Dodaj do ulubionych

nadżerka leczona laserem

IP: *.wroclaw.sdi.tpnet.pl 04.10.01, 11:45
Miałam średniej wielkośći nażerkę, po wywiadzie jakim sposobem najlepiej ją
leczyć, zdecydowałam się na zabieg laserem i od 2 lat nie mam żadnych problemów-
podobno czasem nadżerki się odtwarzają? Czy wybrałam najlepszy sposób, pytam w
razie pojawienia się znowu tego problemu.
I jeszcze jedno, czy są jakieś sposoby, żeby uniknąć powstania kolejnych
nadżerek?
Dziękuję za odpowiedź. zuzanna kot
Obserwuj wątek
    • Gość: Mika Re: nadżerka leczona laserem IP: *.poznan.sdi.tpnet.pl 12.10.01, 03:57
      Chciałabym sie dowiedzieć od czego zależy powodzenie zabiegu wymrażania
      nadżerki. Pierwszy tego typu zabieg miałam na początku maja,ale ponieważ nie
      wyszło tak jak lekarz się spodziewał feralnego dnia 11 września miałam tzw.
      poprawkę.Po miesiAczce zglosiłam sie do kontroli i pani doktor powiedziała ze
      rana jeszcze sie do końca nie zagoiła i mam sie zglosić za 3 tygodnie. W
      encyklopedii medycyny przeczytałam że zle zagojone nadżerki mogą zmienić sie w
      postać rokową.Kiedy dokładnie nadżerka staje sie zagrożeniem zrakowacenia?
      • monika.antepowicz Re: nadżerka leczona laserem 15.10.01, 00:16
        Sama nadzerka nie grozi rakiem, natomist ułatwia wnikanie drobnoustrojów, które
        mogą być promotorem rozwoju stanów przedrakowych i raka. Znacznie bardziej
        sprzyja powstawaniu nowotworu palenie niż nadzerka. Drobnoustrojami, które
        sprzyjaja rakowi są wirusy: brodawczaka(HPV) i opryszczki genitalnej (HSV2)Ma
    • cios Re: nadżerka leczona laserem 02.03.02, 14:28
      7 lat temu miałam nadżerkę leczoną laserem i niestety po tym czasie odnowiła
      się.Obecnie jestem po pobraniu wycinka miałam III grupę cytologiczna i IV
      czystości.Pani doktor napisała , że nalezy unikać stanów zapalnych .Ale jak to
      zrobić?!Stosuję się do wszystkich zaleceń lekarskich, badam się w wyznaczonych
      terminach, unikam mydła stosując specjalne żele a stany zapalne wciąż się
      powtarzają.Niewykluczone , że czeka mnie kolejny zabieg.Niestety te kłopoty
      zaczęły się po kilku miesiącach od usunięcia nadżerki laserem.Sa więc takie
      momenty , że tego po prostu żałuję........

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka