Dodaj do ulubionych

Więzadło ACL

23.10.21, 09:15
W czerwcu skręciłem kolano na boisku. Po tygodniu rezonans, wynik jednoznaczny uszkodzenie ACL III stopnia czyli całkowicie zerwany... Co prawda kolano było bardzo stabilne, praktycznie po miesiącu rehabilitacji mogłem skakać, biegać, ćwiczyć na siłowni, ale też z obawy nie robiłem nic co mogłoby spowodować ponowne skręcenie. Po 4 miesiącach odbyła się artroskopia. Lekarz będąc w kolanie stwierdził, że więzadło jest wydłużone ale na swoim miejscu, wiec nie ma sensu rekonstruować bo po może wyglądać dokładnie tak samo. Czy jest to możliwe, że więzadło nie do końca było zerwane lub że się odbudowało? Miał ktoś taki przypadek kiedyś?

Obserwuj wątek
  • drjacekzprzypadku Re: Więzadło ACL 16.11.21, 02:02
   Warto aby kolano po operacji miało dobre warunki do leczenia.
   1. Nie dopuszczać do opuchlizny
   2. Trzymać kolano w komfortowych warunkach temperaturowych. Tutaj przydadzą sią żelki chłodzące. np: pomocemedyczne.pl/pl/p/Oklad-zelowy-cieplo-zimny/126
   W początkowej fazie po urazie dobrze jest trzymać kolano w zgięciu 7-12% do zgięcia.
   Pamiętaj. więzadło leczy się samo, ale bardzo długo. przy naderwaniu lub zerwaniu a po szczególnie po operacji kolano rozpoczyna poprawę funkcjonalności po 6 miesięcy a później leczenie trwa do 12 miesięcy. Po tym czasie więzadło jest sprawne do 85% swojej sprawności przed wypadkiem.

Nie pamiętasz hasła

lub ?

 

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka