Dodaj do ulubionych

Pomóżcie w sprawie pierwszych BUTÓW

14.09.07, 10:41
Mala zaczyna chodzic a jutro jedziemy na urlop w gory. Wiem, ze
Zawitkowski produkowal sie na temat butow, ze maja zginac sie w 3/4
ale nie pamietam nic wiecej. Pomocy. Na co zwrocic uwage? Jakie
marki butow?
Obserwuj wątek
    • kakot Re: Pomóżcie w sprawie pierwszych BUTÓW 14.09.07, 10:42
      w ciemno bartki, antylopy, tyle ze nie sa przesadnie tanie. Deichmann ma swoje butki, tez niezle, albo Elefanten, tez w deichmanie
    • visenna2 Re: Pomóżcie w sprawie pierwszych BUTÓW 14.09.07, 10:58
      Kupujemy w Smyku buty Cool Club, tańsze są od np Bartków. Nie
      wszystkie modele bym poleciła, ale niektóre są naprawdę w porządku:)
    • lidkamamakuby Re: Pomóżcie w sprawie pierwszych BUTÓW 14.09.07, 11:35
      Z tego co pamiętam obalał mity na temat sztywnych i wysokich zapiętków. Stopa ma
      pracować a but razem z nią. Ważne było, żeby stopa była dobrze trzymana na całej
      długości (nie wiem czy jaso piszę;) ). Preferował z tego właśnie powodu buty
      wiązane, lepiej trzymają stopę i dopasowują się, chociaż dobrym rzepom nie mówił
      nie;).
      Miękkie skórki i materiały typu goretex.


      Lidka mama Kuby (02.08.2000) i Bartka (28.11.2006)
      • coliander kupilam te Bartki:-) 14.09.07, 16:59
        sa badzo sliczne, pracuja jak trzeba ale cena....129zl - bu! Ciekawe
        ile Majek w nich pochodzi...
        • guruburu Re: kupilam te Bartki:-) 14.09.07, 19:54
          1. elastyczna podeszwa, zginająca się pod palcami, to się fachowo
          nazywa, ale nie pamiętam - to owe 3/4 długości. Ma się ŁATWO zginać
          (bez użycia siły)!
          2. 1 cm do 1,5 długości więcej niż większa stopa. Pół cm jest na
          pracę stopy podczas chodzenia, drugie pół na wzrost stopy a ostatnie
          pół to wolna przestrzeń.
          3. Poza długością bardzo ważna jest szerokość - noga nie moze latać
          i naturalnie nie może być ściśnięta.
          4. Uwaga na zatwarde i zawysokie zapiętki! Ja np. Emmie w ogóle nie
          kupuje wyoskich butów, chyba że kalosze ;) Na ostatnią zimę miała
          trochę wyższe półbuty. Kostka, nawet w wysokich butach, musi się móc
          poruszać.
          5. Podobno lepsze sznurowane, ale np. dla Emmy to za dużo czasu
          zajmuje poza tym przy jednej parze sznurowanej nigdy nie byłam
          pewna, czy nie za słabo lub nie za mocno zasznurowane - z rzepami
          nie mam tego problemu.
          6. Ogólnie buty powinny być miękkie.
          7. I uwaga na... skarpetki - żeby szwy nie uwierały.
          8. Ja kupuję w Poslce ecco, bo tańsze i bardziej dostępne niż tutaj
          (ubiegłoroczne kolekcje można kupić taniej i na ogół mają
          przynajmniej jednen model półbutów), poza tym wybrane modele
          adidasów (nike, adidas...) - niektóre nie sa wystaczająco miękkie
          lub za wąskie w palcach. Z macania podobały mi się z tych tańszych
          gufo, bo też sporo modeli jest miękkich i dużo niskich butów.
    • kamyszkasia Re: Pomóżcie w sprawie pierwszych BUTÓW 14.09.07, 19:46
      Nasza fizjoterapeutka poleciła dla Zośki Naturino, Elefanteny albo
      Bartki. Przy czym żadnych nie faworyzowała :)))
    • mariken gucio!! 14.09.07, 21:08
      poczytałam tutaj: forum.gazeta.pl/forum/71,1.html?f=917
      i jak pomacałam bartki to są diabelnie sztywne i za wysokie!
      elefanten dużo fajniejsze, ale ja kupiłam gucie :D
      są na tyle miękkie, że stopa w nich pracuje, są super :)

      joaska
      • aniuki Re: gucio!! 14.09.07, 23:00
        no wlasnie, gucio.
        zaintrygowaly mnie te buty. nie widzialam jeszcze na zywo, a ciekawa jestem tej
        idei zapietka. o co chodzi - to jest taki zapietek elastyczny, czy jakos
        specjalnie skonstruowany?
        opisz prosze swoje odczucia :)
Inne wątki na temat:

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się


Nakarm Pajacyka