Dodaj do ulubionych

Badania śmiertelności wśród brytyjskich wegetarian

IP: 5.2.* / *.chello.pl 14.01.05, 12:26
Informacja o w/w badaniach:
www.ncbi.nlm.nih.gov/entrez/query.fcgi?cmd=Retrieve&db=PubMed&list_uids=12001975&dopt=Abstract

"CONCLUSIONS: British vegetarians have low mortality compared with the
general population. Their death rates are similar to those of comparable non-
vegetarians, suggesting that much of this benefit may be attributed to non-
dietary lifestyle factors such as a low prevalence of smoking and a generally
high socio-economic status, or to aspects of the diet other than the
avoidance of meat and fish."

"Konkluzja: Brytyjscy wegetarianie mają niższą śmiertelność w porównaniu do
całej populacji. Ich wskaźnik śmiertelności jest jednak podobny do tych,
spośród porównywanych nie-wegetarian, których tryb życia wskazuje na to, że
korzyści te wynikają raczej z czynników pozadietetycznych, takich jak
niepalenie tytoniu i generalnie wyższy status ekonomiczno-społeczny lub
innych aspektów diety niż odrzucenie mięsa i ryb."

Obserwuj wątek
    • l2m Misiu, masz jeszcze trochę tego :) 15.01.05, 10:14
      www.ncbi.nlm.nih.gov/entrez/query.fcgi?cmd=Retrieve&db=pubmed&dopt=Abstract&list_uids=12868158
      Ned Tijdschr Geneeskd. 2003 Jul 5;147(27):1308-13.
      [Nutrition and health--potential health benefits and risks of vegetarianism and
      limited consumption of meat in the Netherlands]
      Dagnelie PC.

      "In other words, a prudent, omnivorous diet with moderate amounts of animal
      products, in which red meat is partly replaced by white meat and fish
      (especially fatty fish), together with the consumption of ample amounts of
      unrefined vegetable products, is thought to be just as protective as a
      vegetarian diet"

      "Inaczej mówiąc, stosowana w rozumny sposób dieta mieszana, zawierająca
      umiarkowane ilości produktów pochodzenie zwierzęcego, w której czerwine mięso
      jest częściowo zastąpione białym mięsem oraz rybą (szczególnie tłustą),
      połączona ze spożyciem dostatniej ilości nierafinowanych produktów roślinnych,
      może być uznana za tak samo korzystną <pod względem profilaktyki raka oraz
      patologii serca i układu krążeniowego>, jak i wegetariańska"


      www.ncbi.nlm.nih.gov/entrez/query.fcgi?cmd=Retrieve&db=pubmed&dopt=Abstract&list_uids=12936946
      Am J Clin Nutr. 2003 Sep;78(3 Suppl):533S-538S.
      Mortality in British vegetarians: review and preliminary results from EPIC-
      Oxford.
      Key TJ, Appleby PN, Davey GK, Allen NE, Spencer EA, Travis RC.
      "Within the studies, mortality for major causes of death was not significantly
      different between vegetarians and nonvegetarians"

      "Te studia ukazały, że śmiertelność z większości powodów śmierci dla wegetarian
      i niewegetarian nie różni się w sposób wiarygodny"
    • anawero Re: Badania śmiertelności wśród brytyjskich weget 23.06.05, 18:29
      Jest moze w internecie pelna wersja tego artykulu?
      • l2m Re: Badania śmiertelności wśród brytyjskich weget 23.06.05, 20:42
        Ten, na który posyła się Misiu? Jest, a nawet darmowy.
        saturn.bids.ac.uk/cgi-bin/ds_deliver/1/u/d/ISIS/19396284.1/cabi/phn/2002/00000005/00000001/art00005/CD
        58D0FC9DC823F8111955190182805AA7C1C1EA70.pdf?
        link=www.ingentaconnect.com/error/delivery&format=pdf

        Drugi z podanych przeze mnie - również:
        www.ajcn.org/cgi/content/full/78/3/533S
        (pierwszy jest w języku duńskim)
        • l2m Re: Badania śmiertelności wśród brytyjskich weget 23.06.05, 20:45
          Przepraszam, linka mi zepsuło... nic to, idź za limkiem Misiu, a zobaczysz tam
          pod nazwą czasopisma guzik "Ingenta select". Kliknij tam, a uzyskasz to, czego
          chciałeś ;)
    • ggigus ojej, no to pora zjesc 27.06.05, 16:19
      Misia. Mniam, mniam. Misiu, jak Ty robisz, ze sie wypisujesz bez stalego
      logina? miesne czary?
      caluski
      • misiu-1 Re: ojej, no to pora zjesc 27.06.05, 16:33
        Spójrz na datę. W styczniu można było pisać bez logowania, kochanie ty moje.
        • ggigus aha, czyli nie jestes zadnym 27.06.05, 16:35
          miesnym magiem? tak myslalam
          caluski
Inne wątki na temat:

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się


Nakarm Pajacyka