Dodaj do ulubionych

Pętla się zaciska

18.02.21, 06:36
www.tokfm.pl/Tokfm/7,103086,26800817,czechy-bez-aborcyjnej-pomocy-dla-polek-minister-zdrowia-powolal.html#s=BoxOpImg5

Taką możliwość wykluczył właśnie czeski minister zdrowia Jan Blatny. Przypomniał, że nad Wełtawą obowiązuje przepis, który zabieg aborcji dla kobiety nie mieszkającej na stałe w Czechach uznaje za przestępstwo.
Obserwuj wątek
      • dolcenera Re: Pętla się zaciska 18.02.21, 06:59
        Raczej terminację późnej ciąży ( trisomie i czy deformacje etc) trudno zrobić poza szpitalem, w prywatnym gabinecie, wiec pieniądze czy nie, oznacza to de facto, ze o wycieczce do Czech trzeba zapomnieć.
        A i wczesne, prywatne aborcje dla Polek mogą być utrudnione przy takim podejściu ichniejszego MZ.
        • chicarica Re: Pętla się zaciska 18.02.21, 09:44
          W Skandynawii, moja droga, za 3-dniowy pobyt w szpitalu (poród) osoby tu nieubezpieczonej rachunek wynosi 180-kilka tysięcy koron. Jak myślisz, ile będzie kosztowała aborcja?
          Trwają co prawda rozmowy na temat udostępnienia możliwości darmowej aborcji dla Polek w Szwecji - ale ciekawe, czy panie psioczące na ponoć fatalną jakość służby zdrowia (z którą nie mają styczności) w kalifacie będą takie chętne do skorzystania z niej.
          • woman_in_love Re: Pętla się zaciska 18.02.21, 09:54
            Napisałam do Funduszy Norweskich z prośbą (ba! wręcz błagałam), by powołali podfundusz finansujący w 100% aborcje Polek (z przelotami), a pokrywali go z puli, którą przekazują Polsce jako dotacje na polską służbę zdrowia.

Czyli, żeby wycięli np. to: "Modernizacja i rozbudowa Szpitalnego Oddziału Ratunkowego w Szpitalu Wojewódzkim Nr 2 w Rzeszowie".
              • woman_in_love Re: Pętla się zaciska 18.02.21, 18:57
                No tak, ale trzeba pamiętać, że akcja pisania maili ze skargą na gminy wolne od LGBT dała efekt dlatego, że pisało wiele osób, a nie tylko ja.
                Moje pojedyncze pisanie nic nadal nie da, jeżeli tych maili nie pójdzie teraz kilka tysięcy + jak parę organizacji kobiecych wprost nie wystąpi z taką oficjalną prośbą, by wyodrębnić podfundusz pomocy polskim kobietom, a finansować go potem z wycinania dotacji na polską służbę zdrowia, w którą te Fundusze Norweskie też ładują niezłe pieniądze.
            • pytajnik188 Re: Pętla się zaciska 18.02.21, 10:37
              Tak, bo każdy ma tyle kasy na wakacje w Kalifornii i z smuteczkiem na ustach wybierze je na aborcję w Szwecji, bo przecież utrzymanie chorego dziecka kosztuje więcej.
              Owszem, kosztuje o ile nie umrze przy porodzie lub tuż po, jednak nie każdy ma tyle pieniędzy na koncie i nie pójdzie i sobie nie wybierze. Nie każdy też ma od kogo pożyczyć i jak się zapożyczyć. Sprzedaż majątku żeby nie skończyć z chorym dzieckiem też trwa, chyba że chcesz oddać za pół darmo. A ciąża nie zaczeka, a rozwija się z każdym dniem.

• arthwen Re: Pętla się zaciska 18.02.21, 12:03
                No to jak ktoś sobie mniej ceni swoje zdrowie (fizyczne i psychiczne), to już w sumie jego wybór? Ja bym się wolała zapożyczyć jednak niż liczyć, że "to tylko parę miesięcy w ciąży, a potem może nie przeżyje".
                  • wkswks Re: Pętla się zaciska 18.02.21, 13:27
                    Nie ma przeczytaj ze zrozumieniem. Większość osob stać na kredyty, narty, wakacje itp, wiec wybacz/ nie zapłaciłabym raty za kredyt niz rodziła niechciane dziecko. Taka prawda.
                    • pytajnik188 Re: Pętla się zaciska 18.02.21, 14:02
                      Większość osób stać tak? A skąd to wiesz? Te które stać nie płaczą, bo wyjadą. Tak było i do tej pory. Te, których to będzie dotyczyć, nie wyjadą bo nie będą mieć ZA CO. Chyba, że aborcja bez granic im pomoże finansowo.
                      Europa przed koronawirusem była otwarta wzdłuż i wszerz. Z pieniedzmi można było pojechać w 4 strony świata. A jednak nadal w Polsce rodziły się chore i niechciane dzieci. Ciekawe jakim cudem?

Podam ci prosty przykład. In vitro. Nie refundowane. Jeśli para ma problem immunologiczny badania, i sama procedura to olbrzymie koszta. Kilkukrotne. Całe oszczędności na to idą, zaciągane są kredyty. A żyć za coś trzeba, mieszkanie Polacy też często mają na kredyt. Leczenie kosztuje. I nagle długo upragnioną ciąża jest z wadą. Skąd się zapożyczyć, jak tonie się w długach? Popatrz szerzej niż czubek własnego nosa. Dlatego tak istotne jest wspieranie aborcji bez granic finansowo oraz otrzymanie choc od jednego państwa pomocy w tej kwestii chociaż za pół darmo przy pomocy organizacji pro choice.
                      Mimo wszystko, mimo tego, że mamy to na własne życzenie.
                    • swinka-morska Re: Pętla się zaciska 18.02.21, 15:30
                      wkswks napisał(a):

> Większość osob stać na kredyty, narty, wakacje itp, wiec wybacz/ nie zapłaciłabym raty za kredyt niz rodziła niechciane dziecko.

Ciekawe, że jakoś nikt nie oczekuje, że osoba np. z zawałem będzie brała kredyt ("bo przecież zdrowie jest ważniejsze niż jakiś tam kredyt").
                      Moralne obciążanie osoby w nagłym kryzysie koniecznością wytrzaśnięcia pieniędzy na procedurę medyczną oznacza, że żyjemy w kraju 3. świata.
                    • chicarica Re: Pętla się zaciska 18.02.21, 15:44
                      Kotuś, get real. Większość ludzi, nawet żyjących na co dzień tu w Szwecji, nie jest niejednokrotnie w stanie zabukować sobie wizyty lekarskiej, bo nie zna języka i nie radzi sobie. Skąd wiem? Bo takim pomagam często.
                      Twierdzisz, że człowiek w ciąży będzie w stanie ogarnąć sobie siedząc w Polsce aborcję w Szwecji? Mówimy, przypominam, nie o typowej ematce, która zna szwedzki, suahili i nahuatl oraz dysponuje funduszami pozwalającymi w razie czego jechać na aborcję na Marsa, tylko o zwykłej, przeciętnej, steranej polskiej kobiecie, nie posiadającej nawet kontaktu do dobrego ginekologa w Polsce, a co dopiero kontaktów pozwalających na zorganizowanie sobie podróży, pobytu i zabiegu medycznego za granicą.
                    • milupaa Re: Pętla się zaciska 19.02.21, 12:37
                      Nie pitol. Są osoby i śmiem twierdzić że właśnie bardzo dużo, których nie stać na zapożyczenie się, na kredyty, i nie będzie miała skąd wytrzasnąć takiej kasy. Społeczeństwo polskie nie jest bogate.
                  • arthwen Re: Pętla się zaciska 18.02.21, 14:52
                    W takiej sytuacji nie ma, że nie da się. Własnie o to chodzi - można załatwić kasę, są organizacje, które w tym (konkretnie, celowo) pomagają (i jak najbardziej jest sens je wspierać), a poza tym to zwyczajna matematyka - aborcja będzie kosztować tyle i tyle, utrzymanie dziecka później dużo więcej.
                    Nie łudź się, że te kobiety, które rodzą teraz niechciane ciąże (czy zdrowe czy nie) to dlatego, że nie było ich tak naprawdę stać na aborcję. Takich jest może jakiś promil. Reszta to brak decyzyjności (pokłosie bardziej wychowania i uwarunkowań niż braku kasy). I takiego własnie podejścia, że w sumie moje zdrowie to taki tam zaniedbywalny element (nie tylko w przypadku ciąży), nie warto za uniknięcie paru miesięcy męczarni płacić kredytem, czy pozbawieniem się wygód (bo niby mogłabym ruchomości czy nieruchomości sprzedać, ale stracę na tym - cóż, wybór).
                    • pytajnik188 Re: Pętla się zaciska 18.02.21, 15:17
                      Nie oceniaj innych przez pryzmat siebie.
                      Organizacje jeszcze są. Jutro ich może nie być. Na pewno niedługo się za to wezmą.
                      Jeśli teraz zgłaszać się będą do nich potrzebujący, to czy dadzą radę finansowo pomoc wszystkim?
                      I właściwie po co się zgłaszają, jak KAŻDEGO i tak STAĆ.
                      Oczywiście, że kobiety rodzą niechciane dzieci bo był utrudniony dostęp do aborcji.
                      Wczoraj wyjechaly np z Podkarpacia do Warszawy - dużo taniej i szybciej. Dziś muszą jechać duzo dalej i drożej. O ile farmakologiczna aborcja i logistyka jej usunięcia to dość krótka piłka, o tyle usunięcie ciąży z wadami, w odpowiednim czasie, gdzie same badania sporo go zabrały i zorganizowanie w szybkim tempie dużych pieniędzy nie jest osiągalne dla każdego, chyba że dla kogoś kto ocenia przez pryzmat siebie.
                      Rozumiem, że kredyty, szczególnie teraz rozdają w każdym banku, po pięć na raz.
                      Rozumiem, że nieruchomość o ile się ją ma, sprzedaje się w tydzień, naciska się guzik stop ciąża. Rozumiem, że jeśli taka kobieta ma inne dzieci to wróci pod most, a ty je utulisz do serduszka? Jakaś ty mądra. Dziennnki za te cenne podpowiedzi.
                      • arthwen Re: Pętla się zaciska 18.02.21, 15:39
                        Dzieci mają rodzice. Nie kobieta.
                        Przestań się oszukiwać, że większość jest taaaaka biedna. Bieda, panie aż piszczy. Ale na fajki zawsze jest. I piwko dla pana. Nawet jak na co innego nie ma. Sorry, to jest wybór.
                          • arthwen Re: Pętla się zaciska 18.02.21, 15:57
                            Pewnie, że nie. Ale w takim przypadku to ten brak wsparcia jest większym problemem niż brak kasy. Czyż nie?
                            Ja jestem za aborcją bez podania przyczyn i to nawet późną (aczkolwiek późniejszą niż 20 tydzień to bym jednak obwarowała trochę), natomiast nie podoba mi się sprowadzania wszystkiego przez pytajnik188 tylko do kwestii kasy. To nie to jest problemem w kwestii dostępu do aborcji w Polsce.
                        • pytajnik188 Re: Pętla się zaciska 18.02.21, 15:56
                          O, rodzice mają dzieci. No tak, bo żadna, absolutnie żadna kobieta że swoją ciążą zdrową, czy też z wadami nigdy przenigdy nie została sama, bo partner nie poczuwa się do odpowiedzialności.
                          O i wybór jest. Wszak każdą od fajek i alkoholu stać na antykoncepcję w prywatnym gabinecie zapewne. Wystarczy, że uzbiera pieniążki, szczególnie w ciągu alkoholowym z przemocowcem np.
                          Pisanie o wyborze w Polsce to jakaś forma odrealnienia?

• arthwen Re: Pętla się zaciska 18.02.21, 16:01
                            To ty pisałaś o biednej matce kilkorga dzieci, która musi sprzedać mieszkanie, żeby zrobić aborcję, a potem z tymi dziećmi pod most. Skoro się tak wypuszczasz, to sorry, nie licz na rzeczowe odpowiedzi.
                            • pytajnik188 Re: Pętla się zaciska 18.02.21, 16:07
                              To Ty twierdziłaś, że kobieta w ciąży, która nagle ma zdobyć duże pieniądze na zabieg usunięcia ciąży na różnym jej etapie, takze tym na granicy legalności e innych krajach z wadami, może to zrobić zrezygnując z wygód np mieszkania, które wiadomo sprzedaje się w tydzień. Nie wiesz co piszesz?
                      • wkswks Re: Pętla się zaciska 18.02.21, 15:58
                        Odczep się ode mnie. Ja mowię o sobie! Jest całe grono kobiet, które wiedząc o wadzie dziecka maja nadzieje ze nie jest tak zle/ ze lekarze sie myla, itp. Jest całe grono ludzi, żyjących na pożyczkach i kredytach bo trzeba pojechać tu czy tam, mieć domek pod miastem, a jak domek i dwa samochody bo dojechać trzeba. Wiec jak takie osoby nie stać na aborcje- to nie mam pytan. W ich przypadku rodzenie takiego dziecka to wybór, nie przymus. Ja bym w życiu nie urodziła, choćbym miała sprzedać ten zakredutowany dom. Pewnie bym juz zza granicy nie wróciła w takim przypadku. Amen.
                        • arthwen Re: Pętla się zaciska 18.02.21, 16:03
                          Ona ci zaraz wyjedzie, że ten dom, to współwłasność i się nie da sprzedać, a poza tym na zadupiu, więc i tak chętnych brak, a ta matka to jeszcze ma czwórkę dzieci, więc wiadomo, że niemożliwe.
                        • pytajnik188 Re: Pętla się zaciska 18.02.21, 16:16
                          Zdecyduj się czy mówisz o sobie.
                          Według mojej opinii ocenianie tego, czy wszystkich dookoła stać na aborcję bo widzisz ludzi żyjących na kredytach, żeby mogli sobie gdzieś pojechać nie dość, że jest słabe, to na pewno nie jest mówieniem o sobie.
                          Tacy ludzie, których usilnie promujesz jako główne ofiary braku aborcji, wcale nimi nie są. Oni nawet przed wyrokiem TK pojechali sobie gdzie trzeba, aby dokonać aborcji na żądanie, niekoniecznie chorego płodu. Co Ty więc porównujesz?
                          Cieszy mnie, że Ty byś sobie pojechała i nie wróciła nawet. Inny woli zabić siebie albo dziecko po porodzie zamiast zrobić jak ty no mu się pewnie od dobrobytu w głowie poprzestawiało.
                          Napisz więc w swoim imieniu i daruj sobie wytykanie tłustym, boskim paluchem sytuacji innych osób, bo na pewno według ciebie wszystkich na to stać bo w Polsce żyją tylko zakredytowani ludzie, których mimo to stać na wszystko dookoła.
                          • wkswks Re: Pętla się zaciska 18.02.21, 16:54
                            A Ty kogo masz na mysli? Kobiety które uważają ze 3 usg w ciąży wystarczy? Czy takie które uważają ze lepiej nie wiedzieć? Takie z kolei i tak nie usuną ciąży. Bo jakoś to bedzie. Cała reszta zakładam, ze umie liczyć pieniądze.
      • dolcenera Re: Pętla się zaciska 18.02.21, 08:51
        Wczesna skrobanka we Fr kosztuje ok 1300€ ambulatoryjnie. Płaci ubezpieczyciel państwowy i dopłaca prywatny.
        Rozumiem, ze Polkom faktury z dopiskiem „ abortion” będzie finansował NFZ czy tez belgijski/ skandynawski podatnik ?

• woman_in_love Re: Pętla się zaciska 18.02.21, 09:48
              Opcji jest wiele:
              1) zabiorą ci dotacje i sami je sobie wezmą - co za problem. Ja im już wysłałam maila z taką propozycją, by dotacje UE na polską służbę zdrowia były pomniejszane o kwotę kosztów aborcji i by to było refundowane w 100% wtedy z tych uciętych dotacji. Do Funduszy Norweskich też napisałam by to co dają na szpitale w PL, było pomniejszane o rachunki za pomoc Polkom.

2) wystawią ci rachunek za 5 lat jak PiS straci władzę i wtedy zapłacisz.
        • alicia033 Re: Pętla się zaciska 18.02.21, 09:55
          dolcenera napisała:

> Wczesna skrobanka

Wczesna aborcja w ogóle nie jest problemem - załatwia się ją, tak, jak przed "wyrokiem" towarzystwa wzajemnej adoracji przyłębskiej, w domu tabletkami albo na Słowacji. Dużo taniej, niż za 1300 euro.
          Problemem jest z późnymi aborcjami, z powodu wad płodu czy zagrożenia życia matki.
          Jako podatnik możesz być spokojna, eurocenta do tego nie dorzucisz, jeśli kobiety nie stać, są prokobiece fundacje, które pomagają to sfinansować. M.in. te, które wiele lat pomagały Irlandkom w takiej samej, co Polki dziś, sytuacji.
          • tapis_soldes Re: Pętla się zaciska 18.02.21, 11:21
            Pozna aborcja tez nie jest problemem, nawet w Polsce. Ten przepis jest tylko po to, zeby podniesc ceny w Polsce. Przeciez przed zaosrzeniem przepisow lekarze tez nie mieli problemu za dnia bronic zycia poczetego a po godzinach robili zabiegi przywracania miesiaczki w prywatnych gabinetach. Teraz po prostu cena pozniej skrobanki wzrosnie z 5 na 10 czy 15 kafli ale cos to jest w obliczu takiej tragedii ...
        • snajper55 Re: Pętla się zaciska 18.02.21, 12:17
          dolcenera napisała:

> Wczesna skrobanka we Fr kosztuje ok 1300€ ambulatoryjnie. Płaci ubezpieczyciel
          > państwowy i dopłaca prywatny.
          > Rozumiem, ze Polkom faktury z dopiskiem „ abortion” będzie finansował NFZ czy t
          > ez belgijski/ skandynawski podatnik ?

A kto finansował pobyt w Polsce uchodźców czeczeńskich? Polskie kobiety będą takimi Czeczenami w Europie.

S.
          • nie-mama Re: Pętla się zaciska 18.02.21, 10:47
            Podoba mi sie uzywanie slowa "osoba" wobec osob/kobiet w ciazy, niezaleznie od politycznej poprawnosci.

To podkresla status osobowy i fakt, ze nie jest tylko "inkubatorem". Cala narracja zwolennikow podziemia aborcyjnego (rowniez blednie nazywanych pro-life) polega na tym, zeby podkreslac, ze plod jest osoba, a ignorowac fakt, ze to po pierwsze kobieta jest osoba, ktorej nie mozna sprowadzic tylko do faktu, ze akurat jest w ciazy.
          • kwarantelka Re: Pętla się zaciska 18.02.21, 11:28
            ciąża to zjawisko fizjologiczne, na poziomie medycznym niemające nic wspólnego z tym, jak się dana osoba identyfikuje. Skoro już zakładamy, że płeć biologiczna i kulturowa to dwie odrębne rzeczy i nie należy biologicznej wciskać w kulturową, to może bądźmy konsekwentni i nie wciskajmy kulturowej tam, gdzie jest mowa o biologii.
          • snajper55 Re: Pętla się zaciska 18.02.21, 12:22
            ludzikmichelin4245 napisał(a):

> Osoba w ciąży nie musi być kobietą w sensie samoidentyfikacji płciowej.

Czy osoba w ciąży identyfikująca się jako mężczyzna nazywa siebie matka czy ojcem? Nie kpię, naprawdę jestem ciekaw. Może rodzicem? "Zostanę rodzicem."?

S.
            • nie-mama Re: Pętla się zaciska 18.02.21, 12:38
              A to juz musialbys zapytac tej osoby, pewnie kazdy ma podejscie z jakim sie najlepiej czuje.

Poza tym jak jestes w ciazy, to jestes (osoba) w ciazy. Jak dziecko pojawi sie na swiecie, to stajesz sie matka albo ojcem. Okreslenie kogos w ciazy jako matki jest dla niektorych mile, ale troche na wyrost.
              • snajper55 Re: Pętla się zaciska 18.02.21, 12:45
                nie-mama napisała:

> A to juz musialbys zapytac tej osoby, pewnie kazdy ma podejscie z jakim sie naj
                > lepiej czuje.
                >
                > Poza tym jak jestes w ciazy, to jestes (osoba) w ciazy. Jak dziecko pojawi sie
                > na swiecie, to stajesz sie matka albo ojcem. Okreslenie kogos w ciazy jako mat
                > ki jest dla niektorych mile, ale troche na wyrost.

No tak, sformułowanie "Zostanę matką/ojcem/rodzicem." też niektórych urazi. Jak tu żyć, panie Prezesie?

S.
                • nie-mama Re: Pętla się zaciska 18.02.21, 12:47
                  Mysle, ze twoje wyobrazenia o tym kto sie na co obraza sa bardzo przesadzone, ale oczywiscie niektorzy potrzebuja sobie tak komplikowac rzeczywistosc, tworzac wyimaginowanych wrogow.

Dobrze, ze pytasz pana prezesa. On na pewno zna odpowiedz.
    • beataj1 Re: Pętla się zaciska 18.02.21, 08:42
      Mam wrażenie że Polska jest widziana w Europie trochę jak bita żona. Niby trzeba pomóc, niby dzieje sie krzywda ale ona cały czas wraca do oprawcy. Ile można pomagać jak ofiara wciąż wraca po więcej.

Wiemy jaki jest PIS. Wiadomo że to szambo. Ale w wyborach zwycięża.
    • aguar Re: Pętla się zaciska 18.02.21, 09:26
      Mam siostrę w Czechach i wiem, że tam nigdy nie było tak prosto, jak na Słowacji czy w Niemczech. To znaczy dla cudzoziemek, bo dla Czeszek zero problemu. To może wynikać z tego, że w Czechach w ogóle jest b. słabo rozwinięta prywatna służba zdrowia. Czasem siostra na to narzeka - co prawda państwowo dużo lepiej niż u nas państwowo, ale jednak prawie nie ma opcji pójść prywatnie.
      • milka_milka Re: Pętla się zaciska 18.02.21, 09:36
        Z tym państwowo w Czechach bywa różnie. Mam rodzinę w Czechach, Czechów, i wcale nie są zachwyceni. Długie kolejki do specjalistów, dentysta państwowo to w ogóle koszmar, prędzej Ci żeby wypadną. Najbardziej specjalistyczną operację przypadkiem zrobili w Polsce (nagła konieczność), w Czechach tylko cmokali. A prywatnie tam rzeczywiście jest kanał.
        • dyzurny_troll_forum Re: Pętla się zaciska 18.02.21, 16:46
          milka_milka napisała:

> Z tym państwowo w Czechach bywa różnie. Mam rodzinę w Czechach, Czechów, i wcal
          > e nie są zachwyceni. Długie kolejki do specjalistów, dentysta państwowo to w og
          > óle koszmar, prędzej Ci żeby wypadną.

Większość leczenia stomatologicznego jest oparta o prywatne kliniki/prywatne gabinety, które na podstawie umowy z kasą chorych świadczą podstawowe zabiegi - przegląd dwa razy do roku, znieczulenie, RTG i coś tam jeszcze za darmo (nigdy nie wnikałem specjalnie). Za resztę trzeba zapłacić. Ale leczenie zębów na ubezpieczenie to się nie udało nawet w Szwajcari....

> Najbardziej specjalistyczną operację przy
          > padkiem zrobili w Polsce (nagła konieczność), w Czechach tylko cmokali. A prywa
          > tnie tam rzeczywiście jest kanał.

Skąd się takie bajki biorą? Przede wszystkim potężny prywatny przemysł okulistyczny obsługujący cała okolicę, potężny przemysł stomatologii protetycznej obsługujący głównie seniorów z UK. Potężny przemysł chirurgi plastycznej - głownie cycki z klasą.

A do tego oczywiście są obecne standardowe globalne biznesy jak Medicover (ktoś go kupił jakiś czas temu) czy Canadian Medical oraz masa lokalnych.
      • dyzurny_troll_forum Re: Pętla się zaciska 18.02.21, 16:18
        swinka-morska napisała:

> Od zawsze tak było. Zabiegi w Czechach są tylko dla osób tam ubezpieczonych/mie
        > szkających.

Osoba nieubezpieczona/niemieszkająca też dokona takiego zabiegu. Podobnie jak każdego innego zabiegu na przykład na oczy czy na zęby czy na cycki.
      • joana012 Re: Pętla się zaciska 18.02.21, 12:30
        Młode, chcące jeszcze dzieci niech się zastanawiają co dalej.. Jeśli będą dalej głosować na dziadków 60 plus to rzeczywiście weszliśmy w rolę jęczącej ofiary która lubi swój los
        • pytajnik188 Re: Pętla się zaciska 18.02.21, 12:41
          Młode i te nie młode się nie zastanowią. One jak widać muszą to przeżyć na własnej skórze, na skórze własnych sióstr, koleżanek, przyjaciółek, córek.
          Ten ból, strach, niepewność, brak wsparcia, utknieice w matni, samotność rodzicielstwa bo partner znika, brak środków do życia. Wtedy się obudzą, szczególnie jak zobaczą jak żyje ta europejka - ta, którą stać na wybór, lub ta która zdecydowała się wyjechać do wolnej Europy, szanującej prawa człowieka. Jak się im jeszcze pokaże tych obrońców życia, dziadków i nie dziadków w sutannach, którzy wywożą kochanki na aborcję do Niemiec czy na Słowację to się obudzą. Konkurs na największą cierpietnicę, za zbawienie i życie wieczne okaże się fikcją i farsą.
          • joana012 Re: Pętla się zaciska 18.02.21, 12:54
            Młodzi są na ogół beztroscy, wydaje im się że to co złe to u sąsiada. A przecież ciąża to jedna wielka loteria, gdy nie ma się środków finansowych czy wsparcia rodziny to w sytuacji podbramkowej może być nieciekawie. Bardzo współczuję takim młodym kobietom bo to one zostają z problemami, są opiekunkami a na dodatek mogą też zapłacić swoim zdrowiem.
            Czesi są o wiele mniejszym krajem, ich wydolność jeśli chodzi o służbę zdrowia nie jest dostosowana dla kraju 40 mln jak Polska więc będą się bronić przed inwazją religijnych Polek. A w Niemczech wiadomo, drogo.
            Tak więc dziewczyny życzę dużo sił, bo wiele przed wami. Ja już dzieci mieć nie będę, córek brak a syn raczej na razie rodziny nie założy, o tyle spokoju. A za kilka lat może jakaś odwilż iid głupoty się stanie w tym kraju
    • anglofillka Re: Pętla się zaciska 18.02.21, 16:13
      Ja mam nadzieję, że wreszcie Polki, te nie głosujące, rusza wreszcie swoje szanowne cztery litery i pójdą zagłosować, dla dobra własnego, swoich córek, sióstr, kuzynek etc.
      I wcale się Czechom nie dziwię, że nie mają ochoty na finansowanie naszej polskiej głupoty. Bo z jakiej racji.

• woman_in_love Re: Pętla się zaciska 18.02.21, 16:16
        Polki, te nie głosujące, rusza wreszcie swoje szanowne cztery litery i pójdą zagłosować, dla dobra własnego, swoich córek, sióstr, kuzynek etc

Nie ma szans. A kto wtedy zrobi obiad dzieciom? hehehe

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka