Dodaj do ulubionych

Pytanko do Prometeuszy:)

24.08.06, 12:34
Witam mam takie małe pytanie , dlaczego na stronie Prometeuszy nie ma zadnych
informacji na temat Albuferonu, dosc duzo badan przeprowadzono z nim np. w USA
i chyba są jakies informacje na jego temat.( bynajmniej w jez. angileskim
jest sporu w necie)
Pozdrawiam gorąco :)
Obserwuj wątek
    • prezes.prometeuszy Re: Pytanko do Prometeuszy:) 09.09.06, 06:19
      Albuferon jest obecnie w badaniach klinicznych w Polsce (i nie wiem, czy nie
      jest to badanie międzynarodowe). Czekamy na opubliowanie prac.

      Tymczasem cóż... Jest to IFN o jeszcze dłuższym działniu dzięki połączeniu IFN
      z albuminami, które mają czas trwania w organiźmie około 3 tygodni. Ma to swoje
      zalety (mniej iniekcji), ale tez wady - zagrożenie w przypadku poważnych
      działań niepożadanych, gdy lek trwa w organizmie tak długo...

      Liczba stałych odpowiedzi jest chyba podobna w stosunku do PEG IFN-ów (37-59%
      podaje Mayo Clinic, Phoenix, AZ, USA. Balan Antivir Ther. 2006;11(1):35-45).
      Nie widzę tu jak na razie żadnych rewelacji... Obniżenie wiremii o 2 log w 4
      tygodniu terapii obserwowano natomiast u 69% w innym badaniu kanadyjskim (J
      Hepatol. 2006 Apr;44(4):671-8. Epub 2006 Jan 30), ale na szczegółowe dane i
      konkluzje po zakończeniu badan klinicznych musimy jeszcze poczekać (pół roku od
      zakończenia wykonuje się HCV RNA). Myslę, ze więcej będziemy już wiedzieć pod
      koniec tego roku.

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się


Nakarm Pajacyka