tow.mittal 16.05.09, 07:21 choc niektorzy, zwlaszcza ci z USA + kan-z-oz, sie mylili forum.gazeta.pl/forum/72,2.html?f=44&w=12663590&a=14875988 Odpowiedz Link Zgłoś Obserwuj wątek Podgląd Opublikuj
kupa.pazi Re: mielismy racje na tym forum w2004 re:Housing 16.05.09, 09:52 hehe najmudrzejszy,jak zwykle czapajew gieroj heheheee Odpowiedz Link Zgłoś
kupa.pazi Re: mielismy racje na tym forum w2004 re:Housing 16.05.09, 09:53 forum.gazeta.pl/forum/72,2.html?f=44&w=12663590&a=13027081 Odpowiedz Link Zgłoś
waldek.usa Aaaaach, te stare dobre czasy, 16.05.09, 11:23 gdy nie trzeba sie bylo logowac... Odpowiedz Link Zgłoś
harlista Re: mielismy racje na tym forum w2004 re:Housing 16.05.09, 14:47 Wykopali i wycieli cie Lesiu z forum "Doktorat-nauka-uczelnia" to szukasz w archiwum zeby sie odreagowac? Odpowiedz Link Zgłoś
kan_z_oz Re: mielismy racje na tym forum w2004 re:Housing 17.05.09, 17:24 Mieliscie 'towarzyszu'racje tylko we fragmentach. Australia nie ma jeszcze 'krachu', wiec nie wszystkie rynki na dzien dzisiejszy 'poplynely'... Rynek Sydneyjski tak sie kiwa od 2004 roku, glowny spadek w nieruchomosciach powyzej miliona, ktory wplywa na ogolne ceny. Do miliona ceny bez wiekszych zmian lub nieco w gore... A jak w RP??? business.smh.com.au/business/house-price-rise-bucks-global-trend-20090430-aod4.html "The value of Australian homes increased in the first quarter, bucking a global trend downwards, according to a report issued today. House and flat prices in Australia increased in value by 1.6% in the first three months of the year, according to RP Data-Rismark, helped by a scarcity of supply, lower interest rates and incentives to first-home buyers. The slight recovery in Australia "has been driven by the 40% fall in home loan rates to 5.7%, which are now at their lowest levels since July 1968,'' said Christopher Joye, managing director of Rismark International. March's three-month gain follows a 0.1% rise in the three months to February in the RP Data-Rismark's national dwelling value index, and a 3% fall in the value of capital city homes in 2008." Kan Odpowiedz Link Zgłoś
tow.mittal Re: mielismy racje na tym forum w2004 re:Housing 17.05.09, 23:23 > Rynek Sydneyjski tak sie kiwa od 2004 roku, glowny spadek w > nieruchomosciach powyzej miliona, ktory wplywa na ogolne ceny. > Do miliona ceny bez wiekszych zmian lub nieco w gore... to tylko dzieki antyrynkowej polityce rzadu, za ktora zaplaca przyszle pokolenia...nasz dlug beda musieli oddac, nawet gdyby sie "solidarnie" zbuntowali zapraszam na interesujace forum: au.messages.yahoo.com/finance/finance_news/9048/ Odpowiedz Link Zgłoś
tow.mittal kan_z_oz 20.05.09, 10:22 no to w ktora strone wg ciebie zmierzaja ceny domow w oz? Odpowiedz Link Zgłoś
mlody774 Nieruchomosci 20.05.09, 20:25 Oczywiscie gratuluje dobrych przepowiedni z 2004 o upadku nieruchomosci. Ale chyba wiesz, ze to dopiero poczatek. Krach nie tylko w nieruchomosciach bedzie trwal conajmniej 10 lat. Poprosty tajemnicze spoleczenstwa rzadzace swiatem od setek lat sa "przyciskani" i wyglonda, ze tym razem zgubia swoja wladze. A pytanie do kolegi Kaganowicza, jest oczywiscie dobre. Rzeczywiscie wyglonda z jego wypowiedzi, ze zmienil zdanie o OZ na pozytywne. No coz. Wielu jest ostatnio zagubionych. Sa to szczegulnie ludzie udoktrynowani, czyli po studiach, gdzie wlasnie cos takiego sie im przytrafilo. Dotyczy to rowniesz polskich studiuo. Nastepne powszechne miejsce doktrynacji, to: nauka, TV, sport, rzadowe szolnictwo itd. Nad propaganda swiata w koncu pracuja najwybitniejsi naukowcy i bez absolutnego jej akceptowania, poprostu nie dostaje sie zadnego wykrztalcenia wszedzkie na swiecie. Odpowiedz Link Zgłoś
ontarian Re: Nieruchomosci 20.05.09, 20:41 mlody774 napisał: > Oczywiscie gratuluje dobrych przepowiedni z 2004 o upadku > nieruchomosci. hehe, lepiej mu habilitacji i profesury pogratuluj faktycznie jasnowidz z niego zye.bi.sty kazdy uczen w gimnazjum wie, ze kryzys w kapitalizmie jest cykliczny wiec nie sztuka jest go przewidziec sztuka jest przewidziec, to kiedy nastapi a tego nasz phd you-know-who w swoich fusach nie zobaczy Odpowiedz Link Zgłoś
tow.mittal Re: Nieruchomosci 21.05.09, 10:14 ales wystrzelil bez sensu jak korek z dooopy Odpowiedz Link Zgłoś
kupa.kazi Re: Nieruchomosci 21.05.09, 13:04 ontarian napisał: kazdy uczen w gimnazjum wie, ze kryzys w kapitalizmie jest cykliczny > wiec nie sztuka jest go przewidziec hehe cus malo w ameryce tych gimnazjalistow ,jak zwykle ontek yeb.nales b uraka hehe smetny juz jestes ,cale pole ich masz Odpowiedz Link Zgłoś
siachu_oburzynkiewicz Re: Nieruchomosci 22.05.09, 18:14 sa wskazniki ktore wyraznie takie krachy przwiduja. Tlumaczac ci w prosty sposob, a jednoczesnie zeby cie za darmo nie poduczyc, to jest tak jak z samochodem: patrzysz na licznik i widzisz ile co zostalo benzyny w baku. Albo patrzysz na odometer i glowkujesz ze rezerwa powinna ci jeszcze dac dodatkowe 20 mil, no moze nawet 30. Problem w tym ze ty nie wiesz gdzie tych wskaznikow gospodarczych szukac. Twoj problem oczywiscie. Odpowiedz Link Zgłoś
tow.mittal Re: Nieruchomosci 20.05.09, 22:47 > Nad propaganda swiata w koncu pracuja najwybitniejsi naukowcy czasem trafiaja sie czarne owce. taka w Australii jest profesor Steve Keen www.debtdeflation.com/blogs/ Odpowiedz Link Zgłoś
bluff Re: Nieruchomosci 21.05.09, 00:03 pokaz sie na nowo na Forum Nauka z tymi madrosciami,kagan to wpis nie postoi dluzej jak 5 min,dali ci tam czarna polewke w sposob chyba zrozumialy.Przewidywal w 2004! Ty juz miales kryzys finansowy w Au duzo wczesniej i nie sadze,zeby sie tobie jakis cykl zmienil kiedykolwiek na lepsze. pzdr Odpowiedz Link Zgłoś
tow.mittal Re: Nieruchomosci 21.05.09, 10:12 moglbys juz przestac bluffowac, kagan. zamiast tego napisz na moim watku cos sensownego i na temat. Odpowiedz Link Zgłoś
kan_z_oz Re: kan_z_oz 21.05.09, 11:29 tow.mittal napisał: > no to w ktora strone wg ciebie zmierzaja ceny domow w oz? Domyslam sie, ze moga zaczac w dol.??? Nie widze powodow aby zaczely rosnac...w cenie. Jak zaczna to dam Ci znac...Narazie polecialy w dol i to mocno te, ktore uwazane byly do niedawna na nienaruszalne...Mam na mysli 'waterfront' oraz drogie tzw. 'dobre dzielnice'. Kan Odpowiedz Link Zgłoś
starypierdola Powiadasz ze polecialy? 21.05.09, 13:31 Koniecznie napisz wiecej na ten temat: ile i jak polecialy, bo mnie to strasznie interesuje. A pamietasz nasza dyskusje o Tokio i Twoje argumenty o braku terenow na development? Pozdrawiam SP Odpowiedz Link Zgłoś
siachu_oburzynkiewicz Re: kan_z_oz 21.05.09, 14:22 koniecznie napisz jak tam u was z rozwodami jak te domy leca w dol. No i o miastach pod namiotami. Odpowiedz Link Zgłoś
bogo2 Re: kan_z_oz 22.05.09, 14:38 to tak,jakbys pytal,w ktora strone,zmierzaja ceny domow w europie...? sydney, to nie melbourne...darwin , to nie adelajda...brisbane to nie perth.... jak dlugo musisz zyc w oz , zeby wiedziec , ze to nie jeden kraj...? tow.mittal napisał: > no to w ktora strone wg ciebie zmierzaja ceny domow w oz? Odpowiedz Link Zgłoś
siachu_oburzynkiewicz Re: mielismy racje na tym forum w2004 re:Housing 21.05.09, 14:20 znowu kompleksy braku wyksztalcenia wala ci na szmate wokol glowy? Odpowiedz Link Zgłoś
aksiegowy Re: mielismy racje na tym forum w2004 re:Housing 22.05.09, 13:15 tak jak i 2004 tak i teraz napisze - zawsze jest dobry czas by kupic cos co ma finansowy sens. Tylko trzeba liczyc z glowa a nie z sercem. We wrzesniu 2006 wyprowadzalismy sie z NY i sprzedalismy nasz trzy rodzinny murowany dom w srednio dobrej dzielnicy. Cena jaka dostalismy dawala nowym wlascicielom ponizej 4% zwrotu na inwestycji (zysk z wynajmowanych mieszkan minus koszty dzielone przez cene). Oblend. Ale z tego co wiem to ceny poszly nastepnej wiosny jeszcze wyzej. Wlasnie popatrzylem na Realtor.com - i ceny sa jeszcze bardziej zawrotne. Nie sadze by czynsze poszly tak mocno w gore - o oznacza ze rentownosc powinna byc jeszcze nizsza. Suma sumarum - jest miejce na spadek cen jeszcze nizej. Pieniadze ze sprzedarzy pracuja teraz zainwestowane w inne domy w NJ i przynosza ok 12% rocznie zysku. Pytanie pozostalo to samo - czy warto kupowac dzis dom? Odpowiedz no to pytanie takze pozostalo to samo - to zalezy ktory. AK Odpowiedz Link Zgłoś
bogo2 Re: mielismy racje na tym forum w2004 re:Housing 22.05.09, 14:44 i jaki bank daje cie $$$, zeby to kupic...? mozesz zdradzic twoj....? chyba ze ty, tylko gotowka operujesz...? aksiegowy napisał: (...) > Pytanie pozostalo to samo - czy warto kupowac dzis dom? Odpowiedz > no to pytanie takze pozostalo to samo - to zalezy ktory. > Odpowiedz Link Zgłoś
ontarian Re: mielismy racje na tym forum w2004 re:Housing 22.05.09, 15:34 bogo2 napisał: > i jaki bank daje cie $$$, zeby to kupic...? hehe, jak ty niewiele jeszcze wiesz kazdy bank da ci kredyt, jesli masz dobry 'credit rating' roznice beda jedynie w wysokosci 'downpayment' i % Odpowiedz Link Zgłoś
bogo2 Re: mielismy racje na tym forum w2004 re:Housing 22.05.09, 16:03 u maciory, ten dobry kredyt wskaznik, to ile...? ontarian napisał: (...) > kazdy bank da ci kredyt, jesli masz dobry 'credit rating' > roznice beda jedynie w wysokosci 'downpayment' i % > Odpowiedz Link Zgłoś
kupa.kazi Re: mielismy racje na tym forum w2004 re:Housing 22.05.09, 16:37 poczekaj do przyszlego roku hehe pewnie skoncza sie punktowania bo nie bedzie kogo scorowac hehehe Odpowiedz Link Zgłoś
siachu_oburzynkiewicz Re: mielismy racje na tym forum w2004 re:Housing 22.05.09, 18:09 wlasnie! Caly krach jest dlatego ze nie ma komu splacac kredytow a ci co te kredyty pobrali kombinuja jak to zrobic zeby sie tego kredytu pozbyc. Tyle ze jest juz zmieniona ustawa o bankructwie, przezornie kilka lat temu. BAnki oczekuja fali porzuconych kredytow. MOdne slowo obecnie to 'separacja' Juz sie nie mowi 'rozwod' tylko 'we separated'. Separacja to takie cos teraz jak pierdniecie w poduszke fotelowa. Odpowiedz Link Zgłoś
ontarian Re: mielismy racje na tym forum w2004 re:Housing 22.05.09, 19:26 siachu_oburzynkiewicz napisał: > oczekuja fali porzuconych kredytow. MOdne slowo obecnie > to 'separacja' Juz sie nie mowi 'rozwod' tylko 'we separated'. > Separacja to takie cos teraz jak pierdniecie w poduszke fotelowa. hehe, dziwna u was siachu ta moda jest a moze ty razem z bonkiem w pierdziszewie mieszkasz? Odpowiedz Link Zgłoś
tow.mittal Re: mielismy racje na tym forum w2004 re:Housing 22.05.09, 23:09 a czy to pierdniecie w poduszke fotelowa tez mozna zalatwic przez internet? Odpowiedz Link Zgłoś
ontarian Re: mielismy racje na tym forum w2004 re:Housing 22.05.09, 17:16 u maciory, to mozesz sobie z bonkiem skorkom potrzepac Odpowiedz Link Zgłoś
siachu_oburzynkiewicz Re: mielismy racje na tym forum w2004 re:Housing 22.05.09, 18:09 pomasuj sobie glowke to moze ci przejdzie histeria seksualna. Odpowiedz Link Zgłoś
ontarian Re: mielismy racje na tym forum w2004 re:Housing 22.05.09, 19:24 a ty sie w swojom lopatom pisdnij, hehe Odpowiedz Link Zgłoś
siachu_oburzynkiewicz Re: mielismy racje na tym forum w2004 re:Housing 22.05.09, 18:05 twoj komentarz swiadczy o totalnym metliku w twojej glowie. Czy ty myslisz, ze jestes jedynym ktory umie czytac i pisac? Czy ty nie potrafisz wyrazic sie zwiezle tylko muisz krecic, motac i odwracac kota ogonem? Jestes perorujacym gadula, brrr, nie mowiac juz nic o twoich tzw wnioskach. Swiat lezy na obu lopatkach, amerykanska gospodarka lezy, tyle ze w Chinach, ludzie mieszkaja w namoiotach a ty cpasz, zujesz czy luskasz wierzac, ze crack to rodzaj witaminy. To zes sie wyprowadzil na wioche to twoja sprawa i nie musisz sie usprawiedliwiac ze 'tak ci lepiej'. Na razie. aksiegowy napisał: > tak jak i 2004 tak i teraz napisze - zawsze jest dobry czas by > kupic cos co ma finansowy sens. Tylko trzeba liczyc z glowa a nie > z sercem. > We wrzesniu 2006 wyprowadzalismy sie z NY i sprzedalismy nasz trzy > rodzinny murowany dom w srednio dobrej dzielnicy. Cena jaka > dostalismy dawala nowym wlascicielom ponizej 4% zwrotu na > inwestycji (zysk z wynajmowanych mieszkan minus koszty dzielone > przez cene). Oblend. Ale z tego co wiem to ceny poszly nastepnej > wiosny jeszcze wyzej. Wlasnie popatrzylem na Realtor.com - i ceny > sa jeszcze bardziej zawrotne. Nie sadze by czynsze poszly tak > mocno w gore - o oznacza ze rentownosc powinna byc jeszcze nizsza. > Suma sumarum - jest miejce na spadek cen jeszcze nizej. > > Pieniadze ze sprzedarzy pracuja teraz zainwestowane w inne domy w > NJ i przynosza ok 12% rocznie zysku. > > Pytanie pozostalo to samo - czy warto kupowac dzis dom? Odpowiedz > no to pytanie takze pozostalo to samo - to zalezy ktory. > > AK Odpowiedz Link Zgłoś
aksiegowy Re: mielismy racje na tym forum w2004 re:Housing 23.05.09, 00:36 Nie masz bladego pojecia o mnie - ja sie nie usprawiedliwiam - pisze jak jest i bylo. Wez tabletke to moze ci przejdzie. AK Odpowiedz Link Zgłoś