Dodaj do ulubionych

olejek z drzewa herbecianego-leczy grzyby?

28.08.06, 05:29
Na forum o homeopatii ktos napisal,ze grzybice paznokci stop wyl;eczyl
polewajac paznokcia olejkiem z drzewa herbacianego.
forum.gazeta.pl/forum/72,2.html?f=19760&w=45163263&v=2&s=0
czy mozna ten olejem pic lub stosowac dopochwowo?
Obserwuj wątek
    • judkanowa Re: olejek z drzewa herbecianego-leczy grzyby? 29.08.06, 22:05
      Ja spotkałam się z informacją, iż olejek Tea Tree Oil, jako jedyny olejek,
      można stosować wewnętrznie - dopochwowo. Zastosowałam, raz pomogło - objawy
      ustały i ani śladu po upławach. Jednak grzybica powróciła po jakimś miesiącu i
      następnym razem olejek ten nie zdziałał już cudów.
      • artur737 Re: olejek z drzewa herbecianego-leczy grzyby? 29.08.06, 22:12
        W kazdym razie sie nie je
      • kawka37 Re: olejek z drzewa herbecianego-leczy grzyby? 29.08.06, 23:06
        Czy mogłabyś podać sposób stosowania olejku dopochwowo? w jakich proporcjach
        należy rożcienczyć i czy rzeczywiście aplikuje sie do środka , czy raczej jako
        przymoczkę? z Góry dziekuję. K
        • mel6 Re: olejek z drzewa herbecianego-leczy grzyby? 30.08.06, 00:08
          Olejek nalezy rozcienczyc gdyz moze podraznic i to mocno ,skore . Ja stosowalam
          go w ten sposob : do 30 ml wody lub alocitu dodawalam 1 krople . Na noc
          zakladalam tampon i strzykawką wstrzykiwalam roztwor .
          Mozna tez pic olejek ale musi byc bardzo dobrej jakosci ,kupiony w aptece .
          Leczy pęcherz . Do filizanki z herbata dodawalam 1 lub 2 krople olejku i
          wypijalam . Najpierw jesli napoj byl goracy inchalowalam zatoki smile . Nawet mi
          to posmakowalo ,ale wiem ze nie kazdy lubi takie "cuda" wink

          • kawka37 Re: olejek z drzewa herbecianego-leczy grzyby? 02.09.06, 09:52
            Bardzo dziękuję za "przepis". Mam jeszcze jedno pytanko; czy taką kurację
            nalezy przeprowadzić jednorazowo, czy tak jak globulki- np.tydzień pod rząd.
            Pozdrawiam. K
            • malasko Re: olejek z drzewa herbecianego-leczy grzyby? 22.10.06, 21:32

              Odkąd oprócz innych specyfików przeciwgrzybiczych stosuje aromaterapię
              ( olejkiem eukaliptusowym, tymiankowym, pichtowym, herbacianym ) zapomniałam że
              miałam problemy z infekcjami dolnych dróg oddechowych. Astma też jak narazie
              mnie opuściła. Jeszcze rok temu ani dnia nie obyło sie bez wziewnych leków,
              czasem konieczności brania nawet doustnych sterydów.

              Olejkiem herbacianym, eukaliptusowym i pichtowym smaruję czasem wnętrze
              nosa przy blokadach przewodów nosowych - fajnie działa na zatoki- udrażnia,
              czasem stosuje też zakraplanie oczywiście w roztworze soli fizjologicznej.

              Teraz jestem na etapie testowania olejku herbacianego do pochwy . W
              ostatnich 2 miesiacach 2 kuracje flukonazolem + inne środki nie przyniosły
              trwałego efektu, teraz moja nadzieja w olejku.

              • malasko Re: Dziwny objaw 23.10.06, 18:47
                3 nocy po dopochwowej aplikacji olejku poczułam niemiłosierne swędzenie -
                okazało sie że to całe płaty dziwnej substancji przypominającej rozmąkniętą
                chusteczke oraz kilka dość dużych rozmiarów w dotyku i wyglądzie
                przypominające gumę. Jak to wszystko zeszło, czyli dzisiaj poczułam ulgę,
                aczkolwiek lekkie swędzenie się utrzymuje,grudkowate upławy ustapiły. Śluz
                pierwszy raz od kilku tygodni ma konsystencje fizjologiczną.
                Nie mogła to być żadna obca substancja bo ani tamponów ani prezerwatyw nie
                używam więc czyżby martwy naskórek zakażonej tkanki, skupiska grzybów?
                Czy spotkałyście się dziewczyny z takim objawem?
                • wioszk Re: Dziwny objaw 23.10.06, 19:47
                  rozcieńczałaś ten olejek?
                  • malasko Re: Dziwny objaw 23.10.06, 20:06
                    w sumie rozcieńczałam ale nie wodą tylko maścią nagietkową

                    zaaplikuje sobie kuracje tez dzisiaj na noc bo efekty przerosły moje
                    najskrytsze oczekiwania - za krótka ta porawa żeby chwalić ale zwykly olejek
                    lepiej na mnie zadziałał niż globulki przeciwgrzybicze i doustne l leki
                    przepisywane przez 2 ginekologów
                    czas pokaże czy na długo

                • judkanowa Re: Dziwny objaw 25.10.06, 00:33
                  Ten śluz, serowate biało-żóttawe swędzące wyciekit to właśnie grzyb. też miałam
                  podobnie po zaapalikowaniu olejku dopochwowo. i również myślałam, że sie z
                  Candida wyleczyłam. ale nic z tego. olejek pomógł raz, a przy następnych
                  objawach już nie podziałał tak rewelacyjnie. Candida się chyba uodporniła sad(
                  • malasko Re: Dziwny objaw 31.10.06, 15:14
                    zawiodłam się na osławionym olejku jesli chodzi o pochwe - cholerstwo wróciło
                    zbyt szybko i z silniejszymi objawami.
                    • kawka37 Re: Dziwny objaw 31.03.07, 10:39

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się


Nakarm Pajacyka