztuje winietka w Czechach, i oplata za autostrade w Słowenii? Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: Bart Re: płatności za autostrady IP: 193.201.167.* 18.08.04, 11:37 Winietka miesięczna w Czechach (jak jedziesz na dwa tygodnie, to się opłaca ją kupić) kosztuje 250 CZK - czyli około 35 PLN. Nie kupuj na samej granicy z Polską, bo zapłacisz drożej - lepiej kilka kilometrów dalej na stacji. Opłaty za autostrady w Słowenii są zróżnicowane - średnio płaci się 400 - 600 SIT (7,5 PLN - 12 PLN) za odcinek ok. 50 - 80 km. Jak jechałem z Mariboru do węzła Celje - ok. 100 KM, to zapłaciłem 180 SIT + 510 SIT - czyli jakieś 14 PLN. Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: rwe Re: płatności za autostrady IP: *.starnettelecom.pl 18.08.04, 11:11 Wszystko jasne. Oczywiście miałem na myśli przejazd do i z Chorwacji. Czyli jak będę miał w gotówce 300 kun + 100 EUR to powinno mi to sprawę drobnych opłat załawić. Przyszła mi też do głowy sprawa międzynarodowego prawa jazdy. Rozumiem, że nie posiadaliście bo polskie w EU wystarcza, nawet to stare. W Chorwacji też? A co z "zielnoną kartą"? Pozdrawiam Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: Bart Re: płatności za autostrady IP: 193.201.167.* 18.08.04, 11:34 Polska i Chorwacja podpisały umowę, która powoduje, że nie musisz mieć zielonej karty i, że prawo jazdy polskie jest tam honorowane. Zieloną Kartę można jednak mieć, bo zazwyczaj daje Ci to jeszcze jakieś dodatkowe rzeczy (pakiet assistance). Ta kwota, którą podałeś spokojnie Ci wystarczy. Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: rwe Re: płatności za autostrady IP: *.starnettelecom.pl 18.08.04, 11:37 Super. Bardzo dziękuję za info. Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: kama Re: płatności za autostrady IP: *.bialystok.agora.pl 18.08.04, 12:25 ja tez dziekuje za info Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: Krzysiek Re: płatności za autostrady IP: 195.205.164.* 18.08.04, 12:27 zieloną kartę musiałem pokazać na granicy Chorwacji z Bośnią Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: Aśka Re: Wróciłem z Chorwacji 13.08 - Sibenik - pytajc IP: 62.233.135.* 19.08.04, 08:08 poszukuje banknotów kun chorwackich (5,10,20 najchetniej). jesli dysponujesz takimi banknotami, prosze skontaktuj się [jzukowsk@wp.pl], chciałabym je odkupic. pozdrawiam Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: Bart Re: Wróciłem z Chorwacji 13.08 - Sibenik - pytajc IP: 193.201.167.* 19.08.04, 13:29 Witaj, niestety nie dysponuję takimi banknotami. Odpowiedz Link Zgłoś