02.03.21, 17:38
Witam.Pytanie do wszystkich którzy przeszli covid.Jak u was przebiegła choroba?
Prawdopodobnie od 3 dni choruje,pisze prawdopodobnie bo jestem na kwarantannie po kontakcie z chorym.
Objawy lekkie drapanie w gardle i stany podgorączkowe mam od ponad tygodnia , zwaliłam wszystko na przeziębienie,i nagle po tygodniu wzywam karetkę do taty bo zasłabł,test na koronę dostaje tata pozytywny, następnego dnia u mnie gorączka,kaszel ale nie za mocny,zatkany nos,wczoraj niby lepjej, aż nagle złapały mnie silne zawroty głowy, które trzymają mnie do teraz.Do tego dochodzi osłabienie,szybko się męczę,ale kaszel mam sporadyczny i do tego odkrztuszam flegme z gardła.Leczenie objawowe.
Niepokoją mnie te zawroty głowy, straszne uczucie ,mam wrażenie że pomaga mi na nie pyralgina.
Obserwuj wątek
      • katja8833 Re: Covid? 02.03.21, 17:54
        Jak wyjdę zrobię na pewno sama.Teraz lekarz twierdzi, że objawy przypominają przeziębienie, mam się zgłaszać jak będzie gorzej.
          • katja8833 Re: Covid? 04.03.21, 19:55
            Dziękuję, z przyda się, bo juz zaczynam wariować, dzis jakby mało tego po dwóch dniach spokoju znowu stany podgoraczkowe, oszalec mozna to jiz sie wlecze 2 tygodnie, zaczynam podupadac na psychice
            • cku Re: Covid? 04.03.21, 19:58
              Będzie dobrze. Ja w środę chwile strachu przeżywałam, bo mąż robił test. negatyw, więc żyjemy normalnie.
              • katja8833 Re: Covid? 04.03.21, 20:09
                W tym wszustkim bezradnosc jest straszna, już wiem że nastepne 10 dni bede odcieta od swiata, inni domownicy też maja covid, strach o zdrowie jest potworny, myslalm ze juz mamy za soba zalamanie choroby,z tego co czytalam w 7 dniu stan sie moze pogorszyć, co by sie zgadzalo
                Pierwszy tydzien przeziebienie jakies stany podgoraczkpwe i bol gardła
                2 zaostrzenie, goraczka, bol gardla, zawroty itp czyli powinno byc lepjej,
                ale juz sama niewiem czy to nie sa jakies poczatki czegos gorszego. Zaczynam panikować... Z kad ten stan podgoraczkowy
                • cku Re: Covid? 04.03.21, 20:14
                  Masz pulsoksymetr?
                  Mnie tez przeraziła wizja izolacji (mamy 3 dzieci ich tez musielibyśmy odciąć na prawie 3 tygodnie). U nas tyle dobrego przynajmniej ze 1 domownik nie podlega kwarantannie bo zaszczepiony.
                    • katja8833 Re: Covid? 04.03.21, 20:29
                      Ja sie tak tej izolacji nie boje, jak tego co może ta choroba zrobic z człowiekiem, nawet nie mozna isc do lekarza bo jak? Moge tylko wzywac karetke jak sie pogorszy, nic wiecej. To jest najgorsze.
                      • b.bujak Re: Covid? 04.03.21, 21:32
                        katja8833 napisała:

> Moge tylko wzywac karetke jak sie pogorszy, nic wiecej. To jest najgorsze.

najgorsze jest właśnie takie myślenie bo przez to ludzie sami siebie oszukują w kwestii samopoczucia i odwlekają czas na wezwanie karetki a czas reakcji naprawdę może mieć ogromne znaczenie!
                        jak masz pulsoksymetr to pilnuj pomiarów - jeśli spada to telefon po karetkę - lepiej zadziałać w porę i uzyskać szybką poprawę pod tlenem i wyjść ze szpitala po tygodniu niż ...

póki co pomiary, nawodnienie, odpoczynek (trzeba zmieniać pozycje)
                        będzie dobrze!
    • rb_111222333 Re: Covid? 02.03.21, 18:03
      Zrób test, jesteś po kontakcie z chorym, nie daj się zbyć lekarzowi, albo dzwoń na nocną pomoc, niech tam ktoś Ci przepisze skierowanie. Skoro masz objawy, a jesteś po kontakcie, to - z dużym prawdopodobieństwem covid. Jako ozdrowieniec masz dodatkowe korzyści, więc warto zawalczyć o ten status jeśli chorujesz. W czasie choroby miałam uczucie zatkanego nosa, ale bez kataru i lekki ból gardła, i to wszystko
      • katja8833 Re: Covid? 02.03.21, 18:21
        Ból gardła też mam choć słaby, uczucie zatkanego nosa już przeszło, temperatura do max 38 ° już też byla, łamanie w kosciach minęło a zastąpiłyje te zawroty głowy w sumie co dzień to inny objaw mi wychodzi.
    • manala Re: Covid? 04.03.21, 18:56
      Podepnę się. Ile czasu po przechorowaniu covida można wyjść z domu? Miałam stan podgorączkowy w ubiegłym tygodniu (wtorek, środa), po paru dniach utratę węchu i smaku. To już wróciło (przynajmniej częściowo). Od pierwszych objawów minęło 10 dni. Inny domownik jeszcze choruje.

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka