coliander 14.09.07, 10:41 Mala zaczyna chodzic a jutro jedziemy na urlop w gory. Wiem, ze Zawitkowski produkowal sie na temat butow, ze maja zginac sie w 3/4 ale nie pamietam nic wiecej. Pomocy. Na co zwrocic uwage? Jakie marki butow? Odpowiedz Link Obserwuj wątek Podgląd Opublikuj
kakot Re: Pomóżcie w sprawie pierwszych BUTÓW 14.09.07, 10:42 w ciemno bartki, antylopy, tyle ze nie sa przesadnie tanie. Deichmann ma swoje butki, tez niezle, albo Elefanten, tez w deichmanie Odpowiedz Link
visenna2 Re: Pomóżcie w sprawie pierwszych BUTÓW 14.09.07, 10:58 Kupujemy w Smyku buty Cool Club, tańsze są od np Bartków. Nie wszystkie modele bym poleciła, ale niektóre są naprawdę w porządku:) Odpowiedz Link
lidkamamakuby Re: Pomóżcie w sprawie pierwszych BUTÓW 14.09.07, 11:35 Z tego co pamiętam obalał mity na temat sztywnych i wysokich zapiętków. Stopa ma pracować a but razem z nią. Ważne było, żeby stopa była dobrze trzymana na całej długości (nie wiem czy jaso piszę;) ). Preferował z tego właśnie powodu buty wiązane, lepiej trzymają stopę i dopasowują się, chociaż dobrym rzepom nie mówił nie;). Miękkie skórki i materiały typu goretex. Lidka mama Kuby (02.08.2000) i Bartka (28.11.2006) Odpowiedz Link
coliander kupilam te Bartki:-) 14.09.07, 16:59 sa badzo sliczne, pracuja jak trzeba ale cena....129zl - bu! Ciekawe ile Majek w nich pochodzi... Odpowiedz Link
guruburu Re: kupilam te Bartki:-) 14.09.07, 19:54 1. elastyczna podeszwa, zginająca się pod palcami, to się fachowo nazywa, ale nie pamiętam - to owe 3/4 długości. Ma się ŁATWO zginać (bez użycia siły)! 2. 1 cm do 1,5 długości więcej niż większa stopa. Pół cm jest na pracę stopy podczas chodzenia, drugie pół na wzrost stopy a ostatnie pół to wolna przestrzeń. 3. Poza długością bardzo ważna jest szerokość - noga nie moze latać i naturalnie nie może być ściśnięta. 4. Uwaga na zatwarde i zawysokie zapiętki! Ja np. Emmie w ogóle nie kupuje wyoskich butów, chyba że kalosze ;) Na ostatnią zimę miała trochę wyższe półbuty. Kostka, nawet w wysokich butach, musi się móc poruszać. 5. Podobno lepsze sznurowane, ale np. dla Emmy to za dużo czasu zajmuje poza tym przy jednej parze sznurowanej nigdy nie byłam pewna, czy nie za słabo lub nie za mocno zasznurowane - z rzepami nie mam tego problemu. 6. Ogólnie buty powinny być miękkie. 7. I uwaga na... skarpetki - żeby szwy nie uwierały. 8. Ja kupuję w Poslce ecco, bo tańsze i bardziej dostępne niż tutaj (ubiegłoroczne kolekcje można kupić taniej i na ogół mają przynajmniej jednen model półbutów), poza tym wybrane modele adidasów (nike, adidas...) - niektóre nie sa wystaczająco miękkie lub za wąskie w palcach. Z macania podobały mi się z tych tańszych gufo, bo też sporo modeli jest miękkich i dużo niskich butów. Odpowiedz Link
kamyszkasia Re: Pomóżcie w sprawie pierwszych BUTÓW 14.09.07, 19:46 Nasza fizjoterapeutka poleciła dla Zośki Naturino, Elefanteny albo Bartki. Przy czym żadnych nie faworyzowała :))) Odpowiedz Link
mariken gucio!! 14.09.07, 21:08 poczytałam tutaj: forum.gazeta.pl/forum/71,1.html?f=917 i jak pomacałam bartki to są diabelnie sztywne i za wysokie! elefanten dużo fajniejsze, ale ja kupiłam gucie :D są na tyle miękkie, że stopa w nich pracuje, są super :) joaska Odpowiedz Link
aniuki Re: gucio!! 14.09.07, 23:00 no wlasnie, gucio. zaintrygowaly mnie te buty. nie widzialam jeszcze na zywo, a ciekawa jestem tej idei zapietka. o co chodzi - to jest taki zapietek elastyczny, czy jakos specjalnie skonstruowany? opisz prosze swoje odczucia :) Odpowiedz Link