Dodaj do ulubionych

Tęczowy ogród Dwujęzyczna Szkoła Podstawowa

10.01.11, 13:58
Szukam szkoły podstawowej dla 6-latki od września 2011. Myślałam o szkole społecznej w Ursusie (mam tam najbliżej) ale okazało się, że bardzo dużo dzieci zgłosiło się... No i zaczęłam szukać innego (altermatywnego rozwiązania) Czy zna ktoś szkołę Tęczowy ogród? Jacy nauczyciele, jak rzeczywiście wygląda dwujęzyczność? Będę wdzięczna za wszelkie opinie.
Obserwuj wątek
  • evkam Re: Tęczowy ogród Dwujęzyczna Szkoła Podstawowa 24.01.11, 11:35
   up. Może są tu rodzice dzieci chodzących do tej szkoły :)
   • Gość: zawsze.mama2 Re: Tęczowy ogród Dwujęzyczna Szkoła Podstawowa IP: 212.160.172.* 25.01.11, 16:29
    Droga Pani, moje dziecko chodziło do tej szkoły. To zupełna prowizorka. Szkoła wynajmuje dwie klasy w szkole publicznej na dwóch różnych końcach korytarza i różnych pietrach, więc dzieci nie widują się ze sobą. Przerwy w tej pseudo szkole są w innych godzinach niż przerwy w szkole publicznej. To oznacza, że dzieci przez 6-7 godzin siedzą w jednym pomieszczeniu, nie mogą w tym momencie normalnie korzystać z przerwy i wykrzyczeć się czy przejść po korytarzu, gdyż w tym czasie szkoła publiczna ma normalne lekcje, więc nie mogą im przeszkadzać. Nie ma za to absolutnie żadnych przeszkód by pani prowadziła zajęcia w 20m klasie w czasie gdy szkoła publiczna (potężny budynek przy Kazimierzowskiej) ma przerwę, dzieci wrzeszczą, biegają a biedne Sierotki z Tęczowego Ogrodu siedzą w klasie bez ruchu. Proszę samemu sobie odpowiedzieć czy czas ten jest dobrze wykorzystany. Z powodu braku ruchu, powietrza (nie wychodzą na przerwę nie wietrzą klasy) dzieci są makabrycznie sfrustrowane i zmęczone. Zapewniam Panią, że "dobra atmosfera", dwujęzyczna szkoła" to jedynie marketing dla biznesu. Notorycznie fluktująca kadra nauczycielska, dzieci przychodzą i odchodzą. Z przedszkola jedynie garstka osób decyduje się na pozostawienie dziecka w tej szkole. I tez odchodzą. Docelowy budynek szkoły o czym mówią p. właścicielka i p. dyrektor w którym prowadzone jest przedszkole, Miłobędzka nie ma pozwolenia inżyniersko-budowlanego do prowadzenia działalności usługowej w tym szkołę. Przedszkole nie ma tak restrykcyjnych wymagań. Dwujęzyczność to fikcja. Nauczyciele w szkole, do tej pory jedynie Ciocie w przedszkolu, teraz uczą się być nauczycielem szkolnym. Zupełnie nie polecam.
    Wiele można by pisać, w większośći na nie.
    • Gość: Kasia Re: Tęczowy ogród Dwujęzyczna Szkoła Podstawowa IP: 212.160.172.* 25.01.11, 16:36
     Potwierdzam, nie polecam, faktycznie prowizorka. Może i dwa zdania nauczą po angielsku, ale matematyka i j.polski na tak fatalnym poziomie, żę proszę nie mieć złudzeń, że dziecko będzie później mogło kontynuować naukę w dobrym gimnazjum.
    • Gość: blueeye Re: Tęczowy ogród Dwujęzyczna Szkoła Podstawowa IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 28.01.11, 16:19
     Mam wrażenie, że opinia Pani jest mocno przesadzona i krzywdzącą m.in. dla nauczycieli.

     "Nauczyciele w szkole, do tej pory jedynie Ciocie w przedszkolu, teraz uczą się być nauczycielem szkolnym".

     Droga Pani!
     Aby pracować w szkole, przedszkolu trzeba mieć odpowiednie wykształcenie. Owszem nauczyciele szkolni wcześniej pracowali w przedszkolu, co moim zdaniem działa na ich plus. Lepiej znają potrzeby, możliwości dziecka oraz potrafią dostosować lekcje do predyspozycji dzieci. 6latki czują się świetnie w szkole! Kadra jest uśmiechnięta, młoda i kreatywna. A specyfika zawodu nauczyciela polega na tym, że uczą się przez całe życie. Kadrę nauczycieli z tej szkoły znam „od podszewki” i zapewniam, że jest świetnie przygotowana do pracy z dziećmi.
     Jeśli zabrała Pani dziecko ze szkoły, to trudno oczekiwać od Pani pozytywnej opinii. Jednak krytyka powinna być konstruktywna i na poziomie. Ocena przez Panią wydana jest nieobiektywna i niesprawiedliwa. Myślę, że nie tylko jest to moje zdanie.

    • Gość: Jola Re: Tęczowy ogród Dwujęzyczna Szkoła Podstawowa IP: 213.86.33.* 21.04.11, 13:13
     Ja tylko mogę wypiewiedzieć się w sprawie 3 oddziałów przedszkolnych Tęczowego Ogrodu - totalna prowizorka. Zmiana personelu, wychowawczyń, zmiany budynków, sal, programu. Totalne nastawienie na kasę, zero myślenia o dzieciach. Strasznie przykre, a było to takie fajne przedszkole jeszcze kilka lat temu. Na szczęście moje dziecko ma tylko jeszcze rok w tym koszmarze.
   • 06maj Re: Tęczowy ogród Dwujęzyczna Szkoła Podstawowa 28.01.11, 10:53
    Moje dziecko chodzi do tej szkoły.Lubi swoja szkolę i lubi swoja Panią. Szkoła jest kameralna i stwarza dobra atmosferę dla nauki. Uważam , że poziom jest wysoki zarówno na zajęciach z edukacji polskiej jak i angielskiej. Dużo tu się dzieje, widać ,że nauczycielom się porostu chce. Biorą udział w wielu konkursach. Wszyscy rodzice na bieżąco są informowani o wszelkich wydarzeniach , które dzieją się w szkole.
    Ostatnio 2 dzieci wróciło z innych szkól .
    Czuje ,że moje dziecko jest tu bezpiecznie. Ja polecam.
    • evkam Tęczowy ogród Dwujęzyczna Szkoła Podstawowa 28.01.11, 14:36
     Dziękuję za wszystkie opinie. Bardzo mi pomogły! Chyba jednak zdecyduję się na inną szkołę...
     Pozdrawiam
     • Gość: gość Re: Tęczowy ogród Dwujęzyczna Szkoła Podstawowa IP: *.aster.pl 14.04.11, 21:52
      Ja też nie polecam, moje dziecko chodziło tam do przedszkola i znam rodziców, którzy mieli dziecko w szkole podstawowej, ale bardzo szybko wypisali. Edukacja na niskim poziomie.Mogą prowadzić przedszkole, ale nie szkołe. Dyrektorki nastawione tylko na zbijanie kasy. Rodzice zaoszczędzcie dzieciom fatalnego startu w pierwszych krokach bycia uczniem w tej pseudo "szkole". Dwie Panie dyrektorki przedszkola powinny doskonalić się w prowadzeniu najpierw przedszkola, bo niedługo wszyscy będą Tęczowy Ogród omijać szerokim łukiem. Wiem od znajomej, że dzieci przedszkolne, które chodzą od roku do przedszkola będą przenoszone do innego budynku - podkreśle małe dzieci, które dopiero co oswoiły się z nowym miejscem. Dyrekcja chce dzieciakom zafundować po raz dugi proces adaptacji. Jeżeli tak się stanie i dzieci przeniosą jestem przekonana, że rodzice tej grupy ( a kilku znam) tego tak spokojnie nie zostawią i będzie bardzo głośno o tym w mediach
      • Gość: Ramona Re: Tęczowy ogród Dwujęzyczna Szkoła Podstawowa IP: 213.86.33.* 06.05.11, 14:07
       Tęczowy Ogród jest nieprofesjonalnie prowadzoną placówką, bez ładu i składu, bez przygotowania merytorycznego, biznesowego, pedagogicznego. Wielkie reklamy i dobra strona internetowa, to wszystko. Nie polecam.
       • Gość: Gosc 2 Re: Tęczowy ogród Dwujęzyczna Szkoła Podstawowa IP: *.adsl.inetia.pl 19.05.11, 22:04
        Widzę jakaś dziwna anty reklama szeptana zaczyna się wokół Tęczowego Ogrodu.

        Od kilku lat znam tę placówkę, większość nauczycieli, dyrektorki, właścicielki - mam tam 2 dziecko. Uważam że placówki prowadzone są fantastycznie - z dużym nastawieniem na potrzeby dziecka, dużą pasją i radością. Widzę jak panie codziennie opiekują się maluchami, jak wprowadzają w świat straszaki. Absolutnie nie ma tu nastawienia na kasę, jakieś tanie oszczędności itp A porównanie mam, bo starsze dziecko jest w innej szkole, choć też prywatnej. To jest dopiero prowizorka i taniocha wykonania. A kosztuje krocie.

        Przedszkole Tęczowy Ogród szczerze polecam - wokół przedszkola wyrosły jak grzyby po deszczu inne przedszkola i mam wrażenie że to konkurencja próbuje wpłynąć na opinie otoczenia.
        • Gość: gosc Re: Tęczowy ogród Dwujęzyczna Szkoła Podstawowa IP: *.home.aster.pl 17.06.11, 21:28
         Pani odnosi sie do Przedszkola, ktorej jest jakie takie, ale tu mowa jest o Szkole. To juz nie jest zabawa. Przedszkole moze sobie pozostawac wylacznie przynoszaca korzysci firma, od Szkoly wymaga sie jednak czegos wiecej.
  • Gość: gość Re: Tęczowy ogród Dwujęzyczna Szkoła Podstawowa IP: *.play-internet.pl 11.12.11, 16:40
   Faktycznie Szkoła Tęczowy Ogród to prowizorka, budynek jest zupełnie nie przystosowany dla dzieci szkolnych, jeszcze chwile temu był to budynek przedszkolny, w sumie jeszcze są tam grupy 4-5 latków. Plac zabaw jest przystosowany dla dzieci 2,5-5-letnich, jak tam mają się odnaleźć dzieci starsze?. Sale są malutkie, oddzielone od siebie dyktą, więc słychać wszystko co dzieje się w sali obok. Korytarz – ja mam większy w swoim domu, a tu spędzają przerwę wszystkie dzieci. Ponadto to szkoła tylko dla klas 1-3. właścicielka nie ma zezwolenia na prowadzenie klas 4 i wyżej, wiec albo będą nowe przenosiny, kolejne.. Dzieci to nie worki z ziemniakami, żeby je przerzucać co rok czy 2 lata. Ja już zrezygnowałam z narażania moich dzieci na taki szoki i innym też dobrze radzę.
   • Gość: gość Re: Tęczowy ogród Dwujęzyczna Szkoła Podstawowa IP: *.183.238.161.dsl.dynamic.t-mobile.pl 18.01.12, 12:32
    Ja też szukam szkoły dla mojego dziecka. Chciałabym, żeby dobrze poznało języki, zainteresowała mnie więc oferta szkoły Tęczowy Ogród...ale bardzo mnie zaintrygowały negatywne wpisy, skąd taka zajadłość? Wiem, że do ich przedszkola trudno się dostać, a dzieciaki zdają później bez problemu do szkół prywatnych (np. Obrzeźna, Bachmacka) Rodzice chwalą poziom i edukację szkoły, więc chyba zdecyduję się na egzamin u nich, choćby z ciekawości.
    • bluebird6 Szerokim łukiem! Odradzam! 06.03.12, 22:22
     Już wyjaśniam, skąd może tu być tyle negatywnych wpisów - mało która placówka prywatna tak źle traktuje klientów czyli rodziców i dzieci. W każdym innym wypadku w podobnych sytuacjach nikt normalny nie chciałby mieć z Tęczowym Ogrodem nic wspólnego. Tu sytuacja jest skomplikowana, nikt nie powie: Do widzenia, bo w grę wchodzi dobro dziecka, któremu przecież nie zmienimy po roku Pani czy kolegów. Dlatego większość z nas zaciska zęby, płaci i akceptuje.
     Jestem rodzicem dziecka z przedszkola, więc na temat samej szkoły wprost wypowiedzieć się nie mogę, ale wystarczy spojrzeć, ile dzieci z przedszkola kontynuuje nauke w szkole TO - garstka. I są to głównie - nie licząc syna właścicielki - raczej dzieci z miasta, czyli takie, które o stuacji w TO pojęcia nie mają, a znają tylko starą, dobrą opinie sprzed lat.
     A prawda jest taka - przedszkole jest jednym z najdroższych w Warszawie - 1,5 tys. plus zajęcia dodatkowe daje koło 2 tys. zł. Od roku, czyli odkąd właścicielka zalegalizowała placówkę przy Miłobędzkiej (bo wcześniej przez dwa lata nie miała żadnych pozwoleń i zgód, o czym rodzice dowiedzieli się PRZYPADKIEM!) dostaje z miasta dotację na każde dziecko czyli koło 600 zł. To daje dobre dwa tysiące m-cznie i powinno wystarczyć na pełną, profesjonalną opieką i wysoki poziom nauczania. A rzeczywistość? Program przedszkolny niezwykle ubogi - wyjazdy do teatrów raz w ROKU!, podstawowym punktem programu są konkursy RODZINNE, które polegają na tym, że dzieci w domu przygotowuję marzannę, plakaty, wiersze czy inne.
     Opieka - żałosna, bo nie licząc kilku naprawdę kompetentnych pań, personal jest zbyt mały, bo właścicielce szkoda zatrudnić więcej osób - więc do każdej grupy tylko jedna pani, która też kiedyś musi wyjśc. Efekt? Odbiera się dziecko posiniaczone po południu i nikt nie wie, co się stało, bo studentki, które dziećmi wtedy sie opiekują pojęcia nie mają, co się danego dnia wydarzyło. Pani z sekretariatu biega po schodach prowadząc kolejne grupy na zajęcia dodatkowe, często dzieciaki na nie nie idą, bo pani zapomniała, a płaci się oczywiście za wszystko i to słono. Skoro jest mało pań, to trudno dzieci dopilnować, przed rokiem zdarzyło się, że dziewczynki po balecie rozbierały się same przy otwartych drzwiach i obcych rodzicach i biegały półnagie po piętrze, bo nikt akurat się nimi nie zajmował.
     Za TAKIE PIENIĄDZE!!!
     Co gorsza, dyrekcja i właścicielka traktują wszystkich z góry, żadnego kontaktu, człowiek musi prosić o spotkania i zebrania, a one z łaską się godzą. To absolutnie nienormalne i gdyby nie chodziło o dziecko i jego dobro, omijałbym Tęczowy Ogród jak najszerszym łukiem. I wszystkim to radzę.
     • monia1054 Re: Szerokim łukiem! Odradzam! 07.03.12, 22:12
      O rety, co za bzdury! Nie zazdroszczę konieczności współpracowania z takimi ludźmi. Ktoś tutaj chyba wyładowuje własne frustracje i problemy.Moje dzieci chodzą do Tęczowego Ogrodu. Mam dziecko w pierwszej klasie, jestem zachwycona rozwojem dziecka i wielością zajęć, jakie ma. Klasa jest 15-osobowa, nikt nawet nie zamierza odchodzić. Zresztą z tymi ucieczkami dzieci to bzdura. W drugiej klasie pojawiło się w tym roku dwóch nowych chłopców, w pierwszej, gdzie chodzi moje dziecko są te same dzieci - większość z naszego przedszkola. Córkę zapisałam również do pierwszej klasy - większość dzieci w obu klasach pierwszych jest z Tęczowego Ogrodu. Dla mnie jeszcze zaletą jest to, ze dziecko ma całodzienne wyżywienie, co z tego co wiem raczej nie jest reguła.Jeżeli nie interesują kogoś molochy, a małe klasy, kameralne, ciepłe, indywidualne podejście do uczniów to warto się zainteresować tą szkołą.
     • Gość: Kasia Re: Szerokim łukiem! Odradzam! IP: *.183.244.25.dsl.dynamic.t-mobile.pl 12.03.12, 10:50
      Oj, negatywna opinia mocno przesadzona. Po pierwsze, przedszkola prywatne niestety są drogie, ale grupy sa małe, kameralne, Panie wychowawczynie świetne, program angielski genialny, raz miesiącu filharmonia, teatr czesciej niz raz w roku, jedzenie niezłe. Moje dziecko zawsze trafia na zajęcia dodatkowe dzięki paniom z sekretariatu, które wiedza wszystko o wszystkim i z pewnością nie gubią dzieci :) Moja córka nigdy nie biegała na golasa (?!) po korytarzu po balecie, zawsze jestem po zajęciach i widzę, co się dzieje. Faktycznie, nie wszystkie dzieci zostają w szkole TO, ale dlatego, że mają starsze rodzeństwo w innych szkołach, za to słyszałam, że o miejsca w zerówce był bój, bo w zasadzie wszyscy chceli zostać.
      Podsumowując: dwójka moich dzieci z TO, jestem bardzo zadowolona.
      • bluebird6 Re: Szerokim łukiem! Odradzam! 19.03.12, 23:06
       Raz w miesięcu filharmonia - to znaczy przyjeżdża kilkoro muzyków i daje koncert dla kilkudziesięciorga dzieci stłoczonych w jednej salce, bo tak jest najtaniej, to kosztuje grosze.
       Teatr częściej niż raz w roku? Chętnie się dowiem, bo pierwszy raz słyszę. Przed miesiącem dzieci były w Guliwerze ( po raz pierwszy w tym roku szkolnym), a przed rokiem na Dzień Dziecka w kinie Luna na jakimś teatrze objazdowym! W przedszkolu, które ma najwyższe czesne w Warszawie! Żadne przedszkole w okolicy nie jest tak drogie przy tak ubogiej ofercie, w żadnym na przykład dziećmi nie opiekuje się tylko jedna pani, a DWIE. W Tęczowym Ogrodzie właścicielka uważa, że to fanaberia i dwie panie zajmują się wyłącznie trzylatkami.
       Wracając do szkoły i wątku, że rodzice, którzy mają dzieci w przedszkolu nie wybierają tej placówki - nie wszystkie dzieci mają rodzeństwo, a tym bardziej rodzeństwo starsze i to w innych szkołach. Z tej teorii powinno wynikać, że już jedynaki mogłyby do szkoły TO trafiać. Jeśli jest tak świetnie, to dlaczego nie trafiają?
       • monia1054 Po prostu frustracie zmień przedszkole! 20.03.12, 15:57

        Jeżeli się tak nie podoba, to PO PROSTU FRUSTRACIE ZMIEŃ PRZEDSZKOLE! Po co oczerniać? Po co pisać nieprawdę? Jeżeli nic nie odpowiada to po co męczyć siebie i dziecko? I przede wszystkim innych zadowolonych rodziców i dzieci, które są szczęśliwe w Tęczowym Ogrodzie.
        • bluebird6 Re: Po prostu frustracie zmień przedszkole! 28.03.12, 00:06
         Droga Pani, nie oczerniam, tylko ostrzegam, bo popularność TO wciąż wydaje mi się rzeczą niesamowitą. Chętnie też powymieniałabym uwagi merytoryczne, gdyby ktoś był zainteresowany, np. o tym, czy dzieci w wieku przedszkolnym potrzebują dwóch opiekunek w grupie (jak w każdym innym przedszkolu, włącznie z placówkami publicznymi), czy jedna w zupełności wystarcza (jak w TO). Oczywiście, rada, by zmienić placówkę, byłaby dobra, gdyby nie chodziło o moje dzieci, ale niestety, one są tu dla mnie najważniejsze, więc nie mam wyjścia - poczekam do czerwca i uciekamy jak najdalej, bo teraz czas na szkołę. Oczywiście inną.
         • Gość: Adna Re: Po prostu frustracie zmień przedszkole! IP: *.play-internet.pl 15.04.12, 22:16
          Witam, Przyłączam się niestety do tych negatywnych opinii o TO!! Placówka ta niestety ciągle korzysta ze swojej starej popularności kiedy to podobno miała dobre opinie bo skupona była na dzieciach, teraz to już inna sprawa..... Z mojego doświadczenia wiem, że człowiek dzieli się raczej negatywnymi wrażeniami chcąc aby inni nie doświadczyli podobnych odczuć , a poprzednie pozytywne wypowiedzi, raczej brzydko mówiąc, śmierdzą mi piar-em właścicielki lub jakiejś agencji, która powinna nadzorować takie fora. Faktycznie program na każdy miesiąc wygląda jakby miał dużo atrakcji, ale to prowizorka, a koncerty filharmoni faktycznie ogląda cale przedszkole i to co drugi miesiąc. Wyżywienie całodzienne?? -ta jedna zawsze taka sama tacka zeschniętych kanapek- na podwieczorek dla wszystkich grup ściśniętych w jednej sali. Najgorsze że nie jest tak łatwo naprawić swój błąd i przenieść dziecko w trakcie roku do nowej grupy dzieci w innym przedszkolu.
          • monia1054 Re: Po prostu frustracie zmień przedszkole! 16.04.12, 20:23
           Jakież to charakterystyczne dla Polaków - uwierzymy, że ktoś może szczerze oczerniać, mimo że może to pisać w interesie innej placówki (bo po co niby działałby na niekorzyść placówki, w której ma dziecko), natomiast pozytywne opinie muszą być sfingowane.
           Nie rozumiem, dlaczego osoby, które nie mają dzieci w szkole i w związku z tym niewiele o niej wiedzą (bo z drugiej ręki) wypowiadają się o niej używając przykładów z przedszkola.
           Ja jestem zadowolona ze szkoły i nie spotkałam wśród rodziców nikogo nie zadowolonego. To tyle, jeżeli chodzi o szkołę, ale najlepiej samemu sprawdzić.
     • Gość: rodzic absolwenta Re: Szerokim łukiem! Odradzam! IP: *.dynamic.chello.pl 14.09.12, 11:52
      W pełni się zgadzam z tym postem.
      Mam dokładnie takie same odczucia i spostrzeżenia.
      To przykre, ale to wszystko prawda...
  • Gość: gość Re: Tęczowy ogród Dwujęzyczna Szkoła Podstawowa IP: *.acn.waw.pl 16.04.12, 09:52
   Jako mama trzech pociech proponuję sprawdzic ofertę Argonaut przy ul Radarowej, mam tam swoje dzieciaki i jestem zadowolona z poziomu ich oferty.
   • Gość: gosiac Re: Tęczowy ogród Dwujęzyczna Szkoła Podstawowa IP: *.147.61.205.nat.umts.dynamic.t-mobile.pl 03.11.12, 22:12
    A to ostatnie to a reklama Argonauta,ladna ale nie wszystko Co sie swieci......
    • Gość: Mamma Re: Tęczowy ogród Dwujęzyczna Szkoła Podstawowa IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 13.12.12, 16:41
     A jak wygląda dwujęzyczność dzieci. Czy po roku nauki zaczynają już mówić po angielsku? I kto prowadzi zajęcia z angielskiego, tzn. czy mają native speakerów?
     • monia1054 Re: Tęczowy ogród Dwujęzyczna Szkoła Podstawowa 18.12.12, 14:57
      Tęczowy Ogród polecili mi znajomi właśnie ze względu na wysoki poziom angielskiego.
      Moja dwójka dzieciaków na wakacjach nie miała problemów z porozumiewaniem się z dziećmi tambylców.
      Nie boją się mówić po angielsku.
      Dzieciaki mają kilku nauczycieli - zarówno nativi jak i Polacy. Każdy z nich zajmuje się innymi tematami. Na jednych zajęciach zajmują się matematyką, na innych uczą się gotować po angielsku a na jeszcze innych przeprowadzają eksperymenty naukowe.
      Zresztą, nawet w tej samej klasie są dzieci innojęzyczne - dzieciaki muszą się więc porozumiewać po angielsku, a jak wiadomo potrzeba jest matką wynalazków ;P
      • anneliese22 Półkolonie w Warszawie na www.planetawarszawa.pl 25.06.13, 00:34
       Ja szukałam szkoły, a znalazłam super półkolonie. wiele ciekawych programów dla dzieci. Artystyczne, językowe, sportowe. Moi znajomi mówili, że naprawdę warto.
      • Gość: Oss Re: Tęczowy ogród Dwujęzyczna Szkoła Podstawowa IP: *.static.chello.pl 16.04.16, 17:33
       No to coś się niestety popsuło. Obecnie dwujęzyczność to tylko dodatek w nazwie. Wprowadzanie kilku słówek w poszczególnych przedmiotach to nie jest edukacja dwujęzyczności w nowoczesnym wydaniu. Mam wrażenie że cała szkoła powinna się nieco przewietrzyć i zasranowić się nad nowocześniejszymi metodami nauczania. Te które stosują nie przygotują mojego dziecka do dalszej dobrej edukacji. Do czerwca wytrzymam, ale poważnie myślę o dobrej edukacji dla mojego dziecka i to napewno nie jest dobre miejsce.
       • monia1054 Re: Tęczowy ogród Dwujęzyczna Szkoła Podstawowa 18.04.16, 12:51
        To jesteś odosobniony/a. Dzieciaki świetnie zdają egzaminy 6-klasisty (angielski lepiej, niz szkoły profilowe np Kanadyjska, czy Brytyjska), sa bardzo aktywne, również międzynarodowo, chodzą do gimnazjum na całym świecie (Dubaj, USA, Wielka Brytania) bez problemu językowego, współpracują z dzieciakami na całym świecie. Chyba o to chodzi w dwujęzyczności, prawda?
        • Gość: Oss Re: Tęczowy ogród Dwujęzyczna Szkoła Podstawowa IP: *.centertel.pl 21.04.16, 09:00
         Jednak wydaje mi się że nie jest to odosobniona opinia. Przykro mi, bo straciliśmy rok. I nie tylko mówię o naszym przypadku. Obiecywane było 10 godzin jezyka angielskiego ale w tym są wliczone zajęcia dodatkowe (które nie są obowiązkowe). Rozumiem że odpisujesz mi w imieniu szkoły ... ale naprawdę ja już na taki marketing się nie nabiorę i każdemu kto jest zainteresowany szkołą proponuje precyzyjniej zapoznać się z ofertą.
         • monia1054 Re: Tęczowy ogród Dwujęzyczna Szkoła Podstawowa 07.05.16, 22:27
          Jeżeli się odnosisz do oferty, to może najpierw się z nią zapoznaj (nie wiesz nawet, jaka liczba godzin jest w ofercie). Lekcji dwujęzycznych i angielskich jest 14 tygodniowo. Wszystkie są w podstawowym pensum. Rozumiem, że piszesz dla konkurencji. Warto jednak najpierw dokładnie zapoznać się z ofertą zanim się ją skrytykuje.
          • Gość: Oss Re: Tęczowy ogród Dwujęzyczna Szkoła Podstawowa IP: *.centertel.pl 01.06.16, 18:55
           @monika1054 widzę że już od lat bronisz dobrego imienia szkoły ... to już chociaż pisz że jesteś z tej szkoły ... wtedy będzie zrozumiałe twoje bezkrytyczne podejście do tematu. Szkoda tylko że to co piszesz nie jest prawdą, ale rozumiem że jakoś bronić się trzeba.
           Może jeszcze chcesz popisać o innych mankamentach których nie ma ?
           Oj byłoby o czym pisać ... o obiadach z waszej "kuchni" ... o ciasnocie i nieprzystosowanym budynku na potrzeby szkoły ... o pseudo placu zabaw ... o tym że dzieci jedzą posiłki w ławkach bo nie ma stołówki ... a może odpisz mi jak już komuś wcześniej odpisałaś - że jak się nie podoba to wynocha ... moje gratulacje. Nie fatyguj się, już odchodzę z tej szkoły ... a resztę przestrzegam - miejcie szeroko otwarte oczy i rozejrzyjcie się jakie są warunki (a właściwie jakich nie ma)
           • Gość: ali70 Re: Tęczowy ogród Dwujęzyczna Szkoła Podstawowa IP: *.internetdsl.tpnet.pl 15.02.17, 11:52
            Tak, ciasnota ogromna, ale z tego co mnie słuchy doszły to szukają nowej lokalizacji bo nowa reforma zupełnie im plany na ten budynek pokrzyżowała. I właściwie to dobry pomysł ale szkoda że nikt nie chce powiedzieć jak daleko ma być od obecnej lokalizacji, szkoda że nikt z nami o tym nie rozmawia, nie chcę się we wrześniu dowiedzieć że szkoła będzie w innym miejscu (gdzieś daleko i że dzieci busem będą wożone jak to ma miejsce w Meridianie gdzie bus jeździ z Ursynowa na ochotę - jakaś porażka . Mam nadzieję że wywołam moim wpisem dyskusję na ten temat i że ktoś zacznie z nami rozmawiać.
          • Gość: olo Re: Tęczowy ogród Dwujęzyczna Szkoła Podstawowa IP: 80.50.149.* 21.02.17, 12:01
           14h angielskiego to już chyba gruba przesada - ile z tego jest godzin obowiązkowych, a ile w zajęciach dodatkowych do wyboru - już naprawdę się ośmieszacie. Poziom słabiutki, oj słabiutki. Lepiej mieć kilka godzin w tygodniu ale prawdziwych niż pseudo 14h języka

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nie pamiętasz hasła lub ?

Nakarm Pajacyka