Dodaj do ulubionych

mielismy racje na tym forum w2004 re:Housing crash

16.05.09, 07:21
choc niektorzy, zwlaszcza ci z USA + kan-z-oz, sie mylili
forum.gazeta.pl/forum/72,2.html?f=44&w=12663590&a=14875988
Obserwuj wątek
    • kupa.pazi Re: mielismy racje na tym forum w2004 re:Housing 16.05.09, 09:52
      hehe najmudrzejszy,jak zwykle czapajew gieroj heheheee
      • kupa.pazi Re: mielismy racje na tym forum w2004 re:Housing 16.05.09, 09:53
        forum.gazeta.pl/forum/72,2.html?f=44&w=12663590&a=13027081
    • waldek.usa Aaaaach, te stare dobre czasy, 16.05.09, 11:23
      gdy nie trzeba sie bylo logowac...
    • harlista Re: mielismy racje na tym forum w2004 re:Housing 16.05.09, 14:47
      Wykopali i wycieli cie Lesiu z forum "Doktorat-nauka-uczelnia" to szukasz w
      archiwum zeby sie odreagowac?
      • kan_z_oz Re: mielismy racje na tym forum w2004 re:Housing 17.05.09, 17:24
        Mieliscie 'towarzyszu'racje tylko we fragmentach.
        Australia nie ma jeszcze 'krachu', wiec nie wszystkie rynki na dzien
        dzisiejszy 'poplynely'...
        Rynek Sydneyjski tak sie kiwa od 2004 roku, glowny spadek w
        nieruchomosciach powyzej miliona, ktory wplywa na ogolne ceny.
        Do miliona ceny bez wiekszych zmian lub nieco w gore...

        A jak w RP???

        business.smh.com.au/business/house-price-rise-bucks-global-trend-20090430-aod4.html

        "The value of Australian homes increased in the first quarter,
        bucking a global trend downwards, according to a report issued today.

        House and flat prices in Australia increased in value by 1.6% in the
        first three months of the year, according to RP Data-Rismark, helped
        by a scarcity of supply, lower interest rates and incentives to
        first-home buyers.

        The slight recovery in Australia "has been driven by the 40% fall in
        home loan rates to 5.7%, which are now at their lowest levels since
        July 1968,'' said Christopher Joye, managing director of Rismark
        International.

        March's three-month gain follows a 0.1% rise in the three months to
        February in the RP Data-Rismark's national dwelling value index, and
        a 3% fall in the value of capital city homes in 2008."

        Kan

        • tow.mittal Re: mielismy racje na tym forum w2004 re:Housing 17.05.09, 23:23
          > Rynek Sydneyjski tak sie kiwa od 2004 roku, glowny spadek w
          > nieruchomosciach powyzej miliona, ktory wplywa na ogolne ceny.
          > Do miliona ceny bez wiekszych zmian lub nieco w gore...

          to tylko dzieki antyrynkowej polityce rzadu, za ktora zaplaca
          przyszle pokolenia...nasz dlug beda musieli oddac, nawet gdyby
          sie "solidarnie" zbuntowali

          zapraszam na interesujace forum:
          au.messages.yahoo.com/finance/finance_news/9048/

          • tow.mittal kan_z_oz 20.05.09, 10:22
            no to w ktora strone wg ciebie zmierzaja ceny domow w oz?
            • mlody774 Nieruchomosci 20.05.09, 20:25
              Oczywiscie gratuluje dobrych przepowiedni z 2004 o upadku
              nieruchomosci. Ale chyba wiesz, ze to dopiero poczatek. Krach nie
              tylko w nieruchomosciach bedzie trwal conajmniej 10 lat. Poprosty
              tajemnicze spoleczenstwa rzadzace swiatem od setek lat
              sa "przyciskani" i wyglonda, ze tym razem zgubia swoja wladze.
              A pytanie do kolegi Kaganowicza, jest oczywiscie dobre. Rzeczywiscie
              wyglonda z jego wypowiedzi, ze zmienil zdanie o OZ na pozytywne. No
              coz. Wielu jest ostatnio zagubionych. Sa to szczegulnie ludzie
              udoktrynowani, czyli po studiach, gdzie wlasnie cos takiego sie im
              przytrafilo. Dotyczy to rowniesz polskich studiuo. Nastepne
              powszechne miejsce doktrynacji, to: nauka, TV, sport, rzadowe
              szolnictwo itd. Nad propaganda swiata w koncu pracuja najwybitniejsi
              naukowcy i bez absolutnego jej akceptowania, poprostu nie dostaje
              sie zadnego wykrztalcenia wszedzkie na swiecie.
              • ontarian Re: Nieruchomosci 20.05.09, 20:41
                mlody774 napisał:

                > Oczywiscie gratuluje dobrych przepowiedni z 2004 o upadku
                > nieruchomosci.
                hehe, lepiej mu habilitacji i profesury pogratuluj
                faktycznie jasnowidz z niego zye.bi.sty
                kazdy uczen w gimnazjum wie, ze kryzys w kapitalizmie jest cykliczny
                wiec nie sztuka jest go przewidziec
                sztuka jest przewidziec, to kiedy nastapi
                a tego nasz phd you-know-who w swoich fusach nie zobaczy
                • tow.mittal Re: Nieruchomosci 21.05.09, 10:14
                  ales wystrzelil bez sensu jak korek z dooopy
                • kupa.kazi Re: Nieruchomosci 21.05.09, 13:04
                  ontarian napisał:
                  kazdy uczen w gimnazjum wie, ze kryzys w kapitalizmie jest cykliczny
                  > wiec nie sztuka jest go przewidziec
                  hehe cus malo w ameryce tych gimnazjalistow ,jak zwykle ontek yeb.nales b uraka
                  hehe smetny juz jestes ,cale pole ich masz
                • siachu_oburzynkiewicz Re: Nieruchomosci 22.05.09, 18:14
                  sa wskazniki ktore wyraznie takie krachy przwiduja. Tlumaczac ci w prosty
                  sposob, a jednoczesnie zeby cie za darmo nie poduczyc, to jest tak jak z
                  samochodem: patrzysz na licznik i widzisz ile co zostalo benzyny w baku. Albo
                  patrzysz na odometer i glowkujesz ze rezerwa powinna ci jeszcze dac dodatkowe 20
                  mil, no moze nawet 30. Problem w tym ze ty nie wiesz gdzie tych wskaznikow
                  gospodarczych szukac. Twoj problem oczywiscie.
              • tow.mittal Re: Nieruchomosci 20.05.09, 22:47
                > Nad propaganda swiata w koncu pracuja najwybitniejsi naukowcy

                czasem trafiaja sie czarne owce. taka w Australii jest profesor
                Steve Keen
                www.debtdeflation.com/blogs/

                • bluff Re: Nieruchomosci 21.05.09, 00:03
                  pokaz sie na nowo na Forum Nauka z tymi madrosciami,kagan to wpis nie postoi
                  dluzej jak 5 min,dali ci tam czarna polewke w sposob chyba
                  zrozumialy.Przewidywal w 2004! Ty juz miales kryzys finansowy w Au duzo
                  wczesniej i nie sadze,zeby sie tobie jakis cykl zmienil kiedykolwiek na lepsze.
                  pzdr
                  • tow.mittal Re: Nieruchomosci 21.05.09, 10:12
                    moglbys juz przestac bluffowac, kagan. zamiast tego napisz na moim
                    watku cos sensownego i na temat.
            • kan_z_oz Re: kan_z_oz 21.05.09, 11:29
              tow.mittal napisał:

              > no to w ktora strone wg ciebie zmierzaja ceny domow w oz?

              Domyslam sie, ze moga zaczac w dol.???
              Nie widze powodow aby zaczely rosnac...w cenie.

              Jak zaczna to dam Ci znac...Narazie polecialy w dol i to mocno te,
              ktore uwazane byly do niedawna na nienaruszalne...Mam na
              mysli 'waterfront' oraz drogie tzw. 'dobre dzielnice'.

              Kan
              • starypierdola Powiadasz ze polecialy? 21.05.09, 13:31
                Koniecznie napisz wiecej na ten temat: ile i jak polecialy, bo mnie to strasznie
                interesuje.

                A pamietasz nasza dyskusje o Tokio i Twoje argumenty o braku terenow na development?

                Pozdrawiam SP
              • siachu_oburzynkiewicz Re: kan_z_oz 21.05.09, 14:22
                koniecznie napisz jak tam u was z rozwodami jak te domy leca w dol. No i o
                miastach pod namiotami.
            • bogo2 Re: kan_z_oz 22.05.09, 14:38
              to tak,jakbys pytal,w ktora strone,zmierzaja ceny domow w europie...?

              sydney, to nie melbourne...darwin , to nie adelajda...brisbane to
              nie perth....

              jak dlugo musisz zyc w oz , zeby wiedziec , ze to nie jeden kraj...?


              tow.mittal napisał:

              > no to w ktora strone wg ciebie zmierzaja ceny domow w oz?
      • siachu_oburzynkiewicz Re: mielismy racje na tym forum w2004 re:Housing 21.05.09, 14:20
        znowu kompleksy braku wyksztalcenia wala ci na szmate wokol glowy?
    • aksiegowy Re: mielismy racje na tym forum w2004 re:Housing 22.05.09, 13:15
      tak jak i 2004 tak i teraz napisze - zawsze jest dobry czas by
      kupic cos co ma finansowy sens. Tylko trzeba liczyc z glowa a nie
      z sercem.
      We wrzesniu 2006 wyprowadzalismy sie z NY i sprzedalismy nasz trzy
      rodzinny murowany dom w srednio dobrej dzielnicy. Cena jaka
      dostalismy dawala nowym wlascicielom ponizej 4% zwrotu na
      inwestycji (zysk z wynajmowanych mieszkan minus koszty dzielone
      przez cene). Oblend. Ale z tego co wiem to ceny poszly nastepnej
      wiosny jeszcze wyzej. Wlasnie popatrzylem na Realtor.com - i ceny
      sa jeszcze bardziej zawrotne. Nie sadze by czynsze poszly tak
      mocno w gore - o oznacza ze rentownosc powinna byc jeszcze nizsza.
      Suma sumarum - jest miejce na spadek cen jeszcze nizej.

      Pieniadze ze sprzedarzy pracuja teraz zainwestowane w inne domy w
      NJ i przynosza ok 12% rocznie zysku.

      Pytanie pozostalo to samo - czy warto kupowac dzis dom? Odpowiedz
      no to pytanie takze pozostalo to samo - to zalezy ktory.

      AK
      • bogo2 Re: mielismy racje na tym forum w2004 re:Housing 22.05.09, 14:44
        i jaki bank daje cie $$$, zeby to kupic...? smilemozesz zdradzic
        twoj....? winkchyba ze ty, tylko gotowka operujesz...?


        aksiegowy napisał: (...)

        > Pytanie pozostalo to samo - czy warto kupowac dzis dom? Odpowiedz
        > no to pytanie takze pozostalo to samo - to zalezy ktory.
        >
        • ontarian Re: mielismy racje na tym forum w2004 re:Housing 22.05.09, 15:34
          bogo2 napisał:

          > i jaki bank daje cie $$$, zeby to kupic...? smile
          hehe, jak ty niewiele jeszcze wiesz
          kazdy bank da ci kredyt, jesli masz dobry 'credit rating'
          roznice beda jedynie w wysokosci 'downpayment' i %
          • bogo2 Re: mielismy racje na tym forum w2004 re:Housing 22.05.09, 16:03
            u maciory, ten dobry kredyt wskaznik, to ile...? smile

            ontarian napisał:
            (...)
            > kazdy bank da ci kredyt, jesli masz dobry 'credit rating'
            > roznice beda jedynie w wysokosci 'downpayment' i %
            >
            • kupa.kazi Re: mielismy racje na tym forum w2004 re:Housing 22.05.09, 16:37
              poczekaj do przyszlego roku hehe pewnie skoncza sie punktowania bo nie bedzie
              kogo scorowac hehehe
              • siachu_oburzynkiewicz Re: mielismy racje na tym forum w2004 re:Housing 22.05.09, 18:09
                wlasnie! Caly krach jest dlatego ze nie ma komu splacac kredytow a ci co te
                kredyty pobrali kombinuja jak to zrobic zeby sie tego kredytu pozbyc. Tyle ze
                jest juz zmieniona ustawa o bankructwie, przezornie kilka lat temu. BAnki
                oczekuja fali porzuconych kredytow. MOdne slowo obecnie to 'separacja' Juz sie
                nie mowi 'rozwod' tylko 'we separated'. Separacja to takie cos teraz jak
                pierdniecie w poduszke fotelowa.
                • ontarian Re: mielismy racje na tym forum w2004 re:Housing 22.05.09, 19:26
                  siachu_oburzynkiewicz napisał:

                  > oczekuja fali porzuconych kredytow. MOdne slowo obecnie
                  > to 'separacja' Juz sie nie mowi 'rozwod' tylko 'we separated'.
                  > Separacja to takie cos teraz jak pierdniecie w poduszke fotelowa.
                  hehe, dziwna u was siachu ta moda jest
                  a moze ty razem z bonkiem w pierdziszewie mieszkasz?
                • tow.mittal Re: mielismy racje na tym forum w2004 re:Housing 22.05.09, 23:09
                  a czy to pierdniecie w poduszke fotelowa tez mozna zalatwic przez
                  internet?
            • ontarian Re: mielismy racje na tym forum w2004 re:Housing 22.05.09, 17:16
              u maciory, to mozesz sobie z bonkiem skorkom potrzepac
              • siachu_oburzynkiewicz Re: mielismy racje na tym forum w2004 re:Housing 22.05.09, 18:09
                pomasuj sobie glowke to moze ci przejdzie histeria seksualna.
                • ontarian Re: mielismy racje na tym forum w2004 re:Housing 22.05.09, 19:24
                  a ty sie w swojom lopatom pisdnij, hehe
      • siachu_oburzynkiewicz Re: mielismy racje na tym forum w2004 re:Housing 22.05.09, 18:05
        twoj komentarz swiadczy o totalnym metliku w twojej glowie. Czy ty myslisz, ze
        jestes jedynym ktory umie czytac i pisac? Czy ty nie potrafisz wyrazic sie
        zwiezle tylko muisz krecic, motac i odwracac kota ogonem? Jestes perorujacym
        gadula, brrr, nie mowiac juz nic o twoich tzw wnioskach. Swiat lezy na obu
        lopatkach, amerykanska gospodarka lezy, tyle ze w Chinach, ludzie mieszkaja w
        namoiotach a ty cpasz, zujesz czy luskasz wierzac, ze crack to rodzaj witaminy.
        To zes sie wyprowadzil na wioche to twoja sprawa i nie musisz sie
        usprawiedliwiac ze 'tak ci lepiej'. Na razie.


        aksiegowy napisał:

        > tak jak i 2004 tak i teraz napisze - zawsze jest dobry czas by
        > kupic cos co ma finansowy sens. Tylko trzeba liczyc z glowa a nie
        > z sercem.
        > We wrzesniu 2006 wyprowadzalismy sie z NY i sprzedalismy nasz trzy
        > rodzinny murowany dom w srednio dobrej dzielnicy. Cena jaka
        > dostalismy dawala nowym wlascicielom ponizej 4% zwrotu na
        > inwestycji (zysk z wynajmowanych mieszkan minus koszty dzielone
        > przez cene). Oblend. Ale z tego co wiem to ceny poszly nastepnej
        > wiosny jeszcze wyzej. Wlasnie popatrzylem na Realtor.com - i ceny
        > sa jeszcze bardziej zawrotne. Nie sadze by czynsze poszly tak
        > mocno w gore - o oznacza ze rentownosc powinna byc jeszcze nizsza.
        > Suma sumarum - jest miejce na spadek cen jeszcze nizej.
        >
        > Pieniadze ze sprzedarzy pracuja teraz zainwestowane w inne domy w
        > NJ i przynosza ok 12% rocznie zysku.
        >
        > Pytanie pozostalo to samo - czy warto kupowac dzis dom? Odpowiedz
        > no to pytanie takze pozostalo to samo - to zalezy ktory.
        >
        > AK
        • aksiegowy Re: mielismy racje na tym forum w2004 re:Housing 23.05.09, 00:36
          Nie masz bladego pojecia o mnie - ja sie nie usprawiedliwiam - pisze jak jest i
          bylo. Wez tabletke to moze ci przejdzie.

          AK

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się


Nakarm Pajacyka