22.01.11, 14:53
podanio że najprawdopodobniejszą przyczyną ich masowego wymierania winny jest składnik śr owadobójczego prod pre firme bAYER-..o dowodach na te przyczyne podobno wiediano duzo wczesniej..
czy ktoś hamował ostateczne ogł.wyników badan
i czy w porę wycofa sie te środki,żeby nie dopuścic do kleski..?
Obserwuj wątek
      • oldpiernik Re: pszczoły 24.01.11, 09:53
        Więcej pazernych faszeruje świat swoim jadem.
        Pszczoły, rośliny, ludzi.
        Bajka filmowa o planecie odpierającej atak ludzkiej pazerności nie wzięła się z sufitu.
        Kult bogactwa, wiara w szczęście osiągane przez konsumpcję, legenda równouprawnienia bez współodpowiedzialności - słowem "odduchowienie" - sprzyja handlarzom totalnym ersatzem.
        Paradoksalnie, sprzyja temu również działalność "proekologiczna", oparta na wycinkowym traktowaniu środowiska, krótkowzroczna, a niekiedy wręcz niedorzeczna.
        Prymitywna ludzkość nie pojmuje złożoności systemu, w którym przyszło jej zaistnieć.
        Czy możliwa jest poprawa tego stanu?
        Wątpię.
        • szizumami Re: pszczoły 24.01.11, 20:06
          old
          nie masz ochoty na postwienie paru pasiek u siebie
          dom masz ..a wokół domu troche miejsca może by sie znalazło..?

[co sie dzieje z agnitum,]
          --on rozpoczał chyba ten wątek--i nie wiadomo było skąd
          to zagrożenie
          wiec do tego wróciłam
          ale tu nas na jednej ece można policzyć

cmentarzem mi zaczyna wiać
          choć lubie--szcególnie stare...
          • oldpiernik Re: pszczoły 25.01.11, 09:50
            Kto wie, może na emeryturze znajdę zapał do prowadzenia pasieki. wink
            To by znaczyło mniej więcej tyle, że już w tym roku powinienem posadzić odpowiednie drzewa wokół gospodarstwa. Podrzuciłaś mi ciekawy pomysł. Dziękuję.

Cmentarze są bardziej uduchowione, szczególnie te stare.
            smile
                  • aarvedui Re: pszczoły 27.01.11, 17:07
                    ziemię, przesezonowane kloce lipowe do wystrugania "barci", mnóstwo książek pszczelarskich po dziadku - to chyba starczy na początek. jak się przeprowadzę na wieś to będą ule - na emeryturę. ;>
                        • wladi3 Re: pszczoły 03.02.11, 11:37
                          Jad od ukąszenia pszczółki dobry na reumatyzm . Nie wiem czy to prawda ale słyszałem że pszczoła , która straci żądło umiera . Wdzięczny jestem tym istotkom , które mnie w dzieciństwie użądliły - ja skorzystałem/ miałem reumatyzm / a One oddały za mnie życie . Jako dorosły zaś jednego lata przez kilka godzin pracowałem w strasznym skwarze , mogłem przestać ale chciałem skończyć jakąś tam pracę i strasznie się poczułem i uwierzcie , użądliła mnie pszczoła i czułem jak jad rozchodzi się w żyłach a mi od razu ulżyło . Byłem już wtedy "duchowym" człowiekiem / przy wszystkich moich słabościach oczywiście/ i przyszła mi wtedy taka myśl , że ta pszczoła ocaliła mi życie . Pozdrawiam . Władek .
        • mediator.org Re: pszczoły 07.03.11, 10:01
          Tradycja zaczyna mieć poważne kłopoty, bo cena cukru potwornie poszła w górę!
          Jak ktoś zna jakieś namiary na tani cukier na Mazowszu - będę wdzięczna.
          A tata dorzuci miód w prezencie smile
          • szizumami Re: pszczoły 08.03.11, 07:20
            wejdz na forum swojego miasta--i popytaj
            sprawdzałas hurtownie w necie?

dla przecietnego "biała smierć" w ograniczeniu na zdrowie pójdzie
            ale koszta produkcji....
            co za przemysł--nieoczyszczony zdrowy powinien byc tanszy
    • pszczelezycie Re: pszczoły 01.02.13, 19:02
      Widzę zainteresowanie pszczołamismile Zapraszam na tą stronę : www.pszczelezycie.ugu.pl Jest tam kamera internetowa dzięki której można oglądać życie pszczół na żywo. Do tego znajdziecie tam wiele ciekawostek dotyczących pszczół. Polecam
    • pszczelezycie Pszczoły 01.02.13, 19:06
      www.pszczelezycie.ugu.pl - na tej stronie jest wszystko o pszczołach. Znajdziecie też kamerę internetową dzięki której można oglądać życie tych żółto-czarnych owadów online. Zachęcam!!!

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka