IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 18.08.05, 13:46
Jak w temacie: dobre ciasto , sposób wykonania i orginalne acz smaczne
nadzienie zaproponujcie cos dobrego!
cafe
Obserwuj wątek
    • ba_nita Re: calzone 18.08.05, 13:52
      tnij.org/calzone
    • linn_linn Re: calzone 18.08.05, 13:52
      W Galerii Potraw bylo chyba niedawno...
    • sinistra80 Przepis ze zdjęciem 19.08.05, 20:35
      autorstwa Dziuni:
      forum.gazeta.pl/forum/72,2.html?f=777&w=27380950&a=27380950
    • ampolion Re: calzone, bardzo ładne 20.08.05, 03:37
      www.michaelangelos.com/images/shot_four_cheese_calzone.gif
    • gziklongina Re: calzone 20.08.05, 07:26
      moje calzone jest sprawdzone - zjedzone ze smakiem przez mojego "znawcę" :) i
      stwierdzone moim najlepszym daniem. a więc:

      CIASTO:
      200g mąki pszennej
      pół paczuszki drożdży instant
      pół szklanki letniej wody
      pół łyżki oliwy
      pół łyżeczki soli
      pół łyżeczki cukru

      Mąkę przesiać do miski, wsypać i wlać resztę składników i zagnieść miękkie
      ciasto. Odstawić na ok. godzinę w bardzo ciepłe miejsce pod przykryciem.

      NADZIENIE:
      pomidor (sparzony o obrany)
      80g sera mozarella
      50g cebuli
      2 pieczarki
      papryka konserwowa
      kilka oliwek
      70g kiełbasy

      Pieczarki podsmażyć z cebulą, ser, kiełbasę, pomidor pokroić w kostkę, oliwki
      przepołowić. Ciasto jeszcze raz zagnieść, rozwałkować na placek, ułożyć na
      wyłożonej folią aluminiową i posmarowanej oliwą blasze. Na placku rozsmarować
      sos pomidorowy (może być ketchup) zostawiając brzeg, posypać ziołami (zioła do
      pizzy, oregano, bazylia). Na połowie ułożyć składniki nadzienia i przykryć
      drugą połową pozostawiony brzeg smarując białkiem jajka. Sklejamy jak pieróg
      (polecam dociskanie ząbkami wdelca tak na płasko). Pieróg posmarować resztą
      białka i wstawić do nagrzanego do 180 stopni piekarnika na ok. 20 min.
      Smacznego!
    • ampolion Re: calzone 21.08.05, 00:58
      Po polsku. Więcej u góry po prawej na końcu.
      www.pizze.friko.pl/Strona17.htm
    • Gość: marghe_72 Re: calzone IP: *.acn.waw.pl 21.08.05, 23:18
      calzone to nic innego jak zamknieta pizza
      zatem ciasto takie jak na pizzę
      a nadzienie w miare dowolne (tylko bez przesady)

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się


Nakarm Pajacyka