15.04.06, 09:49
Zastanawiam się czy są jakieś efekty uboczne zażywania Eltroxinu po operacji.
Wiem, że na ulotce ich nie ma, ale to różnie z tym bywa, każdy może inaczej
reagować, tym bardziej, ze czeka mnie to przez całe życie. Ja mam mieć na
razie dawkę 100 ug.
Obserwuj wątek
    • mariolkax Re: Eltroxin 15.04.06, 16:02
      No to chyba nie dokładnie czytałaś ulotke.Ale jeśli dawka jest odpowiednia to
      działania nieporządane występują rzadko.Ja brałam 200 a teraz od marca 175/150.
      • meg83 Re: Eltroxin 15.04.06, 16:45
        ELTROXIN
        Na receptę
        Producent Glaxo Group, Wielka Brytania.
        Forma leku: tabletki 50 ľg; tabletki 100 ľg.
        Zawartość substancja czynna - levothyroxine sodium
        Sposób działania Lewotyroksyna jest hormonem, który jest syntetyzowany w
        gruczole tarczycy. Lewotyroksyna ma decydujące znaczenie w przebiegu przemiany
        materii. U osób z niedoborem hormonu przemiana materii następuje znacznie
        wolniej niż normalnie. Zużycie tlenu jest zmniejszone a także ilość wytworzonej
        energii cieplnej. Chorzy skarżą się na stałe odczuwanie zimna, osłabienie,
        senność, spowolnienie psychiczne i fizyczne oraz dokuczliwe bóle mięśni.
        Eltroxin zawiera levotyroksynę otrzymywaną dzięki syntezie chemicznej.
        Zastosowanie Niedoczynność gruczołu tarczycy. Eltroxin stosowany jest również
        przez pacjentów po przebytej operacji tarczycy - częściowego usunięcia płatu
        tarczycy, jak i pacjentów po przebytym leczeniu promieniotwórczym jodem.
        Ostrzeżenie Leku nie wolno podawać w niewydolności kory nadnerczy oraz w
        niewydolności przedniego płatu przysadki mózgowej. Leku nie wolno podawać w
        nadczynności tarczycy oraz w świeżym zawale serca. Pacjenci po przebytym zawale
        serca, chorzy na anginę pektoris, cierpiący na niewydolność krążenia, padaczkę
        lub skurcze mięśni powinni powiadomić o tym lekarza przed rozpoczęciem kuracji
        Eltroxinem.
        Eltroxin przyspiesza przemianę materii, lecz nie może być stosowany jako środek
        odchudzający. Oczekiwany skutek leczenia może ulec zmianie, jeśli Eltroxin
        stosuje się jednocześnie z innymi lekami. Preparat zmniejsza działanie leków z
        grupy glykozydów nasercowych. Żelazo utrudnia przyswajanie levotyroksyny. Zamiar
        stosowania innych leków podczas kuracji preparatem należy omówić z lekarzem.
        Działania niepożądane Eltroxin nie powoduje działań ubocznych. W razie
        przedawkowania leku może pojawić się: przyspieszone bicie serca, biegunka,
        drżenie rąk oraz nerwowość, drażliwość i bezsenność, które to objawy ustępują po
        zmniejszeniu dawki leku.
        Dawkowanie Dawkę ustala lekarz. Zazwyczaj dawka dla pacjenta dorosłego wynosi
        150-200 mg dziennie, lecz stosuje się również dawki znacznie większe lub
        mniejsze. Lek należy przyjmować rano, co jest zgodne z naturalnym rytmem
        wydzielania się hormonu.
        Ciąża i karmienie Lek podaje się w ciąży wyłącznie na zalecenie lekarza.
        Eltroxin przenika do mleka matki, lecz jego oddziaływanie na karmione dziecko
        jest mało prawdopodobne. Należy jednak omówić z lekarzem ewentualne stosowanie
        leku w czasie karmienia piersią.

Wyraźnie nie ma zaznaczonych efektów ubocznych tak jak to jest przy innych lekach.
        • mariolkax Re: Eltroxin 15.04.06, 19:06
          To ja mam widocznie inną ulotke.
          W opakowaniu leku jest zupełnie inna ulotka.
          To co piszesz to tekst z encyklopedii leków,apteczna ulotka pisze o efektach
          nieporządanych.Ja niestety niemoge jej zacytować bo wyrzuciłam razem z
          opakowaniem.
          Ja zażywam ten lek ok.6lat.Nawet nieźle go toleruje.
          pozdrawiam mariola
    • bc185 Re: Eltroxin 16.04.06, 20:49
      Ja biorę eltroxin 50 rano godzine przed jedzeniem. Brałam pół godz przed
      jedzeniem ale miałam wynik prawie 6tsh i lekarz stwierdził, że za mało organizm
      przyswaja i mam jeść godz przed jedzeniem. Teraz tak biorę od 20 lutego i mam
      tsh 2,30 7(wynik z 7 kwietnia)Biorę ten lek od 13 maja 2005r. (10 miałam
      operacje usunięcia prawego płata tarczycy) i jak na razie to nic się nie
      dzieje. Co prawda jak miałam wynik prawie 6 tsh to miałam kołatanie serca.
      nagłe poty a za chwilę mi było zimno i było strasznie duszno jakby brakowało mi
      powietrza. Ale teraz jest ok.Tylko niestety jestem otyła i boje się że już tak
      zostanie. Gdzieś kiedyś przeczytałam ,że jak się ma wynik tsh ponad dwa to
      bardzo trudno gubić kg. Nie wiem czy to prawda i czy to jest od tego leku czy
      nie. Co prawda zaczęłam tyć jak się zaczęły problemy z tarczycą ale teraz po
      operacji nie bardzo mogę zgubić kg.Pozdrawiam Beata

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka