08.10.11, 22:54
www.sferatv.pl/index.php/nasze-programy.html?nr=1
Komentarz zbyteczny.
Obserwuj wątek
    • w36 Re: RSM 09.10.11, 00:35
      lswaczyna napisał:

>
      > Komentarz zbyteczny.

Masz rację, Leon.
      Jak chciałeś sie poasić tą fajną smyczą na komórę to wyszło Ci świetnie. W Sferze dobrze ją widać ;)

A tak ogólnie to witam, bo jakoś Ciebie dawno tu nie było. Tak nawet wypytywałem o Ciebie kolegę Kołodzieja, bo zdaje się przejął Twoją rasiową kaznodziejską fuchę. Ale jesteś w formie jak widzimy.

• pipi43 Re: pieniacz kontra RSM 09.10.11, 23:03
        Widzę, że niedoszły księżulo miał ochotę pokolędować po wszystkich Walnych...

Trzeba było się trzymać obranej drogi, to z tego kolędowania jekies profity by jeszcze były.
        • g-48 Re: pieniacz kontra RSM 10.10.11, 01:01
          Widzę, że niedoszły księżulo miał ochotę pokolędować po wszystkich Walnych...
          >
          > Trzeba było się trzymać obranej drogi, to z tego kolędowania jekies profity by
          > jeszcze były.
          A co tez chcialas go zaprosic na kolede? Jezeli sad przyznal mu racje to racje ma!
          • markpunk Re: pieniacz kontra RSM 10.10.11, 17:00
            g-48 napisał:

> Jezeli sad przyznal mu racje to racje ma!

i to nie do końca prawda, bo albo rację ma sąd który przyznał mu racje :P
            albo racje ma sąd rejestrowy, który uznał zapisy statutu za zgodne z uosm a na podstawie statutu i zgodnie z nim były przeprowadzone wybory w RSM i o ile mi wiadomo podczas wyborów nikt ich zgodności z statutem i w/w ustawą nie kwestionował.
            • krm-online Re: pieniacz kontra RSM 10.10.11, 20:33
              Będzie mógł Pan sobie wyrobić własną opinię po zapoznaniu się z wyrokiem i jego uzasadnieniem. Ponieważ zarząd RSM nie pokazuje uzasadnienia nikomu poza wtajemniczonymi więc sam go opublikuję - tak żeby każdy mógł sobie przeczytać.
            • lswaczyna Re: pieniacz kontra RSM 10.10.11, 21:36
              markpunk napisał:

> g-48 napisał:
              >
              > > Jezeli sad przyznal mu racje to racje ma!

Albo nie ale o tym możemy się dowiedzieć po rozprawie w drugiej instancji lub wyrobić sobie sąd po przeczytaniu uzasadnienia do wyroku;-)

> i to nie do końca prawda, bo albo rację ma sąd który przyznał mu racje :P
              > albo racje ma sąd rejestrowy, który uznał zapisy statutu za zgodne z uosm

Osobiście na walnym krytykowałem zapisy aktualnego Statutu RSM choć nie wniosłem do Sądu Rejestrowego swoich zastrzeżeń co było błędem co być może skutkowało by nie przyjęciem tak wadliwego prawa wewnątrz Spółdzielczego. Niestety nasz wymiar Sprawiedliwości pozostawia wiele do Rzyczenia.

a na
              > podstawie statutu i zgodnie z nim były przeprowadzone wybory w RSM i o ile mi w
              > iadomo podczas wyborów nikt ich zgodności z statutem i w/w ustawą nie kwestion
              > ował.

A co takiego zrobił Krzysiek? ;-))))))) Byłem na części 7 walnego i słyszałem na własne uszy jego wypowiedź, iż to walne nadaje się do trybunału :-((
              • krm-online Re: pieniacz kontra RSM 12.10.11, 00:32
                Nie będzie drugiej instancji. Wyrok uprawomocni się 19 października 2011.

Zarząd RSM już wynajmuje w mieście (w szkołach) sale żeby w trzeciej dekadzie listopada przeprowadzić walne zgromadzenie członków. Oznacza to że nie wniosą apelacji - w końcu uświadomili sobie, że nie mają szans jej wygrać.
                • krm-online Re: pieniacz kontra RSM 12.10.11, 21:32
                  Jeśli pierwsza część walnego zgromadzenia członków RSM odbędzie się 21 listopada to zarząd musi nam wszystkim dostarczyć pisemne zawiadomienia (wraz z porządkiem obrad) najpóźniej 31 października - czyli już za 2,5 tygodnia.
    • jozefosmenda Re: RSM 10.10.11, 00:07
      Ponieważ Leon nie odbierasz ode mnie telefonów więc poczytaj sobie jaki przygotowałem projekt uchwały o wyborze RN na WZCz. By to uruchomić muszę zebrać 9 podpisów (bo ten dziesiąty będzie mój). Podobnej treści projekt przygotowałem również o wyborach RO. Może więc podpiszesz ten o RO?
      A teraz czytaj:
      UCHWAŁA Nr 1/13/2011

Walnego Zgromadzenia Członków Rudzkiej Spółdzielni Mieszkaniowej w Rudzie Śląskiej podzielonego na 7 części przeprowadzonych

w dniu .............. 2011 r.

w sprawie: wyboru członków Rady Nadzorczej RSM na kadencję 2011-2014.

W oparciu o postanowienia art.5 § 1 pkt7, art. 45 § 1 Ustawy Prawo Spółdzielcze oraz
      w związku z zapisami § 35 ust.2, § 37 ust.7 Statutu Rudzkiej Spółdzielni Mieszkaniowej

uchwala się co następuje:

1. Uznać za prawomocne wyniki wyborów członków spółdzielni do Rady Nadzorczej przeprowadzonych w głosowaniu tajnym na siedmiu częściach WZCz w dniach 16,17,18,19,23,24,25 maja 2011r. Protokoły Komisji Skrutacyjnych stanowią załączniki do niniejszej uchwały.

2. Zgodnie z zapisami § 35.2 oraz § 37.7 statutu RSM powołać siedmiu członków Rady Nadzorczej Rudzkiej Spółdzielni Mieszkaniowej na kadencję 2011-2014 w osobach:
      1)Michalska Joanna - przedstawiciel ADM 1
      2) Hilgner Helmut - przedstawiciel ADM 2,
      3)Osmenda Józef – przedstawiciel ADM 3,
      4) Radłowski Wiesław – przedstawiciel ADM 4,
      5)Pytlok Andrzej – przedstawiciel ADM 5,
      6)Dryja Władysław – przedstawiciel ADM 6,
      7)Łopuszański Dariusz – przedstawiciel ADM 7.

3. Uchwała wchodzi w życie z dniem podjęcia.

....część Walnego Zgromadzenia Członków ADM......
      Udział w głosowaniu wzięło .................. członków.
      Za przyjęciem uchwały o treści j.w. głosowało .................. czonków,
      Przeciw uchwale głosowało ...........................członków,
      Wstrzymało się .............................członków.

Sekretarz części...... Przewodniczący części......
      WZCz WZCz
      ................................. .............................................

Komisja Skrutacyjna:
      przewodniczący .....................................
      członek ..................................................
      członek....................................... ..........

UZASADNIENIE
      do uchwały nr 1/13/2011
      w sprawie: wyboru członków RSM do Rady Nadzorczej Rudzkiej Spółdzielni Mieszkaniowej.

Obowiązujący obecnie statut Rudzkiej Spółdzielni Mieszkaniowej został zarejestrowany przez Sąd Rejestrowy w dniu 31 maja 2010 r. Tym samym Sąd nie stwierdził jego niezgodności z zapisami uosm. W oparciu o te zapisy dokonano tajnych wyborów do organów samorządowych Spółdzielni w tym przypadku do Rady Nadzorczej w terminie do tego obowiązującym ponosząc także określone i niemałe nakłady finansowo-organizacyjne.
      Mając na uwadze stabilność funkcjonowania Rudzkiej Spółdzielni Mieszkaniowej oraz szanując wolę jej członków jaką wyrazili w drodze głosowania nad uchwałą nr 13/2011r. w dniach 15,16,17,18,23,24,25 maja 2011 roku stosunkiem głosów:
      ....... za przyjęciem uchwały,
      ........przeciw uchwale,
      ........wstrzymało się od głosu.
      oraz znając obecnie imienny skład osobowy Rady Nadzorczej RSM zasadnym jest poddanie pod głosowanie całego WZCz obecnej uchwały.
      Do wyborów zgłoszono w skali całej spółdzielni następujących kandydatów:
      ADM 1:
      1.Heinrich Jan ,
      2.Michalska Joanna.
      ADM 2:
      1.Hilgner Helmut .
      ADM 3:
      1.Berger Piotr ,
      2.Kępińska Jadwiga,
      3.Kic Krzysztof ,
      4.Osmenda Józef.
      ADM 4:
      1.Podgórski Marek,
      2.Radłowski Wiesław,
      3.Rekus Lucjan,
      4.Szczęsny Bogusław.
      ADM 5:
      1.Barwiak Stanisław,
      2.Piórkowski Henryk,
      3.Pytlok Andrzej,
      4.Tracichleb Mirosław.
      ADM 6:
      1.Dryja Władysław,
      2.Masłowski Eugeniusz,
      3.Zagórski Jacek.
      ADM 7:
      1.Kozina Gabriela,
      2.Łopuszański Dariusz,
      3.Stiller Jan,
      4.Swaczyna Leon.

Zgodnie z zapisami § 35.2 oraz § 37.7 statutu RSM do Rady Nadzorczej Rudzkiej Spółdzielni Mieszkaniowej wybrane zostały osoby, które na poszczególnych jej częściach otrzymały największą ilość głosów.

• lswaczyna Re: RSM 10.10.11, 08:40
        Józek jak przeczytam uzasadnienie do wyroku to nie wykluczam swojego podpisu pod taką uchwałą. A jako współwłaściciel RSM wzywam Zarząd do udostępnienia w/w uzasadnienia.
        Dziś na RO spróbuję to zrobić na piśmie z podpisami pozostałych członków.
        • volwer Re: RSM 10.10.11, 13:23
          do czego to doszło??projekty uchwał na forum???
          moze nasz Smieszkowicz też pokaże to porozumienie na mocy którego podobno dostał prawie 40 000 zł od najasniejszej..za jedną bumelkę w szpitalu, za która wyleciał z roboty.tak przynajmniej wróble cwierkaja po kątach..
          a taka pielegniarka codziennie chodzi do pracy..i bumelować nie może..nawet jak jest w zwiazku zawodowym.
        • lswaczyna Re: RSM 13.10.11, 14:25
          Józek przeczytałem wyrok i uzasadnienie. Jeśli wyrok się uprawomocni oddaję swoją osobę do dyspozycji Spółdzielców jako kandydata do rady nadzorczej RSM.
          • krm-online Re: RSM 13.10.11, 22:25
            Józek już od 12 lat pozostaje do dyspozycji spółdzielców i tak się mu to spodpobało, że teraz nawet granatem nie da się go oderwać od stołka przewodniczącego rady nadzorczej :-)
            • von-cymbergaj Re: RSM 13.10.11, 23:44
              Szkoda, że nie jestem członkiem RSM bo bez jakichkolwiek zahamowań oddałbym na niego swój głos.Ale mam tam znajomych i nie ma sprawy bo Pan Józef to solidna firma zasługująca na poparcie.
              • g-48 Re:von-cymberga 14.10.11, 13:23
                Szkoda, że nie jestem członkiem RSM bo bez jakichkolwiek zahamowań oddałbym na
                > niego swój głos.Ale mam tam znajomych i nie ma sprawy bo Pan Józef to solidna
                > firma zasługująca na poparcie.
                Jezes Vonem ale zawsze cieszy jak podarunek od prezesa dostaniesz np. wczasy w jakies piwnicy blokowej z pelnym wyzywieniem! Mozesz robic sobie safari na szczury i potem je sam wlasnorecznie grilowac.
                -
                Naród, który traci pamięć, traci sumienie.

— Zbigniew Herbert
                www.youtube.com/watch?v=FpChZtmlKL8&feature=related
                • lswaczyna Re:RSM 14.10.11, 14:02
                  Analizując całą tę sytuację doszedłem do wniosku,iż zawiniła (pod warunkiem gdyby zarząd nie apelował) RN wespół z Zarządem RSM a powieszą Rady Osiedla za co zapłacą oczywiście wszyscy spółdzielcy. No cóż igrzyska kosztują a lud (spółdzielcy) ich przecież pragnie.
                      • lswaczyna Re:RSM 15.10.11, 17:56
                        pipi43 napisała:

> Summum ius, summa iniuria.

Ta zasada jest i powinna być używana tylko w wypadku "Kary Zasadniczej" gdzie stosuje się prawo łaski a w tym wypadku powoływanie się na nią jest delikatnie mówiąc przesadą. O "Prawo Łaski" można się upomnieć po wyczerpaniu "Drogi Prawnej" co tu chyba nie będzie miało miejsca;-))))))
                  • jozefosmenda Re:RSM 15.10.11, 18:52
                    No faktycznie Leon jak zwykle masz rację a nawet jeżeli jej nie masz to i tak ja masz!
                    Musi jednak co u niektórych budzić zdziwienie jak ty lejesz łzy nad losami Rad Osiedli. Przecież byłeś zdecydowanie za ich likwidacją!
                    No ale stare powiedzenie mówi, ze punkt widzenia zależy od miejsca siedzenia i dlatego tylko krowa nie zmienia swoich poglądów.
                    A cała sprawa nie jest z winy RN cz Zarządu tylko z politycznego zapotrzebowania na wygraną w wyborach parlamentarnych pewnej opcji. Polityczny bubel z rozdawnictwem mieszkań za przysłowiowe 5 zł. wszedł w życie 31 lipca 2007 roku(co zakwestionował TK).
                    Po drodze "wsadzono" parę niezwykłych rozwiązań jak chociażby ów art.8 z znaczkiem 3 pkt 9, który w żaden sposób nie rozwiązuje wyborów do RN. To ma określać statut i tak było w przypadku RSM. 5 lipca br sąd zresztą pozew odrzucił no ale wybory przecież znowu miały być no nie i nie wiadomo kto by wygrał?.
                    Na pocieszenie zostaje fakt, że nie jesteśmy jedyni w n-tej RP, którzy mają z tym problem. Jak gdzieś czytałem niektórzy czekają na apelacje a niektórzy na decyzję TK.
                    A my sobie powtórzymy wybory na bazie moich projektów uchwał, których ogólny zarys przedstawiłem. Oczywiście jeszcze przy założeniu, ze każdy w skali i całej RSM ma tylko jeden głos zarówno w przypadku RN jak i RO no bo jakże by mogło być inaczej skoro idąc w ostatnia niedzielę do wyborów miałem tylko jeden głos na kandydata do Sejmu i jeden głos na kandydata do Senatu?
                    Co ty na to?
                    • krm-online Re:RSM 16.10.11, 11:28
                      Józefowi O. wydaje się że mogą wrócić czasy kiedy przewodnia siła narodu mówiła mu na kogo ma "głosować bez skreśleń" - a on posłusznie "głosował".
                      To już taka przypadłość ludzi w podeszłym weku, że marzy im się powrót do czasów ich młodości.
                      A tu rozczarowanie bo to se ne vrati pane Josef
                    • lswaczyna Re:RSM 16.10.11, 14:01
                      jozefosmenda napisał:

> No faktycznie Leon jak zwykle masz rację a nawet jeżeli jej nie masz to i tak j
                      > a masz!
                      > Musi jednak co u niektórych budzić zdziwienie jak ty lejesz łzy nad los
                      > ami Rad Osiedli. Przecież byłeś zdecydowanie za ich likwidacją!

Niestety to typowe pomówienie. Zawsze uważałem, iż o losie Rad Osiedla i apanażach jej członków powinno decydować walne zgromadzenie przed ich powołaniem a nie tak jak teraz Rada Nadzorcza już po akcie wyborczym!!

> No ale stare powiedzenie mówi, ze punkt widzenia zależy od miejsca siedzenia i
                      > dlatego tylko krowa nie zmienia swoich poglądów.

Poglądy zmieniam bardzo rzadko – 15 lat temu uważałem, że Autonomia Regionów w RP to utopia dziś tak nie uważam

> A cała sprawa nie jest z winy RN cz Zarządu tylko z politycznego zapotrzebowani
                      > a na wygraną w wyborach parlamentarnych pewnej opcji. Polityczny bubel z rozdaw
                      > nictwem mieszkań za przysłowiowe 5 zł. wszedł w życie 31 lipca 2007 roku(co zak
                      > westionował TK).

W tej materii nie podzielam tego populistycznego pogląd. Dla mnie ktoś kto wniósł do Spółdzielni wkład mieszkaniowy (50% wartości mieszkania) spłacił 30 letni kredyt hipoteczny ( w wysokości 50% + odsetki – pomoc Państwa) i zapłacił roszczenia Państwa jest właścicielem. A to,że w majestacie prawa Rabowano tych co wykupili Własnościowe Prawo do Mieszkań to już nie moja sprawa. Osobiście radze im niech mają pretensje do SPÓŁDZIELNI jako instytucji i zawsze mogą pójść na drogę sądową.

> Po drodze "wsadzono" parę niezwykłych rozwiązań jak chociażby ów art.8 z znaczk
                      > iem 3 pkt 9, który w żaden sposób nie rozwiązuje wyborów do RN. To ma określać
                      > statut i tak było w przypadku RSM. 5 lipca br sąd zresztą pozew odrzucił no a
                      > le wybory przecież znowu miały być no nie i nie wiadomo kto by wygrał?.

To,że prawo jest takie jakie jest to nie moja wina – zazwyczaj głosowałem na tych co do parlamentu akurat nie weszli ;-))

> Na pocieszenie zostaje fakt, że nie jesteśmy jedyni w n-tej RP, którzy mają z t
                      > ym problem. Jak gdzieś czytałem niektórzy czekają na apelacje a niektórzy na d
                      > ecyzję TK.

A ja czekam na dzień kiedy RP uzna Dekrety tow Bieruta za nie istniejące z Mocy Prawa ;-))

> A my sobie powtórzymy wybory na bazie moich projektów uchwał, których ogólny z
                      > arys przedstawiłem. Oczywiście jeszcze przy założeniu, ze każdy w skali i całej
                      > RSM ma tylko jeden głos zarówno w przypadku RN jak i RO no bo jakże by mogło b
                      > yć inaczej skoro idąc w ostatnia niedzielę do wyborów miałem tylko jeden głos n
                      > a kandydata do Sejmu i jeden głos na kandydata do Senatu?
                      > Co ty na to?

Boję się aby nie skończyło się to kolejnym niekorzystnym wyrokiem dla Spółdzielni;-((
                      • pipi43 Re:RSM 16.10.11, 22:23
                        lswaczyna napisał:

>>
                        > W tej materii nie podzielam tego populistycznego pogląd. Dla mnie ktoś kto wnió
                        > sł do Spółdzielni wkład mieszkaniowy (50% wartości mieszkania) spłacił 30 letni
                        > kredyt hipoteczny ( w wysokości 50% + odsetki – pomoc Państwa) i zapł
                        > acił roszczenia Państwa jest właścicielem.

A jeżeli ktoś wniósł wkład wynoszący 20% wartości mieszkania, a potem spłacił kredyt wynoszący 80% wartości mieszkania z odsetkami to też jest właścicielem???
                        Opcja 50/50 byłaby dla mnie znaaaaacznie korzystniejsza.
                        Czy naprawdę kiedyś było 50/50, czy to tylko twoja fantazja?
                        • g-48 Re:pipi gwoli wytlumaczenia. 16.10.11, 23:49
                          Najpierw c o to jest spoldzielnia:
                          pl.wikipedia.org/wiki/Sp%C3%B3%C5%82dzielnia_mieszkaniowa
                          Wplacajac wklad pieniezny/udzial w budowie stalas sie w PRLu/ to sa wszystkie spoldzielnie po PRLowskie/ czlonkiniom spoldzielni.Czy wklad byl duzy czy maly duskutowac tu nie bedziemy bo w stosunku do zarobku byl dosyc pokazny a i udzial zakladow tez byl nie maly.
                          Udzial zakladu byl pokrywany z socjalnego funduszu zakladowego a wiec placony byl tez przez pracownikow nie zrzeszonych w spoldzielni.
                          Powiedzmy sobie szczerze, budownictwo spoldzielcze nie dosc ze bylo budownictwem tanim/plyty betonowe/ to jeszcze i wykonastwo bylo"pod psem" tak ze np. instalacje wodno -kanalizacyjne w mieszkaniach wymagaly zaraz na poczatku przebudowy.
                          A wiec moim zdaniem jezeli ktos ze spoldzielcow wprowadzil sie do mieszkania w nowym bloku to do teraz splacil swoje mieszkanie z nawiazka.
                        • lswaczyna Re:RSM 17.10.11, 07:37
                          pipi43 napisała:

>
                          > A jeżeli ktoś wniósł wkład wynoszący 20% wartości mieszkania, a potem spłacił k
                          > redyt wynoszący 80% wartości mieszkania z odsetkami to też jest właścicielem???

A jak myślisz;-))

> Opcja 50/50 byłaby dla mnie znaaaaacznie korzystniejsza.

Ruch pospółdzielczy ma już dobrze ponad 100lat i był pomyślany jako kooperatywa małych właścicieli (spółdzielnie jak większość dobrych pomysłów w które wtrąciło się "PAŃSTWO" uległy patologizacji) by nie byli łupieni przez wielkich ( swoisty "Ruch Oburzonych" którzy nie wyszli na ulice tylko wziął sprawy w swoje ręce).
                          Różnie to na przeszczeni tych lat bywało i czy to było 20%, 50% wkładu nie jest istotne - istotne jest czy się za coś zapłaciło czy nie.

• lswaczyna Wielkimi krokami zbliżają się Wybory. 17.10.11, 20:34

Nie mam na myśli wyborów do Polskiego Parlamentu. Zbliżają się wybory moim zdaniem bliższe naszej skórze w myśl przysłowia „Koszula bliższa ciału”. Są to wybory do władz samorządowych naszej spółdzielni to jest Rudzkiej Spółdzielni Mieszkaniowej. Powiecie zapewne - przecież niedawno (w czerwcu tego roku) przez to przechodziliśmy i wybrane Rady Osiedla oraz skład Rady Nadzorczej wcale nie jest taki zły.
                            No tak ale niestety jeden z naszych członków spółdzielni zaskarżył tryb wyboru władz samorządowych i Sąd przyznał mu rację a Zarząd RSM skłania się do przyjęcia z „pokorą” wyroku (według nie potwierdzonych pogłosek chodzi o jak najszybsze rozwiązanie problemu tak by móc przyjąć nowe „lepsze” opłaty za mieszkania).
                            Nie mam zastrzeżeń co do wybranych członków Rady Osiedla w końcu wybraliśmy sobie ich z pełną wiedzą i moim zdaniem według zasad przynależności terytorialnej.
                            Co do wyborów członków Rady Nadzorczej jestem gotów przyznać rację ustawodawcy,iż jej członkowie powinni reprezentować rożne spojrzenia na SÓŁDZIELCZOŚĆ zgodnie z proporcjami występujących wśród aktywnych Członków Spółdzielni, bez względu na przynależność do danej administracji. Tą drogą wzywam wszystkich potencjalnych kandydatów do Rady Nadzorczej RSM by przed wyborem się samookreślili – może to być tak jak ja to robię na drugiej stronie tej ulotki.

Z wyrazami szacunku do współwłaściciel RSM (Spółdzielców)

Leon Swaczyna

P.S.
                            Pamiętajcie głosować może tylko SPÓŁDZIELCA - właściciel mieszkania bez względu na jego wielkość - nie posiadający tytułu spółdzielcy nie ma nic do gadania może co najwyżej narzekać i misi płacić zgodnie z decyzjami RN którą wybiorą Spółdzielcy.

L.S.
                              • lswaczyna Re: Wielkimi krokami zbliżają się Wybory. 20.10.11, 07:33
                                krm-online napisał:

> Leon
                                > Skąd wiesz że będą jakieś wybory?

Jeśli w imieniu Najaśniejszej Rzeczypospolitej Polskiej Sąd stwierdził nie istnienie uchwał o wyborach i nikt tego nie apelował to moim zdaniem próba reanimowania czegoś co z mocy prawa nie istnieje zakrawa na kpinę.

> Józef O. nie ma zamiaru dopuścić do czegoś takiego jak wybory

Coś w tym temacie mi się o uszy obiło - nie będę ukrywał,iż jako wybranemu( nie wybranemu zdaniem sądu) członkowi Rady Osiedla jest na rękę być nim nadal niemniej sprzeciwiam się zawsze łamaniu zasad.
                                To do czego dąży Józek skończy się kolejną sprawą sądowo a wyroki sądów i Boskie są nieodgadnione;-)))

- jeszcze by się
                                > okazało, że nowe wybory to granat którym w końcu uda się go oderwać od pługa -
                                > pardon: od stołka przewodniczącego rady nadzorczej.

nie koniecznie - obyś się nie zdziwił:-((
      • lswaczyna Re: Kolejny bubel zarządu RSM 24.10.11, 13:43
        krm-online napisał:

> Zarząd ustanowił sobie sam nowe zasady wyboru członków rady nadzorczej - czyli
        > organu, który ma go kontrolować. A to bezczelne typy!

Sugerujesz,iż dam się wybrać do organu samorządowego potem będzie wyrok i tak w koło Macieja do końca świata i jeden dzień dłużej;-))
        • krm-online Re: Kolejny bubel zarządu RSM 24.10.11, 18:19
          A to by dopiero było jakby Cię wybrali do rady a Ty zaskarżyłbyś tryb przeprowadzenia wyborów i wygrał taką sprawę.
          Nic się jednak nie martw - jeśli Cię wybiorą do rady nadzorczej to nie będziesz musiał nic zaskarżać ... bo zrobi to Józef O.
          • krm-online Re: Kolejny bubel zarządu RSM 26.10.11, 20:43
            Odezwał się Józef O.
            Chyba już zdał sobie sprawę, że osiłki z firmy ochroniarskiej "Era" złamią prawo także w stosunku do niego samego i nie wpuszczą go na żadną część walnego zgromadzenia poza Rudą.
            SKANDAL!!! Jak można nie dopuścić do głosu Józefa O. przecież on ma tyle ciekawego do powiedzenia - i wszystko najszczersza prawda.
      • toxicity1 Re: Kolejny bubel zarządu RSM 26.10.11, 22:46
        krm-online napisał:

> Zarząd ustanowił sobie sam nowe zasady wyboru członków rady nadzorczej - czyli

Ho, ho; chyba Orzeł Temidy kolejny raz szykuje się do lotu.
      • markpunk Re: Kolejny bubel zarządu RSM 31.10.11, 14:43
        krm-online napisał:

czekaj! niech pomyślę, kto twoim zdaniem powinien te zasady ustalić?

po wyroku sądu: RN nie ma, RO nie ma, zapisy statutu są niezgodne z wyrokiem....

Może nasz poseł, a może posłanka, czy też Pani Prezydent powinni obstawiać miejsca w RN i RO? Wiem, że to jest bardzo łakomy kąsek.

Ja jako członek RSM wolę by Spółdzielcy sami wybrali swoich przedstawicieli bez ingerencji sił wyższych.

poza tym Zarząd jak na razie daje propozycję, którą zatwierdzi najbliższe Walne, jeśli nie to wybory się nie odbędą.

z tym wyrokiem to jest wybitnie przykra sprawa bo sparaliżował mocno spółdzielnię, a czy był słuszny to sprawa dyskusyjna, bo skoro sąd rejestrowy zatwierdził statut jako zgodny z Ustawą to nie wiem teraz który sąd ma rację i ani wyrok ani uzasadnienie mnie nie przekonały.
        • pipi43 Re: Kolejny bubel zarządu RSM 31.10.11, 15:24
          markpunk napisał:

> krm-online napisał:
          > > Zarząd ustanowił sobie sam nowe zasady wyboru członków rady nadzorczej -
          > czyli
          > > organu, który ma go kontrolować. A to bezczelne typy!
          >
          > czekaj! niech pomyślę, kto twoim zdaniem powinien te zasady ustalić?
          >

To jest w tym wszystkim najmniej istotne.
          Każda procedura zastosowana przez RSM Z ZASADY jest podważana przez K.M.
          Taki charakter:(
    • rudzian2 Re: RSM 27.10.11, 16:41
      słyszałem że poważnym kontrkandydatem dla J. Osmendy jest znany rudzianin Piotr Beger ,
      przecież jegomość J. Osmenda już tak jest obciążony różnymi etatami i dobrze płatnymi innymi funkcjami że powinien dać sobie spokój , i tak już nie wyrabia jeśli chodzi o kontakty z mieszkańcami ,
      poza tym przy tej nowej ordynacji wyborczej ma duże szanse na upadek
      to głównie za aroganckie zachowania w innych dzielnicach, lubił się nieraz popisywać
      swoją wielkością, teraz może zaliczyć to co nieraz mówił "możecie mi z pukla sjechać"
      a Piotr Beger to znana postać i nie pracuje w RSM , facet robi na jednym etacie
      • lswaczyna Re: RSM 27.10.11, 21:09
        rudzian2 napisał:

> słyszałem że poważnym kontrkandydatem dla J. Osmendy jest znany rudzianin Piotr
        > Beger ,
        > przecież jegomość J. Osmenda już tak jest obciążony różnymi etatami i dobrze pł
        > atnymi innymi funkcjami że powinien dać sobie spokój , i tak już nie wyrabia je
        > śli chodzi o kontakty z mieszkańcami ,
        > poza tym przy tej nowej ordynacji wyborczej ma duże szanse na upadek
        > to głównie za aroganckie zachowania w innych dzielnicach, lubił się nieraz popi
        > sywać
        > swoją wielkością, teraz może zaliczyć to co nieraz mówił "możecie mi z pukla sj
        > echać"
        > a Piotr Beger to znana postać i nie pracuje w RSM , facet robi na jednym etacie
        >

Lepiej powiedz co robi, co zrobił i co ma zamiar zrobić. Jak na razie jest kilku innych na mojej liście przed nim z tego osiedla ;-))
      • g-48 Re:allllle......... 27.10.11, 22:29
        ......... na dyzurze radnego przypadajacego na niego zawsze himoiridy plaszczy!
        przecież jegomość J. Osmenda już tak jest obciążony różnymi etatami i dobrze pł
        > atnymi innymi funkcjami że powinien dać sobie spokój , i tak już nie wyrabia je
        > śli chodzi o kontakty z mieszkańcami ,
        Towarzysze zrozumcie w koncu ciezka sytuacje tego opy! On tez nie wyrabia z czasem a piniadz z kolekty miasta to nie pestka.
      • jozefosmenda Rudzian i spółka.... 31.10.11, 12:59
        >>>rudzian2 napisał:
        ......, przecież jegomość J. Osmenda już tak jest obciążony różnymi etatami i dobrze
        płatnymi innymi funkcjami że powinien dać sobie spokój , i tak już nie wyrabia jeśli
        chodzi o kontakty z mieszkańcami ,.....<<<

Czy mógłbyś Rudzian napisać nam tutaj szerzej o tych moich dobrze płatnych etatach?
        A co do kontaktów z mieszkańcami to ty się o mnie nie martw.Grafik dyżurów radnych jest w BIP, dodatkowe dyżury poza nim pełnię w innych miejscach a mój telefon nie jest zastrzeżony. Ci zatem co chcą się ze mną spotkać to się spotykają.
        Jednym słowem mówiąc: "Łżesz jak pies!"
        • g-48 Re: Os mendo 31.10.11, 16:30
          Ci zatem co chcą się ze mną spotkać to się spotykają.
          > Jednym słowem mówiąc: "Łżesz jak pies!"
          Chcialem sie z toba spotkac bez Andrzeja adwokata i bez ochraniarzy twojwj glaca i mi sie nie udalo.
          A tak Klownie jak ten twoj cyrk leci?
    • rudzian2 Re: do lswaczyna 28.10.11, 16:33
      zapytaj się Piotra Begera ile i co zrobił dla Rudy całkowicie ZA DARMO ! ! ! ! !
      a potem
      zapytaj towarzysza Józka Osmendy za ile kasy i za ile etatów czasem coś robił ??
      potem możesz to tutaj opisać o ile jesteś obiektywny ..........
      • lswaczyna Re: do lswaczyna 29.10.11, 19:29
        rudzian2 napisał:

> zapytaj się Piotra Begera ile i co zrobił dla Rudy całkowicie ZA DARMO ! ! ! !
        > !
        > a potem
        > zapytaj towarzysza Józka Osmendy za ile kasy i za ile etatów czasem coś robił ?
        > ?
        > potem możesz to tutaj opisać o ile jesteś obiektywny ..........

Co zrobił Zefel wiym a co zrobioł Beger nie wiem niech się po asi jak poradzi ;-))
        • 22burza Re: do lswaczyna 29.10.11, 20:31
          czy ten Piotr Beger to ten były milicjant, a obecny strażnik w sadzie ? jeżeli tak ,to znam go od dziecka i nie wiem co takiego zrobił dla Rudy i jej mieszkańców. Może mnie ktoś oświeci ?
          • robertdebruss Re: do lswaczyna 29.10.11, 22:20
            No, to musisz mieć jakieś stare informacje. Z tego co wiem to w wyniku jego działań dzieci wychodzące z przedszkola są bezpieczne bo wymusił na władzach miasta zamontowanie barierek ochronnych ( czy pamiętasz śmiertelny wypadek tramwajowy z udziałem dzieciaka w Rudzie Ślaskiej) to była jego inspiracja do działań, bo nikt inny wcześniej nie pomyślał.Pomysł na barierki w rejonie Magazynowej od czasu ich powstania nie było żadnego wypadku w tym rejonie a uprzednio, szkoda gadać i jeszcze gorzej. Zorganizowanie parkingu w rejonie tej ulicy społecznie przy udziale mieszkańców bo przez ponad 30 lat jakoś nikt nie pomyślał że gdzieś parkować trzeba. Zrobienie porządku z topolami w parku Gordol w którym po każdej burzy wyglądało jak po wojnie całe szczęście że nikt nie zginął a jak najbardziej że nie było ofiar w dzieciach. Niestety, być może coś mi umknęło ale uważam, że już to i tak jest bardzo dużo, bo zrobione społecznie nie włączając jego kosztów telefonów paliwa i czasu który poświęcił. Inni biorą za to pieniądze. A czy milicjant czy policjant strażnik czy piekarz znaczenie to nie ma żadnego przynajmniej według mnie. Liczy się działanie. Jedno co widzę to, to, że chętnie byś mu dokopał, ja też go znam od dziecka i zawsze był w porządku.Zawsze pomagał innym, no chyba, że miałeś inny problem, byłeś po prostu niegrzeczny.Kumpli z lat młodości raczej wspomina się serdecznie. Ja mam jeszcze większy szacunek bo kiedy skradziono mi na Karmańskim auto to jak myślisz ? kto je znalazł ? Poza tym wiem, że nie jest farbowanym lisem tak jak niektórzy. Tak mówię, bo znam go od dziecka i wiem co zrobił dla mieszkańców. Do kasy za to nie chodził po gratyfikacje. Pozdrawiam !!!!!!!!!
            • robertdebruss Re: do lswaczyna 29.10.11, 22:42
              No, żebyś nie marudził to potwierdzę, że w sądzie też pracował, masz rację. Jest to potwierdzone. Teraz zajmuje się jednak całkiem czymś innym .Żadne tam mundury i żadne babranie się w ludzkich brudach .Najważniejsze, że jest to uczciwe zajęcie.Nawet gdyby ktoś obrzucał go błotem to i tak mam swoje niezmienne zdanie, bo o dobro ludzi potrafi się bić jak nikt. To niestety nie wszystkim na rękę.
              • robertdebruss Re: do lswaczyna 29.10.11, 23:02
                No 22Burza, to teraz Ty pochwal się Twoimi osiągnięciami. Daj również szansę sobie. Bo przeważnie Ci co gó.... robią najbardziej wytykają innym. No chyba, że masz takie polecenie służbowe albo się chcesz komuś przypodobać. Dostaniesz za to stołek, premię czy pogłaszczą Cię po główce co ?????????? Bo raczej nie wierzę w to, że robisz to tak od siebie a tym bardziej znając P.B od dzieciństwa.
          • 22burza Re: do lswaczyna 30.10.11, 12:30
            Robertdebrus, cóż ty chłopie się tak grzbiecisz,czy padło jakieś obraźliwe słowo pod adresem P.B.,ale dziwne wydaje mi się to twoje lobowanie, czy Piotr ci coś obiecał jak wejdzie do RN? bo coś tak brzydko pachnie. O swoich zasługach dla mieszkańców tego grodu nie będę pisać , bo nauczono mnie jednego:rób swoje i nie czekaj na oklaski. Ja nie mieszkam na Magazynowej, a więc problemy tych okolic są mi obce.Mnie wystarczy to, że w moim środowisku wiedzą kim jestem i co robię, a twoja zgryźliwa opinia nie robi na mnie wrażenia , ty widać należysz do tych co nic nie robią,głośno szczekają i na cudzym grzbiecie jadą do raju.Jeszcze raz cię zapewniam,że Piotra i całą jego rodzinę znam od 50 lat i ty na moją opinię o nich nie masz żadnego wpływu.Weź sobie relanium bo dostaniesz ,przy takich emocjach zawału serca. Dziewczynka na Wolności zginęła bo była przez dorosłych niedopilnowana, a miejsce to powinno być oznakowane jako szczególnie niebezpieczne, bo to co ja pamiętam jest to trzeci wypadek w tym miejscu , między innymi zginął tam J. Smołka ratując dziecko w wózku przed wypadnięciem z tramwaju (drzwi jeszcze wtedy były przesuwne, a nie automatyczne), w latach 90-tych zginął tam młody człowiek, nie wyrobił zakrętu , a przed tym nie zapiął pasów.Życzę miłego weekendu ,może spotkasz Piotra nad grobem jego Brata Mirka i jego Ojca,pozdrów Go.
            • krm-online Piotr 30.10.11, 16:37
              Leon - chyba Cię poprosza żebyś mie poznoł z tym Piotrem bo zdo mi sie że to jakoś fisza a tu na Goduli i Orzegowie niewielu go zno.
              • lswaczyna Re: Piotr 30.10.11, 18:23

krm-online napisał:

> Leon - chyba Cię poprosza żebyś mie poznoł z tym Piotrem bo zdo mi sie że to ja
                > koś fisza a tu na Goduli i Orzegowie niewielu go zno.

Niestety nie da rady nie miałem okazji poznać Gościa ;-((
    • robertdebruss Re: RSM 29.10.11, 22:43
      No, żebyś nie marudził to potwierdzę, że w sądzie też pracował, masz rację. Jest to potwierdzone. Teraz zajmuje się jednak całkiem czymś innym .Żadne tam mundury i żadne babranie się w ludzkich brudach .Najważniejsze, że jest to uczciwe zajęcie.Nawet gdyby ktoś obrzucał go błotem to i tak mam swoje niezmienne zdanie, bo o dobro ludzi potrafi się bić jak nikt. To niestety nie wszystkim na rękę.
      • robertdebruss Re: RSM 30.10.11, 09:39
        Tak w sumie rzeczy, co wy się tego Begra tak wszyscy obawiacie ? co nie da sobie dmuchać w kaszkę ? będzie za bardzo wścibski ? że zamiast z wami będzie za mieszkańcami ? najwyższy czas oderwać tyłki od stołków, co niektórym.
        • pipi43 Re: RSM 30.10.11, 10:40
          To ten cały Beger bedzie startował na radnego, czy do RN?

A ty Robert, co tak lobbujesz - pogłaszcze cię ktoś po główce?
          Tym argumentem o uczciwej pracy to mnie po prostu powaliłeś.

A tak w ogóle to miło, że mieszkańcy Goduli są tak żywotnie zainteresowani wysuwaniem kandydatów z Rudy.
          • rudzian2 Re: RSM 30.10.11, 11:42
            no cóż barchaniasta z Kokotkiem muszą zwołać sztab kryzysowy do Starej Czcionkarni
            tam wyznaczą wytyczne dla oDNOwionych i uzupełnią im oleje i smarowidło
            a potem zaczną pisać a pisać ...........
            • stp2010 Re: RSM 30.10.11, 12:41
              rudzian2 napisał:

> no cóż barchaniasta z Kokotkiem muszą zwołać sztab kryzysowy do Starej Czcionka
              > rni
              > tam wyznaczą wytyczne dla oDNOwionych i uzupełnią im oleje i smarowidło
              Jesteś źle poinformowany sztab został już zwołany w rudzkiej wylęgarni (ciekawe czy zadłużona wylęgarnia dostanie kasę za pomieszczenie) na 15.11.godz 18.00
          • robertdebruss Re: RSM 30.10.11, 12:54
            a co uważosz go za złodzieja ? to uważej żebyś za daleko nie zabrnoła. (To tyn cały Beger bedzie startował na radnego,czy do RN) to znaczy, że jak na radnego musi być bez skazy a do RN może być chapik ????????? albo na odwrót, bo tak jakoś ciu.... sie pytosz . A czy cały Beger czy pół to niy wiem, wiem ino tyla, że nawet połówką by wos przykroł. Całe tyż szczęście, że nie zostoł radnym, chociaż był już na liście pewnego ugrupowania.Wycofoł sie, bo jak to powiedzioł niy wytrzymoł by w takim towarzystwie.
            • pipi43 Re: RSM 30.10.11, 22:42
              robertdebruss napisał:

> a co uważosz go za złodzieja ? to uważej żebyś za daleko nie zabrnoła. (To tyn
              > cały Beger bedzie startował na radnego,czy do RN) to znaczy, że jak na radnego
              > musi być bez skazy a do RN może być chapik ????????? albo na odwrót, bo tak jak
              > oś ciu.... sie pytosz .

Ciu.. to były te twoje wypociny na jego temat, rzeczniku prasowy. Albo lobbysto.
              Wywaliłeś 5 kolejnych postów na temat jego zasług.
              Sam napisałeś, że ma uczciwe zajęcie; czyżby to była sugestia, że inni nie mają uczciwych?
              A co to według ciebie jest "uczciwe zajęcie"?

A czy cały Beger czy pół to niy wiem, wiem ino tyla, że
              > nawet połówką by wos przykroł.

Mnie na pewno, bo jestem filigranowa. Co do przykrycia reszty to się nie wypowiem, bo nie mam pojęcia, kto to jest "wos" czy "nos".

Całe tyż szczęście, że nie zostoł radnym, choci
              > aż był już na liście pewnego ugrupowania.Wycofoł sie, bo jak to powiedzioł niy
              > wytrzymoł by w takim towarzystwie.

Wiesz, znaleźć się na liście takiego czy innego ugrupowania a być wybranym to są 2 różne sprawy.
              Startował przecież na członka RN w poprzednich wyborach i o ile mnie pamięć nie myli miał najsłabszy wynik.
              • lswaczyna Re: RSM 31.10.11, 21:39
                A może gościu by się tak przedstawił , sprecyzował po co chce być członkiem RN czy RO , o co mu chodzi bo "chapiśow" to momy za tyla ;-((
                • g-48 Re:Glupie pytanie! 02.11.11, 21:01
                  A może gościu by się tak przedstawił , sprecyzował po co chce być członkiem RN
                  > czy RO , o co mu chodzi bo "chapiśow" to momy za tyla ;-((
                  Tak jak wszyscy w wyscigu do pieniedzy!
                  • lswaczyna Re:Glupie pytanie! 03.11.11, 07:42
                    g-48 napisał:

> A może gościu by się tak przedstawił , sprecyzował po co chce być członkiem RN
                    > > czy RO , o co mu chodzi bo "chapiśow" to momy za tyla ;-((
                    > Tak jak wszyscy w wyscigu do pieniedzy!

Podobno nie ma GŁUPICH pytań a odpowiedzi i owszem ;-))))
                      • zista Re:Glupie pytanie! 04.11.11, 17:28
                        g-48 napisał:

> Podobno nie ma GŁUPICH pytań a odpowiedzi i owszem ;-))))
                        > No pewnie! Tytylko dla idei a pieniadze seoja obok i po co je marnowac.

Władysław Grzeszczyk — Parada paradoksów
                        Głupie odpowiedzi niekoniecznie wynikają z głupich pytań, ale zawsze - z głupoty.

Nie można wszystkiego sprowadzać do pieniędzy. Podziwiam ludzi ,którym chce się coś robić dla swojego miejsca zamieszkania ,osiedla ,miejscowości czy na rzecz innych ludzi.Dlaczego zawsze szukacie drugiego dna ,zła, zamiast odkrywać dobro i korzystać z niego. . Wyborcy RSM pozwólcie się wykazać człowiekowi P.B. Cieszmy się,że mamy demokrację i możemy brać sprawy w swoje ręce. Ci co nie głosują nie mają prawa narzekać . Poprzednie RN i RO pokazały co potrafią , czas zweryfikować ocenę .Może pora na zmiany???????????
                        • g-48 Re:Glupie pytanie! 04.11.11, 20:46
                          Wyborcy RSM pozwólcie się wykazać człowiekowi P.B. Ci
                          > eszmy się,że mamy demokrację i możemy brać sprawy w swoje ręce. Ci co nie głosu
                          > ją nie mają prawa narzekać . Poprzednie RN i RO pokazały co potrafią , czas zwe
                          > ryfikować ocenę .Może pora na zmiany???????????
                          Strzeliles kozanie jak farorz na lodpuscie , ino co dalej. Byly czasy ze ludzie byli uczenni i bezinteresowni ale inni na grzbietach tych "glupich" /zaznaczam cudzyslow/ dorwali sie do wladzy i teraz takich glupich ciezko znalezc bedzie.
                          • zista Re:Glupie pytanie! 04.11.11, 21:15
                            Do g-48
                            Należę do "głupich" i wierzę w uczciwość ludzi. Sprawa w sumie mnie nie dotyczy, bo nie jestem spółdzielcą i nie oddam głosu na nikogo ,ale........na forum można zabrać głos i wyrazić swoją opinię. Życzę wszystkim spółdzielcom trafnych wyborów,żeby wasze domy i ich otoczenie piękniały , bądźcie życzliwsi dla siebie. Pozdrawiam.
                            • lswaczyna Re:Glupie pytanie! 05.11.11, 19:42
                              zista napisała:

> Do g-48
                              > Należę do "głupich" i wierzę w uczciwość ludzi. Sprawa w sumie mnie nie dotyczy
                              > , bo nie jestem spółdzielcą i nie oddam głosu na nikogo ,ale........na forum m
                              > ożna zabrać głos i wyrazić swoją opinię. Życzę wszystkim spółdzielcom trafnych
                              > wyborów,żeby wasze domy i ich otoczenie piękniały , bądźcie życzliwsi dla siebi
                              > e. Pozdrawiam.

Ja jako spółdzielca (współwłaściciel spółdzielni) jestem życzliwy dla tych co dbają o wspólny majątek a nie życzliwy wobec tych co na nim żerują .
                              • g-48 Re:Tu juz jest blad... 06.11.11, 14:53
                                .........Ja jako spółdzielca (współwłaściciel spółdzielni)
                                Spoldzielca nie jest wlascicielem dobr spoldzielni i moze byc w kazdej chwili z niej wykluczony.
                                • krm-online Re:Tu juz jest blad... 06.11.11, 15:15
                                  Majątek spółdzielni jest prywatną własnością jej członków (art. 3 Prawa Spółdzielczego).

Spółdzielca nie może zostać wykluczony ze spółdzielni w każdej chwili - to jest marzenie Józefa O. tzn. chciałby móc wykluczać ze spółdzielni każdego kto się na niego krziwo wejrzy. Na szczęście warunki wykluczenia muszą być ściśle określone w statucie a uchwała o wykluczeniu podlega jeszcze kontroli sądowej. Nie ma więc mowy o żadnej dowolności w tej mierze - mimo, że Józefowi O. bardzo się to nie podoba
                                  • g-48 Re:Tu juz jest blad... 06.11.11, 15:57
                                    Spółdzielca nie może zostać wykluczony ze spółdzielni w każdej chwili -
                                    > to jest marzenie Józefa O. tzn. chciałby móc wykluczać ze spółdzielni każdego k
                                    > to się na niego krziwo wejrzy.
                                    No tu jest ten niuans! Z spoldzielni mozesz byc wykluczony jezeli nie poddasz sie regorystycznemu statutowi ,jako wlasciciel jakis nawet akcji nie mozesz byc tej akcji pozbawionej.
                                    Moze troche przykladu na wesolo.
                                    Jest w RFN jeden adwokat ktory chroni malych akcjonariuszy i ten to kupil 1 /slownie jedna/ akcje Daimlera i poszedl na walne zgromadzenie /byly to czasy gdy koncernem rzadzil Schremp/ jak za duzo pyszczyl Schremp zarzadzil przerwe do mecenasa podeszli ochraniarze i odstawili go za drzwi.Jak ta sprawa potoczyla sie dalej to nie wiem bo takie koncerny staraja sie takie sprawy wyciszyc.
                                    • krm-online Re:Tu juz jest blad... 06.11.11, 20:09
                                      Owszem, spółdzielnia ma swoje plusy i minusy w stosunku do spółki. Minusem jest to o czym napisałeś (można spółdzielcę wykluczyć ze spółdzielni), dlatego przypadki kiedy coś takiego może nastapić powinny być bardzo szczegółowo opisane w statucie, żeby żaden Józef O. Wacek P. Michał L. albo ich następcy nie mogli nadużywać swojej pozycji w radzie nadzorczej lub zarządzie.

Właśnie dlatego potrzebna jest gruntowna zmiana statutu RSM - między innymi w tym obszarze.
                                      A Józef O. i jego kumpel Wacek P. nie chce żadnych zmian więc posuwa się do łajdackich metod żeby utrącić każdą inicjatywę poważnej zmiany statutu RSM.

• g-48 Re:Cieszy mnie kilometrowy... 08.11.11, 18:54
                                        .........ze doslismy do konsensu co to jest wlasciciel a co to jest spoldzielca.Co mnie zaskoczylo to tych dwoch dziadkow mecenasow ktorzy kiwaja lebkami za Os menda ze sa na etatach zarzadu spoldzielni.
                            • g-48 Re:Glupie pytanie! 06.11.11, 14:50
                              Należę do "głupich" i wierzę w uczciwość ludzi.
                              To masz ta sama chorobe co ja. Niestety w tym tlumie cwaniaki sa na przodzie potem my za nami znowu cwaniaczki ktorzy nas popychaja i wroza co z tego wyjdzie a potem sa uczciwi ludzie ktorzy wierza ze ci na gorze sa tez uczciwi.
              • robertdebruss Re: RSM 31.10.11, 21:41
                Torbo obrzigano, kupiołaś sie już trichter coby wlyż do żici tymu co ci to zlecioł ? Tak już sie domyślom ftoś ty jest. Podciepna ci trocha szmiyry co lepiyj sie wślizgniesz. Onuco, co ty wiysz o poprzednich wyborach ?
                • pipi43 Re: RSM 31.10.11, 21:59
                  robertdebruss napisał:

> Torbo obrzigano,

te,te teksty to swojej babie zapodaj wyliniały zgredzie

kupiołaś sie już trichter coby wlyż do żici tymu co ci to zlec
                  > ioł ? Tak już sie domyślom ftoś ty jest.

he, he - choćbyś się zesrał to nie spokopisz
                  osobiście żal mi podejrzanej, ale cóż

Podciepna ci trocha szmiyry co lepiyj
                  > sie wślizgniesz.
                  Onuco, co ty wiysz o poprzednich wyborach ?

are you talking to me???
                  jeśli tak, to w wyborach uczestniczyłam i oddałam ważny głos
                  and surprise - nie na twojego protegowanego
                  facet już chyba nie ma szans po twoim kusiolu śmierci he he he
                    • pipi43 Re: hipokryta roku 02.11.11, 13:00
                      Mam zakodowane w genach to, że zawsze będę bronił ludzi poniżanych i krzywdzonych.

Torbo obrzigano, kupiołaś sie już trichter coby wlyż do żici tymu co ci to zlecioł ? Tak już sie domyślom ftoś ty jest. Podciepna ci trocha szmiyry co lepiyj sie wślizgniesz. Onuco, co ty wiysz o poprzednich wyborach ?

Pozdrawiam wszystkich zainteresowanych moją osobą a innych o bardziej kulturalne komentarze, jednocześnie o pisanie komentarzy ostrych i dających dużo do myślenia dla dobra nas wszystkich.

Wal sie na futro, Stary ? hehehehehe , to pewnie ty jesteś stara, ruro. Zamiataj na dachu i nie siadaj na kominie bo sie zassiesz.

Autorem powyższych hmm ... wypowiedzi jest JEDNA osoba.
                      robercie de cośtam - a może was jest dwóch???
                    • 22burza Re: RSM 02.11.11, 19:35
                      wszystkie wpisy robertadobrussa świadczą o jednym; facetowi brak kinderschtuby i trudno mu odróżnić ostre lecz dowcipne repliki od zwykłego chamstwa
              • 22burza Re: RSM 01.11.11, 08:59
                no i patrzcie,jak to nie wiele potrzeba by w Rudzie stać się sławnym, synek co sie wychowoł na Lyjo ( dla ptoków obecno Kędzierzyńsko) przez całe dzieciństwo śpiki mioł aż na broda ,chonctwot był jakich mało, dziołszkami nie gardził na koniec wloz do MO zmusił swoich kumpli by postawili barierki tam kaj od początku istnienia osiedla powinne one stoć no i bohater narodowy, no może zgódźmy się na "lokalny" . Jednego nie rozumia czymu on w Rodercie wyzwolo tyle niedobrej ,a wręcz wulgarnej energii,czyżby łączyło ich coś więcej niż zwykło znajomość ?
                • lswaczyna Re: RSM 01.11.11, 14:12

22burza napisała:

> no i patrzcie,jak to nie wiele potrzeba by w Rudzie stać się sławnym, synek co
                  > sie wychowoł na Lyjo ( dla ptoków obecno Kędzierzyńsko) przez całe dzieciństwo
                  > śpiki mioł aż na broda ,chonctwot był jakich mało, dziołszkami nie gardził na
                  > koniec wloz do MO zmusił swoich kumpli by postawili barierki tam kaj od początk
                  > u istnienia osiedla powinne one stoć no i bohater narodowy, no może zgódźmy się
                  > na "lokalny" . Jednego nie rozumia czymu on w Rodercie wyzwolo tyle niedobrej
                  > ,a wręcz wulgarnej energii,czyżby łączyło ich coś więcej niż zwykło znajomość ?

To ,że wychowoł się na "Lyjo" to dla mnie ani plus ani minus - może coś więcej:-))
                  • krm-online Podwyżka czynszu w spółdzielni 03.11.11, 20:04
                    Chcecie podwyżki czynszu w RSM o 5 mln zł?

Głosujcie na osMendę i jego kumpli: Pytloka, Radłowskiego itp. typy!
                    A jeszcze lepiej to siedźcie w domu i w ogóle nie przychodzicie na walne zgromadzenie!
                    Wtedy ta zgraja dowali wam jeszcze dodatkowe opłaty np. na bony do supermarketów (dostaniecie je potem w nagrodę za siedzenie w domu)
                    • lswaczyna Re: Podwyżka czynszu w spółdzielni 04.11.11, 16:29
                      krm-online napisał:

> Chcecie podwyżki czynszu w RSM o 5 mln zł?
                      >
                      > Głosujcie na osMendę i jego kumpli: Pytloka, Radłowskiego itp. typy!
                      > A jeszcze lepiej to siedźcie w domu i w ogóle nie przychodzicie na walne zgroma
                      > dzenie!
                      > Wtedy ta zgraja dowali wam jeszcze dodatkowe opłaty np. na bony do supermarketó
                      > w (dostaniecie je potem w nagrodę za siedzenie w domu)

Sugerujesz, iż wszystkim tym którzy zrezygnują z członkostwa ( jak siedzą w domu zamiast iść na walne) bo im niepotrzebne dadzą bony do "Społemu " na 80zł ;-))
                        • lswaczyna Re: Podwyżka czynszu w spółdzielni 07.11.11, 13:44
                          krm-online napisał:

> G***o dadzą. Bony do supermarketu są taką samą kiełbasą wyborczą jak każda inna
                          > .
                          > Sobie dadzą premie a nam podniosą czynsz o 5 mln zł

Czynsz płaci się w "czynszówkach" w spółdzielniach daje się tylko zarządom na pokrycie uzasadnionych kosztów, o tym jasno napisano -Ustawa z 15 grudnia 2000 r o spółdzielniach mieszkaniowych (DZ.U. z 2003r. nr 119, poz. 116 ze zm.) - i każdy bez względu na tytuł do mieszkania może zażądać udowodnienia zasadności podwyżek opłat - tylko ciekawe czy ktoś to zrobił;-((
                          • krm-online Re: Podwyżka czynszu w spółdzielni 07.11.11, 23:30
                            No to będziesz miał uzasadnioną podwyżkę kosztów o 5 mln zł
                            Czy przyjemniej będzie się płaciło?

W tej podwyżce kosztów będzie też podwyżka pensji dla prezesa i wiceprezesów, pokrycie kosztów dodatkowego walnego zgromadzenia wzrost opłat za nie-odśnieżanie chodników zimą i cała masa tego typu wydatków.

Bo przecież zdajesz sobie sprawę z tego, że w tych 5 mln nie ma wzrostu cen wody, kanalizacji, centralnego ogrzewania itp. Tu zapłacimy dodatkowo następne 8 mnl zł - albo i więcej
                            • jabbahutt Re: Podwyżka czynszu w spółdzielni 08.11.11, 08:24
                              krm-online napisał:

> No to będziesz miał uzasadnioną podwyżkę kosztów o 5 mln zł
                              > Czy przyjemniej będzie się płaciło?

nie

> W tej podwyżce kosztów będzie też podwyżka pensji dla prezesa i wiceprezesów, p
                              > okrycie kosztów dodatkowego walnego zgromadzenia wzrost opłat za nie-odśnieżani
                              > e chodników zimą i cała masa tego typu wydatków.

za dodatkowe walne powinien zapłacić ten kutas, który postanowił bawić się w sądy oraz prawnicy RSM, którzy nie potrafili zadbać o to by zapisy statutu były zgodne z ustawą, oraz sąd rejestrowy który to zaakceptował. Wśród tych prawników dwóch zasiadało w RN Pan Akc... i Pan Radł....

> Bo przecież zdajesz sobie sprawę z tego, że w tych 5 mln nie ma wzrostu cen wod
                              > y, kanalizacji, centralnego ogrzewania itp. Tu zapłacimy dodatkowo następne
                              > 8 mnl zł
                              - albo i więcej

a Ty zdajesz sobie sprawę że w tym kraju w ciągu roku wszystko zdrożało, i RSM jako taka za wszystko będzie musiała płacić więcej, czyli Spółdzielcy chcąc nie chcąc muszą wyciągnąć więcej z portfela tak samo jak na stacji benzynowej czy w spożywczym. Niestety nie można powiedzieć, że cena paliwa mi się nie podoba to nie pojadę, albo że chleb jest za drogi to nie będę jadł.
                              • z_zk Re: Podwyżka czynszu w spółdzielni 08.11.11, 08:49
                                jabbahutt napisał:

> za dodatkowe walne powinien zapłacić ten kutas, który postanowił bawić się w sądy
                                Kutasem nazywasz osobę, która niezgodne z prawem zapisy statutu zaskarżyła do sądu? To tak jakbyś miał pretensje do człowieka, który w sklepie złapał za rękę złodzieja, a nie do samego złodzieja.
                                >oraz prawnicy RSM, którzy nie potrafili zadbać o to by zapisy statutu były z
                                > godne z ustawą, oraz sąd rejestrowy który to zaakceptował. Wśród tych prawników
                                > dwóch zasiadało w RN Pan Akc... i Pan Radł....

A to ciekawostka - prawnicy zatrudnieni przez spółdzielnię zasiadali (zasiadają) równocześnie w RN?
                                A koszty tego muszą ponieść wszyscy spółdzielcy, bo taka jest cena głupoty, bierności, niechodzenia na walne i nieczytania dokumentów, itd. Co prawda projekt przygotowywały tzw. władze spółdzielni, czyli zarząd i RN i zatrudnieni przez nich prawnicy, ale powiedzą wam, że walne zgromadzenie zatwierdziło statut i wyjątkowo będą mieli rację. A ten "kutas" jak go nazywasz tylko i wyłącznie skorzystał z przysługującego mu prawa (art. 42.4 ustawy prawo spółdzielcze) i chwała mu za to, że chciało mu się.

• jabbahutt Re: Podwyżka czynszu w spółdzielni 08.11.11, 15:45
                                  > Kutasem nazywasz osobę, która niezgodne z prawem zapisy statutu zaskarżyła do s
                                  > ądu? To tak jakbyś miał pretensje do człowieka, który w sklepie złapał za rękę
                                  > złodzieja, a nie do samego złodzieja.

nie dokońca - łapiąc złodzieja coś zyskujemy - chronimy jakieś dobro materialne. A w tym wypadku co zyskali spółdzielcy? Na razie zapłacili koszty procesu, za chwilę zapłacą za dodatkowe walne?
                                  Gdzie jest zysk?
                                  Co zyskali spółdzielcy, co zyskała spółdzielnia, co zyskał ten Pan?

> >oraz prawnicy RSM, którzy nie potrafili zadbać o to by zapisy statutu b
                                  > yły z
                                  > > godne z ustawą, oraz sąd rejestrowy który to zaakceptował. Wśród tych pra
                                  > wników
                                  > > dwóch zasiadało w RN Pan Akc... i Pan Radł....

> A to ciekawostka - prawnicy zatrudnieni przez spółdzielnię zasiadali (zasiadają
                                  > ) równocześnie w RN?

No tu nie wyraziłem się precyzyjnie, oprócz prawników zatrudnianych przez RSM w RN zasiadało tych dwóch co zresztą chętnie podkreślali przy każdej okazji.

> A koszty tego muszą ponieść wszyscy spółdzielcy, bo taka jest cena głupoty, bie
                                  > rności, niechodzenia na walne i nieczytania dokumentów, itd.

nie myślę, że to jest wynik zwykłego pieniactwa.

> Co prawda projekt
                                  > przygotowywały tzw. władze spółdzielni, czyli zarząd i RN i zatrudnieni przez n
                                  > ich prawnicy, ale powiedzą wam, że walne zgromadzenie zatwierdziło statut i wyj
                                  > ątkowo będą mieli rację.

i sąd rejestrowy również go zatwierdził ale jakoś nie miał racji :(

> A ten "kutas" jak go nazywasz tylko i wyłącznie skorzy
                                  > stał z przysługującego mu prawa (art. 42.4 ustawy prawo spółdzielcze) i chwała
                                  > mu za to, że chciało mu się.

Ale co to dało Spółdzielcą oprócz kosztów i zagmatwania przepisyów, bo ja nie widzę interesu w tym by przedstawicieli Wirku wybierali mieszkańcy Goduli.
                              • lswaczyna Re: Podwyżka czynszu w spółdzielni 08.11.11, 14:23
                                Mam małą prośbę do "dyskutantów" o próbę pohamowania emocji i nie stosowania WYCIECZEK OSOBISTYCH. Jako człowiek należący do polskiego klubu nie magistrów chciałbym tym ostatnim uświadomić, że już za czasów Jagiellonów w Polsce wykształcenie zobowiązywało tak samo jak szlachectwo. Co prawda jesteśmy na Śląsku - ale to tym bardziej używanie pewnych słów jest wysoce naganne bez względu na tytuły.
                                • z_zk Re: Podwyżka czynszu w spółdzielni 08.11.11, 14:58
                                  lswaczyna napisał:

> Co prawda jesteśmy na Śląsku - ale to tym bardziej używanie pewnych słów jest wysoce naganne bez względu na tytuły.

Przepraszam, tylko cytowałam jabbahutta. Też uważam, że należy używać argumentów, a nie pomyj.
                                  Widocznie jabbahuttowi argumentów brak.
                                  • markpunk Re: Podwyżka czynszu w spółdzielni 08.11.11, 17:51
                                    z_zk cytując lswaczynę napisał:
                                    > > Co prawda jesteśmy na Śląsku - ale to tym bardziej używanie pewnych słów
                                    > jest wysoce naganne bez względu na tytuły.
                                    >
                                    > Przepraszam, tylko cytowałam jabbahutta. Też uważam, że należy używać argumentó
                                    > w, a nie pomyj.

no to moja dygresja: Po tym co napisałeś widzę nadzieję dla tego forum, bo jak na razie obrażanie wszystkich było w pełni akceptowalne. Jeżdżenie po Panu Osmendzie, po Panu Stani
                                    , po Pani Dziedzic i innych było w bardzo dobrym tonie. Za gustowne uchodziły wszelkie najbardziej obraźliwe słowa - a tu jeden "kutas" wobec anonimowej osoby wzbudził prawdziwe oburzenie.
                                    Oby tak dalej, może zacznie się tu w końcu dyskusja na argumenty.
                                    • z_zk Re: Podwyżka czynszu w spółdzielni 08.11.11, 18:42
                                      markpunk napisał:

> bo jak na razie obrażanie wszystkich było w pełni akceptowalne. Jeżdżenie po Panu Osme
                                      > ndzie, po Panu Stani , po Pani Dziedzic i innych było w bardzo dobrym tonie. Za gustowne uchodziły wszelkie najbardziej obraźliwe słowa

Pan Osmenda akurat w obrażaniu też jest dobry.
                                  • jabbahutt Re: Podwyżka czynszu w spółdzielni 21.11.11, 15:07
                                    z_zk napisała:

> Przepraszam, tylko cytowałam jabbahutta. Też uważam, że należy używać argumentó
                                    > w, a nie pomyj.
                                    > Widocznie jabbahuttowi argumentów brak.

Widzisz z_zk Ja akurat oprócz jednego (w dodatku zasłużonego) epitetu użyłem samych argumentów, a to Tobie oraz krm_online ich zabrakło by odpowiedzieć na postawione przeze mnie pytania - na co cierpliwie zostawiłem Wam dużo czasu!!!
                              • lswaczyna Re: Podwyżka czynszu w spółdzielni 08.11.11, 14:34
                                jabbahutt napisał:

> a Ty zdajesz sobie sprawę że w tym kraju w ciągu roku wszystko zdrożało, i RSM
                                > jako taka za wszystko będzie musiała płacić więcej, czyli Spółdzielcy chcąc ni
                                > e chcąc muszą wyciągnąć więcej z portfela tak samo jak na stacji benzynowej czy
                                > w spożywczym. Niestety nie można powiedzieć, że cena paliwa mi się nie podoba
                                > to nie pojadę, albo że chleb jest za drogi to nie będę jadł.

Nie wiem jak inni Ja i nie tylko Ja zdajemy sobie sprawę z rosnącej drożyzny i tym bardziej wzywamy zarząd RSM do poszukania rezerw na trudny okres który nieuchronni nadchodzi. Według analizy jaką przeprowadziłem na podstawie kosztów we wspólnotach to spółdzielnia jest w stanie bez podwyżek opłat przetrwać co najmniej dwa lata.
                                Spółdzielcy zawsze jeszcze mogą stanąć na czele Ruchu Oburzonych ;-((
                          • g-48 Re: Drugi po Bronke na forum...... 08.11.11, 19:04
                            Czynsz płaci się w "czynszówkach" w spółdzielniach daje się tylko zarządom na pokrycie uzasadnionych kosztów, o tym jasno napisano -Ustawa z 15 grudnia 2000 r o spółdzielniach mieszkaniowych (DZ.U. z 2003r. nr 119, poz. 116 ze zm.) - i każdy bez względu na tytuł do mieszkania może zażądać udowodnienia zasadności podwyżek opłat - tylko ciekawe czy ktoś to zrobił;-((
                            ......wicman.Kas ty te wice slyszol bo sa dobre.
                            A co do zaskarzenia?! To jak powstanie takie ubezpieczenie /wlasciweie juz jest/ ze prosci ludzie beda mogli dochodzic swoich praw przed sadem bez narazania sie na koszty( tylko przystepma oplata roczna) to zobaczymy jak bedzie wygladac policja z tymi pomiarami szybkosci z reki (bez statywu),jak bedzie wygladac prezes jak pracownik bedzie mial za soba adwokata wyspecjalizowanego w prawie pracy? I jak bedzie ta "Spoldzielnia" nie tylko rudzka wygladala jak bedzie za plecami spoldzielcow stal prawnik. Ktos zapyta o koszty ?! przy powiedzmy zarobku w Euro 2000 koszt takiego ubezpieczenia wynosi ok.200 Euro na rok dla calej rodziny.
                                • frek Re: Drugi po Bronke na forum...... 08.11.11, 21:19
                                  No to teraz trzeba zacząć te Standardy podsuwać prezesom pod nos i żądac od nich wrożenia i stosowania takich samych u nas!

Bo organizacje społdzielcze z Anglii i Polski bedące czlonkami Międzynarodowego Związku Spoldzielczego zobowiązaly sie przestrzegać tzw. Zasad spółdzielczej tożsamości. Skoro społdzielnie w Anglia mogą ich przestrzegać to i w Polsce powinno być tak samo. Jeśli tak nie jest, to spółdzielnie w Polsce uchybiają tym zasadom a zatem nie są spółdzielniami. A polskie organizacje spółdzielcze należące do tego Związku winny byc zawieszone w prawch członkowskich!
                                  • lswaczyna Re: Drugi po Bronke na forum...... 10.11.11, 13:15
                                    frek napisał:

> No to teraz trzeba zacząć te Standardy podsuwać prezesom pod nos i żądac od nic
                                    > h wrożenia i stosowania takich samych u nas!
                                    >

Podsuwanie niczego nie da trzeba wymuszać "siłą i godnością osobistą" i wężykiem Go ;-))
                                  • g-48 Re:Frek 10.11.11, 14:20
                                    Anglia moze byc wzorem ale zasady w spoldzielni ustalaja ludzie tam zrzeszeni(przynajmniej tak powinno byc )chyba ze ta sa kolchozy (a takie byly poczatkowe zalozenia wladz w Polsce) to glos przewodni ma rozkazodawca . Co przez to chcialem powiedziec ze najpierw nalezy rozlutowac te relikty PRL/sowietywizacji a potem cos zawiazac z ludzmi ktorzy maja pojecie o demokracji!
                                    • lswaczyna Re:Frek 12.11.11, 17:12
                                      UWAGA

W dniach 18-28 listopada 2011r. odbędzie się Walne Zgromadzenie Członków RSM. Przyjdź zagłosować na tych kandydatów którzy przedkładają interes mieszkańców nad dobro własne.

18.11.11r. ADM 1 Godula ul. Bytomska 1 godz.17.00
                                      21.11.11r. ADM 7 Orzegów ul. Bytomska 8 godz. 17.00
                                      22.11.11r. ADM 6 Bykowina ul. Gwarecka 2 godz. 17.00
                                      23.11.11r. ADM 5 Wirek ul. Różyckiego 30 godz. 17.00
                                      24.11.11r. ADM 4 Halemba ul. Oświęcimska 90 godz. 17.00
                                      25.11.11r. ADM 3 Ruda ul. Chryzantem 10 godz. 17.00
                                      28.11.11r. ADM 2 Nowy Bytom ul. Ratowników 15 godz 17.00

Zaprasza kandydat na członka Rady Osiedla ADM 7

Spółdzielca od 1974r urodzony w Nowym Bytomiu, przedsiębiorca (właściciel firmy „FACH”), felietonista miesięcznika „Jaskółka”, Członek Rady Nadzorczej RSM w latach 1996 – 2003 Członek Rady Osiedla w okresie 2003- 2007, działacz społeczny.

Leon Swaczyna

Takie ogłoszenie dałem gdzie mogłem i na ile mnie było stać - ciekawe czy zwiększy to frekwencję i zaangażowanie spółdzielców (właścicieli) w walce o swoje prawa ;-))
                                        • pipi43 Re:A ci kandydaci.... 12.11.11, 22:53
                                          g-48 napisał:

> ......to z nieba spadli czy ich Front Jednosci wybral czy moze losy na dyskotec
                                          > e?
                                          Leonie - spadłeś z nieba, czy Cię na dyskotece wylosowali?

A tak przy okazji, g48 - już cię ta "pierońsko gorolsko gotka" nie drażni?
                                          Przyszły rozkazy z Wawki - G już na baczność melduje wykonanie zadania.
                                          Rozdwojenie jaźni?
                                          • g-48 Re:A ci kandydaci.... 12.11.11, 23:37
                                            A tak przy okazji, g48 - już cię ta "pierońsko gorolsko gotka" nie drażni?
                                            > Przyszły rozkazy z Wawki - G już na baczność melduje wykonanie zadania.
                                            > Rozdwojenie jaźni?
                                            Roz to godka niy gotka bo jest godac
                                            No tak trocha do tych gorolikow co chca byc Slonzokami.
                                            No a spoldzielnie to sa wszyndzie nawet w Rusach.
                                            • pipi43 Re:A ci kandydaci.... 13.11.11, 00:28
                                              g-48 napisał:

>> Roz to godka niy gotka bo jest godac
                                              > No tak trocha do tych gorolikow co chca byc Slonzokami.

g-48 13.09.11, 23:30 Odpowiedz Ho, ho ... czyli na bogato było.
                                              > Skoro twierdzisz, że obserwowali cię zza firanki, trzeba było tym gościńcem pom
                                              > achać.
                                              Moze u was goroli byl taki zwyczaj ze wpuszczalo sie "gosciniec" (ta pieronsko gorolsko gotka)
                                              ale na Slasku godalo sie "Gosc w domu Bog w domu" a reszta to bylo drugorzedne.
                                      • w36 Re:Frek 13.11.11, 02:25
                                        lswaczyna napisał:

> UWAGA
                                        > (...)
                                        > Spółdzielca od 1974r urodzony w Nowym Bytomiu, przedsiębiorca (właściciel firm
                                        > y „FACH”), felietonista miesięcznika „Jaskółka”, Człon
                                        > ek Rady Nadzorczej RSM w latach 1996 – 2003 Członek Rady Osiedla w okresi
                                        > e 2003- 2007, działacz społeczny.
                                        >
                                        > Leon Swaczyna
                                        >
                                        > Takie ogłoszenie dałem gdzie mogłem i na ile mnie było stać

No nie powiesz chyba, że ze skromności środków, okroiłeś tak swój życiorys ;)
                                        Czyżbyś się wstydził przed spółdzielcami swojej działalności i wysokiego stanowiska w Raś, że ukrywasz go pod mało mówiącym hasłem "felietonista miesięcznika „Jaskółka”"?
                                        Gdzie Twoja niedoszła prezydentura Rudy?
                                        A Twój epizod jako redaktora biuletynu Raś w rudzkiej samorządowej gazecie?
                                        Tak skromnego to Ciebie nie znałem ;) .
                                        • lswaczyna Re:Frek 13.11.11, 13:40
                                          w36 napisał:

>
                                          > No nie powiesz chyba, że ze skromności środków, okroiłeś tak swój życiorys ;)
                                          > Czyżbyś się wstydził przed spółdzielcami swojej działalności i wysokiego stanow
                                          > iska w Raś, że ukrywasz go pod mało mówiącym hasłem "felietonista miesięcznika
                                          > „Jaskółka”"?
                                          > Gdzie Twoja niedoszła prezydentura Rudy?
                                          > A Twój epizod jako redaktora biuletynu Raś w rudzkiej samorządowej gazecie?
                                          > Tak skromnego to Ciebie nie znałem ;) .
                                          >

Brak środków to jedno. Drugie to lenistwo ludzi którzy nie chcą czytać zbyt długich tekstów. Trzecie to ci mniej leniwi mogą o mnie prawie wszystko znaleźć w "sieci" łącznie z twoimi kłamstwami;-))
                                          • w36 Skromny kandydat do RO 13.11.11, 17:19
                                            lswaczyna napisał:

> Drugie to lenistwo ludzi którzy nie chcą czytać zbyt dłu
                                            > gich tekstów.

Napisanie "członek władz Raś", w porównaniu z "felietonista miesięcznika „Jaskółka”", nie wydłuża tekstu a jest dodatkowo o wiele bardziej mówiące.

> Trzecie to ci mniej leniwi mogą o mnie prawie wszystko znaleźć w
                                            > "sieci" łącznie z twoimi kłamstwami;-))

No tak, cecha kandydata do RO pozwalająca na przeczenie w żywe oczy ewidentnym i obiektywnym faktom i nazywania ich kłamstwami, może faktycznie zainteresować potencjalnych wyborców. Tylko może nie wszyscy uważają to za cnotę :( .

A jeszcze przy okazji spytam. Tyś był tam gdzieś prezesem jakieś rasiowej dobudówki, nie pamiętam od czego, ale tak mi się zdaje że od... nauki. Dalej jesteś?

• lswaczyna Re:w36 15.11.11, 13:36
                                          Tekst najbardziej rozpowszechniony na tablicach ogłoszeń RSM - to cię ucieszy;-))

UWAGA

W dniu 24 listopada 2011r. w Zesp. Szkół Ogól. nr 3 przy ul. Oświęcimskiej 90 odbędzie się Walne Zgromadzenie Członków RSM dla mieszkańców ADM 4 w celu wybrania władz samorządowych. Przyjdź zagłosować na tych kandydatów którzy przedkładają interes mieszkańców nad korzyści osobiste.

Zaprasza kandydat na członka Rady Osiedla ADM 7

Leon Swaczyna
                                          • w36 Re:w36 17.11.11, 02:15
                                            lswaczyna napisał:

> - to cię ucieszy;-))

Mnie to ani ziębi ani grzeje, czy się przyznajesz przed sąsiadami do bycia Rasiowcem czy nie. Bardziej ciekawostka.
                                            Ale jest coś w tej sprawie co mnie naprawdę bardzo cieszy. To że nie mieszkam na osiedlu ABM 7, i nie muszę dokonywać wyboru między "felietonistą miesięcznika jaskółka" a osobami jak sugeruje w/w felietonista, które przedkładają korzyści osobiste nad interes mieszkańców ;).
                                            • lswaczyna Re:w36 17.11.11, 12:45
                                              w36 napisał:

>
                                              > Mnie to ani ziębi ani grzeje, czy się przyznajesz przed sąsiadami do bycia Rasi
                                              > owcem czy nie. Bardziej ciekawostka.

Nie dla moich sąsiadów - spora ich część regularnie czytuje "Jaskółkę" i jest ich coraz więcej.

> Ale jest coś w tej sprawie co mnie naprawdę bardzo cieszy. To że nie mieszkam n
                                              > a osiedlu ABM 7, i nie muszę dokonywać wyboru między "felietonistą miesięcznika
                                              > jaskółka" a osobami jak sugeruje w/w felietonista, które przedkładają korzyści
                                              > osobiste nad interes mieszkańców ;).

Ta wypowiedź świadczy,iż niewiele wiesz o sprawie a zabierasz głos;-))
                                              • w36 Re:w36 18.11.11, 23:12
                                                lswaczyna napisał:

> Nie dla moich sąsiadów - spora ich część regularnie czytuje "Jaskółkę" i jest i
                                                > ch coraz więcej.
                                                >

Wiesz Leon, dla ścisłości, ja też czytuję czasami tą Twoją jaskółkę i to od dawna. Szczególnie wtedy gdy jaskółka była drukowana bezprawnie w samorządowej rudzkiej gazecie ;) Trzymam sobie nawet takie egzemplarze na pamiątkę :) .
                                                Zresztą uważam "jaskółki" za lekturę, w pewnym sensie, ciekawą i pouczającą.

> Ta wypowiedź świadczy,iż niewiele wiesz o sprawie a zabierasz głos;-))

No przepraszam. O "felietoniście" Leonie Swaczynie akurat wiem dość sporo, pewnie więcej niż nie jeden ze spółdzielców.
                                                A co do reszty, czyli całych szczegółów wyborów i Twojego starania się dostania fuchy w RO to powtórzę że, mie to loto. I to mnie właśnie cieszy. Coraz bardziej ;).
                                                • lswaczyna Re:w36 19.11.11, 14:35
                                                  w36 napisał:

> No przepraszam. O "felietoniście" Leonie Swaczynie akurat wiem dość sporo, pewn
                                                  > ie więcej niż nie jeden ze spółdzielców.
                                                  > A co do reszty, czyli całych szczegółów wyborów i Twojego starania się dostania
                                                  > fuchy w RO to powtórzę że, mie to loto. I to mnie właśnie cieszy. Coraz bardzi
                                                  > ej ;).

Cieszy mnie niezmiernie twoje i nie tylko twoje zainteresowanie "Jaskółką" a to czy będę miał fuchę RO to mnie tyż to loto ponieważ uważam ten organ RSM za kosztowny i niepotrzebny.
                                                  A tak na uboczu zdradę Ci tajemnicę - to WALNE jest do "BANI" i będzie zaskarżone - oby skutecznie ;-))
                                                  • pipi43 Re:w36 19.11.11, 15:22
                                                    lswaczyna napisał:

A tak na uboczu zdradę Ci tajemnicę - to WALNE jest do "BANI" i będzie zaskarżo
                                                    > ne - oby skutecznie ;-))

Muszę przyznać, ze twoje dobre samopoczucie jest co najmniej nie na miejscu.
                                                  • lswaczyna Re:w36 19.11.11, 18:12

pipi43 napisała:

> lswaczyna napisał:
                                                    >
                                                    > A tak na uboczu zdradę Ci tajemnicę - to WALNE jest do "BANI" i będzie zaskarż
                                                    > o
                                                    > > ne - oby skutecznie ;-))
                                                    >
                                                    > Muszę przyznać, ze twoje dobre samopoczucie jest co najmniej nie na miejscu.

No pipi co należy zrobić z wyborami zmanipulowanymi opartymi o nie istniejący regulamin, gdzie grupa zawyżająca koszty działalności spółdzielni jest gotowa na każde posunięcie byle utrzymać się u władzy. Ja mam już tego dość i zrobię wszystko by nieruchomość której jestem współwłaścicielem uzyskała statut wspólnoty lub małej spółdzielni gdzie nie da się zawyżać kosztów. A tak nawiasem czy ty wiesz ile w zeszłym roku kosztowały nas tak zwane władze samorządowe ;-))))))))))))))
                                                  • jozefosmenda Klupanie kotka za pomocą młotka..... 19.11.11, 23:27
                                                    Leon ja myslę, że ta cała zawierucha NAM SPÓŁDZIELCOM nie była do niczego potrzebna!
                                                    Ten który to napisał w tych linkach wyraził się jasno i dosadnie:
                                                    forum.gazeta.pl/forum/w,261,129589513,130483029,Re_Podwyzka_czynszu_w_spoldzielni.html?wv.x=2
                                                    forum.gazeta.pl/forum/w,261,129589513,130498258,Re_Podwyzka_czynszu_w_spoldzielni.html?wv.x=2
                                                    Komu zatem ta zadyma była potrzebna?
                                                    Zamiast się młócić cepami trzeba było porozmawiać przez te trzy lata i dojść do pewnego consensusu. No ale frustraci wiedzą i czują inaczej chociaż tak de facto chodzi im tylko o jedno!
                                                    A o co, to doskonale wiemy!!!!
                                                    Nie jest pozytywem również by jedna osoba narzucała nam dziwne i nielogiczne rozwiązania statutowe. To musi opracować grupa ludzi, zespół spółdzielców i tak właśnie wypowiedziałem się w tej materii w TV SFERA!
                                                    A jak zakończymy cały proces termomodernizacji to pogadamy o innych sprawach.
                                                    A tak przy [/b]okazji to jak sobie policzyłem jakie koszty ponosi mieszkaniec pewnej Wpólnoty za mieszkanie o pow. 64 m2 w stosunku do NAS, spółdzielców RSM to wyszło mi, że MY płacimy ok. 180 zł/m-c mniej niż oni a jeszcze nie policzyłem im, że za ocieplony budynek płacą 6% dodatkowo więcej.
                                                    A i jeszcze przy okazji to jak się będziesz "wydzielał" to zawnioskuj również o ten zabytkowy bunkier. Jego docieplać nie trzeba a zawsze może się na coś przydać.
                                                  • lswaczyna Re: Klupanie kotka za pomocą młotka..... 20.11.11, 10:54

jozefosmenda napisał:

> Leon ja myslę, że ta cała zawierucha NAM SPÓŁDZIELCOM nie była do niczego potrz
                                                    > ebna!

Tu się z tobą zgadzam ale niestety przez tą zawieruchę rozsądnych a jednocześnie będących w konstruktywnej opozycji do Zarządu się wytnie. Na ich miejsce wejdą pozbawieni skrupułów
                                                    ale spolegliwi i braknie bezpieczników. Tak zamiast ewolucji w dobrym kierunku dojdzie do rewolucji a tego chyba sobie nie życzysz.

> Nie jest pozytywem również by jedna osoba narzucała nam dziwne i nielogiczne r
                                                    > ozwiązania statutowe. To musi opracować grupa ludzi, zespół spółdzielców i tak
                                                    > właśnie wypowiedziałem się w tej materii w TV SFERA!

Ja jestem zwolennikiem by statut napisała (przy pomocy prawników lub bez) jedna osoba i przedstawiła jak jego zdaniem ma to działać biorąc pełną odpowiedzialność w wypadku przegłosowania danego prawa. Zespołowe tworzenie statutu kilka razy już przerabialiśmy a efekt jest widoczny tylko winnych nie widać i wszystko zwala się na złą ustawę lub jakiegoś 'upierdliwca" który zrobił to co okazało się być zgodne z prawem.

> A jak zakończymy cały proces termomodernizacji to pogadamy o innych sprawach
                                                    > .

> A tak przy [/b]okazji to jak sobie policzyłem jakie koszty ponosi mieszkaniec
                                                    > pewnej Wpólnoty za mieszkanie o pow. 64 m2 w stosunku do NAS, spółdzielców RSM
                                                    > to wyszło mi, że MY płacimy ok. 180 zł/m-c mniej niż oni a jeszcze nie policzy
                                                    > łem im, że za ocieplony budynek płacą 6% dodatkowo więcej.
                                                    > A i jeszcze przy okazji to jak się będziesz "wydzielał" to zawnioskuj również o
                                                    > ten zabytkowy bunkier. Jego docieplać nie trzeba a zawsze może się na coś prz
                                                    > ydać.

Jak tylko będzie to możliwe to na nieruchomości na której mieszkam mam nadzieje powstanie wspólnota która do sobie radę bez kosztownej RO, RN i Zarządu - wystarczy nam mieszkający na naszej wspólnocie zarządca ;-))
                                            • pipi43 Re:w36 17.11.11, 14:39
                                              Muszę Cię zmartwic - L. Swaczyna ma rację.
                                              Wyobraź sobie, ze KAŻDY członek RSM obecny na walnym będzie głosował na kandydatów do RO z wszystkich ADM-ów.
                                              Dla mnie to kuriozum, ale pewnie chodzi o to, aby jakiś pieniacz znowu się nie dopieprzył.
                                              Nasze sądy i tak są zawolone robotą...
                                              • z_zk Re:w36 17.11.11, 15:03
                                                pipi43 napisała:

> Wyobraź sobie, ze KAŻDY członek RSM obecny na walnym będzie głosował na kandyda
                                                > tów do RO z wszystkich ADM-ów.
                                                > Dla mnie to kuriozum, ale pewnie chodzi o to, aby jakiś pieniacz znowu się nie
                                                > dopieprzył.
                                                > Nasze sądy i tak są zawolone robotą...

Problem w tym, że istnieje prawdopodobieństwo, że wybory do RN i RO znowu będą nieważne i to znowu z powodu tego nieszczęsnego art. 8 ze zn. 3 ust.9. Bo do przeprowadzenia wyborów potrzebna jest podstawa prawna, czyli zgodny z prawem statut i oparty na nim regulamin, a te będą ważne dopiero czyli po przyjęciu przez wszystkie części WZ (a zmiany w statucie po zarejestrowaniu ich w KRS?), więc na jakiej podstawie odbędą się wybory?
                                                I to nie pieniacz zawali sad robotą, tylko nieudolne władze RSM, które chcą coś robić na skróty, albo kompletnie nie rozumieją ustawy o spółdzielniach mieszkaniowych.
                                                • pipi43 Re:w36 17.11.11, 15:27
                                                  z_zk napisała:

> I to nie pieniacz zawali sad robotą, tylko nieudolne władze RSM, które chcą coś
                                                  > robić na skróty, albo kompletnie nie rozumieją ustawy o spółdzielniach mieszka
                                                  > niowych.

Wiesz, a ja myślę, ze jeśli pieniacz zostanie wybrany do RN to sprawy nie będzie.
                                                  Jeśli nie zostanie wybrany - wiadomo.
                                                  Nie muszę chyba dodawać, że kandyduje, a jakże...
                                                  • z_zk Re:w36 17.11.11, 15:38
                                                    pipi43 napisała:

> Wiesz, a ja myślę, ze jeśli pieniacz zostanie wybrany do RN to sprawy nie będzi
                                                    > e.
                                                    > Jeśli nie zostanie wybrany - wiadomo.
                                                    > Nie muszę chyba dodawać, że kandyduje, a jakże...

Tym bardziej wybory powinny być przegotowane tak, żeby nie dawać takiej możliwości, czyli najpierw powinny być zmiany w statucie i w regulaminie, a potem wybory na nim oparte. Tymczasem wygląda na to, że wybory odbędą na skróty, zapewne z nadzieją, że nikt tej manipulacji nie zauważy.
                                                  • pipi43 Re:w36 17.11.11, 16:04
                                                    z_zk napisała:

> Tym bardziej wybory powinny być przegotowane tak, żeby nie dawać takiej możliwo
                                                    > ści, czyli najpierw powinny być zmiany w statucie i w regulaminie, a potem wybo
                                                    > ry na nim oparte. Tymczasem wygląda na to, że wybory odbędą na skróty, zapewne
                                                    > z nadzieją, że nikt tej manipulacji nie zauważy.

Stawiam kasztany przeciw orzechom, że nie tylko zauważył, ale skonsultował i pismo już wysmażył. Teraz się przyczaił;)
                                                    Tylko dlaczego zgodził się kandydować???
                                                    Why Kris? For money???
                                                  • krm-online Re:w36 20.11.11, 20:13
                                                    Yes, exactly - for money!

To znaczy po to żeby rada nadzorcza nie dowaliła nam podwyżki opłat o 5 mln zł i żeby nieudolni członkowie zarządu nie dostali premii za nieustanne partactwo, którego się dopuszczają - w tym za doprowadzenie do sytuacji, w której konieczne było zwołanie kolejnego WZCz oraz za łajdacki styl w jakim się je przeprowadza
                                                  • pipi43 Re:demagogia 20.11.11, 22:25
                                                    krm-online napisał:

> Yes, exactly - for money!
                                                    C.B.D.P.

> To znaczy po to żeby rada nadzorcza nie dowaliła nam podwyżki opłat o 5 mln
                                                    > zł
                                                    To co piszesz, to czysta DEMAGOGIA.
                                                    Obracasz tymi milionami już w ktorymś z kolei poście.
                                                    "Podwyżka opłat o 5 mln zł" - mnie to akurat nic nie mówi.
                                                    Co to znaczy - ja za swoje mieszkanie zapłacę o 5 mln zł więcej/mc/rok?
                                                    Wszyscy spółdzielcy złożą się na to 5 mln/mc/rok?
                                                    Jeżeli wszyscy, to co to konkretnie oznacza, tzn o ile wzrośnie czynsz/m kw/os?
                                                    Epatujesz tą kwotą od jakiegoś czasu, ale sam chyba nie wiesz co piszesz.
                                                    Gdybyś wiedział, to nie wątpię, że rzuciłbyś więcej szczegółów.
                                                    A tak wygląda to po prostu na zabieg czysto SOCJOTECHNICZNY.
                                                    Tyle, że ze skutecznością słabo - chyba jeszcze NIKT nie podchwycił tego tematu.

• krm-online Re: Demagogia 20.11.11, 23:09
                                                    Gdybyś uważnie czytała dyskusję na temat RSM to znalazłabyś wszystkie informacje, które są Ci potrzebne do zrozumienia kwoty 5 mln zł.

Mogę oczywiście powtórzyć wszystkie te szczegóły specjalnie dla Ciebie - wystarczy grzecznie poprosić.

A przy okazji zachęcam do zaglądnięcia do słownika wyrazów obcych w celu zapoznania się ze znaczeniem słowa demagogia
                                              • markpunk Re:w36 17.11.11, 17:25
                                                pipi43 napisała:

> Muszę Cię zmartwic - L. Swaczyna ma rację.
                                                > Wyobraź sobie, ze KAŻDY członek RSM obecny na walnym będzie głosował na kandyda
                                                > tów do RO z wszystkich ADM-ów.
                                                > Dla mnie to kuriozum, ale pewnie chodzi o to, aby jakiś pieniacz znowu się nie
                                                > dopieprzył.

ale to kuriozum powstało bo właśnie jakiś pieniacz się dopieprzył - to jest wynik decyzji sądu

> Nasze sądy i tak są zawolone robotą...

i głupimi wyrokami dokładają jej sobie i innym :(
                                                • pipi43 Re:w36 17.11.11, 17:44
                                                  markpunk napisał:

> pipi43 napisała:
                                                  >
                                                  > > > > Dla mnie to kuriozum, ale pewnie chodzi o to, aby jakiś pieniacz znowu si
                                                  > ę nie
                                                  > > dopieprzył.
                                                  >
                                                  > ale to kuriozum powstało bo właśnie jakiś pieniacz się dopieprzył - to jest wyn
                                                  > ik decyzji sądu
                                                  >
                                                  Jak widzisz, właśnie to samo napisałam.;)
                                                  • g-48 Re:Pipi cos dla ciebie: 17.11.11, 17:57
                                                    W kolejce stoją 6-letni syn i ojciec. Przed nimi stoi gruba baba - tak minimum ze 150 kg. Synek mówi do ojca:
                                                    - Tato, patrz jaka ta baba jest ogrooomnaaaa...
                                                    Ojciec się zaczerwienił, głupio mu się zrobiło i mówi:
                                                    - Synku, nie można tak mówić o ludziach.
                                                    - Ale ona jest taka gruuubaa... nigdy nie widziałem takiej grubej baby.
                                                    - Dobrze, ale to niegrzecznie w ten sposób mówić o innych.
                                                    W tym momencie grubej babie przy pasku odzywa się komórka:
                                                    - Pi, pi, pi, pi...
                                                    A synek z przerażeniem:
                                                    - Tato! Uważaj! Będzie cofać!
                                                    Uwazaj stoje zawsze za toba.