netty2 05.06.09, 08:43 Jezdze juz ponad 1,5 roku bez dodania kropli oleju (VW polo 1.6L 96r.)Dzis rano sprawdzalam poziom i jest ok. Czy to jest normalne ? Odpowiedz Link Zgłoś Obserwuj wątek Podgląd Opublikuj
celicaman Re: Jak czesto dodawac oleju (VW polo) ??? 05.06.09, 09:24 > Czy to jest normalne ? Nie, nie jest normalne. W normalnych warunkach wymieniasz olej po okreslonym przebiegu albo po raz na rok. W zaleznosci od tego, co pierwsze nastapi. Jazda 1,5 roku bez wymiany oleju nie jest normalna . P.S. Brak brania oleju przez silnik jest często spotykanym zjawiskiem. Ale przy takim traktowaniu jak Twoje silnik wkrótce spelni twe oczekiwania czyli zacznie brac olej. Odpowiedz Link Zgłoś
netty2 Re: Jak czesto dodawac oleju (VW polo) ??? 05.06.09, 11:09 Przy jakim traktowaniu ?????? Jezdze nim malo, jakies 5000km moze w ten 1,5 roku zrobilam. Jak mam traktowac silnik lepiej ??? Nie jzdzic wogole ? Pytanie bylo takie, czy normalne zeby po 1,5 roku silnik nie domagal sie oleju ? Odpowiedz Link Zgłoś
crannmer Re: Jak czesto dodawac oleju (VW polo) ??? 05.06.09, 11:50 netty2 napisała: > Przy jakim traktowaniu ?????? Przy zbyt rzadkiej zmianie oleju. Chyba, ze przepis producenta zezwala na dwuletni cykl wymiany przy malym przebiegu. > Jezdze nim malo, jakies 5000km moze w ten 1,5 roku zrobilam. > Jak mam traktowac silnik lepiej ??? Nie jzdzic wogole ? > Pytanie bylo takie, czy normalne zeby po 1,5 roku silnik nie domagal > sie oleju ? Zuzycie oleju nie jest funkcja czasu kalendarzowego, lecz zalezy od czasu pracy silnika (motogodzin) i jego obciazenia. Zuzycie oleju jest dosc dobrze proporcjonalne do sumarycznego zuzycia paliwa. W dobrze ulozonym wspolczesnym silniku zuzycie oleju moze byc tak male, ze niezauwazalne przez caly okres miedzy przepisowymi wymianami oleju. W kilku posaidanych samochodach zuzycie oleju bylo mniejsze, niz roznica miedzy poziomem max, a srodkiem skali bagnetu przez np. 15 000 km. W twoim przypadku bardzo krotkich przebiegow poziom zuzytego oleju kompensowany jest dodatkowo przez kondensujace sie w oleju paliwo oraz wilgoc ze spalin. Ogolnie bardzo krotkie jazdy z niedogrzanym silnikiem nie robia silnikowi dobrze. A przy przebiegu rocznym rzedu 4000 km samo posiadanie samochodu jest finansowo dyskusyjne. Odpowiedz Link Zgłoś
staruch5 Re: Jak czesto dodawac oleju (VW polo) ??? 05.06.09, 12:00 W twoim przypadku bardzo krotkich przebiegow poziom zuzytego oleju kompensowany > jest dodatkowo przez kondensujace sie w oleju paliwo oraz wilgoc ze spalin. To prawda, ale chyba nie twierdzisz, ze po roku i przejechanych np. 3Mm ubylo pol litra oleju, a w to miejsce pojawilo sie pol litra wody i benzyny. Takie krotkie przebiegi na pewno to (wytracanie sie) powoduja, ale mysle, ze jednak czasem wlascicielka ten silnik podgrzeje, a wtedy wiekszosc tej benzyny i wody jednak odparuje. Odpowiedz Link Zgłoś
wojko112 Re: Jak czesto dodawac oleju (VW polo) ??? 05.06.09, 11:57 Może być normalne że auto po 1,5 roku nie domaga sie oleju skoro przejechało tylko 5 tyś km Auto może po 20 latach nie domagac sie oleju jak w ciagu tych lat zrobi 5 tyś km tu chodzi o to że olej należy zmieniac co 10-15 tys km w zależnosci od oleju bądz raz do roku. Traktować silnik lepiej czyli w twoim przypadku wymienić w nim olej raz do roku. Odpowiedz Link Zgłoś
netty2 Re: Jak czesto dodawac oleju (VW polo) ??? 05.06.09, 14:36 OK zerkne do niego w ten weekend:) Ale co do ekonimicznej kwesti posiadania samochodu, to...jak ktos mnie bedzie odwozil do prac codzienni, to ja moge byc bez auta:) Jacys chetni ??? Odpowiedz Link Zgłoś
staruch5 Re: Jak czesto dodawac oleju (VW polo) ??? 05.06.09, 16:54 to nie ja napisalem, lecz cranmer, ale chyba jego odpowiedzia byloby: wez taxi - bedzie taniej. Odpowiedz Link Zgłoś
netty2 Re: Jak czesto dodawac oleju (VW polo) ??? 05.06.09, 22:06 Oj, nie wydaje mi sie. Ale sprawdze to. Odpowiedz Link Zgłoś
staruch5 Re: Jak czesto dodawac oleju (VW polo) ??? 06.06.09, 10:29 mozesz miec racje. Crannmer patrzy przez pryzmat RFN. Tam auta sa o wiele mlodsze, tylko autoryzowany serwis. I to bardzo duzo kosztuje. U nas niemloda uzywke mozna miec nawet za 5kzl. Koszty utrzymania sa znacznie mniejsze. tam na pewno - przy takim przebiegu - oplaci sie taxi. u nas - niekoniecznie. Odpowiedz Link Zgłoś
netty2 Re: Jak czesto dodawac oleju (VW polo) ??? 07.06.09, 23:26 Ja nie mieszkam w PL i tutaj taxi to kupa kasy. Od 1,5 roku jeszcze nic mi w VW nie siadlo (i tu dmucham na zimne), wiec nie jest tak zle. Odpowiedz Link Zgłoś
oorganista Re: Jak czesto dodawac oleju (VW polo) ??? 29.06.09, 11:36 dokładnie - olej wymieniamy co najmniej raz na rok. Radziłbym Tobie zobaczyć ten film: http://stoop.pl/Jak,sprawdzic,poziom,oleju_32_1_8_1_0_0_0.html Odpowiedz Link Zgłoś
crannmer Spamiarzu, won n/t 29.06.09, 12:19 oorganista napisała: > dokładnie - olej wymieniam Odpowiedz Link Zgłoś
stokrotka_beauty Re: Jak czesto dodawac oleju (VW polo) ??? 06.06.09, 00:14 netty powiem Ci, ze polowki to bdb auta. mialam swoja 3 lata i jedyne co wymienilam to olej wlasnie po 1.5 roku uzytkowania i zarowki, bo sie spalily:). zmien juz olej jak i wszystkie inne plyny:). Odpowiedz Link Zgłoś
naprawdetrzezwy Nie, to nie jest nornalne. 06.06.09, 15:40 netty2 napisała: > Jezdze juz ponad 1,5 roku (...)Dzis rano sprawdzalam poziom i jest ok. Normalne jest częstsze sprawdzanie oraz czytanie instrukcji przedmiotu, którego się używa. Odpowiedz Link Zgłoś
fredoo Re: Jak czesto dodawac oleju (VW polo) ??? 06.06.09, 19:41 Nie daj się sprowokować. Twój samochód kosztuje mniej więcej tyle co wymiana wszystkich płynów. Dokąd chodzi ok. a potem zobaczymy. Ja kiedyś maluchem przejechałem ze 100 tys. bez wymiany oleju w 4 lata i nic mu nie było. Zacząłem podejrzewać że te rygory z wymianą to zmowa lobbystów od rafinerii. Ale teraz mnie zgromią i wyzwą od gamoni!!!! Odpowiedz Link Zgłoś
staruch5 Re: Jak czesto dodawac oleju (VW polo) ??? 06.06.09, 22:28 maluch bral sporo oleju, wiec Twoje doelwanie bylo praktycznie wynmiana. To nie byla zbrodnia dla silnika. Odpowiedz Link Zgłoś
netty2 Re: Jak czesto dodawac oleju (VW polo) ??? 07.06.09, 23:29 To straszni duzo w PL kosztuj wymiana tych plynow (jakies 1600€ mini) ??? WOW !!! Odpowiedz Link Zgłoś