Dodaj do ulubionych

Woda w płucu (rak płuc)

22.05.08, 09:40
Moja mama ma podejrzenie wody w lewym płucu gdy diagnoza się potwierdzi będzie miała odbarczanie (ściąganie wody) płuca.
Napiszcie proszę jak taki zabieg wygląda, jak po tym czuje się chory, czy to jest bolesne????
Obserwuj wątek
  • merosia Re: Woda w płucu (rak płuc) 22.05.08, 14:29
   Odbarczenie opłucnej jest raczej bezbolesne. Zabieg wykonuje się pod kontrolą rtg (zdjęcie przed i po zabiegu). Miejscowo znieczula się miejsce nakłucia na plecach. Mój tata po każdym takim zabiegu czuł się dobrze. Musisz się liczyć z tym, że zabieg może być wykonywany kilkakrotnie, bo płyn lubi narastać. Pozdrawiam ciepło.
    • merosia Re: Woda w płucu (rak płuc) 27.05.08, 23:50
     Tata chorował na niedrobnokomórkowego raka płuca lewego (guz szczytu płuca). Od diagnozy do śmierci taty minęło 8 miesięcy. Nie rozpisuję się bo jest sporo moich postów na forum, więc poprostu wystarczy wpisać w wyszukiwarkę autora. Co do tego bólu podczas nakłucia, to wiele zależy od umiejętności chirurga i znieczulenia miejscowego, czasem są też zrosty i wtedy gorzej to wychodzi, nie powinno być jednak źle. Jeśli masz jakieś konkretne pytania odnośnie choroby taty, procesu leczenia to śmiało pytaj o wszystko. Pozdrawiam cieplutko.
     • merosia Re: Woda w płucu (rak płuc) 27.05.08, 23:56
      Co do ponownego narastania płynu, to niestety tak to jest. My mieliśmy ewakuację płynu z opłucnej co kilka tygodni, po to tylko żeby tata mógł swobodnie oddychać. Nakłuwano też otrzewną dwukrotnie. Nakłucia niestety osłabiają chorego, bo wiążą się z utratą białka. Gdy tata był w końcowej fazie choroby, ważniejsze było dla mnie jednak, aby tata się nie dusił i nic go nie bolało.
      • domina19 Re: Woda w płucu (rak płuc) 28.05.08, 09:15
       Mamy nakłucia tak nie osłabiaja, nawet czuje sie po nich jakby jej
       lat ubyło, ale nietety jest to dla niej bolesne, a miała robione
       przez kilku lekarzy w roznych szpitalach, raz nawet drenowane w celu
       sklejenia pluca talkiem. Płyn jest widoczny na TK ale nie ma zadnych
       dusznosci raczej bol przy chodzeniu.
       pzdr

Nie pamiętasz hasła

lub ?

 

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka