Dodaj do ulubionych

Jak czesto dodawac oleju (VW polo) ???

05.06.09, 08:43
Jezdze juz ponad 1,5 roku bez dodania kropli oleju (VW polo 1.6L
96r.)Dzis rano sprawdzalam poziom i jest ok.
Czy to jest normalne ?
Obserwuj wątek
    • celicaman Re: Jak czesto dodawac oleju (VW polo) ??? 05.06.09, 09:24
      > Czy to jest normalne ?
      Nie, nie jest normalne. W normalnych warunkach wymieniasz olej po
      okreslonym przebiegu albo po raz na rok. W zaleznosci od
      tego, co pierwsze nastapi. Jazda 1,5 roku bez wymiany oleju nie jest
      normalna .
      P.S. Brak brania oleju przez silnik jest często spotykanym
      zjawiskiem. Ale przy takim traktowaniu jak Twoje silnik wkrótce
      spelni twe oczekiwania czyli zacznie brac olej.
      • netty2 Re: Jak czesto dodawac oleju (VW polo) ??? 05.06.09, 11:09
        Przy jakim traktowaniu ??????
        Jezdze nim malo, jakies 5000km moze w ten 1,5 roku zrobilam.
        Jak mam traktowac silnik lepiej ??? Nie jzdzic wogole ?
        Pytanie bylo takie, czy normalne zeby po 1,5 roku silnik nie domagal
        sie oleju ?
        • crannmer Re: Jak czesto dodawac oleju (VW polo) ??? 05.06.09, 11:50
          netty2 napisała:

          > Przy jakim traktowaniu ??????
          Przy zbyt rzadkiej zmianie oleju. Chyba, ze przepis producenta zezwala na
          dwuletni cykl wymiany przy malym przebiegu.

          > Jezdze nim malo, jakies 5000km moze w ten 1,5 roku zrobilam.
          > Jak mam traktowac silnik lepiej ??? Nie jzdzic wogole ?
          > Pytanie bylo takie, czy normalne zeby po 1,5 roku silnik nie domagal
          > sie oleju ?

          Zuzycie oleju nie jest funkcja czasu kalendarzowego, lecz zalezy od czasu pracy
          silnika (motogodzin) i jego obciazenia. Zuzycie oleju jest dosc dobrze
          proporcjonalne do sumarycznego zuzycia paliwa.

          W dobrze ulozonym wspolczesnym silniku zuzycie oleju moze byc tak male, ze
          niezauwazalne przez caly okres miedzy przepisowymi wymianami oleju. W kilku
          posaidanych samochodach zuzycie oleju bylo mniejsze, niz roznica miedzy poziomem
          max, a srodkiem skali bagnetu przez np. 15 000 km.

          W twoim przypadku bardzo krotkich przebiegow poziom zuzytego oleju kompensowany
          jest dodatkowo przez kondensujace sie w oleju paliwo oraz wilgoc ze spalin.

          Ogolnie bardzo krotkie jazdy z niedogrzanym silnikiem nie robia silnikowi
          dobrze. A przy przebiegu rocznym rzedu 4000 km samo posiadanie samochodu jest
          finansowo dyskusyjne.
          • staruch5 Re: Jak czesto dodawac oleju (VW polo) ??? 05.06.09, 12:00
            W twoim przypadku bardzo krotkich przebiegow poziom zuzytego oleju
            kompensowany
            > jest dodatkowo przez kondensujace sie w oleju paliwo oraz wilgoc
            ze spalin.

            To prawda, ale chyba nie twierdzisz, ze po roku i przejechanych np.
            3Mm ubylo pol litra oleju, a w to miejsce pojawilo sie pol litra
            wody i benzyny.
            Takie krotkie przebiegi na pewno to (wytracanie sie) powoduja, ale
            mysle, ze jednak czasem wlascicielka ten silnik podgrzeje, a wtedy
            wiekszosc tej benzyny i wody jednak odparuje.
        • wojko112 Re: Jak czesto dodawac oleju (VW polo) ??? 05.06.09, 11:57

          Może być normalne że auto po 1,5 roku nie domaga sie oleju skoro
          przejechało tylko 5 tyś km Auto może po 20 latach nie domagac sie
          oleju jak w ciagu tych lat zrobi 5 tyś km tu chodzi o to że olej
          należy zmieniac co 10-15 tys km w zależnosci od oleju bądz raz do
          roku. Traktować silnik lepiej czyli w twoim przypadku wymienić w nim
          olej raz do roku.
          • netty2 Re: Jak czesto dodawac oleju (VW polo) ??? 05.06.09, 14:36
            OK zerkne do niego w ten weekend:)
            Ale co do ekonimicznej kwesti posiadania samochodu, to...jak ktos
            mnie bedzie odwozil do prac codzienni, to ja moge byc bez auta:)
            Jacys chetni ???
            • staruch5 Re: Jak czesto dodawac oleju (VW polo) ??? 05.06.09, 16:54
              to nie ja napisalem, lecz cranmer, ale chyba jego odpowiedzia byloby:
              wez taxi - bedzie taniej.
              • netty2 Re: Jak czesto dodawac oleju (VW polo) ??? 05.06.09, 22:06
                Oj, nie wydaje mi sie.
                Ale sprawdze to.
                • staruch5 Re: Jak czesto dodawac oleju (VW polo) ??? 06.06.09, 10:29
                  mozesz miec racje. Crannmer patrzy przez pryzmat RFN. Tam auta sa o
                  wiele mlodsze, tylko autoryzowany serwis. I to bardzo duzo kosztuje.
                  U nas niemloda uzywke mozna miec nawet za 5kzl. Koszty utrzymania sa
                  znacznie mniejsze. tam na pewno - przy takim przebiegu - oplaci sie
                  taxi. u nas - niekoniecznie.
                  • netty2 Re: Jak czesto dodawac oleju (VW polo) ??? 07.06.09, 23:26
                    Ja nie mieszkam w PL i tutaj taxi to kupa kasy.
                    Od 1,5 roku jeszcze nic mi w VW nie siadlo (i tu dmucham na zimne),
                    wiec nie jest tak zle.
      • oorganista Re: Jak czesto dodawac oleju (VW polo) ??? 29.06.09, 11:36
        dokładnie - olej wymieniamy co najmniej raz na rok.
        Radziłbym Tobie zobaczyć ten film:
        http://stoop.pl/Jak,sprawdzic,poziom,oleju_32_1_8_1_0_0_0.html
        • crannmer Spamiarzu, won n/t 29.06.09, 12:19
          oorganista napisała:

          > dokładnie - olej wymieniam
    • stokrotka_beauty Re: Jak czesto dodawac oleju (VW polo) ??? 06.06.09, 00:14
      netty powiem Ci, ze polowki to bdb auta. mialam swoja 3 lata i jedyne co wymienilam to olej wlasnie po 1.5 roku uzytkowania i zarowki, bo sie spalily:). zmien juz olej jak i wszystkie inne plyny:).
    • naprawdetrzezwy Nie, to nie jest nornalne. 06.06.09, 15:40
      netty2 napisała:

      > Jezdze juz ponad 1,5 roku (...)Dzis rano sprawdzalam poziom i jest
      ok.


      Normalne jest częstsze sprawdzanie oraz czytanie instrukcji
      przedmiotu, którego się używa.
    • fredoo Re: Jak czesto dodawac oleju (VW polo) ??? 06.06.09, 19:41
      Nie daj się sprowokować. Twój samochód kosztuje mniej więcej tyle co
      wymiana wszystkich płynów. Dokąd chodzi ok. a potem zobaczymy.
      Ja kiedyś maluchem przejechałem ze 100 tys. bez wymiany oleju w 4
      lata i nic mu nie było. Zacząłem podejrzewać że te rygory z wymianą
      to zmowa lobbystów od rafinerii. Ale teraz mnie zgromią i wyzwą od
      gamoni!!!!
      • staruch5 Re: Jak czesto dodawac oleju (VW polo) ??? 06.06.09, 22:28
        maluch bral sporo oleju, wiec Twoje doelwanie bylo praktycznie
        wynmiana. To nie byla zbrodnia dla silnika.
      • netty2 Re: Jak czesto dodawac oleju (VW polo) ??? 07.06.09, 23:29
        To straszni duzo w PL kosztuj wymiana tych plynow (jakies 1600€
        mini) ???
        WOW !!!
Inne wątki na temat:

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się


Nakarm Pajacyka