Dodaj do ulubionych

sprzedam pakiet LOGOPEDIA + masa dodatków

05.02.13, 17:54
Witam!
Sprzedam pakiet bardzo profesjonalny multimedialny LOGOPEDIA, wersja rozszerzona, wraz z całą masą dodatkowych programów i gier logopedycznych. Programy były w zasadzie nieużywane, gdyż u dziecka stwierdzono zupełnie inne podłoże problemów (nielogopedyczne).
Zestaw zawiera:

Aplikacja logopedy,
Szereg ciszący: ś, ź, ć, dź,
Szereg syczący: s, z, c, dz,
Szereg szumiący: sz, ż, cz, dż.
Różnicowanie szeregów,
Głoska r,
Mowa bezdźwięczna
Badanie mowy
Sfonem
Echokorektor

Logo-gry
Mówiące obrazki
Zabawy słowem cz.1
Zabawy słowem cz.2

Oprogramowanie kosztowało kilka tysięcy zł, ale odstąpię je za znacznie niższą cenę. Jest to profesjonalne wyposażenie gabinetu logopedycznego, oprócz ćwiczeń na ekranie można drukować całą masę przykładów, zabaw, gier, dyplomów, itd. Można prowadzić kartotekę pacjentów, śledzić ich wyniki, postępy, i prowadzić kompletną dokumentację. Program nagrywa i odtwarza mowę dziecka, porównuje ją ze wzorcem, nagradza i motywuje. Zresztą - każdy wie, co to za kombajn. Mój e-mail - info [małpka] i-learn . pl
Obserwuj wątek
  • wilk.w.owczej.skorze Re: sprzedam pakiet LOGOPEDIA + masa dodatków 06.02.13, 00:04
   A jak taki program będzie się zachowywał na innym komputerze i -co ważne! -u innego właściciela? Ja jak go kupiłam to musiałam go zarejestrować na swoje nazwisko i podawać nr IP komutera. Moje pytanie to nie żart, pytam na poważnie. Poza tym na najnowsza wersja programu jest wraz z drukarką laserową, czy drukarka też się wlicza w twój pakiet?
   Jest tu na forum jedna mama,której program mógłby pomóc w terapii domowej. Może się do ciebie odezwie.
    • wilk.w.owczej.skorze Re: sprzedam pakiet LOGOPEDIA + masa dodatków 06.02.13, 10:34
     Ja swój pierwszy zestaw tej firmy kupowałam 8 lat temu(wersja podawowa jedynie), a najnowszy kilka miesięcy temu. W obu przypadkach trzeba było program zarejestrować łącznie z podawaniem nr komputera. Inaczej się program nie uruchomi. Działają tak wszystkie programy logopedyczne tej firmy. Dlatego pytam - czy zadziała to na innym komputerze u innego właściciela? A jeśli tak, to jakie warunki trzeba spełnić? Bo jesli będzie problem, to program się nie uruchomi i cała kasa utopiona w błocie. To są zabezpieczenia, które chronią program przed instalowaniem jednej i tej samej kopii na wielu komputerach u wielu ludzi. Inaczej firma poszłaby z torbami.
     Firma posiada także twoje dane-na kogo zaresjstrowany jest program, konkretnie i na temat. Bez podania danych, których system wymaga program nie ruszy. Tu sam kod podany przy zakupie płyty nie pomoże.
     Dlatego pytam, jak to działa na innych-CUDZYCH-komputerach? To ważna informacja, bo może sie okazać, że ktoś wyda "okazyjnie" 2tys. złotych i straci jedynie.
     Warto zadzwonić do firmy-są mili i udzielają szczegółowych wyjaśnień swoim klientom, wiem bo sama korzystałam z ich pomocy, ale w innej sprawie niż sprzedaż obcej osobie programu- i dowiedzieć się dokładnie. Nie zdziwiłabym się gdyby raz zarejstrowany program na daną osobę, nie zadziałał u innej. Gdyby tak było, to koleżanki logopedki kupowałyby jeden program na spółkę, dzieląc się kosztami. A tak się nie da z tym programem. I nie dawało się tego zrobić już lata temu. To nie jest nowy wymysł firmy, tak to funkcjonowało początku.
     • mamulincia Re: sprzedam pakiet LOGOPEDIA + masa dodatków 06.02.13, 11:17
      oczywiście że nie można go instalować na kilku komputerach, bo do działania programu jest potrzebny elektroniczny klucz! Który oczywiście jest w zestawie. Bez niego NIC nie działa, żaden program tej firmy. A klucz jest przypisany pakietu i instaluje się na komputerze. I to na tej zasadzie działa. To jest zabezpieczeniem przed instalacją na wielu stanowiskach. Wiem, co mówię, bo kupiłam ten pakiet od osoby prywatnej.
     • marta.krusz Re: sprzedam pakiet LOGOPEDIA + masa dodatków 06.02.13, 14:31
      Zgadzam się z przedmówczynią. Ja się tak dałam nabić w butelkę jeszcze na studiach.
      Kupiłam używany program od kogoś obcego, wydałam tysiąc złotych. Program nie działał na moim komputerze. Kasy nie otrzymałam, chociaż przeszłam istną batalię z osobą, która mi go sprzedała. Program leży do dziś na półce nieużywany. Musiałam kupić nowy program i zaresjstrować go na siebie. Ale stratna byłam, nie powiem. Dla mnie wtedy ten tysiak to był spory wydatek i jak się okazało - całkowcie wyrzucony w błoto;-(
      I faktycznie MUSIAŁAM podać nie tylko nr klucza, który załączony jest do programu, ale także numer seryjny komputera, na którym go instalowałam oraz swoje dane osobowe.
      A co do drukarki, to faktycznie jest w najnowszym pełnym pakiecie. Laserowa, cz-b. Niby GRATIS do pakietu. Tylko, że pełny pakiet kosztuje 5tysięcy złotych, a sama drukarka w sklepie zaledwie ok. 400zł. W sumie to żaden gratis. Drukarka jest dołączona do pakietu z automatu jakby. I nawet przy odbiorze drukarki też trzeba podać firmie swoje dane osobowe. Wiem, że brzmi to absurdalnie, ale takie są fakty.
      • wilk.w.owczej.skorze Re: sprzedam pakiet LOGOPEDIA + masa dodatków 07.02.13, 12:12
       O, dobrze, że piszesz, bo ja właśnie nad taką sytuacją się zastanawiałam -->a co jeśli?

       Klucz jest dodawany do wszystkich gier oryginalnych, bez względu na przeznaczenie tych gier (logopedyczne, dla dzieci, dla dorosłych itd). Ale tu do klucza dochodzą moje prywatne dane i adres mojego komputera. Dlatego tak się zastanwiałam "a co jeśli...?" A co później z upgreatami lub nowszymi wersjami programu które, mając program zarejstrowany na siebie, można kupić taniej w firmie? Jak to wygląda?
       • marta.krusz Re: sprzedam pakiet LOGOPEDIA + masa dodatków 08.02.13, 14:46
        Jak to później wygląda?
        Nie wiem, nie dane mi było się o tym przekonać. Bo program nie działał na moim komputerze, o czym pisałam wyżej.
        Klucz miałam, był na karcie dodany do zestawu. Dalej go mamwink
        Ale klucz, tak jak piszesz, jest w każdej grze, nawet w wojennej dla dorosłych jeśli jest oryginalna, a nie kopiowana i nie chroni on przed instalacją gry na kilku komputerach.
        Dlatego nie pytaj mnie "co dalej", bo nie mam zielonego pojęcia. Ja żeby było jakieś "dalej" musiałam wydać kasę na zupełnie nowy program.
        • maja_sara Re: sprzedam pakiet LOGOPEDIA + masa dodatków 14.03.13, 10:54
         Jak to później wygląda? Z umowy i z licencji wynika, że naruszenie warynków umowy jest karalne. I bez podania swoich danych osobowych, numeru komputera wyjdzie z tego... doopa. Czyli nic.

         W umowie licencyjnej stoi jak byk:

         "...korzystanie z egzemplarza ... , przez jego nabywcę może się odbywać jedynie na podstawie udzielonej mu przez Producenta licencji, zaś wszelkie naruszenia warunków tej licencji opoważniają Producenta do wystąpienia przeciwko Nabywcy z roszczeniami o zaniechanie naruszeń i odszkodowanie."

         Dalej:

         "Przy rejestracji programu
         "w każdym wypadku należy podać:
         -nazwy programów z serii..., których zakupu dokonano,
         -dane osoby lub instytucji będącej właścicielem licencji na użytkowanie wymienionych programów, (łacznie z adresem, mailem, telefonem)
         -numer licencji (podany na karcie rejestracyjnej),
         -numer komputera z okna rejestracji.
         Na podstawie tych danych zostanie przydzelony specjalny klucz aktywujący, ..."
  • anik801 Re: sprzedam pakiet LOGOPEDIA + masa dodatków 21.04.13, 17:27
   Ja pisałam w tej sprawie do firmy(chodzi o logopedię edusensus). Nie ma problemu z odsprzedaniem. Oto odpowiedź od nich
   "Witam serdecznie.
   To jest odpowiedź na zgłoszenie o numerze ID: SBTA-029291.
   Dziękujemy za przesłanie zgłoszenia. Nasze wewnętrzne procedury wymagają, by w przypadku odsprzedaży programu koniecznie należy sporządzić na piśmie umowę sprzedaży/przekazania/darowizny, w której wymienione zostaną wszystkie elementy zestawu, tj. kalibrator/interfejs foniczny, płytki z nazwami programów, umowy licencyjne z numerami licencji do tych programów, mikrofon z kablem itp. Muszą się także tu pojawić pełne dane adresowe sprzedawcy i kupującego, także w przypadku instytucji. W przypadku zakupów poza naszym sklepem (sklep.ydp.com.pl) należy się też upewnić, że w zestawie ujęto klucz sprzętowy (interfejs foniczny dla wersji 2.0 lub kalibrator dla wcześniejszych oraz umowy licencyjne z numerami licencji. Te dane oraz podłączenie klucza sprzętowego są niezbędne, aby możliwe było zainstalowanie programów na nowym komputerze. Po otrzymaniu powyższej umowy od nowego właściciela dane zostaną zaktualizowane w naszej bazie i pomożemy w generacji kluczy aktywacyjnych. Tak więc odsprzedawanie naszych programów i ich zainstalowanie na nowym komputerze jest możliwe, ale muszą być spełnione powyższe warunki.
   • wilk.w.owczej.skorze Re: sprzedam pakiet LOGOPEDIA + masa dodatków 21.04.13, 22:53
    No właśnie. Czyli jest tak, jak to opisała maja.sara i marta.krusz. Zatem "oferta" właścicielki wątku pachnie ściemą.
    Program nie zadziała u kolejnego właściciela bez podania danych poprzedniego właściciela.
    To jakim cudem autorka wątku twierdzi, że u niej działa i że poza banalnym kluczem - numerem licencyjnym niczego nie potrzebowała od poprzedniego właściciela?
    Ja bym nie ryzykowała kupna od tej osoby. Już od początku są tu jawne przekłamania.
Inne wątki na temat:

Nie pamiętasz hasła

lub ?

 

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka