Dodaj do ulubionych

trenerzy/trenerki

16.09.08, 17:33
Mam propozycję dla adminek i forum.
Podoba mi się wątek sprzedawcy i producenci, jest to dla mnie czytelne i
ciekawe - jak chcę to wiem do kogo się zwrócić, a niedługo będę się zwracać
nawet służbowo.

Osobiście działam dla kilku firm i fundacji szkoleniowo-doradczych, sama
prowadzę jedną. Sama prowadzę szkolenia, ale nie z chustowania, nie zamierzam
:) Zauważyłam, że na forum często ogłaszają się osoby z warsztatami. Polecam
zatem rejestracje na różnych bezpłatnych stronach dot. szkoleń, ma to taką moc
promocyjną. Firmy obserwują jakie pojawiają się tematy i zastanawiają się jak
może właczyć to w swoją ofertę. Serwisów naprawdę jest kilka :)

Teraz do meritum. Powiem szczerze oprócz kilku osób, trudno mi wyłapać te na
forum, które mają jakieś odpowiednie certyfikaty (ciągle ktoś się szkoli!), a
te z kolei wiemy, że też są różne (Niemcy, Francja). Proponuję wzorem wątku
dot. producentów zrobić wątek Trenerzy/Trenerki. Dopisek miasto dotyczy raczej
określenia ewentualnych kwestii związanych z dojazdem, np. jeśli chcę
zorganizować szkolenie w Poznaniu, a trener jest z Barcelony... hmm no to będę
rozważać na ile mogę sobie pozwolić na zainwestowanie w takiego trenera :)
W informacjach dodatkowych można np. dodać dotychczasowe doświadczenie w
przeprowadzaniu szkoleń w chustowaniu, ewentualnie, że preferuję prowadzenie
warsztatów na Śląsku.

Nick na forum:
Imię i nazwisko:
Kontakt:
Certyfikaty/Zaświadczenia (rok uzyskania):
Miasto (ew. kraj):
Informacje dodatkowe:


Liczę na poważne potraktowanie i przychylne nastawienie do mojej propozycji. :)

Pozdrawiam,
Obserwuj wątek
    • guruburu Re: trenerzy/trenerki 16.09.08, 21:09
      Taki watek byl juz - jest planowany, ale istnieje maly problem z
      nieujednoliconym nazewnictwem drugiego stopnia szkolenia w Trageschule, czekam
      wiec az sie w koncu wyrlaruje jedno nazewnictwo.
      • ekomama Re: trenerzy/trenerki 17.09.08, 08:36
        Podobny wątek na chusty.info
        www.chusty.info/forum/viewtopic.php?t=3417
        • mysia125 Re: trenerzy/trenerki 17.09.08, 15:33
          ekomama napisała:

          > Podobny wątek na chusty.info

          Podobny, ale niekompletny.

          Jest wielki balagan w terminologii, ale to normalne przy tlumaczeniach z jezykow
          obcych. Nie kazdy doradca jest trenerem, nie kazdy trener to doradca, nie kazde
          zaswiadczenie ukonczenia kursu jest certyfikatem. Widac to chociazby po
          oficjalnych drukach:
          ekodzieciak.pl/IMG/jpg/certyfikat_Peau_a_peau.jpg
          strony.aster.pl/kanga/szkolenia_pliki/image003.jpg
          Poczekajmy, az sie wszystko powyjasnia - Guruburu na pewno zamiesci stosowna
          informacje ku pozytkowi ogolnemu.

          Ja ze swej strony jako reprezentant Trageschule w Polsce moge powiedziec, jak
          wyglada hierarchia stopni w tej wlasnie szkole.
          Link do informacji jest tu:
          www.chustomania.pl/online/chustomania/CiS-web2_chust.nsf/Inhalt/etapy_szkolenia
          --
          Kasia z Chustomanii
          • ekomama Re: trenerzy/trenerki 17.09.08, 18:37
            Temat był omawiany kilka razy, między innymi tutaj.

            www.chusty.info/forum/viewtopic.php?t=5810&highlight=szkolenie
            Terminologia jest owszem trudna do przetłumaczenia bezpośrednio, gdyż takie
            zajęcie dotychczas w Polsce nie istniało.

            We Francji taka osoba jak ja nazywa się animator, co u nas nie ma nic do rzeczy
            z tym co robię. A bliżej się ma do doradcy, trenera, instruktura. Przyjęło się w
            końcu słowo doradca.

            A wiadomo, że doradcy mogą być różni, jak i nauczyciele są różni, choć wszyscy
            mogą mieć taki sam papier. Uczeń wybierze.

            Ufam, że Guru ogarnia całość problemu i wkróce potrzeba jasności wszystkich
            zostanie zaspokojona.
            • andziulindzia Re: trenerzy/trenerki 17.09.08, 22:38
              A czy drugi stopień trageschule nie mozna nazwać po prostu drugim
              stopniem trageschule bez wnikania w średnio czy
              nieśredniozaawansowanie? To taka moje skromna propozycja. Dla pełnej
              jasnosci moznaby w głównym poście zaznaczyć że szkolenia trageschule
              maja trzy stopnie i już.
            • mysia125 Re: trenerzy/trenerki 17.09.08, 23:00
              > Terminologia jest owszem trudna do przetłumaczenia bezpośrednio, >gdyż takie
              zajęcie dotychczas w Polsce nie istniało.

              No wlasnie, tu jest sedno sprawy...Tworzymy zawody, ktore w powszechnej
              swiadomosci nie istnieja :) pomyslcie, teraz nikt sie juz nie dziwi, ze jest
              doradca laktacyjny na przyklad..to moze i doradca noszenia za jakis czas nie
              bedzie tylko slowotworczym osiagnieciem?

              Wbrew pozorom nie jest to wszystko jedno - gdy sie mowi o wystawianiu
              certyfikatow, ktore maja byc powszechnie uznawane za swiadectwo potwierdzajace
              umiejetnosci i wiedzy. Ale mysle, ze jakos to sie ogarnie i nie trzeba bedzie
              robic np. karkolomnych wysilkow, zeby sie dac gdzies zakwalifikowac. Co wiedza
              np. te dziewczyny, ktore sie ubezpieczyly z racji wykonywania zawodu, ktorego
              nie ma w tabelkach ;)

              >A czy drugi stopień trageschule nie mozna nazwać po prostu drugim
              >stopniem trageschule bez wnikania w średnio czy
              >nieśredniozaawansowanie?

              Niestety, nie. Z punktu widzenia niemieckiego to jest normalny uznany cykl
              szkolenia, ktory ma swoj program nauczania,podrecznik, wzory potwierdzen
              uczestnictwa i certyfikatow. Nazewnictwo przyjete przez Ulrike wywodzi sie ze
              szkoly pielegniarskiej. Jej intencja bylo zaznaczenie, ze drugi cykl szkolenia
              to "nadbudowa" do kursu podstawowego. A w opisie zasad dzialania szkoly jest
              wyjasnione, ze pelen cykl ksztalcenia, pozwalajacy na tytulowanie sie doradca
              noszenia Trageschule sklada sie z trzech etapow zakonczonych pomyslnie zdanymi
              egzaminami certyfikacyjnymi. Tak wiec zyczeniem Ulrike bylo, aby polskie
              nazewnictwo zachowalo te zasade i dlatego Aufbau nazywa sie kursem
              sredniozaawansowanym.


              --
              Kasia z Chustomanii
    • olioliwa Prośba do Vipuni:) 17.09.08, 23:49
      vipunia napisała:
      > Osobiście działam dla kilku firm i fundacji szkoleniowo-doradczych, sama
      > prowadzę jedną. Sama prowadzę szkolenia, ale nie z chustowania, nie zamierzam
      > :) Zauważyłam, że na forum często ogłaszają się osoby z warsztatami. Polecam
      > zatem rejestracje na różnych bezpłatnych stronach dot. szkoleń, ma to taką moc
      > promocyjną. Firmy obserwują jakie pojawiają się tematy i zastanawiają się jak
      > może właczyć to w swoją ofertę. Serwisów naprawdę jest kilka :)


      Vipuniu, czy mogę prosić na priva info nt bezpłatnych stron dot. szkoleń, będę
      wdzięczna!
      najlepiej na olioliwa@yahoo.com
      pozdrawiam
      Ola

      www.7kolorówtęczy.pl
      www.girasol-poland.eu
      • vipunia Re: Prośba do Vipuni:) 18.09.08, 10:51
        mail poszedł :)

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się


Nakarm Pajacyka