Dodaj do ulubionych

Proszę o pomoc

26.12.14, 12:22
Witam , przybywam tutaj po poradę gdyż w lekarzach nie mam oparcia .

Od kilku miesięcy czuje się co raz gorzej , włosy wychodzą garściami , paznokcie łamią się a ja coraz gorzej wyglądam - przytyłam mimo zbilansowanej diety ok 10 kg w ciągu roku - sport uprawiam - biegam , pływam .. O problemach ze snem nie wspomnę bo koncentracja już nie tam i zdarza mi się zapomnieć ...

Podczas akcji profilaktycznej w jednym z laboratorium wykonałam trójkę tarczycową i oto wyniki :

TSH : 2594 - n: 0,35 - 5,5
FT3 : 3,88 - n: 2,3 - 4,2 %83,16
FT4 : 1,17 - n: 0,89-1,76 %32,18

TSH wykonane rok wcześniej wynosiło ok. 1,7 przy tych samych normach . Dodam ,że mam 25 lat .

Wykonałam też test ze strony chorobytarczycy i wyszło 35 pkt - czy drążyc temat ? czy odpuścic ?
Lekarz rodzinny nie widzi problemu wciskając jak zwykle propranolol na napady lękowe i leki nasenne ..
Obserwuj wątek
  • muktprega1 Re: Proszę o pomoc 26.12.14, 12:35
   Witaj
   drąż temat, z powodu:
   - zbyt wysokie TSH jak na tak młodą osobę
   - niskie Ft4 w stosunku do Ft3
   - wysoki wynik miarodajnego testu

   potrzebne będą do pełnej diagnostyki:
   - USG tarczycy z opisem i 3 wymiarami lub objętością (zapytać PRZED czy spełniają te wymogi - bo różnie bywa)
   - przeciwciała a-TPO a-TG (mogą być lub nie przy np Hashimoto)
   - jeśli finanse pozwalają - typowe braki - ferrytyna, D3, B12 (lun na potem)
   • hodgela Re: Proszę o pomoc 26.12.14, 12:48
    Dziękuje za poradę , w poniedziałek uderzam do laboratorium tego samego co poprzednio - panel tarczycowy czyli powtarzam tsh , ft3 i tf4 oraz przeciwciała i będę dzwoniła do przychodni gdzie robią usg tarczycy . Właśnie to dość wysokie TSH w moim wieku - czytałam ,że powinno być do 2,5 w moim wieku mnie niepokoi . Lekarz POZ po spojrzeniu na wyniki uznał że norma ale on niestety jest z tych co studia medyczne kończyli w latach 1980-1990 i co nie bardzo się dokształcają więc trzeba było wziąć sprawy w swoje ręce .
    Jak będę miała wyniki w poniedziałek wieczorem to się odezwę może coś wniosą do sprawy a jak nie to będę się badała dalej - w końcu bez powodu mój organizm nie wysyła mi sygnałów ostrzegawczych .

    Dziękuje
   • hodgela Re: Proszę o pomoc 26.12.14, 14:40
    Chciałabym jeszcze zapytac czy przy ew. niedoczynności tarczycy możliwe jest wystąpienie oblewania twarzy rumieńcem bez powodu ? tj . bez emocji czy innych ? Czasem poprostu bez powodu robię się czerwona na twarzy ..
    • senciak Re: Proszę o pomoc 27.12.14, 09:51
     Ja osobiście znam bardzo dobrze ten objaw. Ale często pojawia(l) się on u mnie w przypadku skoku ciśnienia.
     • hodgela Re: Proszę o pomoc 27.12.14, 21:49
      Rozumiem , mnie osobiście dokucza to już od jakiegoś czasu nawet pytałam rodzinną o to ale jak zwykle usłyszałam odpowiedź - tak się zdarza .. zresztą na bóle stawów po nocy zareagowała hasłem - proszę wymienić materac - a ja najnormalniej w świecie budziłam/ budzę się tak spięta ,że ledwo się mogę podnieść z łóżka .. Niestety moja rodzinna - pani gastrolog ma w nosie nawet swoją specjalizację ..
      • senciak Re: Proszę o pomoc 27.12.14, 22:40
       Ja z kolei usłyszałam ze to klimakterium. Dziwnym trafem klimakterium ustapilo w ciągu kilku tygodni wink
       • hodgela Re: Proszę o pomoc 27.12.14, 22:56
        Niestety - nasza służba zdrowia - rodzinni to jakaś porażka - pani rodzinna przyjmując prywatnie jako gastrolog przy robieniu mnie gastroskopii za opłatą w wys.200 zł zapomniała mi pobrać wycinka na helicobactera i skierowała mnie do laboratorum na drugim końcu miasta abym wydała kolejną kasę .. I od nowego roku rodzinni mają leczyć podstawowe dolegliwości okulistyczne i dermatologiczne ? No way ... Do mojej nawet z gorączką 39-40 stopni trzeba było czekać kilka dni na wizytę ... Masakra z tym wszystkim ..Dlatego jak zrobię badania to od razu uderzam prywatnie do endokrynologa bo z rodzinna się nie dogadam .
        • senciak Re: Proszę o pomoc 27.12.14, 23:45
         Wiesz obyś miała szczęście do endokrynologa ; P podobno rodzinni to ci którzy mieli same troje zatem nie mogli specjalizacji zrobić to teraz się mszcza wink A tak poważniej to co ja opisuje to rzeczywistość niemiecka zatem nie tylko w Polsce są niedouczeni lekarze. Ja dwa miesiące temu myślałam że umrę - i to jest fakt nawet można powiedzieć "autentyczny" wink gdyby nie to forum i nie wspaniałe dziewczyny obawiam się ze doszłoby do jakiejs masakry w organizmie u mnie. Zatem należy czytać i eksperymentować niestety na sobie ale to przynosi efekty wink z tego miejsca pragnę podziękować wszystkim dziewczynom które się mną "zajęły" smile
      • pies_z_laki_2 Re: Proszę o pomoc 09.01.15, 04:09
       > budzę się tak spięta ,że ledwo się mogę podnieść z łóżka

       Przy okazji następnych badań sprawdź poziom wit. B12, ferrytyny i gospodarkę wapniową, możesz mieć niedobory, a nawet tężyczkę. (może dostaniesz skierowanie od rodzinnej).

       Weź od endo zaświadczenie z diagnozą, wtedy rodzinna nie ma wyjścia, musi prowadzić twoją (na razie hipotetyczną) chorobę przewlekłą, przepisywać leki i monitorować terapię czyli dawać skierowania na badania.

       O matko jedyna, jakbym swojego endo słyszała, "niech pani zmieni poduszkę"... przy kurczach takich, że aż krzywo chodziłam... a potem badania i wyniki pod kreską...
       • hodgela Re: Proszę o pomoc 09.01.15, 22:26
        Dzięki za sugestię odnośnie badań - na pewno takie zrobię przy następnej okazji . Zaświadczenie do POZU wiem , znam ... Na razie jednak muszę znaleźć endokrynologa ,który będzie mnie chciał z takimi wynikami leczyć .. a z tym na chwilę obecną jest problem .
        Śmieszne jest to ,że z powodu burzy włosów na głowie nikt mi nie chce uwierzyć ,że wypadają.Tylko ,że mój obecny włosowy dobytek to tylko połowa tego co było kiedyś .
        Z moją rodzinną jest tak ,że ja kobiety nie toleruję niestety ze względu na podejście do pacjenta - ma cechy fana przedstawicieli medycznych tj . przepisuje głównie leki firmy ,która coś jej zasponsorowała . I główny jej feler to przede wszystkim oczekiwanie na wizytę : z gorączką 39,2 kazała łaskawie czekać 5 dni na wizytę ..

        Na razie przede mną poszukiwania specjalisty ,który popatrzy na mnie całościowo a nie tylko na wyniki i ich normy

        Pozdrawiam
        • hodgela Re: Proszę o pomoc 10.01.15, 14:03
         ew. podziałam dwukierunkowo - zajdę do znajomego internisty i zapytam jak według niego z tą moją tarczycą - jest świeżo po specjalizacji więc myślę ..

         a jak nie to poproszę bliską mi osobę ,która pracuje jako pracownik administr. w szpitalu o to by podpytała internistów na oddziale .
  • hodgela Re: Proszę o pomoc 26.12.14, 22:47
   wynik tsh oczywiście 2,594 - uciekł mi przecinek - ostatnio gorzej widzę ..
  • hodgela Re: Proszę o pomoc 28.12.14, 17:27
   Chciałabym się dowiedzieć jeszcze o taką rzecz - jak jest z czynnikiem środowiskom w przypadku chorób tarczycy ? Czy np. częste przebywanie - z racji studiów i pracy - w środowisku różnorakich odczynników chemicznych zwiększa ryzyko zachorowania ? Co prawda raz na jakiś czas łykamy zgodnie z zaleceniem profesorki z uczelni dużą dawkę witaminy C ale to działa raczej na cerę ..
  • hodgela Re: Proszę o pomoc 29.12.14, 21:19
   No i chyba już nikt mi nie powie ,że udaje .

   Powtórzone wyniki badań
   TSH : 3,403 n: 0,35-5,5
   FT3 : 3,59 n : 2,3 - 4,2 - 67,89%
   FT4 : 1,05 - n: 0,89-1,76 - 18,39%

   Przeciwciała - na razie mam jedno Anty-TPO - 30 n: 35
   anty - TG : w toku .

   Zaraz po nowym roku lece na USG .
  • hodgela Re: Proszę o pomoc 06.01.15, 13:10
   poszukiwany , poszukiwana : endokrynolog z Katowic lub okolic ... ktoś zna ?
   • hashitess Re: Proszę o pomoc 06.01.15, 19:29
    Idź do p. Klajnowicza w mysłowicach.
    Mam nadzieję, źe da Ci rp. na hormon.
    Robi usg w gabinecie.
    • hodgela Re: Proszę o pomoc 06.01.15, 20:00
     Dziękuje bardzo , spróbuje się tam umówić chociaż wiem jak to jest ciężko się dostać do dobrego specjalisty nawet prywatnie .

     Czas w końcu o siebie zawalczyć zwłaszcza że nasilają się objawy neurologiczne - dezorientacja , zagubienie o zanikach pamięci już nie mówię - dzisiaj przez cały dzień szukałam kluczy ...

     • hashitess Re: Proszę o pomoc 06.01.15, 20:06
      Gdyby do p. K byłaby długa kolejka,
      to spróbuj zapukać do dr Lamparta w Zabrzu.
      • hodgela Re: Proszę o pomoc 06.01.15, 20:18
       Dzięki jeszcze raz ... zadzwonię i zorientuje się co do terminu a także uderzę do endokrynolog ,która pracuje w przychodni gdzie moja ginekolog pracuje ... Tak więc zobaczymy .. chciałabym się w końcu zdiagnozować i zacząć leczenie bo studia studiami a ja mam mętlik w głowie .
     • pies_z_laki_2 Re: Proszę o pomoc 09.01.15, 04:04
      Rozwiązanie - klucze na łańcuszku z karabińczykiem przypiętym do torebki. Dzieła! smile
      • hodgela Re: Proszę o pomoc 09.01.15, 09:58
       To to znam .. używam smyczy doszytej do torebki ale wiadomo .. rożnie z tym bywa . Ostatnio z powodów problemów z koncentracją uwagi i pojawiającą się dezorientacją zrezygnowałam nawet z wychodzenia z domu poza znane mi tereny .. o kierowaniu samochodem już nie mówię .. od poniedziałku jak mi tylko minie krwotok @ to będę dzwoniła po endokrynologach .
  • hodgela Re: Proszę o pomoc - paranoja 09.01.15, 21:12
   Przedzwoniłam chyba do 4 czy 5 prywatnych endo i termin jaki usłyszałam to marzec-maj 2015 . A i tak nie dzwoniłam do tych najbardziej obleganych . Paranoja z tym wszystkim a lekarze zamiast udawać celebrytów w tv powinni się zabrać do roboty .

   Próbowałam nawet z rodzinną na ten temat porozmawiać ale widząc wyniki zbyła mnie ...
   Oj co mi pozostało ? Pozapisywać się i co 2 miesiące powtarzać hormony ..
   • hashitess Re: Proszę o pomoc - paranoja 10.01.15, 14:33
    Zapisz się do medyka w mysłowicach i napisz do mnie
    na maila.
    • hodgela Re: Proszę o pomoc - paranoja 10.01.15, 14:38
     ok .zaraz się po weekendzie tym zajmę .. dzięki za pomoc smile
  • hodgela Re: Proszę o pomoc - gorszy dzień -11.01 11.01.15, 17:59
   Dzisiaj jest chyba ten dzień gdy tarczyca dała mi znać ,że naprawdę powinnam się nią zając . W nocy dolegliwości bólowe w klatce piersiowej i niskie ciśnienie . Rano 3-krotnie podejmowałam próbę wstania z łóżka , po czym po kilku minutach wracałam tam z powrotem . Dopiero około 12 wyciągnięta z łóżka niemal siłą ogarnęłam się , wzięłam kąpiel i ubrałam . Ale niestety napęd zerowy - nie mam siły na nic . Ktoś może pomyśleć - pewnie organizm odreagowuje ostatnie stresy - nawet nie bo ostatnie dni były "dobre". Do tego ból głowy niereagujący na ibuprom .

   Mam pamieć chyba 80 -latka - chociaż nie - moja babcia w tym wieku pamiętała więcej niż ja teraz . Notes zapełnia się w niesamowitym tempie - zaznaczam tam także te gorsze dni .

   Chyba jestem jednym z tych przypadków gdzie wyniki są niewspółmierne do samopoczucia . We wtorek robię typowe tarczycowe niedobory i będę kombinowac ...  • hodgela Re: Proszę o pomoc - 29.01 -wizyta u endo 13.01.15, 10:01
   Za 2,5 tygodnia mam wizytę u endokrynologa , nie jest to nikt konkretny - dowiem się dopiero jak zadzwonią z przychodni ustalić dokładnie godzinę . Jutro podejdę w jeszcze jedno miejsce i zapytam .

   Zastanawiam się czy przed samą wizytą nie powtórzyć jeszcze tsh,ft3,ft4 ? USG będę miała na miejscu .

   Wczorajszy dzień dużo lepszy od poprzedniego . Rano spora aktywność umysłowa a potem basen smile

  • hodgela Re: Proszę o pomoc 21.01. - wariująca tarczyca 21.01.15, 21:25
   dzisiejsze wyniki wprawiły mnie w osłupienie

   TSH 1,343
   FT3 3,49 - 62,63%
   FT4 0,93 -4,6 %

   normy te same co zwykle

   Teraz pytanie : isc do endo czy niet ?
   • muktprega1 Re: Proszę o pomoc 21.01. - wariująca tarczyca 21.01.15, 22:40
    Iść, Ft4 spada, organizm wyczerpał zapasy żeby przetworzyć je na Ft3 konieczne do codziennego życia.
    USG tarczycy nie masz?
    Weź poprzednie wyniki z TSH wyższym.
    • hodgela Re: Proszę o pomoc 21.01. - wariująca tarczyca 22.01.15, 06:12
     USG niestety nie mam na razie bo miałam mieć robione podczas wizyty u Endo . Ale zadzwonię dzisiaj do przychodni i zapytam o najbliższy termin . Wyniki powtarzałam dlatego ,że obserwuje narastanie objawów depresyjnych - myślałam ,że TSH znowu wzrosło ..

     Zastanawiam się czy za miesiąc FT4 bez leków będzie już na ujemnym procencie ..

    • hodgela Re: Proszę o pomoc 21.01. - wariująca tarczyca 22.01.15, 17:56
     a skąd tak nagły spadek tsh ? usg będę miala po weekendzie .

     bo rozumiem spadek ft4 - wyczerpanie sie hormonów ale spadek tsh ?
   • hodgela Re: Proszę o pomoc 21.01. - wariująca tarczyca 03.03.15, 21:18
    Ze względu na zbliżającą sie wizytę u endokrynologa zrobiłam ponownie hormony

    TSH 3-cia generacja ... 1.856 mU/L 0,35 5,50
    FT 3 3.38 pg/ml 2,3 4,2 56,84 %
    FT 4 0.90 ng/dl 0.89 1.76 - 1,15%

    Już widzę ,że moje ft4 prawie wypada z zakresu .. Za tydzień wizyta u endokrynologa .

    Na ten moment włączyłam do diety witaminę D3 i magnez ( kąpiele magnezowe i oliwę) Czuje się różnie - raz lepiej a raz gorzej . Częściej boli mnie głowa i jestem rozdrażniona . Nie mogę się skoncentrowac na niczym .

    Byle do lata .
    Pozdrawiam

    • muktprega1 Re: Proszę o pomoc 21.01. - wariująca tarczyca 04.03.15, 10:23
     > FT 4 0.90 ng/dl 0.89 1.76 - 1,15%
     >
     > Już widzę ,że moje ft4 prawie wypada z zakresu .. Za tydzień wizyta u endokry
     > nologa

     No właśnie, konieczność podniesienia dawki smile
     • hodgela Re: Proszę o pomoc 21.01. - wariująca tarczyca 04.03.15, 12:08
      No dokładnie - z zera zapewnie na 12,5-25 ... Oj czuje ,że będzie to ciekawa wizyta .

      listopad 2014
      TSH : 2,594 - n: 0,35 - 5,5
      FT3 : 3,88 - n: 2,3 - 4,2 %83,16
      FT4 : 1,17 - n: 0,89-1,76 %32,18

      grudzień 2014
      TSH : 3,403 n: 0,35-5,5
      FT3 : 3,59 n : 2,3 - 4,2 - 67,89%
      FT4 : 1,05 - n: 0,89-1,76 - 18,39%

      styczeń 2015
      TSH 1,343 n: 0,35 - 5,5
      FT3 3,49 - 62,63%
      FT4 0,93 -4,6 %

      marzec 2015
      TSH 1.856 mU/L 0,35 5,50
      FT 3 3.38 pg/ml 2,3 4,2 56,84 %
      FT 4 0.90 ng/dl 0.89 1.76 - 1,15%

      Znając moje szczęście usłyszę od endokrynologa - wyniki ma pani w normie a to ,że trzeba mnie zbierać z podłogi to kwestia innych czynników .

      Niestety czynnik środowiskowy - prawie całe dnie na uczelni i kontakt z odczynnikami chemicznymi - zapewnie odgrywa dużą rolę w moim obecnym stanie . Obecnie poza problemami typowymi dla niedoczynności walczę z zajadami więc zakupiłam witaminę B2 i próbuje się kurować . Dzięki suplementacji magnezu minęła sztywność ponocna stawów/mięsni .
      Największy problem na ten moment to : mój biedny metabolizm , senność - bezsennośc i zaburzenia pamięci - mam problem z zapamiętaniem ostatniej czynności .

      Obstawiam ,że jeżeli nie dostanę leku to za miesiąc FT4 spadnie poza normę .
      Pytanie do doświadczonych : czy jeżeli ft4 spadnie a tsh zostanie w normie to czy jest szansa na leczenie ? czy dalej sie będę bujać ?

      Pozdrawiam
      • ola_dom Re: Proszę o pomoc 21.01. - wariująca tarczyca 04.03.15, 12:14
       hodgela napisał(a):

       > Pytanie do doświadczonych : czy jeżeli ft4 spadnie a tsh zostanie w normie to czy jest szansa na leczenie ?

       Dużo zależy od tego, na jakiego lekarza trafisz. Moja lekarka - ta, która wdrożyła mi leczenie - w ogóle nie patrzyła na TSH (a miałam poniżej 1,0), tylko na niski poziom FT4 (ale wciąż w normie, jakieś 13%) i powiedziała, że nie mam prawa czuć się dobrze przy takim niskim poziomie hormonów. Ale ona akurat jest wyjątkiem - choć, jak widać, i takie się zdarzają.
       • hodgela Re: Proszę o pomoc 21.01. - wariująca tarczyca 04.03.15, 14:47
        Rozumiem .. Z obrazu wyników mojej tarczycy wnioskuję ,że staję się ona poprostu nie wydolna - świadczy o tym systematyczny spadek ft4 .

        Jeżeli wizyta u endokrynologa nie pójdzie po mojej myśli - a niestety taka opcja jest realna - to mam obiecaną pomoc od znajomej internistki - dostanę od niej receptę i przez jakiś czas będzie mnie monitorować . Ale wolałabym aby znalazł się endo .
        • ola_dom Re: Proszę o pomoc 21.01. - wariująca tarczyca 05.03.15, 09:34
         hodgela napisał(a):

         > Jeżeli wizyta u endokrynologa nie pójdzie po mojej myśli - a niestety taka opcja jest realna - to
         > mam obiecaną pomoc od znajomej internistki - dostanę od niej receptę i przez jakiś czas będzie
         > mnie monitorować . Ale wolałabym aby znalazł się endo .

         Zazdroszczę internistki!
         Zdradź przynajmniej, w jakim mieście? Szukam właśnie kogoś takiego.
         • hodgela Re: Proszę o pomoc 21.01. - wariująca tarczyca 05.03.15, 14:01
          Zdradzę jak już ew. dostanę od niej tą tyroksynę - bo to że ona obiecała to jedno a rzeczywistosc to drugie .

  • hodgela Re: Proszę o pomoc 21.02.15, 13:39
   Po miesięcznie przerwie powracam tutaj . Do wizyty u endo nie doszło - z winy głownie mojej . Zaczęła mi się sesja na studiach i na tym sie skupiałam - suplementowałam magnez w dużych dawkach i witaminę d - czułam się okresowo lepiej .. obecnie znowu nastąpił zjazd . W poniedziałek idę na USG tarczycy a we wtorek zrobię trójkę tarczycową .. Nasilają się objawy depresyjne - zwłaszcza nocne napady lękowe przez którę śpie mało i dośc niespokojnie .

   Czy może to świadczyc o pogorszeniu sie pracy tarczycy ?
   • muktprega1 Re: Proszę o pomoc 22.02.15, 10:45
    Tak

    forum.gazeta.pl/forum/w,94641,150296982,150296982,D3_magnez_B12_przy_Hashi_niedoczynnosci_depresji.html
    • muktprega1 Re: Proszę o pomoc 04.03.15, 17:41
     Zrób koniecznie USG, bo ono wiele wyjaśni i może na jego podstawie dostaniesz tyroksynę?
     Wyżej napisałam:
     "No właśnie, konieczność podniesienia dawki" aż zapomniałam, że Ty z takimi wynikami jesteś bez wink
     • hodgela Re: Proszę o pomoc 04.03.15, 18:09
      Oj tak .. sama się sobie dziwie,że jakoś funkcjonuję . Niestety - jestem z tych co nie mają szczęścia do lekarzy. Jutro w ramach "treningu mózgu" będę dzwoniła po poradniach w celu zrobienia tego usg . Mam nadzieje ,że po suplementacji tyroksyny mój mózg zacznie pracować na normalnych obrotach .

  • hodgela Re: Proszę o pomoc - pytanie 06.03.15, 11:30
   Kochane . Jako ,że do wizyty jeszcze kawałek czasu a pojawiło się coś dziwnego to chciałam was o to zapytac

   W tym miesiacu pojawiło się plamienie międzymiesiączkowe , ginekologiczne wszystko w porządku - byłam na kontroli w zeszłym miesiącu - czy może być one spowodowane tak niski ft4 ?
   Niestety z miesiączką zawsze miałam problemy - bardzo intensywne , bolesne - było nawet podejrzenie PCOS ale zostało wykluczone podczas usg ginekologicznego i badań hormonalnych. Coś mi się wydaje ,że jeszczed wizytą u endo zaliczę wizytę u ginekologa .
  • hodgela Re: Proszę o pomoc 06.03.15, 17:54
   Czego mi brakuje w związku z problemami tarczycy ? Multizadaniowości jaką miałam kiedyś - robiłam 1000 rzeczy na raz - czytałam książki jedną za druga , robiłam notATKI Na studia , na zajęciach byłam zawsze przygotowana - obojętnie czy to 8.00 czy 18 . Kładłam się spac nieraz po północy a wstawałam przed 6 - taki miałam organizm .

   Obecnie jestem wrakiem człowieka . Obudzenie się rano to masakra - nie raz budzik dzwoni i dzwoni ... , na zajęciach nie jestem w stanie zapamiętac co prowadzący chce .. przeglądam notatki jak głupia . Koncentracja zerowa .

   Chce powrotu starej Hodgeli ... dziewczyny z 1000 ppomysłów ...
  • hodgela Re: Proszę o pomoc - pytanie 07.03.15, 17:21
   Kochane , mam pytanie - czy możliwe aby ft4 w ciągu tych kilku dni spadło poniżej normy ? od dwóch dni czuję się bardzo źle - plamienie międzymiesiączkowe , dezorientacja , tak strasznie przesuszona skóra - usta pękają bez powodu , skórki przy paznokciach odstają mimo iż były robione tydzień temu u kosmetyczki . Mam kryzys totalnie - jedynie co mnie interesuje to leżenie na kanapie i oglądanie tureckiej mody na sukces . A jest mi jeszcze gorzej jak widzę piętrzące sie niezałatwione sprawy

   Teraz nie wiem - sprawdzić jutro w laboratorium poziom ft4 ? I ew. uderzyć do rodzinnej w poniedziałek bo chyba przy niskiej ft4 jest szansa na wdrożenie tyroksyny . Endokrynolog dopiero w piątek - o ile sie nic nie zmieni a ja mam wrażenie ze zaraz się rozlecę .

   Poradźcie ?? Kłuc sie jturo ? czy czekac na wizytę u endo ?
   • hashitess Re: Proszę o pomoc - pytanie 07.03.15, 17:41
    Uważam, że im wcześniej zaczniesz uzupełniać hormony
    tym szybciej wrócisz do eutyreozy.
    idż do rodzinnej jak najszybciej, a do endo idż po dalsze
    zalecenia. Choć ja pewnie zostałabym przy rodzinnej.
    nfz zaleca, aby dalszą terapię chorób tarczycy prowadzili
    lekarze pierwszego kontaktu. Na forum już to widać.
    • hodgela Re: Proszę o pomoc - pytanie 07.03.15, 18:01
     Jasne tak zrobię ... Ciekawe co mi powie .... W poniedziałek do niej uderzę ...
     Oby przetrwać ten weekend . A jak nie rodzinna to spróbuję moją ginekolog we wtorek przekonać by mi chociaż małą dawkę przepisała . Idę do niej głównie ze względu na te cholerne plamienie bo jest to niepokojące - chociaż obstawiam ze i tutaj miesza tarczyca .

     Wiem ,że z tym wszystkim zwlekałam ale myślałam ,że mam jeszcze czas . Rodzinna ma mnie niestety gdzieś bo ma tylu pacjentów ,że ona się nawet kawy spokojnie nie może napić . Niestety ona jest z tej szkoły co liczy się tsh ... Pożyjemy zobaczymy -dziękuje za poradę ... na razie idę sie zakopac pod kołdrę i oglądając serial przespac gorsze samopoczucie .

     Pozdrawiam
     • hashitess Re: Proszę o pomoc - pytanie 07.03.15, 18:18
      Plamienia pójdą sobie same.
      a na przeczekanie polecam apteczny slowmag,
      wieczorem 4 tabletki, a rano może być podczas
      śniadania następne dwie. I tak każdego dnia.
      • hodgela Re: Proszę o pomoc - pytanie 08.03.15, 10:51
       Dziękuje bardzo za pomoc , dzisiaj ciut lepiej - może to też efekt placebo .

       Slowmag znam .. używam .. dodatkowo korzystam z chlorku magnezu sześciowodnego - kąpiele magnezowe , oliwa magnezowa a także doustnie .

       Jutro z rana uderzam do rodzinnej i bez tyroksyny nie wyjdę .

   • 97ewelina Re: Proszę o pomoc - pytanie 09.03.15, 15:57
    Koniecznie sprawdź poziom ft4. Nie możesz tego zaniedbywać, z hormonami nie ma żartów. Skoro czujesz, że coś jest nie tak, nie zwlekaj.
    • hodgela Re: Proszę o pomoc - pytanie 09.03.15, 16:15
     Jutro się kłuję .. sprawdze ft4 . Rodzinna niestety odmówiła wypisania tyroksyny ze względu na prawidłowy poziom tsh . Stwierdziła po łaskawym przyjęciu ,że moje dolegliwości nie są zwiazane z tarczycą tylko z psychiką bo przy takim tsh nie takich reakcji organizmu .

     • hodgela Re: Proszę o pomoc - pytanie 10.03.15, 09:27
      oddałam dzisiaj krew ponownie na ft4 a przy okazji morfologię . Co z tego wyjdzie ? Zobaczymy po 21 .
  • hodgela Re: Proszę o pomoc 11.03.15, 07:00
   a te wyniki zbiły mnie z tropu

   303 L69 / TSH 3-cia generacja 1.603 mU/L 0,35 5,50
   305 O55 / FT 3 3.52 pg/ml 2,3 4,2 64,21%
   306 O69 / FT 4 1.03 ng/dl 0.89 1.76 16,09%

   Tarczyca zwariowała ? Od listopada systematyczny spadek ft4 a nagle wzrost i to do poziomu z grudnia ?
   • hodgela Re: Proszę o pomoc 11.03.15, 17:31
    Morfologia również perfekcyjna

    / WBC 7.29 10^3/uL 4,0 11,0
    / RBC 5.00 10^6/uL 4,20 5,20
    / HGB 14.7 g/dl 12,00 16,00
    / HCT 43.4 % 35,0 47,0
    / MCV 86.8 fL 83,0 101,0 [
    / MCH 29.4 pg 28,0 32,0
    / MCHC 33.9 g/dL 32,0 36,0
    / PLT 268 10^3/uL 150,0 450,0
    / RDW-SD 39.8 fl 37,00 54,0
    / RDW-CV 12.5 % 11,5 14,5
    / PDW 13.8 fL 9,00 17,00
    / MPV 11.3 fL 9,0 13,0
    / P-LCR 34.9 % 13,0 43,0
    / PCT 0.30 % 0,17 0,35

    I teraz już nie wiem - czy mam się prawo czuc kiepsko przy wariującej tarczycy czy to faktycznie moje głowa ?
    • muktprega1 Re: Proszę o pomoc 12.03.15, 15:29
     Wiesz co, osobiście zrobiłabym USG tarczycy i skoro się źle czujesz zrobiłabym przeciwciała a-TG oraz a-TPO, w zeszłym roku miałaś dość wysoko a-TPO mimo, że w normie - 30 n<35

     forum.gazeta.pl/forum/w,24776,110978476,110978476,Morfologia_a_niedobory_zelaza_B12.html
     sama dla siebie zrobiłabym ferrytynę, D3 oraz B12, ale o tym już wiesz bo masz te informacje w swoim wątku.
     • hodgela Re: Proszę o pomoc 12.03.15, 17:04
      Wiem .. D3 obecnie suplementuje bez testu - 5000 j dziennie . Czuje się różnie - dzisiaj na przykład był lepszy dzień chociaż i tak nie idealny . Jak dostane wypłatę to robię komplet badań - przeciwciała , b12, ferrytyna . Na USG idę jutro z samego rana .

      Szczerze to jestem tym wszystkim zmęczona - zwłaszcza ignoracją lekarzy .

      Odezwe sie już z wynikiem USG .
     • hodgela Re: Proszę o pomoc 14.03.15, 10:06
      Pragnę poinformować iż wczoraj dostałam euthyrox 25 . Dzisiaj rano pierwsza dawka . Trafiłam na innego lekarza w poz-ie , pokazałam wyniki . Za 4 tygodnie mam zbadać hormony . Na USG jestem zapisana w następny piątek . Endokrynologa na razie odpuszczam bo mam debet na koncie .

      Pozdrawiam .
      • muktprega1 Re: Proszę o pomoc 15.03.15, 11:14
       3 przydatne linki o wprowadzeniu:

       forum.gazeta.pl/forum/w,24776,144914060,147044879,Re_prosze_o_interpretacje_.html
       wiesz, że na czczo z wodą najlepiej i od 1/2 h do godziny przerwa do śniadania? Inne leki jak najdalej od tyroksyny, co najmniej 4h, spora część ich zaburza wchłanianie T4-tyroksyny.
       Po 5 tygodniach trzeba sprawdzić poziom trójki tarczycowej (TSH, Ft4 i Ft3) i dawkę na pewno podnieść. Powodzenia. Pisz jak się czujesz.
       • hodgela Re: Proszę o pomoc 16.03.15, 09:20
        Dziękuje za rady.

        Obecnie 3 dzień na 25 i generalnie czuję się ok . Mam więcej energii i sił do życia . Innych "skutków ubocznych" nie odczuwam .

        Wiem ,że za pewnie za 5 tygodni podwyżse dawke
      • hodgela Re: Proszę o pomoc - blisko 9 tygodni z hormonem 12.05.15, 14:30
       Dawno mnie było tutaj .

       Im więcej mam energii tym więcej pracuję - obecnie kończę pisać rozpoczętą wiele lat temu książkę . Studiuję i pracuję na pół etatu .

       Jak sie czuję ?
       Genialnie - budzę się bezproblemowo o szóstej rano , biorę tabletkę - obecnie 37,5 - i zabieram się za życie . Przez 8 tygodni schudłam 6 kg , cykl mi się uregulował i mam energii za dwóch .

       W piątek robię wyniki po 4 tygodniach na 37,5 i zobaczymy .
       Dziękuje za udzielone mi wsparcie .
       Pozdrawiam .
       • hashitess sama radość czytać takie wpisy. 12.05.15, 20:21
        Gratuluję!
       • muktprega1 Re: Proszę o pomoc - blisko 9 tygodni z hormonem 12.05.15, 23:15
        > Im więcej mam energii tym więcej pracuję - obecnie kończę pisać rozpoczętą wiel
        > e lat temu książkę . Studiuję i pracuję na pół etatu .
        > Jak sie czuję ?
        > Genialnie - budzę się bezproblemowo o szóstej rano , biorę tabletkę - obecnie 3
        > 7,5 - i zabieram się za życie . Przez 8 tygodni schudłam 6 kg , cykl mi się ure
        > gulował i mam energii za dwóch .

        No to super, widzisz jak dużo zależy od aktywności własnej i nauki, powodzenia smile
  • hodgela Re: Proszę o pomoc - dwa tygodnie z tyroksyną 27.03.15, 11:39
   Minęły dwa tygodnie od kiedy biorę lek . Jak się czuję ? Generalnie lepiej , serce sie uspokoiło , mam tyle energii ze w ciągu tych kilku dni nadrobiłam zaległości książkowe . Biorę z suplementów witaminę D3 i slowmag - 6 tabletek dziennie . Oprócz tego podjadam na drugie śniadanie 4 orzechy brazylijskie .

   Za 3 tygodnie mam w planach zrobic badanie krwi i za pewnie będe modyfikowac dawkę . Pozdrawiam .
  • hodgela Re: Proszę o pomoc - wyniki z dnia 28.05 28.05.15, 20:58
   I ,że tak powiem - jestem w szoku "

   TSH 3-cia generacji 1.210 mU/L 0,35 5,50

   305 O55 / FT 3 3.74 pg/ml 2,3 4,2
   306 O69 / FT 4 1.13 ng/dl 0.89 1.76

   FT4 27.59% [ wynik 1.13, norma (0.89 - 1.76)]

   FT3 75.79% [ wynik 3.74, norma (2.3 - 4.2)]

   Od jutra zwiększam dawkę euthyrox na 50 . Ft4 prawie jakby wogole nie reagowało .
   • muktprega1 Re: Proszę o pomoc - wyniki z dnia 28.05 29.05.15, 10:06
    > I ,że tak powiem - jestem w szoku "

    a ja w szoku nie jestem, minęły 2 miesiące od kiedy miałaś sprawdzić poziom hormonów, dostałaś linki w wątku:

    forum.gazeta.pl/forum/w,24712,156013528,156973328,Re_Prosze_o_pomoc.html
    tam jest dokładne wyjaśnienie, co się dzieje w organizmie, plan podnoszenia dawki itp, czas badań - po 4-5 tygodniach (nie 2 miesiącach wink) itp

    wiem, wiem, jak każdy neofita zachłysnęłaś się dobrym samopoczuciem po minimalnej dawce, organizm dostał wreszcie hormon i się w nim pławił smile Wydawało Ci się, ze to już stan docelowy, nic z tego wink
    Trzeba nadal pracować, aż dojdziesz do swojej nazwijmy "optymalnej dawki"

    > Od jutra zwiększam dawkę euthyrox na 50

    i to jest rozsądna decyzja, a po 4-5 tygodniach zbadaj stan hormonów koniecznie, jak chcesz zachować stan aktywności życiowej. No to powodzenia Koleżanko
    • hodgela Re: Proszę o pomoc - wyniki z dnia 28.05 29.05.15, 11:42
     Badania były robione wcześniej - po 4 tygodniach na 25 euthyreoxu i były wyższe - niestety zostały u rodzinnej - bo z jej zlecenia były robione - te robiłam prywatnie po 5 tygodniach na 37,5 .

     Mam swiadomosc ze organizm sie musi wysycic smile Zresztą wiem iż przede mną kiladziesiąt lat z euthyreoxem smile

     • pies_z_laki_2 Re: Proszę o pomoc - wyniki z dnia 28.05 30.05.15, 10:25
      > Zresztą wiem iż przede mną kiladziesiąt lat z euthyreoxem smile

      Dobra wiadomość jest taka, że żyjemy dłużej niż średnia (i niż bez tyroksyny), a w dodatku jesteśmy gładsze niż przeciętnie kobiety w naszym wieku smile
  • hodgela Re: Proszę o pomoc 21.06.15, 18:41
   I znowu gorzej ....

   Zaczęło się kilka dni temu - tak bardzo silny ból głowy ,że przeleżałam na podłodze w łazience cały dzień . Potem było lepiej ale obserwuje u siebie bardzo dużą nadwrażliwośc na dzwieki - wszystko mi niemal przeszkadza . Do tego jestem rozdrażniona .

   Jutro idę badac krew - mimo ,że nie ma 4 tygodni na 50 , musze wiedziec w jakim kierunku isc .
   • senciak Re: Proszę o pomoc 21.06.15, 21:27
    ostatnio też miałam kilka takich "ataków". Ta nadwrażliwość na dzwięki jest potworna, i dodatkowo na jaskrawe światło. Atak kończy się silnymi skurczami żołądka i lękami czasem wysokim ciśnieniem.
   • muktprega1 Re: Proszę o pomoc 22.06.15, 09:29
    Hodgela jak z wypróżnianiem u Ciebie? spowolniona przemiana materii u tarczycówek to norma, zaleganie pokarmu strawionego w jelitach to również migrenowe bóle głowy.
    slow mag bez B6 - 4 tabletki na wieczór a 2 rano, poprawiają ten stan. Spróbuj.
    • hodgela Re: Proszę o pomoc 22.06.15, 10:51
     Wypróżnianie wzorowo - codziennie rano . Magnez w takich dawkach biorę już blisko trzeci miesiąc . Do tego taka zmienność nastrojów ,że rodzina podejrzewa mnie o chorobę psychiczną . Sama jestem przerażona tym co się ze mną dzieje .
     • hashitess Re: Proszę o pomoc 22.06.15, 12:12
      chyba nie masz jeszcze usg tarczycy bo pewnie byś je wpisała.
      Ale do rzeczy.
      Podejrzewam, że jesteś długo w niedoczynności i dlatego miałaś
      ciągle dość niskie TSH, a FT4 było poniżej normy.
      Teraz po wprowadzeniu syntetycznej tyroksyny początkowo czułaś
      się brylantowo. Teraz samopoczucie padło i to właściwie jest regułą
      w schorzeniu hashimoto.
      Niestety nie ma na to lekarstwa; po prostu musisz przeczekać i dbać
      o siebie nie przepracowując się.
      Napisz dokładną rozpiskę zażywanych wszystkich tabletek.
      Może jakieś kolidują ze sobą, a może w nieodpowiednich porach je
      zażywasz.
      Napisz też jakąś prowadzisz dietę. w niedoczynności jest ona bardzo
      ważna.

      I najważniejsze:
      czy jakiś medyk powiedział Ci na co choruje Twoja tarczyca.
      Bo moje przypuszczenia to jedno, a realia drugie.
  • hodgela Re: Proszę o pomoc 09.01.16, 19:29
   Witam was kochani po długiej przerwie . Co u mnie i mojej tarczycy ?
   Różnie - od kilku miesięcy kiedy łykałam euthyrox było w porządku , obecnie ze względu na zmianę lekarza rodzinnego od miesiące jestem bez suplementacji i się diagnozuję - bo jak wyszło z badań hormonalnych nie tylko tarczyca szwankuje.


   obecne wyniki z 12 d.c
   tsh = 2,805 0,35-550
   ft3 - 3,45 -60,53%- 2,3 - 4,2
   ft4 - 1,00 - 12,64% - 0,89 - 1,76

   oprócz tego
   niskie LH bo 2,0 przy normie 1,9 - 12,5 dla tej fazy cyklu
   FSH - 5,8 przy normie 2,5 -10,2
   Estradiol 55,6 przy normie 19,5 - 144,2
   Progesteron 3,09 przy normie 0,15 -1,40
   Testosteron 0,78 orzy normie 0,14-0,76

   Z obecnych objawów to : problemy ze snem i równowagą , puchnięcie kostek i dłoni , pojawiająca się co jakiś czas przeczulica rąk , zaburzony cykl miesiączkowy - czasem 25 dni , czasem 40 dni , wypadające włosy i problemy skórne

   Co łykam - po odstawieniu euthyroxu - witamina d3 - 5000 j , slowmag 2tabletki rano i 2 wieczorem , czasami melatonina 5 mg ,

   Oczywiście w poniedziałek wybieram się na USG tarczycy - poprzedny wnik z lipca był dobry - tarczyca miała obj. ok 13 ml , oprócz tego do zrobienia mam - zalecone przez ginekolog
   17-OH progesteron
   SHBG
   kortyzol
   dhea-s


   Nie wiem czy warto powtórzyc przeciwciała tarczycowe , jeżeli od ostatnich badań minął rok ?

   Pozdrawiam
   • muktprega1 Re: Proszę o pomoc 10.01.16, 14:03
    Witaj smile

    > Różnie - od kilku miesięcy kiedy łykałam euthyrox było w porządku , obecnie ze
    > względu na zmianę lekarza rodzinnego od miesiące jestem bez suplementacji

    Najgorsze co można zrobić, przy już w miarę pozytywnym samopoczuciu z tyroksyną, to odstawić ją gwałtownie, jednym słowem eksperyment na żywym organizmie.
    Efekt tego eksperymentu - już odczuwasz:

    > Z obecnych objawów to : problemy ze snem i równowagą , puchnięcie kostek i dłon
    > i , pojawiająca się co jakiś czas przeczulica rąk , zaburzony cykl miesiączkowy
    > - czasem 25 dni , czasem 40 dni , wypadające włosy i problemy skórne

    Wszystkie inne badania na różnorodne hormony gwałtownie się zaburzają i zapewne będziesz je "leczyć". Hormony to naczynia połączone, brak jednego jak zasada domina powoduje zaburzenia pozostałych.

    > bo jak wyszło z badań hormonalnych nie tylko tarczyca szwankuje.

    Inaczej być nie może.

    > Nie wiem czy warto powtórzyc przeciwciała tarczycowe , jeżeli od ostatnich bada
    > ń minął rok ?

    Ja powtórzyłabym, częstym efektem odstawienia T4 jest właśnie tzw rzut choroby, czyli zwyżka przeciwciał.

    > ft3 - 3,45 -60,53%- 2,3 - 4,2
    > ft4 - 1,00 - 12,64% - 0,89 - 1,76

    Takie proporcje obu hormonów Ft4 i Ft3 i duża różnica pomiędzy dają baaardzo nieprzyjemne objawy niedoczynności niestety.....

    Dobre samopoczucie zaczyna się od 60% obu hormonów razem w górę przy suplementacji tyroksyną. Twoje złe samopoczucie będzie się nadal pogłębiać, musisz być na to przygotowana. Kiedy lekarz zakończy ten eksperyment?
    • hodgela Re: Proszę o pomoc 10.01.16, 15:13
     Zakończy się eksperyment kiedy pojawi się miesiączka i zrobię pozostałe badania hormonalne . Potem za pewnie włączy mi hormony . Niestety muszę przeczeka - póki co łykam magnez i "wegetuję"
  • hodgela Re: Proszę o pomoc 16.01.16, 14:49
   Jak zwykle przybywam do Was z pytaniem - czy obrzęki kostek mogą być w niedoczynności tarczycy ? Zwłaszcza po nocy budzę się z opuchniętymi kostkami, które w ciągu dnia znikają . Obecnie łykam spore dawki magnezu, lepiej sypiam, ale w ciągu dnia różnie bywa . Czekam na okres i lecę się dalej badać .
   • senciak Re: Proszę o pomoc 16.01.16, 19:18
    Może być jak najbardziej. Ja tez miewam takie obrzęki.
   • muktprega1 Re: Proszę o pomoc 16.01.16, 22:12
    O tak, obrzęki to też jeden z objawów, poczytaj sobie:

    forum.gazeta.pl/forum/w,24712,30208142,30208142,Czy_moga_mnie_bolec_stawy_od_tarczycy_.html#p30250396

    forum.gazeta.pl/forum/w,94641,144862028,144862028,Istne_wariactwo_.html#p144872353
Inne wątki na temat:

Nie pamiętasz hasła

lub ?

 

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka