jagoda85 20.04.07, 20:45 Byłam dzisiaj na konsultacji przed komorą krio. Lekarz konsultant przekazał mi informację, że fibromialgię można podobno leczyć akupunkturą. Czy ktoś z was ma jakieś doswiadczenia leczenia ta metodą? Odpowiedz Link Obserwuj wątek Podgląd Opublikuj
jagoda85 Re: Leczenie akupunkturą 22.04.07, 14:02 Nikt nie próbował leczenia akupunkturą? Odpowiedz Link
boncia1 Re: Leczenie akupunkturą 22.04.07, 19:18 jakoś nie doszłam do akupunktury , ale 10 komór w -160 mi pomogło 4 lata temu bóle potem ustępują gdy do tego dobra rehabilitacja. Po kro komorach dobre są też mrożenia miejscowe tych najbardziej jeszcze dokuczających dłużej punktów. Ale chętnie też się dowiem o akupunkturze. opowiadajcie jak to jest... pozdr Odpowiedz Link
gohaa_p Re: Leczenie akupunkturą 06.05.07, 18:22 Ja tez słyszałam ze akupunktura pomaga i ze fobro albo cieplem, albo zimnem mozna leczyc i ze np.pole magnetczne jest dobre. Ja osobiscie jak w szpitalu lezalam to mialam jonoforeze hydrokortizonowa i terapuls, wszystko na kolana i nic mi nie pomoglo. Mam pytanie, czy chodzicie na jakas rechabilitacje, albo fizykoterapie? Ja jak do rechabilitanta poszlam to mi powiedzial ze mam zupelnie inna chorobe - dystonie neurowegetatywna- i ze i tam musialabym mu powiedziec jedna konktetna konczyne, staw ,ktorym by mozna bylo sie zajac a nie ze wszystko boli. Jak wygladaja wasze leczenia u rechabilitantow?Jakie zabiego macie i co wam pomaga? Odpowiedz Link
myalgan Re: Leczenie akupunkturą 07.05.07, 05:01 nie chodze na rehabilitacje bo tak jak mowi gohaa boli wszystko to co rehabilitowac terminy dalekie chodzilam z kolanami na magnetronik ale mmm szkoda czasu reumatolog prpopnuje sanatorium kurcze ale kto mi zawlecze walizke do pociagu a tam walizka jak ja dodreptam do stacji a potem do domu wypoczynkowego zrezygnowalam z obawy ze nie dam rady tam dotrzes na wlasnych nogach Odpowiedz Link
gohaa_p Re: Leczenie akupunkturą 07.05.07, 13:44 No to jest problem, by sie pojechalo do sanatorium tyle ze dotrzec tam trzeba i jeszcze wrocic do domu. Myalgan moze masz kogos kto by cie samochodzikiem podrzucił? Bo moze by i pomogly takie wczasy, nawet na psychike. Troche odpoczynku i relaksu zawsze sie przyda :)Zapomniec o problemach i zajac sie soba. Ja to zamierzam na basen zaczac chodzic, bo od 2 lat juz na koniach ie jezdze a w tym roku nawet na wf-ie przestalam juz cwiczyc, a to napewno tez nie pomaga. Czytalam ze przy fibro bardzo zly jest bezruch, ale latwo tak pisac komus kto nie choruje... Odpowiedz Link
myalgan Re: Leczenie akupunkturą 08.05.07, 03:26 gohaa_p napisała: > No to jest problem, by sie pojechalo do sanatorium tyle ze dotrzec tam trzeba i > jeszcze wrocic do domu. Myalgan moze masz kogos kto by cie samochodzikiem > podrzucił? Bo moze by i pomogly takie wczasy, nawet na psychike. Troche > odpoczynku i relaksu zawsze sie przyda :)Zapomniec o problemach i zajac sie sob > a. > > Ja to zamierzam na basen zaczac chodzic, bo od 2 lat juz na koniach ie jezdze a > w tym roku nawet na wf-ie przestalam juz cwiczyc, a to napewno tez nie pomaga. > Czytalam ze przy fibro bardzo zly jest bezruch, ale latwo tak pisac komus kto > nie choruje... mloda tak szczeze to mam jeszcze cykora wybyc z domu sama (to ta psychika) na basen chodzilam az sroj kapielowy sie od chloru rozlecial chcialam kupic nowy ale na hipopotamy nie szyja basen odpada no teraz niby rowerek modny ale nooo wlasnie ale a to pogoda nie taka a to nozki bola a jak sie juz wybralam wywleklam rower z piwnicy to powietrze zeszlo no i kicha pewnie ze jak bym chciala to pojde ale hehe mi sie nie chce i tak sobie siedze w domku jem i tyjem a teraz znowu wytlumaczenie kregoslup boli ale wezme sie za siebie napewno pozdrawiam byc grzeczna dzis na wizycie i sluchaj dokladnie co ci powiedza czekamy na wiesci mamy wiosne... Odpowiedz Link
jagoda85 Re: Leczenie akupunkturą 07.05.07, 14:45 Wiesz co to jakiś d... rehabilitant. Ja chodzę na rehabilitację dwa razy w roku i nikt nie neguje mojej choroby, wprost przeciwnie starają mi się pomóc. Nawet jeśli w danej chwili bolą mnie inne mięśnie niż mam napisane na zleceniu, to starają mi się tak dobrać ćwiczenia, żeby mnie rozluźnić i ulżyc w bólu. Zmień rehabilitanta. Ja stale mam masaż kręgosłupa, laser lub diadynamik na te miejsca, które mnie najbardziej bolą i du...żo gimnastyki, na materacu, na łóżku, ręce w odciążeniu, i rowerek, w sumie samej gimnastyki mam 1,5 godziny. I jeszcze raz w roku mam komorę krio. Wszystkie te zabiegi bardzo mi pomagają, czuję się w miarę dobrze, i nie muszę zażywać tak dużo chemii. Odpowiedz Link
gohaa_p Re: Leczenie akupunkturą 07.05.07, 15:04 W szoku jestm jagoda85! To miałas duze szczescie ze trafilas na kopetentnych ludzi. A gdzie sie leczysz w przychodni jakiejs i w jakim miescie? Te cwiczenia masz co tydzien czy jakos tak?Juz ktorys raz slyszalam ze krio pomaga, chyba se zalatwie nowe skierowanko. Odpowiedz Link
jagoda85 Re: Leczenie akupunkturą 07.05.07, 23:01 Mieszkam w Krakowie. Leczę się u reumatologa na NFZ. Mówisz, że mam szczęście, no nie wiem czy tak, bo diagnozowano mnie 10 lat. Po tylu latach dopiero wiem co mam, chociaż wg Zazule nie do końca. Bywam kilka razy w roku u reumatologa i bez problemu dostaję skierowanie na rehabilitację. Dwa razy w roku na masaż, diadynakmik, lub laser i gimnastykę. To wypada mniej więcej co pół roku. Dostaję też skierowanie na komorę Krio, do tej pory zdążyłam brać 1 raz w roku, bo tak mi się nie składało, ale w tym roku właśnie dziś zaczęłam krio, i następny raz wybieram się po upływie pół roku, to będzie mniej więcej końcem listopada. NFZ pokrywa koszt 10 zabiegów krio, ale musi upłynąć pełne pół roku od zakończenia poprzedniej serii. Muszę ci powiedzieć, że do zeszłego roku korzystałam również raz w roku z zabiegów w Swoszowicach, w szpitalu reumatologicznym, również na to dostawałam skierowanie od reumatologa. Niestety dostałam uczulenie na siarkę i koniec jazdy. A szkoda, bo siarka bardzo dobrze mi robiła. Uważam, że trzeba korzystać z rehabilitacji, bo to naprawdę pomaga. No i mobilizuje do tego, żeby ruszyć się z domu. Poza tym spotyka się tam wielu ludzi, którzy cierpią jeszcze bardziej. Mnie to zawsze podbudowywuje psychicznie, że ze mną nie jest jeszcze tak źle. Poza tym jak korzystam z rehabilitacji, to nie muszę łykać tak dużo tej chemii. Szczególnie po krio mam dużą ulgę. Jak masz możliwość to korzystaj. Pozdrawiam Odpowiedz Link
gohaa_p Re: Leczenie akupunkturą 08.05.07, 16:45 szczescie co do rehabilitantow, bo pod wzgledem diagnozy to oczywiscie ze nie, 10 lat to jednak kupa czasu.Mi powiedzieli ze jesli nie umiem wskazac konkretnie :lewego kolana, prawego biodra tylko mowie ze wszystko mnie boli to nie ma sensu jakakolwiek rehabilitacja... W lipcu ide do swojej reumatolog to z nia pogadam o tym. Odpowiedz Link
myalgan Re: Leczenie akupunkturą 09.05.07, 05:39 z tym krekoslupem zarejestrowalam sie do lekarza od fizykoterapii na 23 mama (najblzszy termin)potem wizyta i czekanie w kolejce na zabiegi jakis miesiac ale poprosze o wszystkie jakie tylko mozna nie tylko na kregoslup ale i na te biedne kolanka bioderka i raczki obcykam wszystko co mi sie nalezy z nfz wogole to przydalo by sie troche stracic na wadze ten kregoslup to sie buntuje bo musi nosic tyle kilogramow mamy wiosne... Odpowiedz Link
gohaa_p Re: Leczenie akupunkturą 09.05.07, 21:15 Ciagnij z nich ile mozesz myalgan! :) Placi sie skladki to mozna wymagac. Ja to sie ciesze, bo jak do szpitalka pojde to na pewno cwiczonka, zabiegi od razu z miejsca dostane, czekac nie bedzie trzeba, basenik te sprawy hehe! Pod tym wzgledem dobry jest Instytut Reumatologii w Wawie, bo jak cie tu poloza to rechabilitacja, zabiegi murowane, tyle ze trzeba odsiedziec swoje (ja za pierwszym razem w IR to 5 tyg. bylam, za 2 razem 2 bo sie kazalam wypisac jak mi lekarka glupia zaczela truc nad glowa ze niezrownowazona jestem i wymyslam se choroby : ), a teraz za trzecim razem to poltora miesiaca, ale warto bylo bo fajna babeczka mnie wziela i to przypadkiem, bo mialam miec znow tamta co za 2 razem, ale sie udalo i wyjasnilo sie pare spraw) Rozpisalam sie znow :) Wracajac do watku to IR na seri spoko szpital tyle ze (pewnie tak jak wszedzie) tzeba trafic w dobre, kompetentne rece ; ) Odpowiedz Link
gohaa_p Re: Leczenie akupunkturą 09.05.07, 21:19 gohaa_p napisała: > Ja to sie ciesze, bo jak do szpitalka pojde to na pewno cwiczonka, zabiegi od > razu z miejsca dostane, czekac nie bedzie trzeba, basenik te sprawy hehe! > Pod tym wzgledem dobry jest Instytut Reumatologii w Wawie, Ja teraz do Centrum Zdrowia Dziecka ide lezec , a ten IR to tak z doswiadczenia mi sie nasunal ; ) tam ludzie z calej Polski przyjezdzaja i w sumie niezla klinika Tyle ze ja sie smieje ze to jest na Spartanskiej 1 i ze tam to na serio spartanskie warunki panyja! Grzyb na scianach, brud i ubostwo. A to stolica przecierz, wstyd, ale co zrobic jak hajsiwa braknie... Odpowiedz Link
elissa2 Re: Leczenie akupunkturą 17.05.07, 20:48 jagoda85 napisała: > Nikt nie próbował leczenia akupunkturą? > Ja! Ja!! :) Akupunktura (+ moksa - ziołowe "cygaro") przynosi dużą ulgę. W ub. roku poddawałam się jej 2xtyg. przez 2 tygodnie i potem 1xtyg. przez 4 tygodnie. Marzyłaby mi się teraz ale z kasą krucho; tylko dlatego nie korzystam z jej dobrodziejstw Odpowiedz Link
jolac171 Re: Leczenie akupunkturą 17.05.07, 22:08 Elissa , cześc! Piszesz jakimś szyfrem? A coż to za moksa i ziołowe cygaro? Przybliż nam swoje doświadczenia w zrozumiały sposób, bardzo to ciekawe i niespotykane. Odpowiedz Link
elissa2 Re: Leczenie akupunkturą 17.05.07, 23:00 jolac171 napisała: > Elissa , cześc! Piszesz jakimś szyfrem? A coż to za moksa i ziołowe cygaro? > Przybliż nam swoje doświadczenia w zrozumiały sposób, bardzo to ciekawe i > niespotykane. > Witaj, :) Moksa to jakieś azjatyckie zioła sprasowane na kształt cygara. Akupunkturzysta zapala je tak by tliło się i rozgrzewa wkłute igły (lub nawet chore, nienakłute miejsca, np. "przegub" dłoni, kolana). To potęguje działanie akupunktury, akupresury... Przyjemnie pachnie więc dodatkowo jest to rodzaj relaksującej aromaterapii. Odpowiedz Link
elissa2 moksa 17.05.07, 23:47 Moksa (tradycyjna to chiński piołun) www.alexunder.net/acupuncture/russian/images/moksa.jpg moksa bezdymna, bezwęglowa ... www.azja-med.infoo.net/?p=productsList&iCategory=3&PHPSESSID=8eae416185fd37a92de5117a8d52c598 www.homeopat.lt/paslaugos/klik1.jpg Odpowiedz Link
jagoda85 Re: Leczenie akupunkturą 18.05.07, 12:25 Napisz więcej na ten temat. Gdzie sie leczyłaś, ile to kosztuje? Nie wiem, czy lekarz sugerujący mi taka metodę leczenia miał też na myśli jakieś "moksa", bo o tym wogóle nie wspomniał. Ale napisz na ten temat jak najwięcej. A tak wogóle to utwórz swój wątek z historią swojej choroby, przebiegiem jej diognozowania no i oczywiście leczenia. Kto i gdzie cię leczy? Pozdrawiam. Odpowiedz Link
elissa2 Re: Leczenie akupunkturą 19.05.07, 13:18 jagoda85 napisała: > Napisz więcej na ten temat. Gdzie sie leczyłaś, ile to kosztuje? > Tanie to, niestety, nie jest.:( Pierwsza wizyta jest najdroższa, potem można zatrzymać igły i kosztuje tylko zabieg; Można też kupić sobie igły wielorazowego użytku Kiedyś, gdy brałam serię lekarz był na tyle poczciwy, że za kolejne zabiegi brał w sumie niewiele (tyle co np. pielęgniarka z przychodni, która w niedzielę przyjdzie Ci zrobić zastrzyk) "Wypróbowywałam" kilku terapeutów (zawsze z dyplomem lekarza), szkolonych przez ś.p. prof. Garnuszewskiego. Kiedyś byłam też u Chińczyków. Przez pewien czas w moim mieście była prywatna klinika medycyny chińskiej i tybetańskiej, pracowali tam chińscy i mongolscy lekarze medycyny. > > Nie wiem, czy lekarz sugerujący mi taka metodę leczenia miał też na myśli > jakieś "moksa", bo o tym wogóle nie wspomniał. Ale napisz na ten temat jak > najwięcej. > Dobry terapeuta zna wszystkie odmiany akupunktury i akupresury i dobiera je indywidualnie bo najpierw bardzo dokładnie powinien odszukać wszystkie neuralgiczne punkty na ciele pacjenta. (niektórzy pacjenci mają tak nadwrażliwą skórę, że źle reagują na klasyczną akupunkturę ale to już właśnie dobry terapeuta musi ocenić i dobrać odpowiednią metodę) Jest klasyczna akupunktura, nakłuwanie igłami (cieńszymi lub grubszymi) Akupresura - uciskanie punktów i dość specyficzny masaż Akupresura bezigłowa, elektroakupunktura Moksowanie (różne techniki) Bańki ... > > A tak wogóle to utwórz swój wątek z historią swojej choroby, przebiegiem jej > diognozowania no i oczywiście leczenia. Kto i gdzie cię leczy? > Ehhh, zastanawiałam się już nad tym. Mam już nawet jakąś koncepcję w głowie (żeby to jakoś po kolei było)... ale widzę, że musiałoby to być upstrzone wieloma gorzkimi krytycznymi uwagami pod adresem naszych "doktorów" i chorego systemu służby zdrowia. Widziałam i odczułam na własnej skórze ... tyle paradoksów i niepotrzebnego cierpienia.:((( > > Pozdrawiam. > Serdecznie Cię Odpozdrawiam! :) Odpowiedz Link
jagoda85 Re: Leczenie akupunkturą 19.05.07, 15:04 Dzięki za informację. Mimo wszystko spróbuj napisać o sobie. Wszyscy, którzy są obecni na tym forum przeszli "drogę przez mękę", tak więc nie jesteś pierwsza i chyba nie ostatnia. Ja sobie najpierw utworzyłam katalog i pisałam tam, potem tylko przeniosłam to na forum, tak jest łatwiej, zawsze można skorygować i ustalić chronologię. Życzę powodzenia w pisaniu. Odpowiedz Link
myalgan Re: Leczenie akupunkturą 18.05.07, 04:49 oj zeby nie ta marna kasa to by czlowiek pochodzil po naturoterapii niestety mamy ograniczenia finansowe moze wygram w toto hihihi jak wygram to napewno sobie nie odmowie krio akup i wogole pozdrawiam mamy wiosne... Odpowiedz Link
jolac171 Re: Leczenie akupunkturą 19.05.07, 10:44 Myalgan, graj w Expresa jest większe prawdopodobieństwo wygrania niż w Dużego Lotka. Wiem, co mówię. Kwoty do wygrania nie są takie zabójcze jak w Dużego ale 200 tysiączków, to chyba nie jest też do pogardzenia?Życzę 100% wygranych!!! Odpowiedz Link
myalgan Re: Leczenie akupunkturą 20.05.07, 04:52 jolac171 napisała: > Myalgan, graj w Expresa jest większe prawdopodobieństwo wygrania niż w Dużego > Lotka. Wiem, co mówię. Kwoty do wygrania nie są takie zabójcze jak w Dużego ale > > 200 tysiączków, to chyba nie jest też do pogardzenia?Życzę 100% wygranych!!! no tez niezla kasiora ale chyba predzej mi broda urosnie niz wygram chociaz troche szczescia to chyba jednak mam stabilne zycie chciaz nijak sie to odnosi do mojej choroby a w 2005 roku wygralam pierwsza nagrode w ''smiechu warte''bylo to 13 maja w piatek taaaak powaznie niestety nagrody trzeba odebrac osobiscie w szczecinie dla mnie to drugi koniec polski i co zeby nie bylo bardzo dobrze to we wroclwiu auto sie popsulo i muialam wracac do domu autko naprawili i juz za 2 tygodnie zglosilam sie po nagrody chyba sie oplacilo chociaz za wygrane trzeba zaplacic podatek 10%od wygranej nagroda wynosila 10 tys to musialam pozyczyc na zaplacenie podatku ze wszystkiego jestem zadowolona ale ta posciel z owczej welny wyceniona na 30 tys jest do niczego tak przytulnie wyglada w tv ale w praktyce sie nie sprawdza sztywna drapie a koldra jak kawalek gazety wogole nie otula cialka tylko najnormalniej jest sztywna z rszty jestem zadowolona to bede grac w toto moze jeszcze raz w zyciu bede miec szczescie pozdrawiam mamy wiosne... Odpowiedz Link
boncia1 Re: Leczenie akupunkturą 20.05.07, 06:24 ale fart. To znaczy że opłaca się śmiać hehe !!! Odpowiedz Link
jolac171 Re: Leczenie akupunkturą 20.05.07, 20:21 He..he..he.. ale trafiłaś z tą brodą, niech Cię! Właśnie jeszcze z tym mam problemy i kupę czasu tracę na codzienne doprowadzanie się do ładu. To wina hormonów ale ja na tym cierpię. Odpowiedz Link
myalgan Re: Leczenie akupunkturą 21.05.07, 03:54 ojojoj ta posciel byla wyceniona na 3 tys nie na 30 chlera by musiala byc zlota nicia szyta a tu nawet spac sie w niej nie da pozdrawiam mamy wiosne... Odpowiedz Link
ewax100 Re: Leczenie akupunkturą 21.05.07, 08:41 Czy Wy wierzycie w tą akupunkturę bo ja jakoś nie-taki ze mnie niedowiarek.Kiedys miałam z tym doczynienia u córki i nic nie pomogło niestety tylko niepotrzebnie kase wydałam.A niżle sobie życzą bo u mnie teraz jest taka Chinka na miejscu pod blokiem dosłownie ale bierze 30zł za zabieg/kazdorazowao jej igły/Mysle że lepiej ta kasę byłoby wydać np.na baseni pływanie.Pozdrawiam Odpowiedz Link
elissa2 Re: Leczenie akupunkturą 21.05.07, 10:08 ewax100 napisała: > Czy Wy wierzycie w tą akupunkturę bo ja jakoś nie-taki ze mnie > niedowiarek.Kiedys miałam z tym doczynienia u córki i nic nie pomogło > niestety tylko niepotrzebnie kase wydałam.A niżle sobie życzą bo u mnie teraz > jest taka Chinka na miejscu pod blokiem dosłownie ale bierze 30zł za > zabieg/kazdorazowao jej igły/Mysle że lepiej ta kasę byłoby wydać np.na > baseni pływanie.Pozdrawiam > Ja wierzę. Od wielu lat z niej korzystam. Wielokrotnie ratowała mnie przed koniecznością zażywania przeciwzapalnych leków (naproxen, voltaren itp) drażniących przewód pokarmowy; przynosi dużą ulgę nawet teraz poprzez usunięcie wszystkich dolegliwości nakładających się (zwyrodnieniowe, napięcie mięśni), działa bardzo relaksująco i uspokajająco, świetnie się po niej śpi ... Ale jest jeden warunek. Musi być wykonana przez kogoś dobrze wykwalifikowanego (lekarz, terapeuta), który najpierw dokładnie bada (sprawdza wszystkie punkty) i przeprowadza wywiad. Kiedyś, ktoś mi bliski miał paskudny stan zapalny (od zęba), który trzebabyło najpierw wyleczyć antybiotykiem. Ból potworny. Akupunktura pozwoliła zniwelować ból i przyspieszyła ustępowanie procesu zapalnego. (tylko antybiotyk i akupunktura, żadnych silnych leków przeciwbólowych) Podobnie był w przypadku zapalenia ucha u dziecka, kontuzji sportowej u mego męża ... Odpowiedz Link