Dodaj do ulubionych

n a poczatek 3.6 czy 4.6 ?

28.05.09, 13:41
Zanim nadarzyla sie okazja, myslalam ze kupic 4.2m -tak posrodku.
No a teraz nie wiem.

mam do wyboru (preferowana kolorystycznie)
Storchenwiege Anne - 4.6
lub Storchenwiege Inke - ale 3.6

to moja pierwsza chusta - na zywo, na oczy chusty nigdy nie widzialam.
Jestem wysoka, 170cm, ale b szczupla (rozmiar xs).

Nie sadze zeby z chusty korzysdtal maz (podobny wzrost, wiecej masy), wiec
mozna go z rownania usunac.


Czy kupic dluzsza - jakie szanse sa ze bede sie platac? (manualnie powiedzmy
jestem dosc zdolna) Plus Anne zawsze chcialam, plus myslalam ze wole wiecej
materialu, np zeby potem jak dziecie urosnie nosic+robic hustawki na drzewie;)

Czy wybrac 3.6 (mimo ze to mniej preferowany kolor) , ale bedzie mi znacznie
latwiej na pierwszy raz z krotsza?
Kiedy i w jakim przypadku taka krotsza zrobi sie za krotka?

dziekuje za pomoc...
Obserwuj wątek
    • ithilhin Re: n a poczatek 3.6 czy 4.6 ? 28.05.09, 15:03
      dłuższą zawsze możesz ciachnać i sobie np. torbę uszyć. albo na panel do mei tai :-)
      ja bym wzięła te, któa mi sie bardziej podoba :-)
    • lidkamamakuby Re: n a poczatek 3.6 czy 4.6 ? 28.05.09, 16:38
      A w jakim wieku masz dziecko?
      Jeżeli dziecko jest malutkie, to dużo wiązań do wypróbowania przed Wami - a do
      tego przyda się długa chusta.
      Chusty 3,6m używałam jako drugiej chusty, właściwie tylko do plecaka prostego
      (ze zwykłym wykończeniem (węzeł w talii). Ta długość dobra jest też do wiązania
      na biodrze (kangurek na biodrze).

      Ja na Twoim miejscu wybrałabym dł. 4,6m zawiążesz wszystko i jeszcze więcej;) W
      prostym plecaku wystarczy Ci na wykończenie "tybetańskie" bardzo wygodne - ja
      odkąd poznałam to wykończenie tylko takie stosowałam.

      Do "ogromu" materiału bardzo szybko się przyzwyczaisz:)
      A w ostateczności można odrobinę ciachnąć, tak jak pisała ithilhin;)



      Koala - przedstawiciel firmy Storchenwiege w Polsce.
      Lidka mama
      Kuby (02.08.2000) i
      Bartka (28.11.2006)
      • mrs.t Re: n a poczatek 3.6 czy 4.6 ? 28.05.09, 16:50
        dzieciecia jeszcze nawet nie mam;)
        przybedzie pod koniec lipca:)

        Dzieki, ciesze sie ze polecacie te dluga, taka wolalam, ale poniewaz nie mam
        doswiadczenia nie chcialam kupic zlej
        • lidkamamakuby Re: n a poczatek 3.6 czy 4.6 ? 28.05.09, 16:53
          O to, zdecydowanie długą:)
          Sporo będziecie (prawdopodobnie;)) nosić w wiązaniu "kieszonka", a zawiązanie go
          z 3,6m byłoby raczej niemożliwe!
          Lekkiego rozwiązania ( a później wiązania;)) i czekamy na nowego chuścioszka!:)
    • mrs.t Re: n a poczatek 3.6 czy 4.6 ? 29.05.09, 16:18
      Zamowilam:))
      4.6 Anna
      Oczywiscie nie moge sie doczekac jak przyjdzie:)Ide jakichs lalek
      szukac , do cwiczen:)
      • mrs.t ALE EKSPRES!:) 30.05.09, 13:01
        PRZYsZLA DZISIAJ RANO! I nawet nie moglam sie doczekac do Dnia Dziecka, i musialam otworzyc ;)
        Od rana trenuje;)
        podwojny X www.sling.com.pl/?mod=./wiazania/kieszonka.html
        nawet do filmikow instruktazowych video sie przekonuje powoli ( z poczatku latwiej po instrukcji, choc instrukcje niezawsze jasne )
        - cwicze kangura www.femininbio.com/maman/videos/portage-kangourou-sur-le-ventre.html (ha, na cos sie romanistyka przydala;)

        W instrukcji Storchenwiege (zamowilam angielska, zeby maz tez mogl korzystac) 'kangur' jest troche innym wiazaniem niz 'kangur' nati!
        moze cos podobnym do tego..
        site.peppermint.com/newbornwrapcrosscarry.htm
        wlasnie tego Kangaroo Storchenwiege nie bardzo daje rade, chetnie przyjme instrukcje po polsku:/ (o, wiazanie po ang tu


        Swoja droga musze poprosic znajome dziecko o wieksza lalke (à la baby born, bo chou chou jest malenka, nawet zeby robic za nowonarodzone;)

        I czytam ciekawe rzeczy o wiazaniach dla noworodkow

        A moj post chyba sie w bloga wkrotce zamieni;)
        • egac Re: ALE EKSPRES!:) 30.05.09, 13:32
          Tak sobie obejrzałam ten włoski filmik i strasznie ciężko tego kangura byłoby
          tak zawiązać. Nie lepiej skrzyżować najpierw na plecach, a potem odwrócić ten
          kawałek z przodu, a na końcu wsadzić dziecko od góry lub z leżenia pochylając się?
Inne wątki na temat:

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się


Nakarm Pajacyka