Dodaj do ulubionych

uschło...

24.11.08, 13:12
Witam
Mam tego kwiatka dwie sztuki (nawet nie wiem co to za cudo). Stan
taki jak na zdjęciu trwał do niedawna, ale wszystko się zmieniło, bo
pączków już niewiele, liście wątłe, a gałązki pełne uschniętych
kwiatuszków.

Czy to-to zapadło w sen zimowy, czy może ja tak skutecznie
ukatrupiłam?

https://fotoforum.gazeta.pl/3,0,1565395,2,1.html

Czy kto wie jak ożywić skubańca?

Jak nie zadziała wklejenie zdjęcia, to znajduje się ono w mojej
galerii.
Pozdrawiam
Obserwuj wątek
    • yoma Re: uschło... 24.11.08, 17:52
      Nie zadziała, bo nie jest uruchomiony wynalazek do wklejania zdjęć smile Jest to
      jako żywo kalanchoe. Gałązki pełne uschniętych kwiatuszków, bo wzięło i
      przekwitło, a liście wątłe, bo albo niepodlane, albo przelane.

      Sama wiesz, jak podlewałaś, więc przyjmij odpowiednią opcję smile

      Jest to sukulent i niepodlewanie nie szkodzi mu tak, jak przelanie. W liściach
      magazynuje wodę, więc jeśli jest przesuszony, to liście cienieją i wiotczeją, a
      wracają do normy po podlaniu. Jeśli przelane, to gorzej. Wyjęłabym z doniczki i
      obejrzała, czy korzenie nie gniją. Jeśli tak, uciąć zgniłe części, posmarować
      rany węglem (takim aptecznym), potrzymać przez noc bez doniczki, żeby podeschło,
      wsadzić do doniczki.

      Podlewać, jak ziemia już naprawdę solidnie przeschnie. Trzymać w jak
      najjaśniejszym miejscu.
      • yoma Re: uschło... 24.11.08, 17:53
        PS W ostateczności możesz zrobić sadzonki z tego, co jeszcze żyje.

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się


Nakarm Pajacyka