03.01.12, 17:40
Dlaczego usunięto mój wątek dotyczący gęsi.
W Warszawie pani HGW zabroniła handlu wszelakim drobiem i wysłała swoją żółtą straż przeciwko handlującym.
Dlaczego ja nie mogę kupić drobiu, albo królika.
i dlaczego usuwa się tego typu posty :)
Obserwuj wątek
    • beata_ Re: Gęś 03.01.12, 20:34
      Sądzę, że powodem usunięcia było lokalne znaczenie poczynań pani HGW. Kogo w Stanach, Niemczech czy Australii obchodzą problemy z dostępnością świeżego drobiu czy królika w Warszawie? Nie bardzo to chyba interesuje również mieszkańców Śląska, Wybrzeża czy Małopolski. Mogą nam jedynie współczuć, ale czy koniecznie tu?
      Myślę, że gdybyś post umieścił na forum Warszawa, nie tylko by nie przepadł, ale też byłaby szansa na dyskusję.

ps
      Prawdę mówiąc po tytule spodziewałam się jakiegoś super przepisu albo pytania na ten temat i liczyłam na ciekawe odpowiedzi :(
      • kosmopolitesiorbut Re: Gęś 03.01.12, 20:46
        beata_ napisała:

> Sądzę, że powodem usunięcia było lokalne znaczenie poczynań pani HGW. Kogo w St
        > anach, Niemczech czy Australii obchodzą problemy z dostępnością świeżego drobiu
        > czy królika w Warszawie?
        To forum polskie. A Polska to nieduży kraik. W odróżnieniu od Australijczyków, którzy niekoniecznie bywają w swojej stolicy Polacy bywają bo blisko. I robią zakupy. Różne. Bo Polska od lat wielu jest krajem dzielnicowym w sensie tym, że kapusty ziemniaczanej poza Kolbuszową się nie zje. I tyle. Cała Polska jest LOKALNA.
        • beata_ Re: Gęś 03.01.12, 21:26
          kosmopolitesiorbut napisał:

> To forum polskie. A Polska to nieduży kraik. W odróżnieniu od Australijczyków,
          > którzy niekoniecznie bywają w swojej stolicy Polacy bywają bo blisko. I robią
          > zakupy. Różne. Bo Polska od lat wielu jest krajem dzielnicowym w sensie tym, że
          > kapusty ziemniaczanej poza Kolbuszową się nie zje. I tyle. Cała Polska jest
          > LOKALNA.

Oczywiście w dużej mierze masz rację, niemniej moim zdaniem łatwiej o "prawdziwą" gęś, kurę czy inne mięso i produkty raczej poza dużymi agolmeracjami.
          Poza tym, niezależnie od mojego zdania akurat w kwestii dostępności produktów, próbuję wyjaśnić prawdopodobny powód usunięcia poprzedniego wątku.
          Założycielowi proponowałabym eksperyment - założenie wątku na forum Warszawa, tak z ciekawości czystej jaki będzie odzew... o ile taki wątek już tam nie powstał (nie sprawdzałam), bo jest to forum bardzo czułe na "występy" p. HGW :-)
    • jarek_zielona_pietruszka Re: Gęś 04.01.12, 00:11
      chodziło mi tylko o to, że zabrania ie ludziom dostępu do dobrych produktów. I nie mylę, że nie jest tutaj miejsce na takie dyskusje. Jak najbardziej jet to problem kuchenny. Dlaczego można pisać, że w jakimś markecie można kupić jakieś gó...o a o tym ze jest oficjalny zakaz sprzedaży drobiu i innych produktów nie można pisać.
      Draństwem dla mnie jest właśnie zakaz sprzedaży. Dlaczego gdy chcę kupić dobry produkt zabrania mi się tego. A to jak ja tą gęś przygotuję to już jest temat na osobny post. Najpierw muszę tą dobrą gęś kupić żeby ją przyrządzić.
        • beata_ Gęś a sprawa polska! 04.01.12, 01:02
          kosmopolitesiorbut napisał:

> Masz rację jak najbardziej. Tyle, że niektórzy/re nie potrafią zrozumieć pewnych
          > rzeczy...

forum.gazeta.pl/forum/w,77,132041851,132055105,Re_Ges.html
          Powinszować znajomości rodzimego języka...
          Dobranoc Panowie :-)
      • beata_ Re: Gęś 04.01.12, 00:58
        jarek_zielona_pietruszka napisał:

[...]
        > I nie mylę, że nie jest tutaj miejsce na takie dyskusje. [...]

Masz 100% procent racji - NIE mylisz się, bo rzeczywiście raczej nie jest to najlepsze miejsce na takie dyskusje :-) Być może moderator uznał tak samo...

Oooj, jak to trzeba uważać na to, co się mówi/pisze i gdzie...
Inne wątki na temat:

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka