Dodaj do ulubionych

Intrum justitia

IP: *.ats.pl 15.11.10, 15:47
od 2001 roku firma szarpie się ze mna o kwotę 130 zł, ktore rzekomo jestem winna De Agostini .Wymiana korespondencji trwa więc 9 lat, nie skutkują żadne tłumaczenia , skany dowodów nadania -odesłania niezamówionych materiałów.
Wcześniej wydałam majątej na poleconą korespondencję , teraz robię to mailowo.
Ostatnio była propozycja wpłaty połowy kwoty(reszta do umorzenia), nie zgodziłam się, bo nic nie jestem winna.
Dziś dostalam informację ,że nawiedzi mnie wysłany inspektor terenowy.
Czy mam obowiązek go wpuścić.? może przyjść również bez uprzedzenia
Obserwuj wątek
    • Gość: mm Re: Intrum justitia IP: 80.94.16.* 15.11.10, 16:06
      Masz prawo go wywalić na zbitą twarz, ale na 1000% nie będziesz miała okazji. Po prostu nie przyjdzie.
      A jak znudziła Cię korespondencja z tymi burakami, oraz - jak piszesz - masz dowody odesłania niezamówionych materiałów - złóż w sądzie powództwo o ustalenie niestnienia zobowiązania. Sprawę zleć prawnikowi to nie będziesz musiała sobie głowy zawracać, a poniesione koszty odzyskasz po wygranej sprawie.
    • Gość: Wanda Re: do anka IP: *.152.155.238.dsl.dynamic.eranet.pl 15.11.10, 18:35
      A to dziwna sprawa że pomiomo okazania dowodu wpłaty firma neka cie od tylu lat. A może to nie ten dowod wplaty co zreszta może sugerowac tak dlugi okres korespondencji którą POTWIERDZASZ ISTNIENIE ZALEGLOŚCI. Oczywiscie że możesz olac jakiegos tam inspektora ktory byc może chciał by zobaczyc twój dokument i porozmawiac jak rozwiazac ten problem. Idąc do sądu zawsze musisz sie liczyc z przegrana a nie wiem czy znajdziesz adwokata ktory podejmie sie takiej sprawy / 130zł/ za mniej niz 1000zł.
      P.S. No ale ..decyzja nalezy do ciebie
      • unhappy Re: do anka 15.11.10, 18:51
        > A to dziwna sprawa że pomiomo okazania dowodu wpłaty firma neka cie od tylu la
        > t.

Ty w jej poście widziałaś coś o jakimś dowodzie wpłaty?

> Idąc do sądu zawsze musisz sie liczyc z przeg
        > rana a nie wiem czy znajdziesz adwokata ktory podejmie sie takiej sprawy / 130z
        > ł/ za mniej niz 1000zł.

No tak, Intrum Justitia nie poda sprawy do sądu w tej samej obawie :D
        • Gość: Wanda Re: do anka IP: *.152.155.238.dsl.dynamic.eranet.pl 15.11.10, 19:05
          Ciekawi mnie w takim razie dlaczego Intrum ,,,kopie sie z anka o niesłusznie naliczone jej 130zł przez 9 lat kiedy to na sama korespondencje musieli wydac z 3 x więcej + ktos sie tym musial zajmowa. Mysle że sa 2 wytłumaczenia. 1 To tsraszenie anki dla...sportu. 2. Co może byc bardzo prawdopodobne - hodowanie dłuznika.
          Za 130zł Intrum ...do sadu nie ójdzie ale dla 1300zł i więcej to juz może pójsc.
          • unhappy Re: do anka 16.11.10, 07:18
            Gość portalu: Wanda napisał(a):

> Za 130zł Intrum ...do sadu nie ójdzie ale dla 1300zł i więcej to juz może pójs
            > c.

W "mojej" sprawie poszli po prawie trzy tysiące i dostali kopa. Jeszcze musieli zwracać stówkę na koszty.

No ale to był Kruk :D
            • Gość: mm Re: do anka IP: 80.94.16.* 16.11.10, 07:52
              Tak sobie przypomniałem - najmniejsza kwota pozwu ze strony windykacji z jaką się spotkałem: 180 pln należności głównej, a łącznie z kosztami sądowymi, odsetkami, zastępstwem etc - 500 pln.

To był pozew ze strony Orange, prowadzony przez EGB.
              Przegrali.
              Orange pokrył poniesione koszty, choć dopiero za namową komornika :-)
          • Gość: anka Re:przeczytałam wasze odpowiedzi, dziekuję IP: *.ats.pl 15.11.10, 19:49

Już kilka lat temu bylam z tym u Rzecznika Spraw Konsumenta, który powiedział krótko"napisać ,że sprawa po 3 latach uległa przedawnieniu"Tak zrobiłam , ale tam pracownicy zachowują się, jakby nie umieli czytać ,bo odpowiedzią na to bylo wezwanie do zapłaty .. kolejne ,.i kolejne.
            Mam nawet na potwierdzeniu odbioru przesyłki niezamówionej -odesłanej, nazwisko pracownika Justiti, który to odebrał.Mam wszysktie potwierdzenia całej korespondencji i wszystko na nic.
            Teraz z tym inspektorem albo blefują , albo mi go przyślą., a ja nie wiem czy moge mu zamknąc drzwi przed nosem?czy musze wpuścić
            • Gość: mm Re:przeczytałam wasze odpowiedzi, dziekuję IP: 80.94.16.* 15.11.10, 20:34
              NIE MASZ OBOWIĄZKU Z NIM ROZMAWIAĆ A TYM BARDZIEJ WPUSZCZAĆ DO MIESZKANIA.

Inną sprawą jest to, że dla takiej kwoty nikt się nie będzie do Ciebie fatygował.
              Jeśli masz jeszcze wątpliwości - poczytaj tutaj:
              prawo-karne.blogspot.com/2009/07/naruszenie-miru-domowego.html
              i ew. tutaj art. 193:
              www.prawnik24.pl/kodeks%20karny/prawnik_kodeks_karny_23.htm
              Można znaleźć prawnika, który zajmie się taką sprawą, mimo minimalnego dla niego zarobku. Co może się wielu wydać zaskakującym - w kancelariach adwokackich też widać kryzys. Dla niego to jest pół godziny roboty, a pieniądze na konto wpłyną.

Pismami będą Cię bombardować. Tak niestety działają molochy. Nikt nie czyta pism od dłużników i "dłużników". To są molochy obliczone na przemiał dużej ilości spraw.

Pozostaje Ci albo cierpliwość i wyrzucanie korespondencji do pieca, albo jak wspomniałem - droga prawna.
          • Gość: Wanda Re: do mm IP: *.152.155.238.dsl.dynamic.eranet.pl 15.11.10, 19:52
            No tak to bardzo cenna uwaga. Przeciez czerwony kapturek zakladając swoje nowe sandałki nigdy nie przypuszczal że groźny wilk czai sie za wielkim debem. A tu niespodzianka.Mysliwy wychodzi na polanke i wyciaga z kieszeni batonika firmy MARS. I co ? Cała dramaturgia pryska. Batonik jest czekoladowy a na Mokotowie buduja nowy przystanek autobusowy.
            P.S. Przesyłam całuski ..twoja oddana wandziunia.
    • alpepe Re: Intrum justitia 16.11.10, 20:48
      olej i nie rozmawiaj z nimi, nawet jeśli miałabyś dług, to on się już przedawnił, a do sądu nie pójdą, bo jakby poszli, to mówisz w sprzeciwie: dług uległ przedawnieniu i niech spadają, koszty sądowe sobie sami poktryją. Miej ich w d. i postrasz, że zgłosisz na policję nachodzenie.
      • Gość: Ken Re: Intrum justitia IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 16.11.10, 23:48
        hahaha trzeba cisnąć dłużników, którzy nie płacą swoich zobowiązań.
        Nikt nie zapłaci żadnych 220 tysięcy. Przysługuje odwołonie i to potrwa patrząc po Kruku i Presco około 2 lata.

Kochani dłużnicy pamiętajcie, iż przedawnione długi także można wpisać do BIG.
        PAMIĘTAJCIE, ŻE PRZEDAWNIENIE MOŻECNIE WNIEŚĆ TYLKO PRZED SĄDEM UCHYLAJĄC SIĘ OD NAKAZU ZAPŁATY.
        Pamiętajcie, iż roszczenie przedawnione nie wygasa ale zmienia tylko swój charakter. Z roszczenia cywilnego przekształca się w zobowiązanie naturalne.

Pamiętajcie dłużnicy, że i tak wszystko będziecie museli zwrócić !!!!

Musicie też wiedzieć leszcze, iz statystycznie od nakazu zapłaty za wierzytelność przedawnioną odwołuje się z 10%.

Reszta płacze i płaci po wyrok się uprawomocni po 14 dniach.

Pozdrawiam dłuzników : )

• unhappy Re: Intrum justitia 17.11.10, 06:55
          > Pamiętajcie dłużnicy, że i tak wszystko będziecie museli zwrócić !!!!

Jasne.

Zwłaszcza kiedy wierzyciel stracił możliwość przymuszenia dłużnika do zapłaty :D

> Musicie też wiedzieć leszcze, iz statystycznie od nakazu zapłaty za wierzytelno
          > ść przedawnioną odwołuje się z 10%.

I po to jest ta grupa (i wiele innych) żeby ten procent rósł. I żeby wierzyciele mieli świadomość, że odpuszczając dłużnikowi nie pisząc pozwu przez TRZY LATA (albo rok, albo dwa, albo pięć lub dziesięć lat) są ostatnimi idiotami :D
          • Gość: Wanda Re: do unhappy IP: *.152.147.11.dsl.dynamic.eranet.pl 17.11.10, 09:32
            Co oznacza że cyt- wierzyciel stracił mozliwosć przymuszenia dłuznika do zapłaty.
            Jeżeli jestes roztropny i zalezy ci na swoich pieniadzach to - zawsze znajdziesz SKUTECZNY sposób aby przymusic dłuznika do oddania pieniedzy.
            Co do wierzytelnosci przedawnionych to rzecz jasna obowiazyjacym trerminem sa lata ale od tego kanonu sa różnorakie odstepstwa ktore przerywaja bieg przedawnienia o ktorych dłuznik unikajacy windykatora moze dowiedziec sie dopiero na sądowej sali.
            Wiesz Unhappy piszesz o swiadomości dłuznikow co do wywiniecia sie od spłaty długów. Czy na tym ma polegac sposób prowadzenia interesow w Polsce. Dłużnik powinien miec świadomosć że DŁUG NIGDY NIE ZNIKNIE tak samo jak o wierzycielu który NIGDY O TYM DŁUGU NIE ZAPOMNI i będzie dążył do jego wyegzekwowanie ...WSZELKIMI MOZLIWYMI SPOSOBAMI.
            • follow_white_rabbit Re: do unhappy 17.11.10, 13:47
              Wanda ty jak zwykle bezkompromisowo i optymistycznie dla wierzycieli...:))
              chciałbym ci jednak przypomnieć,że ile by ci nie płacili to jednak łamać prawa i ryzykować
              zęby dla paru groszy czasem nie warto...
              a inna sprawa,że jednak są takie przypadki co tracić czasu nie warto a i myślenie o stratach
              zawsze szkodzi wątrobie.:))
              • Gość: Wanda Re: do follow....... IP: *.152.147.212.dsl.dynamic.eranet.pl 17.11.10, 15:00
                Punkt widzenia zalezy od punktu siedzenia tak jak odpowiedź na pytanie - ile to jest i dla kogo ...parę groszy. KTos tu juz chyba o tym pisał że łamanie prawa jest ...dpouszczalne - pod warunkiem że NIE DASZ SIE ZŁAPAĆ.
                Zapewne sa jakies tam przypadki beznadziejne , ale sa marginalne i jeżeli chociaz by dla przyklady nie były ścigane to ten margines przerodził by sie w kolejna POLSKA NORME.
                P.S. A ja myslałam ze watrobie szkodzi to co ......najbardziej lubie
                Pozdrawiam Wanda
                  • Gość: Wanda Re: do follow....... IP: *.152.154.217.dsl.dynamic.eranet.pl 18.11.10, 18:14
                    Tylko że zapewne Wiesz że katowanie wątroby tym czyms powoduje zazwyczaj skutki nieodwracalne natomiast myslenie o tym jak odzyskac swoje pieniądze to działanie jak najbardziej twórcze , powiem więcej czasami to nawet na granicy scence fiction/ Polacy to ...bardzo kreatywna nacja/ . Ale najwazniejsze że w końcu zazwyczaj pieniążki trafiaja do wierzyciela A co za tym idzie połechtane jest jego ego a co za tym idzie ....wątroba może znaleźc sie w dużych tarapatach.
                    Pozdrawiam Wanda
            • Gość: fredii Re: do unhappy IP: *.chello.pl 17.11.10, 13:52
              > Wiesz Unhappy piszesz o swiadomości dłuznikow co do wywiniecia sie od spłaty dł
              > ugów. Czy na tym ma polegac sposób prowadzenia interesow w Polsce. Dłużnik powi
              > nien miec świadomosć że DŁUG NIGDY NIE ZNIKNIE tak samo jak o wierzycielu któ
              > ry NIGDY O TYM DŁUGU NIE ZAPOMNI i będzie dążył do jego wyegzekwowanie ...WSZEL
              > KIMI MOZLIWYMI SPOSOBAMI.
              tyle bajka, rzeczywistość jest inna, dług z czasem rośnie na papierze ale jego wartość maleje.
              Dłużnicy których nie można zwindykować to kiepski biznes i dlatego wierzytelność sprzedaje się kolejnej super firmie windykacyjnej, za coraz niższą warość umowną. Aż w końcu dług trafia na jakąś giełde długów gdzie można go kupić za grosze. np. www.gieldadlugi.eu/gielda.aspx?menu_id=2&str=1
              Wystarczy tylko cierpliwie poczekać, a najlepiej mieć zaprzyjaźnioną kancelarię która powolutku skupuje zobowiązania.

• Gość: Wanda Re: do fredi IP: *.152.147.212.dsl.dynamic.eranet.pl 17.11.10, 15:07
                Jeżeli windykacja to taki / jak piszesz kiepski/ interes to dlaczego jadnymi i najbogatszych i najdynamiczniej rozwijajacych sie firm w Posce sa firmy windykacyjne. Ich roczny KILKUSETPROCENTOWY przyrost dochodow jest wprost..niesmaczny.
                I to nie sa bajki tylki dane z Rzepy z dodatku gospodarczego. W dziesiejszych czasach nie ma ldłuznikow od których nie ma co ściągnąć . A jezeli nie dzisiaj to .......jutro.
                PS. Jak to mówil Papa Stamm - nie ma dobrych bokserów sa tylko źle trafieni.
                • unhappy Re: do fredi 17.11.10, 15:21
                  Gość portalu: Wanda napisał(a):

> Jeżeli windykacja to taki / jak piszesz kiepski/ interes to dlaczego jadnymi i
                  > najbogatszych i najdynamiczniej rozwijajacych sie firm w Posce sa firmy windyk
                  > acyjne. Ich roczny KILKUSETPROCENTOWY przyrost dochodow jest wprost..niesmaczn
                  > y.

To tylko dowodzi, wbrew temu co sugerujesz, że dłużnicy spłacają swoje zobowiązania. Czasem pod naporem windykacji ale spłacają.

I wcale nie kłóci się to z tym, co napisał twój przedpiśca :D
                    • Gość: fredii Re: do unhappy IP: *.chello.pl 17.11.10, 21:13
                      > Fredi nic nie pisał o spłacaniu czy tez nie . Fredi pisał że ściganie dłuzniko
                      > w a zwłaszcza tych ze ''starymi'' długami żaden interes. Napisałem cytujac Rz
                      > epe że ciutkę myli sie z prawdą.
                      czytanie ze zrozumieniem pomaga, kasę robi sie na świeżych dłużnikach, postraszy jelonka, naliczy odsetki, zabierze co sie da, taki system chłopa pańszczyźnianego pracujego dla panów z windykacji. Firmy windykacyjne żeruja na braku swiadomości dłużników i czerpia z tego kolosalne zyski. Ale jak kazdy system ma swoje słabe strony i można poobijanym ale wywiskać. System zjada miąsz i wypluwa pestki.
                      • Gość: Wanda Re: do fredi IP: *.152.147.212.dsl.dynamic.eranet.pl 17.11.10, 21:44
                        A właśnie że NIE. Firmy windykacyjne bazuja glownie na dłużniukach '' nie swiezych'' Jeżeli dlużnik jest ''w terminie'' to po kiego sprzedawac jego dług windykatorom za grosze kiedy w sądzie masz pewny wyrok ktory ważny jest lat 10 a jak jest dobrze monitorowany to ..dozywocie. Jelonki to doornie ktorzy doprowadzili do przedawnienia dlugu a drugie jelonki to te ktore różnorakimi sposobami windykatorow daja sobie ten dlug ..przywrocic.
                        Co do żerowana na doornym spoleczenstwie. A kto broni spoleczebństwu sie choc w minimalnym stopniu edukowac sie w dziedzinie prawa. Polacy to nacja ktora uwaza że zna sie na .. medycynie , piłce noznej i polityce a więc na rzeczach ktore sa im do niczego nie potrzebne. Natomiast zakup kadeksu cywinego czy karnego lub poczytanie specjalistycznych komentarzy / nawet w tabliodzie/ uwazaja za strate czasu i wyrzucanie pieniedzy .
                        P.S. Prawo , prawem a polaczki i tak wiedza najlepiej . Oczywiscie lepiej niz...Sad - jezeli wyrok nie jest po mysli ..polaczka.
                        • Gość: Wanda Re: do mm IP: *.152.147.212.dsl.dynamic.eranet.pl 18.11.10, 09:10
                          Widze że lubisz ''dyrygowac ruchem'' i udzielac dobrych rad. . Nie twoj za....ny interes kto i o czy rozmawia. Nie w..j sie pomiędzy wódke a zakąske . Jeżeli chcesz zaistniec to ..rzuc sie pod tramwaj.
                          P.S. Jedyna dobra wiadomośc ktora moge ci przekazac to szcześliwy koniec trudnej drogi czerwonego kapturka do babci. Mysliwy odstrzelil wilka i na bialym koniu pojechal na lotnisko Okecie.
                          Całuje ..Wandzia
                • Gość: GOŚĆ Re: do fredi IP: *.acn.waw.pl 18.11.10, 21:09
                  > Jeżeli windykacja to taki / jak piszesz kiepski/ interes to dlaczego jadnymi i
                  > najbogatszych i najdynamiczniej rozwijajacych sie firm w Posce sa firmy windyk
                  > acyjne. Ich roczny KILKUSETPROCENTOWY przyrost dochodow jest wprost..niesmaczn
                  > y.
                  Cofnęliśmy się w innej epoki ? To jakies brednie. Od kiedy zarabianie pieniędzy jest zabronione ? A jeżeli zwrot z inwestycji na giełdzie wyniesie kilkaset % to też jest to NIESMACZNE. A jezeli zarobię na akcjach np. Kredyt Inkaso czy BEST to jest to "smaczne" czy nie ?

Ad. wyników finansowych - potrafisz analizować sprawozdania finansowe ? Żadnego z nich nie chyba nie widziałaś, a wygłaszasz opinie. Wydaj 10 zł na sms i sprawdź opinie w jedenj z firm zajmujących się analiza sprawozdań bo nie jest to Twoja najmocniejsza strona. Prawda jest wręcz odwrotna ale co ma opowiadać Prezes Krupa, że biznes nie idzie. Dopiero zrobiłby interes - super reklama dla potencjalnych inwestorów, klientów, nie mowiąc o dłużnikach.
        • mordimer.madderdin Re: Intrum justitia 17.11.10, 07:07
          Gość portalu: Ken napisał(a):
          > Nikt nie zapłaci żadnych 220 tysięcy. Przysługuje odwołonie i to potrwa patrząc
          > po Kruku i Presco około 2 lata.

No to może przypomnij, jak się zakończyły tamte sprawy?

> Pamiętajcie dłużnicy, że i tak wszystko będziecie museli zwrócić !!!!

Niby skąd ta pewność?

> Musicie też wiedzieć leszcze, iz statystycznie od nakazu zapłaty za wierzytelno
          > ść przedawnioną odwołuje się z 10%.

A podasz źródło tych rewelacji?

> Reszta płacze i płaci po wyrok się uprawomocni po 14 dniach.

Ale świadomość swoich praw wśród ludzi rośnie. Zapewne niemała w tym zasługa m.in. tego forum.

> Pozdrawiam dłuzników : )

Dziękuję serdecznie w imieniu sporej części użytkowników forum. Oni również pozdrawiają Kena.
              • mordimer.madderdin Re: Intrum justitia 17.11.10, 21:55
                Gość portalu: Krystian napisał(a):
                rel="nofollow">www.uokik.gov.pl/decyzje_prezesa_uokik3.php
                > Pełna treść wyroku na IJ.
                >
                > Wydaje mi sie, że prasa rozduchała wszystko.
                > Nie widzę tu strasznych rzeczy.

Jasne - nic strasznego. Prawie ćwierć miliona kary. Zapewne prezes IJ podzieli twoje stanowisko i nie będzie sobie zawracał głowy odwoływaniem się od decyzji UOKiK.

BTW - prawidłowy link do decyzji prezesa UOKiK:
                decyzje.uokik.gov.pl/dec_prez.nsf/0/603E0355D7D743A3C12577D000538ED8/$file/DDK-61-13_08_IS_EK-Decyzja%20_Intrum%20Justitia%20sp%20%20z%20o%20o%20_%20FINAL%20-%20wersja%20dla%20BIP.pdf
                I póki co, windykatorownie na razie przegrywają odwołania od decyzji UOKiK.
Inne wątki na temat:

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka