luledele
13.03.06, 17:03
jestem ciekaw czy któryś z Was był w Albanii, zna może tych ludzi,
mentalności i w ogóle zycie tam. lubimy wszyscy mówić o ważnych sprawach,
mądrować się. jednak mniejszości w tym kraju wg. mnie są dużo bardziej
respektowane niż gdize indziej w tak zwanej szanowanej i ucywolizowanej
europei. pytajcie może ludzi czy mają jakieś uprzedzenia co innych
mniejszości, czy im sie dobrze mieszka razem. alabńczycy nie sa bardziej
zamknięci wobec innych niz inne raczej narodowości (mam tu na myśli sąsiadów)
są w stosunku do nich.
odnośnie liczb, każda strona lubi troszkę przesadzać. prawda jest zawsze po
środku. jednak prawda jest, iż jeżeli pytasz Albańczyka to on jest obywatelem
wszelakiego kraju, bile mieć łatwy i bezproblemowy dostęp do tych krajó.
wynika to głównie z faktu iż ludzie tam są zmęczeni ubieganiem o wizę, o
stokrotnie sprawdzanie wszędzie i popucia się gorszym człowiekiem od reszty
świata. są to normalni ludzie, jednak przez historie bardzo pokrzywdzeni.