Dodaj do ulubionych

co zrobić gdy kupujący nie wpłacił pełnych kosztów

25.08.06, 15:49
Witam
Na allegro zwykle kupuję, sprzedają bardzo rzadko, czasopisma i ksiażki.
Po raz pierwszy spotkałam się z targowaniem się o koszty wysyłki(faktem jest,
że w przypadku tych gaezt sa one wyższe niż wartość towaru)
Najpierw kupująca chciała, żeby wysłać je zwykłym listem. Później dokładnie
wyliczyła mi koszt poleconego, razem z ceną koperty. Zgodziłam sie, mimo, ze
ja nie zawyzam kosztow przesylki. Teraz widze wplate na konto i brakuje 30 gr.
I co mam zrobic? Nie chodzi mi o pieniądze, bo ja od tego nie zbiednieje, nie
zyje z handlu, te gazetki sprzedaje za symboliczne pieniadze, bo inaczej
wyrzuciłabym je. Chodzi mi o zasade.
Obserwuj wątek
    • ameba1 Re: co zrobić gdy kupujący nie wpłacił pełnych ko 25.08.06, 17:46
      biorąc udział w Twoich aukcjach godziła się na wszelkie koszty związane z
      przesyłką. Bo chyba miałaś napisane?
      Ja jednak bym obstawała przy dopłacie za przesyłkę. Jak sama mówiłaś ceny
      przedmiotów są symboliczne, ale z jakiej racji masz jeszcze do tego dopłacać?
      Raz się zdarzy, drugi raz, tu 30gr tam 50gr..
      po prostu napisz jej że za malo wpłaciła
    • kazia_x Pliszko 25.08.06, 19:38
      Masz 2 wyjścia:
      1. domagać sie dopłaty,
      2. wysłać, a po wystawieniu komentarza przez kupującą, wystawić jej "neutrala"
      z krótkim opisem sytuacji.
      Pozdrówka.
    • jk Re: co zrobić gdy kupujący nie wpłacił pełnych ko 26.08.06, 15:49
      Skoro tak się targowała, to nie daj się :)
      Tylko napisz maila, że wszystko tak ładnie wyliczyła (przypomnij jej to
      dokładnie), ale przeleła i tak za mało. Wspomnij, że cały czas czekasz na
      brakujące 30 groszy, inaczej ona nie doczeka się swoje paczki.

      Powodzenia!

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się


Nakarm Pajacyka