Dodaj do ulubionych

"Jeżdżący" dywan

05.11.12, 23:15
Co pod niego podłożyć? Do szału mnie już doprowadza codzienne poprawianie, szczególnie, że stoi na nim dość ciężki stolik, a i tak ciągle się toto przesuwa. Podkładałam taką jakby siatkę gumową, ale to nie zdało egzaminu, siatka się wałkowała a dywan dalej "jeździł". Proszę o rady, bo w desperacji gotowa jestem jakimś superklejem do podłogi przymocować !!!
Obserwuj wątek
    • dzedlajga Re: "Jeżdżący" dywan 05.11.12, 23:21
      Superklej to może lekka przesada wink Ale jest coś takiego jak dwustronna taśma klejąca. Klei się mocno do podłogi i wystarczająco mocno do dywanu. Minus - gdy zechcesz ją odkleić od podłogi zostaną ciemne, brudne ślady, które będzie trudno usunąć. Ale zakładam, że nie będziesz chciała szorować podłogi pod dywanem 2 razy w tygodniu, więc powinno dać się przeżyć wink
    • kate302 Re: "Jeżdżący" dywan 06.11.12, 07:25
      www.ikea.com/pl/pl/catalog/products/80227877/
      www.ikea.com/pl/pl/catalog/products/10132260/
      Polecam siatkę pod dywan mam super się sprawdza, tej filcowej podkładki nie używałam ale znalazłam przy okazji to dodaję smile
      • dzedlajga Re: "Jeżdżący" dywan 06.11.12, 09:56
        Filc jakoś mnie nie przekonuje, bo wydaje mi się, że jest bardziej śliski niż dywan.

Co do siatki, to nie wiem, czy autorka nie używa właśnie czegoś podobnego i mimo to się ślizga.

Ale może przykleić taką siatkę taśmą dwustronną do dywanu, lub w inny sposób przymocować. Przyszyć? Nie na całości, tylko złapać co pół metra lub co metr, albo chociaż na rogach... Guma po podłodze raczej nie będzie się ślizgać, więc przymocowany do niej dywan też powinien zostać na miejscu. No i odpadnie problem pobrudzonej klejem podłogi.
        • brytf-anna Re: "Jeżdżący" dywan 11.11.12, 20:54
          > Filc jakoś mnie nie przekonuje, bo wydaje mi się, że jest bardziej śliski niż d
          > ywan.

Ta filcowa podkładka z I jest "lepka" - to nie jest taki śliski filc, tylko taki przyklejający się do palców, jakby czymś pokryty. Moim zdniem trzyma lepiej niż ta gumowa siateczka, a wypróbowałam jedno i drugie smile
    • hamerykanka Re: "Jeżdżący" dywan 06.11.12, 15:57
      Sa tez takie paski z rzepem, ktore maja warstwe klejaca na drugiej stronie.
      Ten miekki przykleja sie do podlogi , a ten z rzepem do dywanu. Cos jak buty dla dzieci. No i w razie sprzatania pod dywanem latwo odczepic i przyczepic na nowo.
      • b-b1 Re: "Jeżdżący" dywan 07.11.12, 09:09
        Ikeowskie siateczki u mnie się nie sprawdziły bo wszystko zależy od tego jaki jest dywan od spodu, mój ma gruby filc i taka siateczka wcale nie pomogła. Stosuję taśmę dwustronną, po odklejeniu panele myję wódką, nie zdarzyło sie, aby resztki nie zeszły.
Inne wątki na temat:

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka