Dodaj do ulubionych

Co oprocz schabowych mozna zrobic ze schabem??

18.09.06, 11:56
jestem mlodą osobką.poradzcie mi co jeszcze moge zrobic ze schabem??macie
jakies dobre ,sprawdzone przepisy??
Obserwuj wątek
    • Gość: Gośka Re: Co oprocz schabowych mozna zrobic ze schabem? IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 18.09.06, 12:04
      poszperaj trochę w wyszukiwarce,jest dość dużo przepisów naprawdę dobrych, no i
      google też są niezawodne;-))
    • kasiulek_mysiulek Re: Co oprocz schabowych mozna zrobic ze schabem? 18.09.06, 12:05
      Ja ostatnio rozbiłam kotlety na cienkie, przyprawiłam pieprzem i solą,
      posmarowałam musztardą i nałożyłam farsz z kiszonych ogórków i żółtego sera
      startych na dużych oczkach, zwinęłam ruloniki, umaczałam w jajku, bułce tartej,
      obsmażyłam na oleju na rumiano i potem piekłam 30 minut. Goście byli zachwyceni!
      • Gość: anka Re: Co oprocz schabowych mozna zrobic ze schabem? IP: *.chello.pl 18.09.06, 21:17
        ja zawijam zabek czosnku(caly) cebule ogorek kiszony i boczek. zapinam
        wykalaczka i smaze. aha wczesniej marynuje kotlety w przyprawach i nacieram
        majerankiem. pozniej triche poduszam w cebuli i pieczarkach. proste w wykonaniu
        • skun2 Re: Co oprocz schabowych mozna zrobic ze schabem? 18.09.06, 23:19
          a mój przepis na kieszonki: - oczywiście rozbity schab, maszynka do mielenia, w
          której mielimy: pół pomidora, ser żółty - kilka plastrów, szynkę ze 4 plastry),
          pół papryki.
          Wszystko mieszamy z jajkiem surowym - układamy, tak jak zwykle - na "rozbitych
          schabach", zawijamy, moooocno zaciskamy, panierujemy i smażymy.
          Inne nadzienie do kieszonki - uduszone wcześniej grzyby z cebulą, dobre, mogą
          być pieczarki, ale teraz sezon na leśne, więc,,,,,
          oraz...
          wszystko co nam przyjdzie do głowy:)
          • skun2 Re: Co oprocz schabowych mozna zrobic ze schabem? 18.09.06, 23:20
            poza kieszonkami polecam jeszcze to: (sprawdzone, dobre)
            www.gotowanie.v9.pl/przepisy/03/44.html
          • skun2 Re: Co oprocz schabowych mozna zrobic ze schabem? 18.09.06, 23:26
            skun2 napisał:

            > a mój przepis na kieszonki: - oczywiście rozbity schab
            to tak na 4 osoby, a pod pojęciem "rozbity schab rozumiem potłuczone plastry,
            tak jak na kotlety:)
            Polecam - jeszcze raz te "kieszonki - bo jest to pole do popisu dla każdego -
            można wymyslać za każdym razem inne, ale to pewnie dobrze wiesz, może ktoś
            jeszcxze nie?
          • Gość: mt7 Re: Kieszonki to nie roladki! IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 19.09.06, 12:45
            skun2 napisał:
            > a mój przepis na kieszonki: - oczywiście rozbity schab,- układamy, tak jak
            zwykle - na "rozbitych schabach", zawijamy, moooocno zaciskamy, panierujemy i
            smażymy.
            > Inne nadzienie do kieszonki...
            Kieszonki to nacięte głęboko mięso, które wypełnia się dowolnym farszem.
            Pozdrawiam
            • skun2 Re: Kieszonki to nie roladki! 19.09.06, 14:54
              jak zwał tak zwał, u nas to się nazywa kieszonki - generalnie dlatego, że
              zazwyczaj schab się zgna na pół - wygląda wtedy jak kieszeń - i zaklepuje
              tłuczkiem po bokach. Ale ja wolę zawinąć i ścisnąć
            • skun2 Re: Kieszonki to nie roladki! 19.09.06, 14:54
              to co Ty mówisz to ja nazywam schab faszerowany n.p.:P
            • ba_nita Re: à propos kieszeni i schabu: 19.09.06, 15:51
              forum.gazeta.pl/forum/72,2.html?f=777&w=38000780&v=2&s=0
    • ba_nita Re: Co oprocz schabowych mozna zrobic ze schabem? 18.09.06, 12:07
      Upiec po uprzednim nafaszerowaniu (śliwkami namoczonymi w brandy, mięsem,
      papryką, grzybami, boczkiem itp), zrobić wedlinę w szynkowarze, upiec w cieście
      francuskim, udusić w pomidorach lub innych warzywach, schab w galarecie. Opcji
      jest dużo więcej.
      www.google.com/search?sourceid=navclient&ie=UTF-8&rls=GGLD,GGLD:2006-20,GGLD:en&q=schab
      • moonlight5 Re: Co oprocz schabowych mozna zrobic ze schabem? 18.09.06, 12:11
        dziekuje Wam bardzo;-).chyba udusze schabik w pomidorach i czosnku
        • ba_nita Re: Służę przepisem. 18.09.06, 12:31
          Kroisz mięso jak na normalne schabowe, lekko je rozbijasz i wkładasz warstwami
          do naczynia żaroodpornego lub szybkowara: warstwa pomidorów (wypestkowane i bez
          skórek) warstwa ze schabowych i tak do wykończenia składników. Dolewasz około
          1/2 szkl. bulionu. Oczywiście doprawiasz solą, pieprzem - czosnek jak mówisz i
          co tam z przypraw jeszcze Ci się komponuje. Ja zwykle dodaję zioła prowansalskie
          i ciemny sos sojowy z łyżką sosu ostrygowego + dla ostrości sambal oelek.
          Wstawiasz na mały ogień na około 45 min. Po tym czasie możesz naczynie odkryć i
          jesli chcesz zagęścić całość 1 łyżeczką maki ziemniaczanej rozmieszanej w 1/2
          szkl. zimnej wody. Po zagotowaniu i zgęstnieniu sosu danie jest gotowe do
          podania z ryżem, makaronem, kluskami, ziemniakami, kaszami - wybór nalezy do
          Ciebie. Oczywiście do tego dowolny zestaw surówek.
      • bfinger witaj Banito 18.09.06, 14:12
        napisz proszę, jak pieczesz go ze śliwkami (chodzi mi o roladki, a nie całość)
        • ba_nita Re: Mogę napisać jak bym zrobił ze śliwkami 18.09.06, 14:54
          gdybym robił, bo generalnie schab to ja wole nadziewać w całości na całej
          długości.)))
          Po delikatnym roklepaniu do środka: namoczone śliwki w aromatycznym alkoholu
          (rum, koniak, brandy)i po kilka kaparów, trochę czerwonej cebuli w piórka,
          ogórek kiszony i po kawałku sera pleśniowego. Wewnętrzną stronę płata schabu
          posoliłbym, dał trochę pieprzu ziołowego i gałki muszkatołowej i posmarował
          pastą z papryki (są takie w tubie). Po zawinięciu i spięciu wykałaczkami,
          obtoczyłbym w mące i krótko przesmażył na ostrym ogniu ze wszystkich stron.
          Potem dusiłbym przez jakieś 20 min w bulionie, dodałbym kurki (lub inne grzyby),
          śmietana, koperek na samym końcu, doprawienie do smaku i voilà!
          • jollka2 z grzybami 18.09.06, 15:40
            Pokroić cienko, można zamarynowac na 1 godz. w oliwie i przyprawach.
            namoczyć grzyby suszone w gorącej wodzie.
            Obsmażyć mięso.
            Podlać wodą z grzybami.
            Dusić powoli pod przykryciem.
            Podlać czerwonym wytrawnym winem lub bulionem z kury lub z kostki.
            Przyprawić, zagęścić.
            Proste :)
            • Gość: rysiu na kolacje IP: 212.244.156.* 18.09.06, 17:00
              Ale chodzi o dania obiadowe?
              Bo b. smaczny jest schab w galaretce (+śliwka, a lbo jajeczko)
    • Gość: joanna Re: Co oprocz schabowych mozna zrobic ze schabem? IP: *.gtconnect.net 18.09.06, 16:56
      odzwyczaic sie. tlusty, niesmaczny
      • ba_nita Re: Co oprocz schabowych mozna zrobic ze schabem? 18.09.06, 17:00
        Gość portalu: joanna napisał(a):

        > odzwyczaic sie. tlusty, niesmaczny

        Może dla Ciebie. Dla innych wręcz przeciwnie. Po za tym - wiesz jak wygląda
        schab? Bo problemem w jego przyrządzeniu dla wiekszości osób jest brak tłuszczu
        właśnie i wychodzi im zbyt suchy. To taka uwaga na marginesie.
        • Gość: joanna Re: Co oprocz schabowych mozna zrobic ze schabem? IP: *.gtconnect.net 18.09.06, 17:24
          dla mnie i dla polowy swiata. wiem, ze bez tluszczu jest po prostu suchy -
          dlatego taki niezdrowy (zeby byl jadalny, musi byc tlusty).
          • aka10 Re: Co oprocz schabowych mozna zrobic ze schabem? 18.09.06, 17:34
            Nie zostawiam na schabie ani milimetra tluszczu,bo tluszczu nie cierpie.
            Schab robie od czasu do czasu zapiekany ze szpinakiem i pieczarkami.Tak
            przygotowany nie jest ani tlusty,ani suchy.Pozdrawiam.
          • ba_nita Re: Co oprocz schabowych mozna zrobic ze schabem? 18.09.06, 17:40
            Gość portalu: joanna napisał(a):

            > dla mnie i dla polowy swiata. wiem, ze bez tluszczu jest po prostu suchy -
            > dlatego taki niezdrowy (zeby byl jadalny, musi byc tlusty).
            Totalna bzdura. O marynowaniu mięsa słyszałaś?
            • Gość: joanna Re: Co oprocz schabowych mozna zrobic ze schabem? IP: *.gtconnect.net 18.09.06, 18:31
              slyszalam. marynuje z powodzeniem na przyklad jagnine, piers indyka, kurczaka.
              (dobry steak wolowy nie wymaga marynowania).

              od schabu odzwyczailam sie dosyc dokladnie w Kanadzie. na tyle dokladnie, ze w
              tej chwili smak i zapach odrzucaja mnie. bywa, prawda?

              wieprzowina nie uchodzi za mieso zdrowe, ani obiady ze schabem - za szczegolnie
              wykwintne.

              Bogiem a prawda - kloce sie teraz bez sensu, bo niczego nikomu nie udowodnie
              ani nie zmienie przekonan. ja chyba nigdy nie lubilam smaku wieprzowiny (poza
              dobra szynka).

              Pozdrawiam, wylaczam sie - zycze udanej wymiany przepisow! :))
              • aka10 Re: Co mozna zrobic ze schabem?do Joanny 18.09.06, 19:17
                Polecam wobec tego mieso z wlasnorecznie upolowanego £osia-i zdrowe i wykwintne.
                Pozdrawiam.
                • Gość: joanna Re: Co mozna zrobic ze schabem?do Joanny IP: *.gtconnect.net 18.09.06, 20:47
                  aka - ja juz po prostu mieso slabo toleruje. dzieki serdeczne za rekomendacje.
                  los brzmi dobrze, (zdrowy i wykwintny rowniez;-) ) - ale mieso to juz chyba jem
                  tylko z przyzwyczajenia.

                  nie wiem po co sie wcielam w te dyskusje o schabie.

                  P.S. Los jest dostepny, w Toronto moge go kupic w roznych miejscach - na
                  przyklad St. Lawrence Market. Ale - po co... wole - karczochy.

                  A ty na losie polujesz? Nie daj sie sprowokowac - bo rozpoczne dyskusje na
                  temat polowan...
                  • ba_nita Re: To jest wg Ciebie dyskusja?: 18.09.06, 21:23
                    forum.gazeta.pl/forum/72,2.html?f=77&w=48795849&a=48815326
          • karmin-cynober Re: Co oprocz schabowych mozna zrobic ze schabem? 18.09.06, 19:03
            Duzo witaminy B12. Wygoogluj sobie co oznacza jej brak.
    • karmin-cynober Re: Schab można podrzucać, można zdeponować w lod 18.09.06, 19:06
      Co do kotletow to nie wiem po co wynalazki. Prosto na patelnie z przyprawami i
      smakuje. Czasowa oszczednosc nie z tej ziemi.
      Kotlety mozna tez pociac w paski, szybko usmazyc, dodac do ryzu z warzywami i
      bedzie pseudo chinszczyzna.
      • Gość: emeryt Re: Schab można podrzucać, można zdeponować w lod IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 18.09.06, 20:10
        Dwie potrawy wymagające niewielkiego zachodu.Kawałek schabu z koscią
        ,włoszczyzna na zupę ,puszka białej fasoli,dwa-trzy ziemniaki, garść suszonych
        grzybow,3-4 łyzki pęczaku,śmietana 30tka . Trybuję schab od kości.Mięso kroję
        na plastry.
        Z kosci schabowych,włoszczyzny i pęczaku gotuję krupnik. Jak pęczak
        zmięknie(trwa to ponad godzinę,ale im wolniej sie gotuje to jest
        smaczniejszy),wyjmuję kość schabową,a do zupy dodaję ziemniaki drobno
        pokrojone(słupki lub kostka),albo całe ,jeśli to gatunek rozgotowujący
        się.Dodaję posiekane suszone grzyby,schab pokrojony w plastry i gotuję aż
        zmięknie mięso. Dorzucam puszkę białej puszkowanej fasoli wraz z
        zalewą,zagotowuję,dorzucam siekany lubczyk,koper i pietruszke zieloną ,a na
        koniec zabielam zupę samą śmietaną(sporo,aż zupa jest biała). Kazdy dostaje
        talerz zupy z plastrem schabu w środku. Pychota. Mozna dosmaczyć majerankiem
        albo ziołami prowansalskimi(łyżeczka na sam koniec,ale przegotować). Ta zupa
        jest tez smaczna na zimno.
        Przepis drugi:Pokrojony w plastry schab obsmażam na dobrej oliwie z dodatkiem
        masła(Mięsa nie obijam,nie panieruje,nie solę i nie pieprzę).Po zrumienieniu
        wyjmuję mięso z rondla,a na pozostały tłuszcz wrzucam dośc grubo poszatkowaną
        cebulę,zaraz potem pieczarki,tez grubo poszatkowane i paprykę, też poszatkowaną.
        Wszystko na tym samym tłuszczu obsmażam,aż cebula zeszkli się,nie dłużej.Zaraz
        potem dorzucam plastry obsmażonego schabu i całość zalewam śmietaną
        trzydziestką,tak by prawie pokryła zawartość rondla.Na wierzch wrzucam 3-4
        pomidory pokrojone grubo lub kilka łyżek przecieru pomidorowego.Całość
        przykrywam i doprowadzam do wrzenia,a następnie ustawiam niewielki gaz tak by
        smietana delikatnie pyrkała.Bez mieszania,bez zaglądania potrawa pyrkocze około
        45 minut. Nie przypala sie. Na koniec solę i pieprzę do smaku. Samo się robi,a
        smaczne jak mało co. Ważne,żeby pomidory dać w stosownej porze,bowiem one
        zabezpieczają paprykę i pieczarki przed rozgotowaniem się. Proporcji nie podaję
        bo to nie ma znaczenia. Ja daję jedną dużą paprykę,trzy cebule ,trzy-cztery
        pomidory na 6-8 porcji mięsa. Można na etapie smażenia cebuli dodać 3-4 ząbki
        czosnku,najlepiej całe.
        Tak samo duszę w smietanie kawałki kurczaka,albo same nogi.Zjada sie to z
        ryżem,ziemniakami,chlebem,bułką.Zjada sie do końca i ze smakiem.
        • dor_and Re: Schab można podrzucać, można zdeponować w lod 19.09.06, 01:46
          Dzięki za ten post - na temat i na pewno do wykorzystania:)
    • Gość: jej Re: Co oprocz schabowych mozna zrobic ze schabem? IP: *.internetdsl.tpnet.pl 19.09.06, 00:22
      schabowe po węgiersku - makłowicz pokazywał, rozbić, nie panierować, ale
      posypać papryką, solą, pieprzem, dodać (gdy już będa miekkie) śmietanę, udusić,
      zagęścić, podawać z kluskami kładionymi - jak ktoś lubi paprykowe jedzenie to
      mu posmakuje.
      • tygru_mrau Schab na sposób zmysłowy... 19.09.06, 04:17
        po pierwsze - schab opłukać, wyciąć tłuszcz (jeżeli był) i sparzyć

        po drugie - uznaję TYLKO schab bez kości

        po trzecie - nabić nożem dziurki (głębokości ok. 3 cm) w schabie i powtykać w
        nie pokrojone w plasterki ząbki czosnku, odsączone kapary, świeży majeranek,
        poszatkowany imbir/ do wyboru, do koloru, czasami odpuszczam imbir i majeranek,
        a wtykam paski suszonych śliwek, albo suszonych pomidorów, w zależności od nastroju.


        Całość do szkła, szkło moszczę olejem z przyprawami (jak wyżej)
        i piekę w 200°C (ok. 1 godziny na 1 kg schabu)

        Aha - olej z pestek winogron.


        Nieźle też udaje się schabowa rolada ze składnikami jak powyżej, można
        rozkrojoną posmarować konfiturą śliwkową i chrzanem - super pasuje!!

        Mniam.
        ----
        miau miau
    • dem0kryt Re: Co oprocz schabowych mozna zrobic ze schabem? 19.09.06, 09:09
      Koty nie powinny jeść wieprzowiny. Mogą się zarazić śmiertelną dla nich chorobą
      (nie pamiętam już jej nazwy). Więc jeśli już dać ten schab zwierzakowi - to
      raczej psu. Będzie wdzięczny.
      • ba_nita Re: Choroba Aliuszki - ale nie koty a psy właśnie. 19.09.06, 09:16
        dem0kryt napisał:

        > Koty nie powinny jeść wieprzowiny. Mogą się zarazić śmiertelną dla nich chorobą
        > (nie pamiętam już jej nazwy). Więc jeśli już dać ten schab zwierzakowi - to
        > raczej psu. Będzie wdzięczny.
        I dotyczy to surowej wieprzowiny, gotowaną mogą dostawać spokojnie. Choroba jest
        śmiertelna i nieuleczalna.
        • dem0kryt Re: Choroba Aliuszki - ale nie koty a psy właśnie 19.09.06, 10:17
          A dokładniej - choroba Aujeszkyego. Chorują na nią świnie, a zakażonym mięsem
          (surowym - masz rację) mogą się zarazić tak psy, jak i koty.

          Pzdr :)))
    • kobieta_na_pasach najprostsza potrawa 19.09.06, 09:18
      pokroic schab w drobne slupki, wrzucic na olej, posypac przyprawa gyros.
    • Gość: MisRomis Re: Co oprocz schabowych mozna zrobic ze schabem? IP: *.internetdsl.tpnet.pl 19.09.06, 13:49
      Najprostszym sposobem jest upiecznie w soli.
      Wyszorowany i wysuszony kawalek schabu polozyc na grubej warstwie soli
      (kuchennej, morskiej- jeden pies), obsypac solą tak aby nie bylo go widać (dosc
      gruba warstwa), wlozyc do piekarnika do 180/200C- piec wg. zasady - 1h na kazdy
      kilogram. Mieso nie jest slone- ma piekny kolor, jest socyzste- i smakuje..
      schabem- naprawdę to przedziwny smak gdy się tak to poda. Mozna podac w
      plastrach, jakis sos, lub z ziemniakami i jakąś zieleniną
    • Gość: luki Re: Co oprocz schabowych mozna zrobic ze schabem? IP: *.kl.amwaw.edu.pl 19.09.06, 15:18
      można zrobić pyszne precelki w sosie tureckim. Pociąć schab na drobne kawałki,
      dodać oliwy i podsmażyć na patelni, używając oregano, zrobić sos turecki(
      śmietana, ocet , sos pomidorowy, suszona bazylia i tymianek, szczypta pieprzu i
      soli,na koniec dodać gałkę muszkatułową do smaku) poddusić na małym ogniu i
      pycha.
    • bazylkai Re: Co oprocz schabowych mozna zrobic ze schabem? 19.09.06, 21:40
      znalazłam w konkursie Boscha, przepis p. Gendek dostał główną nagrodę
      a ja się ciągle zastanawiam po co jest cytryna???

      "Kotlety wieprzowe nadziewane z feta"
      Chcąc cieszyć się smakiem greckiego specjału,
      Stworzę przekąskę z tych składników paru:
      Czterdzieści dekagramów mięsa wieprzowego,
      Trzy łyżeczki zielonych oliwek do tego,
      Jeden ząbek czosnku i jedna cytryna,
      SOLI i PIEPRZU do smaku odrobina.
      Piąty ze składników-tutaj dźwięk fanfarów
      Ser feta, którego szykuję dziesięć dekagramów!
      Do rzeczy czas się zabrać, co cieszy mnie wielce;
      Na początek ser feta rozkruszam widelcem.
      Następnie z oliwek pesteczki wyjmuję
      I w drobną kosteczkę je zwinnie szatkuję.
      Teraz czosnek obieram i szybko go miażdżę,
      Wszystko mieszam dokładnie i mam serową pastę.
      Krztynę soli i pieprzu dodaję z marszu,
      By uzyskać aromat gotowego farszu.
      Czas mięsem się zająć, myję je dokładnie,
      Osuszam i podziwiam jak wygląda ładnie.
      Kupiłam wieprzowinę w całości niestety,
      Więc muszę ją podzielić na zgrabne kotlety.
      Gdy mam już na desce mięsa plastry,
      Ostrym nożem nadkrawam delikatnie każdy.
      W ten sposób powstają mięsne kieszenie,
      W które zaraz wtłaczam serowe nadzienie.
      Wypełnione kieszonki ma ręka zaszywa,
      Bawełniana niteczka się do tego przyda.
      Na patelnię trzy łyżeczki oleju nalewam
      I sprawdzam czy tłuszcz dobrze się rozgrzewa.
      Następnie kładę kotleciki wieprzowe
      Na smażenie dwustronne czterominutowe.
      Po upływie czasu mięsko zrumienione,
      Szczyptą soli i pieprzu będzie oprószone.
      Unosząca się w kuchni woń bardzo kusząca,
      Daje znak, że pichcenie już dobiegło końca.
    • szycha80 a czy szynkę w całości piecze się podobnie jak 05.10.06, 07:34
      schab? czy np. wychodzi z piekarnika bardziej sucha?
      bo chiałabym na obiad zrobic i nie wiem czy te "schabowe" warunki pasują i do
      szynki...
      • rzuczysko Re: a czy szynkę w całości piecze się podobnie ja 09.10.06, 00:59
        szynke piecze sie tak samo.polecam rekaw do pieczenia mieso nie jest suche.i
        jest pyszne
Inne wątki na temat:

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się


Nakarm Pajacyka