27.05.13, 13:34
co sadziceie o spacerowce-parasolce bomiko xl dla 2,5 latki.? mial ktos ? wiem ze to polski wozek ale malo opinie w necie. potrzebuje jakis tani wozek na wakacje?
Obserwuj wątek
    • ironia-losu11 Re: bomiko xl 27.05.13, 20:35
      Wygląda na tyle, ile kosztuje.... Jakby się miał złamać. Sorry, ale ja bym nawet za darmo nie wzięla - umęczysz się, dziecku będzie niewygodnie, a skoro potrzebujesz na wakacje, to pewnie nie będziesz jeżdziła tylko po gładkim asfalcie, tylko raczej w różnym "terenie", więc tym bardziej na NIE, bo na pierwszy rzut oka widać, że ten wynalazek nie da rady. Lepiej kupić ciutkę drożej używany, ale jakiejś porządniejszej marki.
        • mad_milk_13 Re: bomiko xl 10.07.13, 20:29
          Nie piszesz ile masz czasu ale ja na szybko wybrałabym z tablicy coś co mogę odebrać osobiście w swoim mieście, używany ale sprawdzony model. Ten bomiko na zdjęciu wygląda mało przekonująco. Właśnie prowadziłam koleżanki wózek spacerowy-parasolkę jakiejś firmy cateter czy coś takiego i po 100 metrach oddałam jej wózek, kopałam w kółka, dziecko wyglądało jakby miało wypaść, całość robiła wrażenie jakby się miała rozpaść a wózek ma 5 dni. Zamieniłam się na pchanie gondoli jedo, cięższa ale jechała jak po maśle.
    • wkreciara Re: bomiko xl 10.07.13, 16:54
      Zupełnie nie zgodze się z poprzedniczką!
      Byłam przymierzać z córką wózki Bomiko M oraz Bomiko XL, i są naprawdę super! Córa za miesiąc kończy 2 lata i do małych nie należy, a w w obu siedziało jej się wygodnie i co ważne ( dla mnie ) głowa jej nie wystawała ponad oparcie!Bez problemów po rozłożeniu oparcia i podnóżka miała sporo miejsca do spania - nogi jej nie zwisały bezwładnie.Obejrzałam i przymierzyłam wiele różnych spacerówek w sklepach i ten moim zdaniem jest najlepszy.Szkoda tylko,że nie ma jeszcze używanych modeli, bo mam przeznaczone na wózek 200zł - a oba są w granicach 260-330 zł:( Drugą spacerówką , którą mam na oku to Delti DOT - niestety nie produkują już nowych i nie było możliwości przymiarki.Ale z tego co widziałam, przeczytałam to wymiarowo pasowałby - jedynie ma troszkę niższe oparcie na plecki, ale w zamian dużą rozkładaną budkę, która chroni przed wiatrem,deszczem. Ze względu na $ chyba zaryzykuje i kupię przez internet Delti Dot.
      • Gość: alice Re: bomiko xl IP: *.dynamic.chello.pl 20.03.14, 12:37
        Jestem od niedawna użytkownikiem BOMIKO. Mój syn ma 15 miesięcy i 13 kg wagi, wiec do małych nie należy. Na spacerówkę miałam przygotowany 1000 zł, a kupiłam za 300 i jestem zachwycona. Mamy kolor fiolet/ śliwka. Siedzisko jest duże i głębokie w przeciwieństwie do innych droższych, gdzie miało się wrażenie, że dziecko siedzi na samym skraju, a oparcie kończyło się w połowie głowy dziecka. Boki są zabudowane, wiec wiatr, czy zimowa aura nie będą straszne. Duża budka z okienkiem.Okrycie na nóżki, uchwyt na kubek w standardzie. Brak folii, ale pasuje każda uniwersalna- dokupiłam fajną Caretero za 12 zł. Koła nienajmniejsze i piankowe, świetnie radzą sobie na spacerze po mieście i lesie. Łatwe, intuicyjne składanie. Wszystko chodzi płynnie, wykończenie solidne. A czy wytrzymały to napiszę za pół roku. Na razie nie zamieniłabym go na nic innego, no może poza Hartanem.
        ( Ten tylko na zamówienie, czas oczekiwania 2-3 miesiące)
    • pati27-28 Re: bomiko xl 08.05.15, 21:03
      Witam , kupiłam właśnie bomiko xl najnowszy model 2015 z przedłużaną budką . Użytkowałam wiele spacerówek ale ta bije wszystkie na głowę:) jest lekka, zwrotna,bardzo lekko się prowadzi, kolor który wybrałam to grafitowy na zdjęciu w aukcji wydawał się ciemniejszy ale jest ok , budka jest przedłużana praktycznie na całe siedzisko,dziecko ma w nim mnóstwo miejsca, wózek kupiłam dla mojego synka który ma już prawie dwa lata i jest dość wysoki ,więc wybierając tą spacerówkę kierowałam się jego wygodą .W poprzednich spacerówkach głowę miał nad oparciem teraz ma jeszcze 5 cm do końca oparcia i ogólnie wózek ma bardzo faje siedzisko jest rozkładane do pozycji leżącej i spokojnie mój dwulatek się w nim wygodnie wyśpi :) siedzisko jest także bardzo szerokie tak więc w zimie w kombinezonie będzie miał bez problemu dużo miejsca , kółeczka są duże 17 cm to na plus ,jedyna wada w tym wózku to pianka na rączkach dłonie się pocą strasznie . Ale ogólnie jestem mega zadowolona z wózka, bardzo polecam zakup tej spacerówki za tą cenę jest naprawdę rewelacyjna i bije na głowę te droższe które telepią się już po pierwszym spacerze .
      • pudelek09 Re: bomiko xl 12.05.15, 21:35
        tez mamy ten wozek,jest super!JKupilam dla prawie 3latki,bo nam się rozwalil na wczasach,do plazy daleko,a i tak kolejne dziecko planowaliśmy...
        Jestem bardzo zadowolona,jest wygodny,ma duże siedzisko,mloda uwielbia w nim jezdzic,miesci się bez problemu ze stosem maneli(a to lalek nabierze,a to misie,torebeczki itp.)My mamy czerwony kolor-sliczny.
        Cena nieduza,z czystym sumieniem polecam ten wozek(wcześniej miałam mamas&papas,niby ok w uzytkowaniu,ale szybko się rozwalil)
        • maja8883 Re: bomiko xl 18.05.15, 10:45
          Kupiłam Bomiko XL 3 tyg temu dla 19 miesięczniaka. Jestem z niego mega zadowolona. Wczoraj wróciłam z wyjazdowego weekendu nad morzem i wózek spełnił moje oczekiwania. Duże kółka lekko śmigały po twardym, mokrym piasku. Rozkładane oparcie przydało się podczas popołudniowej drzemki na świeżym powietrzu. Szerokie siedzisko pomieściło kołderkę z kołyski podczas sztormowej pogody. Wózek jest wygodny zarówno dla rodzica, jak i dla dziecka. Szkoda, że kupiłam z krótszą budką, ale wózek był tańszy i jako wózek wyjazdowy stwierdziłam, że nie ma takiej potrzeby aby dopłacać. Polecam kolor grafitowy 😃
          • thea19 Re: bomiko xl 20.05.15, 13:18
            widze zmasowany atak sprzedawcow. chcialabym zobaczyc jak ten wozek jedzie po plazy. dam sobie reke uciac, bo jest to nierealne. wozkiem terenowym to jest wyczyn a co dopiero parasolkowatym druciakiem.
            • pati27-28 Re: bomiko xl 29.05.15, 16:29
              z całym szacunkiem ale nie jestem sprzedawcą wózka tylko użytkownikiem , aż tak trudno uwierzyć że wózek tak tani może bić na głowę te po 2 tys ? a więc jestem zatem dowodem na to , że może bo jestem mega zadowolona z zakupu i polecam z czystym sumieniem bomiko xl
              • thea19 Re: bomiko xl 30.05.15, 09:01
                kitowac to my ale nie nam. w czym zwykly druciak moze byc lepszy od fajnych wozkow? w niczym, jedyna zaleta to cena. mialam 11 wozkow i wiem co jest fajne a co nie, co sie sprawdza a co nie. wgarantuje, ze nie pojedziesz tym druciakiem po plazy. jak moze byc fajny wozek, ktory ma podwojne nieregulowane raczki, male i do tego podwojne kolka, mala bude oraz na bank kijowe prowadzenie i podbijanie (bo ma wygiety stelaz). o jakosci materialow sie nie wypowiem, za 300zl nie mozna miec dobrego wozka.
                ps pochwal sie poprzednimi zakupami a powiem czy masz sie czym zachwycac. prawda jest taka, ze nie majac porownania do wozka, ktory sam jedzie i sie podbija oraz nie rozlatuje za pierwszym zakretem, to nie ma sie czym podniecac. rownie dobrze kierowca skody moze piac nad swoja fabia a nigdy nie prowadzil mercedesa ml.
                • basiunia900 Re: bomiko xl 08.06.15, 14:11
                  Thea19 a jaki moglabys polecic wozek dla prawie dwuatka z wysokim i szerokim siedziskiem,zeby mial jako taka amortyzacje i nie kosztowal 2tys😜 tak do 800zl. Wiadomo dziecko w tym wieku juz wiecej chodzi samo ale wozek bylby potrzebny na dluzsze spacery czy zakupy. Pozdrawiam 😊
                  • thea19 Re: bomiko xl 09.06.15, 22:52
                    idealow nie ma no i w tej cenie to uzywki. dobra amortyzacje i calkiem duze siedzisko ma bumbleride indie - uzywane chodza po ok 1tys, sztywniejszy ale na bardzo duze dziecko jest bjcm gt lub zwykly bjcm, duze siedzisko i wysokie oparcie ma concord fusion, z fajnych wozkow: mountain buggy swift lub wiekszy urban jungle,easywalkery i moj najulubienszy bjce. z bardziej miejsckich m&p armadillo lub armadillo city, sola.
            • pati27-28 Re: bomiko xl 29.05.15, 16:32
              a jeszcze jedno wybieramy się z mężem nad morze więc będę mogła sprawdzić czy faktycznie daje radę po mokrym pasku ,ale wydaje mi się że da bo z piaskownicy gdzie dzieci wysypują piasek poza piaskownicę daje radę ,po schodach daje radę więc myślę że i o plaży da radę :P
              • maja8883 Re: bomiko xl 21.06.15, 23:56
                Miesiąc temu byłam tym wózkiem nad morzem. Po mokrym piasku sunął rewelacyjnie, choć jednak nie polecam. Sprzedawca w sklepie powiedział, że mimo tego, że wózek ma duże koła, to piasek morski dla tego typu wózka jest zabójstwem. Będąc na ostatnim wyjeździe zignorowałam jego sugestię i kilka razy zdarzyło mi się sunąć plażą. Po wyjściu z plaży wózek cały był ochlapany mokrym piachem, jak piasek wyschnął to opadał i bałam się, że dostanie się w koła. Po przyjeździe oczyściłam go dokładnie i na szczęście nic się nie stało. Po 2 miesiącach użytkowania, nadal polecam ten wózek. Sprawdził się na wyjeździe, na gruntowej drodze i w mieście. Amortyzatory też są ok. Mój wózek nie należy do małych parasolek, ale o taką mi właśnie chodziło. Zajmuje sporo miejsca w bagażniku, ale komfort mojego dziecka jest dla mnie najważniejszy. Jest bardzo wygodna do spania. Mały ma 20 miesięcy i całkiem sporo miejsca. Nóżki swobodnie spoczywają jeszcze na podnóżku i nie zwisają mu. Trzeba często smarować koła, bo spod kółek piach dostaje się do środka i zaczynają hałasować. Nie jest to wózek na większe zakupy. Uważam, że temu wózkowi niczego nie brakuje. Jak na parasolkę i za taką cenę jest naprawdę rewelacja. Polecam
Inne wątki na temat:

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka