Dodaj do ulubionych

papryczki chili

27.07.09, 20:36
2 pytania :
1 - czy są pomocne przy diecie ? (słyszałam, że ułatwiają trawienie)
2 - czy jedzenie ich w nadmiarze szkodzi (mam na myśli, 1 papryczkę dziennie
do potraw, sosów, na kanapkę)
Obserwuj wątek
    • eeela Re: papryczki chili 27.07.09, 23:32
      > 2 - czy jedzenie ich w nadmiarze szkodzi (mam na myśli, 1 papryczkę dziennie
      > do potraw, sosów, na kanapkę)

Co to jest nadmiar? :-)

Sa narody, które jadają znacznie więcej niz jedną papryczkę chili dziennie :-) I
      żyją! Ale nigdy nie spotkałam się z opinią, że miałyby jakkolwiek pomagać przy
      odchudzaniu. Gdyby tak było, mój chłop nie obnosiłby tak dumnie swojego
      brzuszyska ;-)
          • bobralus Re: kij ma dwa końce :) 28.07.09, 10:15
            Przyspiesza przemiane materii, nie szkodzi. Wzmagaja apetyt, ale wystarczy nie
            poddac sie pokusie i tyle. Jesli chcesz schudnac te pare kilo, to na pewno, przy
            odpowiedniej diecie, ostra papryka moze dodatkowo pomoc. Nie chodzi o to, ze
            czyni ludzi szczuplymi bez wzgledu na to co jedza, ale po prostu wspomaga
            trawienie, tak jak inne ziola i przyprawy, przy okazji wywoluje fale endorfin w
            mozgu, takze uwaga: ostry smak mocno uzaleznia:DDDD
            Od razu przypomnieli mi sie panowie z w koszulkach nad morzem z napisem: Kto nie
            ma brzucha, ten kiepsko r.cha. Taaa...
            • linn_linn Re: kij ma dwa końce :) 28.07.09, 11:01
              Nie zmienia to faktu, ze chudniemy nie od tego co jemy, a od tego czego NIE jemy
              / a jesli jemy, to spalamy /. Ciagla pogon za cudownymi srodkami spowodowana
              jest tym, ze najtrudniej jest powiedziec sobie MZ albo podnies sie z fotela. W
              dodatku takie chudniecie o 2-3 kg jest najtrudniejsze: co innego jak sie ma 20
              kg nadwagi. Wtedy schudnac 2-3 kg jest bardzo latwo.
Inne wątki na temat:

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka