18.02.13, 21:46
Hej dziewczyny
Czy któraś z Was stosowała tp 1 i tp 2.
Zastanawiam się nad ich zakupem a nie mogę za dużo znaleźć w necie na ich temat opinii.
Z góry dziękuję za wszelkie informacje.

Obserwuj wątek
    • lirio Re: tp1 i tp2 19.02.13, 07:02
      Stosuję różne preparaty ziołowe, leczyłam się homeopatią ale to jakoś mnie nie przekonuje. Opis produktu, firma sprzedająca stwarzają wrażenie braku profesjonalizmu. Wolę herbatkę ajurwedyjską czy preparaty witaminowe (chelaty) Olimpu wink
      • horpyna4 Re: tp1 i tp2 19.02.13, 07:59
        Lirio, to nie są preparaty ziołowe, ani homeopatyczne. Po prostu są to zestawy zawierające tzw. mikroelementy, czyli pierwiastki występujące w bardzo niewielkich ilościach w naturalnym pożywieniu, ale absolutnie niezbędne do normalnego funkcjonowania organizmu.

Brak tych pierwiastków w pożywieniu może powodować nawet nowotwory, a podawanie tych preparatów nieraz pomagało w cofnięciu się choroby. Sama znam kilka takich przypadków.

Nie sądzę natomiast, żeby był jakiś sens w przyjmowaniu ich, jeżeli człowiek jest zupełnie zdrowy i nie ma objawów niedoboru któregoś z mikroelementów.
      • horpyna4 Re: tp1 i tp2 21.02.13, 07:51
        He, he... ja też miałam w pierwszej chwili takie skojarzenie, ale szybko załapałam, o co chodzi. Po prostu znam te preparaty z dawnych czasów; "tp" to inicjały ich twórcy, Tadeusza Podbielskiego. Był on... weterynarzem i zaobserwował, że w niektórych miejscach krowy chorują z niewiadomych powodów. Zbadał trawę na pastwiskach, i okazało się, że chorowały wtedy, jak w pożywieniu nie było bodajże selenu, a może jeszcze jakichś innych pierwiastków występujących zwykle w śladowych ilościach; dokładnie nie pamiętam, bo było to naprawdę dawno. W tamtych czasach nie można było normalnie kupić tych preparatów, ale robiła je i sprzedawała siostra tego pana, która była farmaceutką i pracowała w jednej z warszawskich aptek. I znam wiele przypadków, kiedy bardzo one pomogły ludziom chorym na różne nowotwory.
Inne wątki na temat:

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka