Dodaj do ulubionych

Che Guevara

IP: *.warsnet.trzepak.pl 10.08.01, 18:48
Ernesto Che Guevara zmartwychwstaje i na nowo podbija wyobraźnię milionów. Ta
postać z muzeum polityki i kultury XX wieku powraca na czele manifestacji
młodych przeciwników globalizacji. W czasie marszów przeciwko globalizacji,
podobnie jak w 1968 roku, manifestanci nieśli kolorowe sztandary "Guerrillero
Heroico"-Bohaterskiego Partyzanta. Czy rzeczywiście mogą się oni uważać za
spadkobierców jego myśli i ideologii?
Obserwuj wątek
    • Gość: hahor Re: Che Guevara IP: *.dip.t-dialin.net 10.08.01, 19:03
      Owszem - "Che" - masowy morderca na Kubie po zwyciestwie "rewolucji" Fidela.
      Przygotowywal masowe mordowanie w calej Ameryce Lacinskiej. W niektorych
      kwestiach bardziej radykalny niz Fidel ( chcial np. zniesc zasade zysku w
      bankowosci) Poroznil sie z Maximo Liderem - poszedl sobie - szlag go trafil -
      Bogu dzieki.
      • Gość: piotlik Re: Che Guevara IP: *.warsnet.trzepak.pl 10.08.01, 19:15
        Czy na pewno był on tak jednoznacznie negatywną postacią? Zapoznałeś sie z jego
        życiorysem?
        • Gość: hahor Re: Che Guevara IP: *.dip.t-dialin.net 10.08.01, 19:30
          Gość portalu: piotlik napisał(a):

          > Czy na pewno był on tak jednoznacznie negatywną postacią? Zapoznałeś sie z jego
          >
          > życiorysem?

          Zapoznalem sie. Nikt nie jest jednoznacznie negatywna postacia. On na pewno
          lubial dzieci - i na manifestacjach podnosil male dziewczynki w gore , calowal w
          policzek...

          • Gość: meg Re: Che Guevara IP: *.katowice.cvx.ppp.tpnet.pl 10.08.01, 19:38
            Stalin też głaskał dzieci po główkach
            • Gość: hahor Re: Che Guevara IP: *.dip.t-dialin.net 10.08.01, 19:47
              Gość portalu: meg napisał(a):

              > Stalin też głaskał dzieci po główkach

              ...a mogl je zabic...

              wiec tez nie byl tylko zly... Nie wszystko w socjalizmie bylo zleee...- no nie ?!

              • Gość: meg Re: Che Guevara IP: *.katowice.cvx.ppp.tpnet.pl 10.08.01, 19:50
                Gość portalu: hahor napisał(a):

                > ...a mogl je zabic...

                o właśnie, o to mi chodziło
    • Gość: Mirek Re: Che Guevara IP: *.sympatico.ca 10.08.01, 20:16
      Hahor napisal:
      "Owszem - "Che" - masowy morderca na Kubie po zwyciestwie "rewolucji" Fidela.
      Przygotowywal masowe mordowanie w calej Ameryce Lacinskiej. W niektorych
      kwestiach bardziej radykalny niz Fidel ( chcial np. zniesc zasade zysku w
      bankowosci) Poroznil sie z Maximo Liderem - poszedl sobie - szlag go trafil -
      Bogu dzieki."

      I wlasnie to powoduje ze jest wrecz idealnym kandydatem na patrona
      ekstremalnego odlamu przeciwnikow globalizacji.
      • Gość: Szwager Re: Che Guevara IP: *.dip.t-dialin.net 10.08.01, 23:43
        Prawdom je ze wsrod przeciwnikow globalizacji idzie znalysc colko mocka
        komunistow ale ta colko globalizacja w tyj formie w jakyj sie jom dzisiej
        przeprowadzo to , porownoja sam za profesorem z Centrum Strategii i Studiow
        Miedzynarodowych w Waszyngtonie , Edwardem Luttwakiem , nic inkszego ino
        bolszewizm . Co Wy na to ?
    • Gość: andy Re: Che Guevara....może by go sklonować? IP: *.stg.tli.de 10.08.01, 21:30
      pora kostek z niego łostało.
    • Gość: piotlik Re: Che Guevara IP: *.warsnet.trzepak.pl 22.08.01, 00:13
      • Gość: mesco Che Guevara byl Slazakiem, ale nie Noblista IP: *.rz.uni-leipzig.de 23.08.01, 15:19
        Zdziuchu Gujwara i jego zuna wywendrowali do Brasilien kieda tam w 19 Jahrhundertcie. I loni mieli
        bajtla Ernesta, a nozwoli go tak bo loni Niemcy byli , czyli Slonzacy- Niemcy i po niemiecka nie lumieli.
        • Gość: Mirek Cuba IP: *.*.*.* 09.09.01, 01:00
          Czy wiecie ze od czasu jak Bush zostal prezydentem zostaly zaostrzone przepisy
          wyjazdu obywateli US na Cube. Wjechac na wyspe moga, ale oficjalnie, zabronione
          przez prawo jest wydawanie tam pieniedzy! Jest to troche nielogiczne, bo jak
          jedziesz to musisz z czegos zyc, a jak nie wydawales pieniedzy i ktos cie
          zywil, tzn, ze masz podejrzane kontakty z Fidelem... Brzmi jak cos znajomego?
          Mnie tez przypomina sie komuna...
    • Gość: Mirek Re: Che Guevara IP: *.*.*.* 02.09.01, 02:34
      A co sadzic o samym el commendante!

      Polityka

      Leopold Unger
      Prorok z okiem kobry
      Fidel Castro ukończył 75 lat, ale przecież nie odda władzy

      Fidel Castro, człowiek o władzy większej niż miał jakikolwiek inny tyran, ze
      Stalinem włącznie, to dziekan mniej lub bardziej zbrodniczego, ale na szczęście
      powoli topniejącego grona dyktatorów".

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się


Nakarm Pajacyka