Dodaj do ulubionych

Do Agafin!

27.07.07, 19:29
Hej!
A co sie stalo, ze idziesz ze swoja mlodsza corka do endo? Profilaktycznie,
czy cos sie dzieje? Pytam z ciekawosci, bo sama mam corke 6 miesiecy wink))

Pozdrawiam
Obserwuj wątek
    • agafin Re: Do Agafin! 28.07.07, 16:32
      Dowiedziałam sie, że mam hashimoto w 5 mies. ciąży. dodam tylko, że ze
      strasznymi objawami żyłam już od ok. 10 lat. Oprócz tego mam bielactwo. Starsza
      córka nie ma, ale u tej młodszej zauważłam plamki na nóżce-chyba się z nimi
      urodziła, ale zobaczyłam je o wiele póxniej. Mam też jej wyniki TSH i FT4 po
      ostatniej wizycie w szpitalu z powodu powikłań poszczepiennych po DiPerTe, ale
      nie mam tam norm. Lekarz oceni je, bo pracuje w tym szpitalu.Idę w poniedziałek.
      Karmię jeszcze piersią, więc spija moje przeciwciała, może powinnam przestać,
      nie wiem.
      • irka15 Re: Do Agafin! 28.07.07, 17:39
        E... moj lekarz twierdzi, ze przeciwciala nie przenikaja do mleka kobiecego.
        A moglabys podac jakie wyniki badan ma twoje dziecko?
        Ja tez choruje na Hashi od jakis 10 lat. W pierwszej ciazy bylam chora, ale nie
        wiedzialam, druga poronilam, ale dzieki niej sie dowiedzialam, ze choruje.
        Zaczelam leczenie i trzy miasiace pozniej bylam juz w ciazy z moja mlodsza
        corka wink
        Niby mialysmy badanie tsh i ft4, a takze usg tarczycy, ale ja caly czas troche
        sie stresuje sad, ze moze cos przegapie. Aktualnie jestesmy na etapie walczenia
        z czyms, najprawdopodobniej moja corka ma azs. Zalamka mowie ci...

A twoje dziecko jest ze stycznia?

Pozdrawiam
    • agafin Re: Do Agafin! 29.07.07, 11:39
      Rzeczywiście, doczytałam, że nie przenikają.Moja córka urodziła się 2 miesiące
      za wcześnie, a powinna 13 lutego. Później miała żółtaczkę przez 2 miesiące,
      musiałam wprowadzić jeden sztuczny posiłek dziennie, żeby ustąpiła. Potem
      doczytałam na forum, że dzieci matek z hashimoto często mają przedłużoną
      żółtaczkę fizjologiczną. Jak u was objawia się AZS. Moja ma na prawym policzku
      zmianę szorstką, połyskującą już od tygodnia. wcześniej miała na lewym, ale
      ustapiła. Karmię ją wyłącznie piersią. Ten mój endo dziecięcy jest też
      homeopatą-może coś na to poradzi. Pozdrawiam.
      • irka15 Re: Do Agafin! 29.07.07, 13:39
        No wlasnie moja nie ma typowych zmian dla azs-u...
        Nie ma zadnych zmian na policzkach. Ma "tylko" sucha skore na calym ciele.
        Troche peka jej skora przy uszach, ale sama nie wiem, czego to efekt, bo ona
        caly czas sie za nie ciagnie, a poniewaz skorke ma przesuszona, to czasami
        leciutko peka sad I ma taka jakby "gesia skorke".
        Moja tez jest tylko na piersi. A ja jestem na diecie eliminacyjnej. Jeszcze nie
        zaczelam nic wprowadzac, ale juz najwyzsza pora i czas.

A ty wprowadzilas juz swojej malej jakies nowe produkty?

Pozdrawiam
        • agafin Re: Do Agafin! 29.07.07, 14:03
          Tak. Podałam jej kaszkę MALINOWĄ Bobo Wita na moim mleku i to po niej dostała
          szorstkiej skóry. Miała też kilka wybroczyn na ciele. Pytałam o to lekarki w
          szpitalu - mówi, że to skaza naczyniowa - większa przepuszczlność naczyń.
          Podawałam też warzywa i owoce w słoiczkach, po nich nic się nie działo.Na razie
          mamy przerwę, bo po podaniu Zinatu mała ma uraz do łyżki - zaciska usta, a
          wcześniej chętnie i dużo jadła tzn. raz dziennie.
          Pozdrawiam
            • agafin Re: Do Agafin! 12.08.07, 17:03
              Witaj irka15
              Lekarz stwierdził, że poziom hormonów dziecka w normie. Dodał, że
              przed uplywem roku nie trzeba ich badać, a TSH może wahać się do 8.
              obejrzał skórę i powiedział, że nie jest zła. Zalecił używanie
              kosmetyków-do kąpieli dodaję parafinę ciekłą Oillan firmy Oceanic, a
              twarz smaruję kremem Emolium-natychmiastowa poprawa. Skóra się
              wygladziła i znikły szorstkie policzki. Co do plamek-niestety nic
              nie da się znimi zrobić, może nie będą się rozprzestrzeniac. A co u
              was? Jak radziśz sobie z problemem suchej skóry dziecka? Czy dieta
              eliminacyjna pomaga?
              Pozdrawiam Agnieszka
              • irka15 Re: Do Agafin! 18.08.07, 19:45
                Hej!
                My tez mamy juz za soba wizyte u endo. Mala ma przyjmowac jod-1/2 tabletki co
                dwa dni, bo ma bardzo niski poziom ft4, a wysoki ft3.
                Caly czas walczymy z alergia.
                Dieta eliminacyjna w sumie pomaga. Alr mala oprocz marchewki i ziemniaka nic nie
                je, a ja niewiele wiecej. Zobaczymy.
                z kosmetykow to moim zdaniem rewelacyjny jest svr topialyse, choc pierunsko drogi.

Pozdrawiam
                Agnieszka
                • rosteda Re: Do Agafin! 18.08.07, 23:51
                  Witaj Irka15
                  Ja osobiscie majac Hashimoto i wiedzac o tym nie leczylabym swojego dziecka jodem.
                  Jod jest jednym z czynnikow ktore wywoluja Hashi i je pogarszaja.
                  Na forum bylo o tym pisane.
                  Raczej szukalabym opini innego lekarza.
                  Dopiero jod moze dawac uczulenia.
                  Wiesz jak moje dziecko bylo male to przy takich uczuleniach jak ma Twoja corka
                  lekarze zabraniali uzywac jakichkolwiek kosmetykow dla dzieci, a pomocna i
                  skuteczna byla bardzo kapiel w krochmalu.
                  Pozdrawiam Rosteda
                  • irka15 Re: Do Agafin! 20.08.07, 17:03
                    Dzieki Rosteda. Powiem szczerze, ze wlasnie caly czas sie zastanawiam, co z tym
                    jodem... Jeszcze nie wykupilam recepty... Moze poczekam jeszcze chwulke. W pt.
                    ide do immunologa, a w pn. do alergologa. Zobaczymy, co one na to wink)

Pozdrawiam

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka