Dodaj do ulubionych

chusta dla trojaczkow!!!!!!!!!!!!

17.03.07, 13:14
Kolezanki daly mi link do tego forum :)
Prosze wklejcie mi linki z allegro, w czym nosic by samemu umiec dziecia
wkladac, wyjmowac by wkladac nastepnego dziecia :(
Te chusty sa dobre???
Z braku czasu, nie wglebialam sie, prosze pilnie o rade :)
czesto jestem w domu sama, wiec wazne jest, by samemu szlo sprawnie to "cuś"
obsługiwac
Obserwuj wątek
    • shemsi1 acha, 2 mies. maja dzieci 17.03.07, 13:18

    • starogardzka_mama Re: chusta dla trojaczkow!!!!!!!!!!!! 17.03.07, 13:23
      To już prawdziwe wyzwanie :) Czy chcesz nosić dziewczynki wszystkie na raz czy
      pojedynczo, ewentualnie dwie? Sama, czy też ktoś będzie też je nosił? Na kilka
      minut, do przeniesienia gdzieś(np samochodu) czy maluszki wymagają dłuższego
      noszenia?
      Zadaję pytania abyśmy lepiej mogli Ci tu dopomóc.

      Gratuluję tylu babeczek w domu :)My nad jedną(najmłodszą 3 miesięczną) się
      słodzimy a co dopiero nad trzema :) Zdrówka!
    • mysia125 Re: chusta dla trojaczkow!!!!!!!!!!!! 17.03.07, 13:31

      rownoczesnie da sie dwojeczke nosic - pouch lub kolkowa przewieszone przez
      kazde ramie (czyli 2 chusty potrzebne). Wtedy tez zawsze mozna nosic z tatusiem
      lub inna opieka rownoczesnie. W wiazance tez sie doa rownoczesnie dwojeczke
      nosic, a jesli zawiazesz wiazanie koala-podwojne na krzyz rano, to do wieczora
      nosisz na sobie chuste i tylko mlode wkladasz i wykladasz w zaleznosci od
      potrzeb.

      Chusta przy wieloraczkach jest zbawieniem, nie mozesz wszystkiego naraz rzucic,
      zeby biec do tego, ktore placze, wiec wkladasz jedno do chusty, a zajmujesz sie
      w tym czasie drugim /trzecim/ - niepotrzebne skreslic ;)

      Ja widzialam to w akcji na oddziale noworodkowym w Niemczech - pielegniarka od
      rana miala zawiazana chuste i w razie koniecznosci wkladala do niej to, ktore
      zaczynalo plakac.

      Niezle wyzwanie taka trojeczka ;) bez p[omocy z zewnatrz chyba nie da rady, co?
      --
      Kasia & Felix 23/01/2005
      Felix for beginners
      • shemsi1 glownie sama z nimi jestem :) 17.03.07, 13:50
        nie bylo zle, dopiero od 2 tyg. sie chca nosic.
        i wlasnie, jak mowisz, majac jedno dziecko na sobie moge zajac sie drugim, czy
        choc pranie powiesic...
        A idzie samemu dziecko wyjmowac, wkladac???
        wklejcie jakies linki, najlepiej z allegro, bo nawet nie wiem co wybrac, a nie
        chce badziewia kupic, tylko cos sprawdzonego :)na razie jedna kupie, jakos
        sobie nie wyobrazam dwojki nosic, balabym sie... na chwile obecna, bo moze
        faktycznie jak sie naucze jedno, to z drugim nie bedzie problemu by tez nosic ;)
        a jak to jest na kregoslup??One maja 2 miesiace
        dzieki za odpowiedzi :)
        • starogardzka_mama Re: glownie sama z nimi jestem :) 17.03.07, 14:57
          shemsi1 napisała:

          > A idzie samemu dziecko wyjmowac, wkladac???

          Da się :)42.pl/u/qyB tutaj na żywo pokazane jak można.

          > wklejcie jakies linki, najlepiej z allegro, bo nawet nie wiem co wybrac, a nie
          > chce badziewia kupic, tylko cos sprawdzonego :)na razie jedna kupie, jakos
          > sobie nie wyobrazam dwojki nosic, balabym sie... na chwile obecna, bo moze
          > faktycznie jak sie naucze jedno, to z drugim nie bedzie problemu by tez nosic

          Czyli zdecydowana jesteś na długą chustę? Z długich na allegro bywają Nati i
          Hoppediz.
          Tutaj masz zgromadzone wszystkie linki na ten temat:
          forum.gazeta.pl/forum/72,2.html?f=44603&w=53314468
          > a jak to jest na kregoslup??One maja 2 miesiace
          > dzieki za odpowiedzi :)

          W takich chustach można nosić dziecię od narodzin, ba i wcześniaki też :)
          Wszystko zależy od wiązania, preferencji noszącego i noszonego. Są wiązania dla
          dzieci nie trzymających jeszcze sztywno główki i dla starszych. Kręgosłup nie
          lata i nie wykrzywia się w esy floresy, tylko w bezpieczne, naturalne dla
          niemowlaka zakrzywienie.
    • shemsi1 co myslicie o tym?? 17.03.07, 14:47
      zalezy mi by radzic sobie samej... znacie to? i posiadacie?
      www.allegro.pl/item172659186_chusta_nosidelko_carrycot_infant_3_kolory_.html
      • starogardzka_mama Re: co myslicie o tym?? 17.03.07, 15:01
        Zobacz co na ten temat napisano już tu na forum:
        42.pl/u/qyD
        Warto zakup dobrze przemyśleć aby nie żałować. To co na pierwszy rzut oka wydaje
        się być łatwe w obsłudze, może okazać się niezbyt wygodne na dłuższą metę.
    • shemsi1 Re: chusta dla trojaczkow!!!!!!!!!!!! 17.03.07, 15:16
      moj maz nie ma znow przekonanania do tego plastykowego zapinania, ze moze
      strzelic.
      jestem w kropce.
      www.bebelulu.pl/v2/index.php?lang=pl
      podobno dobra, ale cena...
      zalezy mi by samej wkladac i radzic sobie z dzieckiem, bo teraz mam tak:
      jedno placze, biore na rece, a jak drugie placze, to klade to pierwsze i biore
      drugie... o ile trzecie spi...
      :D
      i bede musiala dosc czest te chuste zdejmowac, by zmieniac dzieci...
      ech... nie wiem co wybrac. Zaraz wkleje wam link dziwczyny ktora sama robi
      chusty, kolezanki mi polecaja, ale czy poradze sobie z wiazaniem?
      • rassia Re: chusta dla trojaczkow!!!!!!!!!!!! 17.03.07, 15:25
        chusta dla trojaczków hm... niezłe wyzwanie ...
        chylę czoła... mi momentami z jednym małym i jednym większym
        ciężko się zorganizować a tu aż troje małych...wow
        Mnie taka sytuacja przestrasza więc ja bym pewnie na wstępie
        zaopatrzyła się w cały arsenał chust ;) na każdą okazję..
        Tak serio to wydaje mi się że przyda się pouch (np. chusta.pl)
        na początek bo łatwo i szybko można go użyć a na dłuższą metę
        nie zastąpiona chusta wiązana. Pozdrawiam
    • visenna2 Re: chusta dla trojaczkow!!!!!!!!!!!! 17.03.07, 15:38
      www.allegro.pl/item176506951_chusta_nati_bajeczne_kolory.html
      Możesz sama dziecia wyjmowac i wkładać następnego. Możesz nosić dwa dziecie
      naraz w pozycji na biodrze. Tak jak tu:
      www.chustomania.pl/online/webshop.nsf/0/CD554A0E44BA2EE9C125725E007C59C4
      • shemsi1 ta z dwoma mnie poraziła :) 17.03.07, 15:46
        hihi!!
        czy jak chusta jest wiazana, to czy mozna bez rozwiazywania jej wkladac i
        wyjmowac dziecko?
        bo wtedy zdecyduje sie na wiazana
        • visenna2 Re: ta z dwoma mnie poraziła :) 17.03.07, 16:19
          Zależy to od wiązania. Są takie które musisz wiązać razem z dzieckiem, a są
          takie które można zawiązać i włożyć dziecko a potem wyjąć:) I włożyć drugie:)
          Np prosta kołyska, podwójny X, pojedynczy x, wiązanie na biodrze proste i
          skrzyżowane (ale to dla starszych maluchów):)
        • ithilhin Re: ta z dwoma mnie poraziła :) 17.03.07, 16:55
          jest wiazanie ktore sie wiaze przed wlozeniem malucha - podwojny krzyz, latwo
          sie je poprawia.
          ale potem inne wiazania tez latwo zawiazac jak sie wprawisz.
          mozesz tez poucha wyprobowac, tego z chusta.pl
    • shemsi1 co myslicie o tym?? 17.03.07, 16:18
      www.allegro.pl/item174187406_chusta_nosidelko_filmy_jak_nosic_na_cd_rozm_3.html

      pisze ze mozna dziecko wkladac i wyjmowac...
      chyba na to sie zdecyduje...
      • visenna2 Re: co myslicie o tym?? 17.03.07, 16:21
        To jest chusta typu pouch czyli "kieszeń". Nie ma regulacji długości, musisz
        dobrze dopasować rozmiar.
        Na początek jest dobra bo prosta w obsłudze.
        Generalnie z każdej chusty można bez problemu samodzielnie wyjąć dziecko i
        włożyć z powrotem:)
        • shemsi1 Re: co myslicie o tym?? 17.03.07, 16:38
          musze cos wybrac, bo po prostu zaczyna mi rak brakowac i siadac kregosłup :(
          ciesze sie ze mowisz, ze to proste, bo ciagle w biegu jestem, latam od jednego
          dziecka do drugiego i prostota dla mnie jest wazna.
          to z blizniakami to dla mnie wyzsza szkola jazdy :) musze sie nauczyc z jednym,
          na razie mi brakuje jednej pary rak, ale kto wie... ;)
          • visenna2 Re: co myslicie o tym?? 17.03.07, 16:40
            No to kup ten pouch na początek, a jak nabierzesz wprawy to kupisz wiązaną:)
            trzymaj się:) Bardzo jesteś dzielna:)
            • shemsi1 Re: co myslicie o tym?? 17.03.07, 17:18
              dzieki ;)
              a ta nie jest wiazana?
              • ithilhin Re: co myslicie o tym?? 17.03.07, 17:39
                chusta.pl nie jest wiazana.
                to pouch czyli bez kolek ale przez ramie.
                wiazana za to obciaza dwa ramiona.
                dziewczyna z linku jest wsrod nas i mysle, ze sie ujani, prawda Marta? :-))))
                • shemsi1 juz do niej napisalam :) 17.03.07, 18:29
                  a ta z kolkami fajna jest?
    • shemsi1 link :) 17.03.07, 17:28
      oppamama.fm.interia.pl/index.html
      dziewczyna sama szyje :)
      moze to ktos z was?? Musze sie w to wszystko zaglebic, ja sie przeciez naucze
      wiazac, ogladam rozne stronki i widze ze to nietrudne!!
      a skoro mozna dziecko wkladac i wyjmowac jak juz chusta jest zawiazana...
    • kajkasz1 Re: chusta dla trojaczkow!!!!!!!!!!!! 17.03.07, 17:37
      Oppamama to marta_nie_martka, szyje ŚWIETNE!!! chusty kółkowe, wiązane i Mei
      Taie. Ja mam od niej tego ostatniego i jestem bardzo zadowolona. I ceny też są
      u niej bardzo przystępne. Spróbuj się z nią skontaktować na priva, z pewnością
      szybciutko odpisze.
      • shemsi1 Re: chusta dla trojaczkow!!!!!!!!!!!! 17.03.07, 17:44
        dzieki :) i tak zrobie. Myslalam juz nawet tam na stronce pisac :)
        • marta_nie_martka Re: chusta dla trojaczkow!!!!!!!!!!!! 17.03.07, 19:30
          Odpisałam, nie tak szybko, bo kładłam swoje maluchy spać :)
          • shemsi1 dzieki Marta :) 17.03.07, 21:25
            jestes kochana ze tak fajnie mi to opisalas :D
            • guruburu Re: dzieki Marta :) 17.03.07, 21:46
              Powodzenia! Jesteś super dzielna i pewnie i tak sobie radzisz z całą trójką
              lepiej nuż ja z jedną bestią :)
              A są wózki dla trojaczków (sorry za idiotyczne pytanie) czy trzeba kombinować z
              podwójnym plus...?
              • rassia Re: dzieki Marta :) 17.03.07, 22:09
                a propos wózków www.dvojcata.kat.cz/Kocarky.html
                przeklejam link z forum dwa lata różnicy
                • shemsi1 zdjecia:) 18.03.07, 10:57
                  ja macie ochote to zobaczcie
                  www.shemsi.fotosik.pl
                  a wozek mam blizniak, i pojedynczy :)
                  trojki nie chcialam, ale sa :)
                  dzieki ze mnie tak chwalicie :) ale taka wspaniala to nie jestem, czasami tez
                  padam ze zmeczenia i mam dosc :(
                  • visenna2 Re: zdjecia:) 18.03.07, 11:04
                    Cudne dzidziorki:)
                    Mama też:)

                    a poza tym
                    dla Mamy Trojaczków
                    WIELKI RESPEKT
                    kurczę, dla mnie jesteś bohaterką, ja z jedną sobie nie radzę:P
                    :)
                  • starogardzka_mama Re: zdjecia:) 21.03.07, 19:18
                    Śliczności dziewczynki :)

                    Jak dokonasz zakupu to napisz w wolnej chwili jak Ci się nosi! Powodzenia!
    • mayetschka ŁoŁ!!! 18.03.07, 12:18
      że podziwiam... to mało powiedziane... śliczne dzieciaczki Gratuluję i Spokoju
      dużo życzę :)
      --

      Tobiasz ma 7 miesięcy :)
      • shemsi1 Re: ŁoŁ!!! 21.03.07, 09:04
        dzieki wam dziewczyny :)
        mam naprawde niesamowite szczescie, ze przy takiej ciazy urodzilam zdrowe
        dzieciaczki bo ryzyko jest wielkie.
        tyle nieszczesc kolo mnie bylo, i dzieki Bogu mnie ominely. Na szczescie to juz
        za nami :)
    • aniulka-c Shemsi uprzedziłaś moje pytanie... 21.03.07, 23:27
      bo ja właśnie chciałam zadać pytanie podobne - tyle że dotyczące chusty dla
      bliźniąt. Moje maluchy też chcą się nosić, a mnie brakuje rąk, pomyślałam więc o
      chuście i tak trafiłam na to forum (podglądam co dziewczyny piszą już od kilku
      dni,właśnie miałam je zapytać o możliwość noszenia bliźniaczek w chuście).
      Jak widać, chusta to super rozwiązanie, pewnie zdecyduję się na Nati bo wygląda
      super, i opinie też ma świetne.
      Koleżanka z forum lutówek pozdrawia trojaczkową koleżankę z forum lutówek :-)
      oraz wszystkie chustowe mamy :-).
      Miło mi bardzo że też trafiłam do Was na bardzo fajne forum. Buziaki z Poznania!!!
      • shemsi1 Re: Shemsi uprzedziłaś moje pytanie... 22.03.07, 13:09
        widzisz jak sie znalazłysmy :)
        ja chyba kupie chuste z www.chusta.pl, ale zobacz na forum blizniat,
        odpowiedziala mi kolezanka, ze do 3 mies. nosila blizniaki..a moje i twoje tez
        prawie tyle maja...
        ja chce tylko jedna sztuke nosic, bo glownie zawsze mam jedna na rece, reszta
        juz albo spi, albo na lezaczku.
        co ty, z dwoma to sie oberwiesz na dluzsza mete :)
Inne wątki na temat:

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się


Nakarm Pajacyka