Dodaj do ulubionych

Samochwała

24.12.08, 20:25
Samochwała w kącie stała
i tak rok podsumowała:
zdolny jestem niesłychanie,
mam na świecie poważanie,
w kraju - same osiągnięcia:
dłuższe życie (od poczęcia),
koalicja wzór współpracy,
z sejmu - dumni są rodacy,
rząd najlepszy od półwiecza,
skupił się na wielkich rzeczach.
Kompetentni ministrowie,
każdy poseł - ideowiec,
z zasadami, jak husaria:
bóg, ojczyzna, honor(aria).
Dla narodu - becikowe,
nowy peron we Włoszczowie.
Lepiej żyje się rodzinom
(jednej mamie i dwóm synom).
Okno na świat - otworzone,
turystyka - w jedną stronę,
lepsza praca, wyższa płaca
(zwłaszcza, jeśli ktoś nie wraca).
Gospodarka rozpędzona:
są mieszkania (trzy z miliona),
jest kilometr autostrady,
ład moralny i zasady.
Politycznej wzrost kultury
(nurt plebejski, przykład z góry),
nie ma wsi, (choć jeszcze trochę,
a zrobimy wszędzie wiochę).
Cały naród żyje w zgodzie.
IPN - i po narodzie.
CBA - udane akcje,
super men - co rusz, atrakcje.
W szkołach nie ma już, Darwina,
będzie dryl i dyscyplina,
nie podskoczy żaden gieroj!
Tolerancji nie ma! Zero!
Żadnych gejów, ferdydurek,
jest amnestia i mundurek!
Wolność słowa i pluralizm,
(bo rządzących wolno chwalić).
Jest religia na maturze,
wierny lud na jasnej górze.
Nie rozumie tylko unia:
rząd z Warszawy, czy z Torunia?
Krótko mówiąc: rok udany!
Tylko naród... do wymiany!
Obserwuj wątek
    • soup.nazi Beauty 24.12.08, 22:54
      Skad to wytrzasnales? Chyba nie z Bulby?
      • andrew-01 Re: Beauty 25.12.08, 04:38
        soup.nazi napisał:

        > Skad to wytrzasnales? Chyba nie z Bulby?

        _________________________________________________________

        To z MKWD :
        www.spotkaniazpiosenka.org/MKWD/MKWD.2007.5.pdf
      • ontarian Re: Beauty 29.12.08, 13:24
        soup.nazi napisał:

        > Skad to wytrzasnales? Chyba nie z Bulby?
        www.gigante.pl/wiersze-4-1-0
        sa tam tez inne ciekawe rymowanki
        np. na stronie 5 o rydzyku
    • filipek.us Z tym kilometrem autostrady to spora przesada 24.12.08, 23:30
      Ale poza tym wporzo
    • prawdziwawadera2 Re: Samochwała 31.12.08, 04:03
      Ontus, toc to perelkasmile))
      100% odzwierciedlenia rzeczywistosci w PRL-bissmile)
      dawaj wieNcejsmile)
      Bron Boze , nie chce Cie uzyc ale skoro masz juz dojscie,to poprostu
      zaoszczedzisz mi duzo czasu w wyszukiwaniu.
      Za co z gory teNks ontek.
      Lubie Cie Draniusmile)))
    • mcov piekne, po prostu piekne - n/t 06.01.09, 21:13


Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się


Nakarm Pajacyka