Gość: bialy
IP: *.ids.pl / *.waw-bia.leased.ids.pl
17.05.02, 14:42
Zbliża się kolejna sesja Rady Gminy Targowek. Ciekawe czy pojawią sie na niej
radni tzw. opozycji (Kuncewicz, Kobel, Poczesny, Kunowski, bracia Dąbrowscy,
Zawadzki i inni), którzy ostatnio tuż po nieudanym głosowaniu nad odwołaniem
burmistrza, opuścili salę i olali sprawy naprawdę ważne dla zwykłych ludzi. Co
tam, że ktoś czekał na decyzję rady o np. sprzedaży czy dzierżawie działki. Co
tam, że do uchwalenia był ważny plan zagospodarowania przestrzennego. To już
targówkowskiej opozycji nie interesuje. rozgywki personalne - owszem, ale praca
merytoryczna - to już za nudne. A podobno tak przejmują się interesem
mieszkańców....
W tej sprawie ukazalo sie nawet oswiadczenie radnych, ktore jest dostepne na
stronach www gminy.
Oświadczenie
Komisja Organizacyjna Rady Gminy Warszawa - Targówek wyraża swoją stanowczą
dezaprobatę wobec radnych, którzy po głosowaniu nad udzieleniem absolutorium
Zarządowi Gminy Warszawa - Targówek, z tytułu wykonania budżetu za rok 2001 (
punkt 2 sesji), opuścili obrady LII Sesji Rady Gminy Warszawa - Targówek,
dezorganizując jej pracę w następnych 19 punktach.
Oburzający w naszym odczuciu jest fakt lekceważenia przez część radnych
( aktywnie uczestniczących w części dotyczącej rozstrzygnięć politycznych)
obowiązków dotyczących podejmowania decyzji merytorycznych, na których szybkie
i sprawne rozwiązanie czekają mieszkańcy Naszej Gminy.
Przewodniczący Rady
Dariusz Klimaszewski
Wiceprzewodniczący Rady
Maciej Danko
Wiceprzewodniczący Rady
Zdzisław Łomowski
Wiceprzewodniczący Rady
Paweł Sęk
Warszawa, dnia 25 kwietnia 2002 r.