Forum Sport Narty
ZMIEŃ
    Dodaj do ulubionych

    Dla Przyjaciól

    IP: *.internetdsl.tpnet.pl 12.04.05, 17:47
    Sosna została przywieziona i ofiarowana Papieżowi przez pielgrzymkę górali z
    Zakopanego
    i posadzona w Ogrodzie Watykańskim, gdzie uschła.
    Jan Paweł II

    Do sosny polskiej

    Gdzie winnice, gdzie wonne pomarańcze rosną,
    Ty domowy mój prostaku, zakopiańska sosno
    Od matki i sióstr oderwana rodu
    Stoisz sieroto pośród cudzego ogrodu.

    Jakże tu miłym jesteś gościem memu oku,
    Bowiem oboje doświadczamy jednego wyroku,
    I mnie także pielgrzymka wyniosła daleka,
    I mnie w cudzej ziemi czas życia ucieka.

    Czemuś, choć cię starania cudze otoczyły,
    Nie rozwinęła wzrostu, utraciła siły?
    Masz tu wcześniej i słonce, i rosy wiośniane,
    a przecież twe gałązki bledną pochylone.

    Więdniesz.
    Usychasz smutna wśród kwitnącej płaszczyzny
    I nie ma dla ciebie życia, bo nie ma Ojczyzny.
    Drzewo wierne!

    Nie zniesiesz wygnania, tęsknoty
    Jeszcze trochę jesiennej i zimowej słoty
    A padniesz martwa!
    Obca ziemia cię pogrzebie.
    Drzewo moje.
    Czy będę szczęśliwszy od ciebie?

    październik 1995
    Obserwuj wątek
      • Gość: Kazio Re: Dla Przyjaciól IP: *.cpe.net.cable.rogers.com 16.04.05, 04:31
        Ale sobe przechlapales. Albo nikt nic nie mowi albo nie
        zostawiaja przyslowiowej suchej nitki na tobie. Jednak
        masz przechlapane a szkoda bo ja widac jednak cos w tobie
        jest ze wciaz mam nadzieje na twoje posty warte klinknieca.
        Kazio.
        • Gość: Colagen Re: Dla Przyjaciól IP: *.internetdsl.tpnet.pl 16.04.05, 12:42
          dzieki - ten wiersz takze dla Ciebie

    Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się


    Nakarm Pajacyka