18.08.03, 12:37
mam 2,5 miesięcznego szczeniaka rasy Golden Retriever.
Ostatnio dość często miewa czkawkę, czasami kilka razy dziennie. Z czym może
to być związane??
Obserwuj wątek
    • malidar Re: czkawka 18.08.03, 18:29
      Witaj
      A małe dzieci czkawki nie mają?? To dość naturalne i z czasem przechodzi,
      ekspert powie Ci dokładniej.
      Moja ON-ka czkała po pięć, sześć razy dziennie (w jednej serii czkała ok. 10
      razy) do czterech miesięcy, otulałam ją kocykiem, głaskałam, uspakajałam,
      starałam się trzymać w ciepełku. Aktualnie ma 2 lata i 10 miesięcy, ostatnio
      czkała jakieś dwa miesiące temu a przedtem ze trzy miesiące temu, ot jak ...
      jak człowiek!
      Tylko gdyby to zostało na później, nie wiem, powyżej pół roku lub nieco
      więcej, to należy pogadać z zaprzyjaźnionym wet-em, bo przy częstych czkawkach
      osłabia się serducho. A w ogóle to szczenię tak słodko wygląda jak ma
      czkawkę ... tylko przytulać i owijać w kocyk, po pupie też można poklepać.
      Pozdrawiam
      • karina555 Re: czkawka 20.08.03, 11:32
        Witam!
        moja beauceronka też tak miała, obecnie ma dwa latka i śladu po czkawce nie ma.
        swoją drogą to miło spotkać właścieciela beaucerona :), ponieważ nie jeżdzę na
        wystawy nie mam kontaktu z właścicielami tych piesków.
        a marzę o tym aby podzielić się wrażeniami i uciechami wychowywania takiego
        diabełka :).
        bardzo liczę na kontakt :)
        pozdrawiam
    • adam.pietron Re: czkawka 20.08.03, 12:15
      To prawda u dzieci to normalne , mięsnie oddechowe w tym przepona są jeszcze
      bardzo słabe
      więc o czkawkę bardzo łatwo, najlepszy sposób na nią to przyjemne masowanie
      brzuszka i tyle , nie denerwować się wszystkie maluchy często mają czkawkę.
      Pozdrawiam

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się


Nakarm Pajacyka