Dodaj do ulubionych

kuchenka mikrofalowa

14.01.03, 17:37
Dostałam w prezencie kuchenkę mikrofalową. Używamy jej głównie do
podgrzewania i rozmrażania. chciałabym jakoś szerzej wykorzystać jej
możliwości, ale nie umiem!!!1 Bardzo proszę o jakieś przepisy - poczawszy od
prostych typu: jak ugotować w mikrofali makaron....
Z góry wielkie dzieki!!!
Aha, moja kuchenka nie ma mozliwości ustawienia temperatury, tylko moc (max
800 W).
Obserwuj wątek
    • proz Re: kuchenka mikrofalowa 14.01.03, 21:11
      Zapomnij o gotowaniu w mikroweli. Żarcie z mikroweli to syf pozbawiony smaku i
      wartości. Można najwyżej odgrzać kaszankę, albo podgrzać makaron do rosołu,
      żeby nie był zimny. Nigdy nie używaj do rozmrażania mięsa, bo jest potem
      niejadalne. Mrożone mięso rozmrażaj naturalnie, a jak juz bardzo ci się
      śpieszy, to lepiej włóż do miski z ZIMNĄ wodą. Nie gotuj jajek w specjalnych
      pojemnikach - są niejadalne. W ogóle, najlepiej używaj tak rzadko, jak tylko
      się da.

Pozdrawiam
        • wyrocznia Re: kuchenka mikrofalowa 15.01.03, 08:42
          Dzięki za wszystkie posty. Ja też wole gotowac w sposob tradycyjny, ale musze
          przyznac, ze kusi mnie czasem oszczednosc czasowa zyskiwana dzieki mikrofali....
          Np. te ziemniaki w mundurkach - ale jak je ugotowac?
          • Gość: kaska Re: kuchenka mikrofalowa IP: *.tele2.pl 15.01.03, 18:26
            wyrocznia napisała:

> Dzięki za wszystkie posty. Ja też wole gotowac w sposob tradycyjny, ale musze
            > przyznac, ze kusi mnie czasem oszczednosc czasowa zyskiwana dzieki
            mikrofali...
            > .
            > Np. te ziemniaki w mundurkach - ale jak je ugotowac?

Idz na www.gery.pl, potem kliknij w kuchnia a potem w przepisy. Cala masa
            przepisow na mikrofale.
          • Gość: Senin Re: kuchenka mikrofalowa IP: 144.139.175.* 15.01.03, 21:19
            wyrocznia napisała:

> Dzięki za wszystkie posty. Ja też wole gotowac w sposob tradycyjny, ale musze
            > przyznac, ze kusi mnie czasem oszczednosc czasowa zyskiwana dzieki
            mikrofali...
            > .
            > Np. te ziemniaki w mundurkach - ale jak je ugotowac?

Umyj, nakluj widelcem w dwoch,trzech miejscach (wazne) i uloz w mikrofali
            (rozstaw rownomiernie na obwodzie "talerza". Nastaw kuchenke na odpowiedni czas
            (okolo minuty na ziemniaka, zaleznie od tego jaki duzy) po minucie poodwracaj
            ziemniaki (to co bylo skierowane do srodka ma byc teraz na zewnatrz, to co na
            wierzchu - pod spodem) i powtorz gotowanie . Tyle samo czasu.
            Sprawdz czy miekkie, jak nie to wlacz na minute lub dwie dluzej. Gotowe.

cztery ziemniaki gotuje sie w ten sposob ok.8 minut. Jeden okolo 2 minut.

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka