Gość: nie wiem IP: *.internetdsl.tpnet.pl 15.02.05, 09:38 Czy ktos z was wie jak Kosciol traktorej zazycie postinoru? jakiej reakcji mam sie spodziewac w konfesjonale? to pytaie jest bardzo powazne... Odpowiedz Link Zgłoś Obserwuj wątek Podgląd Opublikuj
Gość: Orion Re: Postinor a Kosciol IP: *.internetdsl.tpnet.pl 15.02.05, 10:52 Odpowiedź poważna - olej to. Nigdzie nie używa się tylu antykonceptów i środków wczesnoporonnych ile na plebaniach. Oni się nie przejmują tym, że łamią celibat to i Ty się nie przejmuj tym, że bierzesz postinor... Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: nie wiem Re: Postinor a Kosciol IP: *.internetdsl.tpnet.pl 15.02.05, 11:26 jestem osobą wierzącą, chodze do kosciola. dlatego do spowiedzi chodze z wlasnej potrzeby. postinor zazylam bo z chlopakiem pękła nam prezerwatywa.niektorzy nazywaja postinor antykoncepcja "po" a Kosciol srodkiem wczesnoporonnym i stad moja obawa, ze moze mi nawet nie dac rozgrzeszenia, że będa robic problemy. czy któras z was była w takiej sytuacji? Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: lonewolf Re: Postinor a Kosciol IP: *.internetdsl.tpnet.pl 15.02.05, 11:29 Eee, to juz za prezerwatywe mozesz nie dostac rozgrzeszenia. W takim razie nie masz co sie bac. A jak w jednym kosciele nie dadza rozgrzeszenia, to czemu nie sprobowac w innym? Pozdrawiam. Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: 78 Re: Postinor a Kosciol IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 15.02.05, 11:32 Ale przecież spowiadać idziesz sie z grzechu, a nie ze wszystkiego, co robiaś. Jeśli uprawianie seksu jest dla ciebie grzechem to nie grzesz, jesli nie jest, nie spowiadaj sie z tego. Odpowiedz Link Zgłoś
cnjry Re: Postinor a Kosciol 15.02.05, 11:32 Moje skromne zdanie grzesznika to: I tak nie da ci rozgrzeszenia bo uwaza ze stosunki przemalzenskie sa zakazane, nie wiem co to za srodek i jaki czas minol po zajsciu gdy go wzielas. Nie jestem ginekologiem zatem nie bede sie wypowiadal. Ogolnie jestem przeciwny aborcji. Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: nie wiem Re: Postinor a Kosciol IP: *.internetdsl.tpnet.pl 15.02.05, 11:44 postinor dziala do 72 godzin, ja zazylam po 24. a jesli chodzi o sex pozamalzenski nawet z uzyciem antykoncepcji dostaje sie rozgrzeszenie. tylko ze postinor uwazany jest przez srodowisko koscielne jako srodek wczesnoporonny a nie antykoncepcyjny. ja tez jestem przeciwko aborcji i wiem ze jesli mimo wszystko zaszlabym w ciaze to urodzilabym to dziecko. Odpowiedz Link Zgłoś
h_ania Re: Postinor a Kosciol 15.02.05, 12:01 a jesli chodzi o sex > pozamalzenski nawet z uzyciem antykoncepcji dostaje sie rozgrzeszenie. naprawde? nie wiedzialam, mowisz powaznie? odpisz pls mam ten sam problem..jestem osobą wierzaca a za mąz w najblizszym czasie planowac nie wychodze, a kochac sie z moim chlopakiem a owszem.. pozdrawiam Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: nie wiem Re: Postinor a Kosciol IP: *.internetdsl.tpnet.pl 15.02.05, 12:07 do h_ani tak, dostaje sie rozgrzeszenie. Odpowiedz Link Zgłoś
cnjry Re: Postinor a Kosciol 15.02.05, 12:34 24h to jeszcze nic sie nie stalo, jestes czysta jak dla mnie moge cie wyspowiadac. Odpuszczam ci grzechy corko a jako pokute przez caly tydzien jedna tajemnice rozanca odmow. Zapomialemjak to dalej lecialo Odpowiedz Link Zgłoś
rachela180 Re: Postinor a Kosciol 15.02.05, 14:04 A moją kumpelkę ksiądz wyrzucił z konfesjonału :( Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: Artur Przezywacz Sprawa jest nad wyraz prosta IP: *.pai.net.pl / 195.69.80.* 15.02.05, 11:55 > jestem osobą wierzącą No to i tak pojdziesz do piekla za seks przedmalzenski, to raz. Z prezerwatywa, to dwa. Postinor, to trzy. Nie martw sie - "it will only feel like eternity" (Elaine Benes) Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: nie wiem Re: Sprawa jest nad wyraz prosta IP: *.internetdsl.tpnet.pl 15.02.05, 12:39 wlasnie chodzi o to czy dostane rozgrzeszenie?! bo jesli dostane to nie pojde...logiczne Odpowiedz Link Zgłoś
cnjry Re: Sprawa jest nad wyraz prosta 15.02.05, 12:45 Jak trafisz na debila to za byle gowno ci nie da rozgrzeszenia. Sa ludzie i ludziska. Przypomnialem sobie Ja mnilem w tym wierszyku Wiecej grzechow nie pamietam i prosze cie ojcze o rozgrzeszenie Zastosuj Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: Artur Przezywacz Re: Sprawa jest nad wyraz prosta IP: *.pai.net.pl / 195.69.80.* 15.02.05, 14:51 Jesli faktycznie wierzysz ze mozesz pojsc do piekla, ktore jest "out there", to nie wiem jak mozesz uwazac, ze jakis ksiadz, ktory jest tylko czlowiekiem, moze cie z tego zwolnic, dajac ci tzw. "rozgrzeszenie". No ale coz, kto powiedzial, ze w religii cokolwiek musi byc logiczne "So you prefer dumb and lazy to religious?" "Dumb and lazy at least I understand" Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: mm........ Re: Postinor a Kosciol IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 15.02.05, 14:44 Wiesz co zastanów sie troszkę nad tym co robisz...hm... jeżeli idziesz do spowiedzi to najważniejsze jest zmienienie czegoś w swoim życiu i odwrócenie się od grzechów, które do tej pory popełniałaś , czyli obiecanie poprawy. jaki sens ma spowiedź jeżeli dalej zamierzasz współżyć. Wiesz ja nie oceniam ciebie bo sama jestem osobą wierzącą i współżyję ale...nie chodzę do spowiedzi bo wówczas oszukiwałabym samą siebie. A co do Postinoru (chociaż wogóle nie uznaję go za sensowny środek ale to inna sprawa) to nie wiem czy musisz się z niego spowiadać... ja nie wiem czy można to uznać za środek wczesnoporonny. Wiadomo mi tylko tyle, że działa on tak, że nawet jeżeli dochodzi do zapłodnienia to nie pozwala on płodowi zagnieździć się w macicy, natomiast gdy płód jednak już się zagnieździ w macicy to chyba już tam pozostaje...(w choćbym razie moja koleżanka jest w ciąży po zażyciu Postinoru). Odpowiedz Link Zgłoś