Dodaj do ulubionych

Karmienie a Red Bull?

12.02.09, 22:54
Karmię tylko piersią. Córka przesypia pełne noce (od 20-20:30 do 6-8).
W sobotę znajomy wyprawia urodziny, chodzi a mną red bull. Czy mogę okazyjnie
się go napić (między 20 a 22) a potem rano nakarmić dziecko?
Wiem, że Red Bull jest mocno szkodliwy dla kobiet w ciąży i małych dzieci,
dlatego pytam o ew. wpływ.
Obserwuj wątek
    • zuzkainc Re: Karmienie a Red Bull? 12.02.09, 23:10
      nglka napisała:

      >> Wiem, że Red Bull jest mocno szkodliwy dla kobiet w ciąży i
      małych dzieci,
      > dlatego pytam o ew. wpływ.
      >


      Nie wiem, ale ja bym nie pila. Tak samo jak wiesz, ze szkodliwy jest
      alkohol i nie pijesz tez karmiac.
      • 987ania Re: Karmienie a Red Bull? 12.02.09, 23:28
        Ja czasami wypiję jak muszę wieczorem popracować, a przez kilka godzin do
        następnego karmienia, ta podwójna dawka kofeiny spokojnie się zmetabolizuje.
        • bernimy Re: Karmienie a Red Bull? 13.02.09, 08:48
          Red bull to nie tylko kofeina, to jednak nie to samo co kawa. Ze
          względu na skład nie piłabym. Szkoda dziecka.
          • nazile Re: Karmienie a Red Bull? 13.02.09, 09:48
            Ja także nie piłaby, tyle już człowiek odmówił sobie rzeczy w czasie
            ciąży i karmienia że nie powinno być problemu z dożuceniem do tej
            listy redbulla.
            Jak ja sobie pomyślę, że mój syn po takim napoju zrobiłby się
            pobudzony i jeszcze bardziej aktywny to ciary mnie przechodzą. I tak
            mam już wrażenie że on ma ADHD, a co dopiero po redbullu:-p
            A tak nawiasem mówiąc to mógłby ktoś wymyślić coś co nieszkodziłoby
            karmiącym mamom a stawiałoby je na nogi nie wyrządzając przy tym
            szkody maluchom. To dopiero mógłby być "kapitalny pomysł"
            • nglka Dzięki za info, a czy... 13.02.09, 17:39
              A czy wypowiadacie się z perspektywy znajomości składu i pewności działania red
              bulla, czy gdybacie? Pytam serio, nie złośliwie, bo jeśli jesteście pewne
              (wiedza), to bez ale sie nie napiję - ale jeśli gdybacie (jak z kawą i
              alkoholem), to poszukam dalej info (ew zadzwonię do lek. ale nie chce jej takimi
              pierdołami tyłka zawracać).

              Kawa i alkohol nie są zabronione podczas karmienia.
              Alkohol znika z organizmu już po 2 godzinach, małą czarną można wypić nawet nie
              robić przerwy (choć ja małą czarną piłam 3-4 razy w ostatnich 5 miesiącach, jak
              chodziłam na rzęsach - a to i tak po skończeniu przez dziecko kolek).
              • 987ania Re: Dzięki za info, a czy... 13.02.09, 20:39
                Tauryna jest warunkowo niezbędnym aminokwasem naturalnie występującym w
                organizmie ludzkim. “Warunkowo niezbędny” oznacza, że w niektórych sytuacjach
                lub w pewnych warunkach np. pod wpływem dużego stresu lub wysiłku fizycznego
                zwiększone ilości tauryny są usuwane z naszego organizmu i nie mogą zostać w
                wystarczającej ilości odtworzone przez sam organizm. Tauryna odgrywa rolę w
                podstawowych funkcjach ludzkiego organizmu. Tauryna działa jako antyutleniacz.
                Według wyników badań, wspiera usuwanie toksyn wiążąc się ze szkodliwymi
                substancjami i w ten sposób przyspieszając proces wydalania ich z organizmu.
                Tauryna wchodzi także w skład różnych artykułów spożywczych (np. małże, ryby,
                drób) oraz dodawana jest do większości produktów żywnościowych dla niemowląt.

                Glukuronolakton jest węglowodanem. Występuje naturalnie w ludzkim organizmie,
                gdzie uczestniczy w usuwaniu toksyn, wspierając proces wydalania produktów
                przemiany materii. Glukuronolakton jest także obecny w różnych artykułach
                spożywczych (np. ziarna, czerwone wino).

                Kofeina znana jest z pozytywnego wpływu na naszą psychikę oraz funkcje fizyczne.
                Wyniki badań pokazują, że poprawia ona np. czas reakcji, czujność oraz
                koncentrację. Kofeina pobudza także spalanie tłuszczu w trakcie wysiłku, a przez
                to pomaga wykorzystać nagromadzone zapasy tłuszczu, zwiększając wydajność
                zaopatrzenia organizmu w energię. Kofeina obecna jest w wielu artykułach
                spożywczych (np. kawa, herbata, czekolada). Jedna puszka Red Bull® Energy Drink
                zawiera podobną ilość kofeiny jak filiżanka kawy.

                Witaminy z grupy B odgrywają ważną rolę w metabolizmie energii, np. uczestniczą
                w gromadzeniu oraz rozbijaniu węglowodanów, tłuszczy i białek. Witaminy B
                wykazują także pozytywny wpływ na umysłową i fizyczną aktywność człowieka.

                Acesulfam (acesulfam potasowy) - organiczny związek chemiczny o wzorze
                sumarycznym: C4H4NO4SK, stosowany powszechnie jako słodzik, aczkolwiek wzmacnia
                również smak i zapach. Jest 200 razy słodszy od sacharozy. Na produktach
                spożywczych jest oznaczany kodem E950.

                W temperaturze pokojowej związek ten występuje w postaci białych kryształów,
                rozpuszczalnych w wodzie. Odporny na temperaturę sterylizacji oraz pieczenia
                chleba. Szybko wywołuje krótkotrwałe odczucie słodkości. Działa synergistycznie
                z innymi syntetycznymi substancjami słodzącymi. Z poliolami daje słodycz
                zbliżoną do cukru. Nie stwarza zagrożeń, szybko ulega biodegradacji.

                Na temat szkodliwości jego spożycia istnieją kontrowersje. Testy na toksyczność
                i rakotwórczość przeprowadzone w celu rejestracji tego związku przez FDA i
                Komisję Europejską spowodowały, że związek ten jest legalny w Stanach
                Zjednoczonych i Unii Europejskiej, jego użycie w produkcie żywnościowym musi być
                jednak wyraźnie zaznaczone na etykiecie[1]. Z drugiej jednak strony istnieją
                naukowcy, którzy twierdzą, że testy bezpieczeństwa użycia tego związku nie
                zostały przeprowadzone prawidłowo i że należałoby ten związek dokładniej
                przebadać[2].

                Acesulfam - K

                Opis

                Acesulfam - K (E 950) należy do grupy tzw. substancji intensywnie słodzących, są
                to związki, które wykazują dużą siłę słodzącą w porównaniu do sacharozy. Jest
                substancją odporną na wysokie temperatury, więc może być używany do żywności
                wytwarzanej w wysokich temperaturach (ciasta, wypieki). Siła słodząca acesulfamu
                - K jest ok. 200 razy większa od sacharozy. Związek ten jest wykorzystywany do
                produkcji napojów, ciast, i produktów o obniżonej kaloryczności.

                Dopuszczalne dzienne spożycie (ADI)

                Ustalona przez Światową Organizację Zdrowia, maksymalna ilość acesulfamu - K,
                jaką człowiek może spożywać codziennie, przez całe życie, bez uszczerbku na
                zdrowiu (tzw. ADI - Acceptable Daily Intake) wynosi ok. 9 mg na kilogram masy ciała.

                Gdy masz za dużo...

                Dotychczas nie zaobserwowano działań niepożądanych, po spożyciu żywnośći
                słodzonej acesulfamem - K

                sacharoza, glukoza to cukry

                Aspartam (nazwa systematyczna: ester metylowy
                N-[amino(karboksylamino)acetylo]fenylalaniny) – organiczny związek chemiczny o
                wzorze sumarycznym: C14H18O5N2. Należy do grupy estrów peptydowych. Na
                produktach spożywczych oznaczany jest kodem E951.

                Stosowany masowo jako sztuczny środek słodzący (słodzik) w produktach
                spożywczych, zwłaszcza takich, jak napoje niskokaloryczne, guma do żucia,
                drażetki odświeżające oddech. Można go też znaleźć w wielu wędlinach i rybach
                (zarówno w folii jak i konserwach). Ostatnio coraz częściej pojawia się w
                produktach farmaceutycznych, np. w większości tabletek musujących. Jest też
                dostępny w formie tabletek, które można stosować zamiast cukru, pod
                kilkudziesięcioma nazwami handlowymi (m.in.: NutraSweet, Equal, Sugar Free,
                Canderel). Jest też stosowany przez diabetyków (chorych na cukrzycę).


                Jak dla mnie 1 puszka nie zaszkodzi.
                • bernimy Re: Dzięki za info, a czy... 13.02.09, 20:50
                  Oczywiście, że jedna puszka nie zaszkodzi! Przecież nawet trucizny w
                  małych dawkach, jednorazowych nie są szkodliwe :-)
                  • nglka Dziękuję dziewczyny 13.02.09, 21:15
                    Takiej dawki info mi było trzeba, zamiast "lepiej, nie, bo może lepiej nie" :)
                    No to spróbujemy puszeczkę (więcej i tak nie zamierzałam, dziś mi dziecko ulało
                    po szczypiorku...).
                  • 987ania Re: Dzięki za info, a czy... 14.02.09, 00:00
                    Przecież nawet trucizny w
                    > małych dawkach, jednorazowych nie są szkodliwe :-)

                    no w homeopatii tez trucizna w małych dawkach działa!!

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się


Nakarm Pajacyka